تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: استفاده از Xp به عنوان سرور

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض استفاده از Xp به عنوان سرور

سلام دوستان

من چند تا کامپوتر دارم که توی یک ورک گروپ بوسیله یک هاب به صورت ستاره ای شبکه شدن

حالا چطور می تونم یکی از اونا رو به سرور تبدیل کنم و واسه Cliente ها Pewrmision تعریف کنم. به عبارتی دسترسی اونا رو محدود کنم؟؟؟

مرسی

آخر فروم باز paranoid_android's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

تو بحث workgroup سرور و کلاینت معنی نداره چون همه کامپیوترها standalone هستن و در واقع هم سرور هستن و هم کلاینت، در نتیجه همه تغییرات و سرویس هایی که راه اندازی می کنین local خواهند بود و مدیریت متمرکزی وجود نداره. دادن permission به یوزرها برای دسترسی به منابع مختلف شبکه هم بصورت local انجام میشه یعنی اگه مثلا رو یه کامپیوتر data یی داری و اون رو share کردی باید user account تک تک کابران رو به ACL اون دیتا که رو همون کامپیوتره add کنی و به این account ها پرمیژن بدی.
    برای مدیریت متمرکز و داشتن یک سرور و ... نیاز به راه اندازی یک Domain داری و سرویس هایی مثل Active Directory و DNS و...

3. 2 کاربر از paranoid_android بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه SALMAN_LOOLOO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

می تونی از فایر وال ها هم واسه مثلا یک کامپیوتر که سرور XP هستش استفاده کنی و اسه برنامه هات پرمیژن بزاری و یه چیز دیگه البته این کار رو هیچکس انجام نمیده چون حرفه ای نیست...

می تونی Virtual PC رو دانلود کنی و بعد ویندوز سرور 2003 رو داخلش نصب کنی و ازش به عنوان سرور استفاده کنی هم XP رو داری هم سرور ....

البته بگم اگه خواستی این کار رو انجام بدی حتما از همین Virtual PC استفاده کن .... چون ماله خود ماکروسافت هستش..

5. 2 کاربر از SALMAN_LOOLOO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •