تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: مشکل خاموش شدن لبتاپ هنگام بالا آمدن سیستم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض مشکل خاموش شدن لبتاپ هنگام بالا آمدن سیستم

سلام
    من لبتاپم رو برای سرویس برده بودم به یک تعمیرات لبتاپ، که فن cpu اش رو تمیز کنه ، ولی به صورت سر خود ورژن بایوس رو هم به صورت سخت افزاری ارتقا داد! لبتاپ من از اون موقع این مشکل رو پیدا کرده که وقتی که برای مدت دو سه ساعت به صورت معمولی کار کنم فن سی پی یو به صورت غیر معمول بیش از اندازه و روی دور تند کار میکنه. مثلا وقتی که یک فیلم رو پخش میکنم در حالت معمول نباید فن روی دور تند کار کنه و یا هنگام کار با اینترنت، به عنوان مثال همین الان!. و این که اگه دو سه ساعت با لبتاپ کار کنم و ریست کنم دیگه ویندوز بالا نمیاد و در صفحه آغازین ویندوز (starting windows)، لبتاپ خاموش میشه. از هنگامی که لبتاپ رو ریست میکنم تا خاموش شدنش 1 دقیقه تقریبا طول میکشه و در این یک دقیقه فن سی پی یو با تمام سرعت کار میکنه. و مشخصه که سی پی یو خیلی خیلی داغ میکنه و این داغ کردن زیاد باعث خاموش شدن لبتاپ میشه.
    سوال من این جاست که دلیل این داغ کردن بی مورد چیه؟ در صورتی که قبل از بردن برای سرویس فن لبتاپ ، سیستمم خیلی سرحال تر از الان بود. مدل لبتاپ من اینه :dell 1557 studio
    لبتاپم رو بعد از این مشکل دوبار دیگر به آن تعمیرات لبتاپ بردم و یک بار خمیر سیلیکون رو عوض کرد و گفت که سیلیکونی که هنگام سرویس لبتاپ گذاشته بوده غیر اورجینال بوده و ایندفه اورجینالش رو خرید و گذاشت و فکر کرد که شاید مشکل از آنجاست . بار دیگر گفت که نمیدانسته که IC بایوس لبتاپ من dual core هستش و نصفه نیمه بایوس را آپدیت کرده! و از نوع بایوس رو آپدیت کرد. در این دوبار مشکل برطرف نشد و کماکان همان مشکلاتی که ذکر کردم رو داره لبتاپ .
    اگه میشه بهم کمک کنین ممنون میشم واقعا.

آخر فروم باز chaos theory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خاموش شدن ناگهاني لبتاب همچنين دور بالاي فن نشان از بالا رفتن بيش از اندازه ي دماي پردازنده داره
    1- ميتونه مشكل از مادربرد لبتابتون باشه
    2- با توجه به اينكه ميفرماييد بايوس لبتاب آپديت شده ممكنه تنظيمات پيشفرض سيستم كولينگ cpu و هماهنگيش با دورفن بهم خورده باشه
    و در صورت مشكلات ذكر شده اين چيزي نيست كه با دستكاري كردن شما مشكلش حل بشه بنظرم تا آسيب جدي تري نخورده بهتره به يك مركز تعميراتي معتبر بفرستيد حالا اگر تهران شد كه خيلي بهتره!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

خاموش شدن ناگهاني لبتاب همچنين دور بالاي فن نشان از بالا رفتن بيش از اندازه ي دماي پردازنده داره
    1- ميتونه مشكل از مادربرد لبتابتون باشه
    2- با توجه به اينكه ميفرماييد بايوس لبتاب آپديت شده ممكنه تنظيمات پيشفرض سيستم كولينگ cpu و هماهنگيش با دورفن بهم خورده باشه
    و در صورت مشكلات ذكر شده اين چيزي نيست كه با دستكاري كردن شما مشكلش حل بشه بنظرم تا آسيب جدي تري نخورده بهتره به يك مركز تعميراتي معتبر بفرستيد حالا اگر تهران شد كه خيلي بهتره!

خیلی ممنونم بابت راهنماییتون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •