تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 46

نام تاپيک: نحوه خرید گوشی از علاالدین(جهت رفع تو پاچه کردن)

آخر فروم باز mehran_286's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    طهران

7 نحوه خرید گوشی از علاالدین(جهت رفع تو پاچه کردن)

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گل پیسی ورلد

همتون حداقل تجربه یکبار رفتن به علاالددین رو دارید

اونجا آخر بی معرفتی - دزدی - و... هستش

چون چند بار تو پاچه من رفته

من چند تا راه میگم واسه این که یه نموره کم تر سرتون کلاه بزارن

1.از طبقات همکف و 1 هیچ وقت خرید نکنید

2. گوشی مورد نظر را همیشه از قبل انتخاب واطلاعات خودتون رو در مورد گوشی تکمیل کنید

3.آشنا پیدا کنید(به هر نحوی )

4. سعی کنید گوشی هاتون رو از نمایندگی های اصلی که تو سایت هر کدوم گفته خریداری کنید (اگر پولتون هم کمه سعی کنید قرض بگیرید بازم از نمایندگی بخرید) دیگه غلط کنم برم علاالدین

5.ابتدا گوشی رو تو طبقه همکف ببینید سپس برای خرید به طبقه 5 یا 4 مراجعه کنید

6.چند جا قیمت بگیرید

اگر گوشی رو پسندید :

اول این که گوشی رو باطریش رو نگاه کنید اصلی برچسب 1234 نقطه رو داشته باشه

سپس IMEI رو چک کنید

بعد با زدن کد 92702689 قبلش ستاره مربع بعدش هم مربع لایف تایم گوشی رو چک کنید

بعد دستتون رو جلو دوربین گوشی بگیرید ببینید پیکسل خراب نداشته باشه

تست رفت و برگشت صدا رو بگیرید(مکالمه تلفنی) بعدش هم اهنگ و ویبره وعکاسی

ببینید تو گوشی آهنگ و عکسی اضافه نباشه

برچسب ال سیدی خراب مخدوش یا کنده نباشه

گوشی خط نداشته باشه

از فروشند در خواست فاکتور با شماره تلفن مغازه کنید

به هیچ وجه به حرف فروشنده گوش نکنید اونا فقط به فکر درصد خودشون هستند

من میخواستم X6 بگیرم یارو گفت HTC از این بهتره

من میگفتم عکس و آهنگ میگفت HTC میگفتم ..... میگفتHTC

اگر طرف گفت گوشی اصلی IMEI رو به شماره 200023013 بفرستید جواب میده اصلیه یا نه

دیگر به فکر فنلاند نباشید گول فنلاند رو نخورید همه گوشی ها نحت لیسنس فنلاند و در چین - کره -مجارستان -هند تولید میشن جز تعداد انگشت شمار سامسونگ و ...

میدونم رعایت نکات بالا خیلی سخته ویادتون میره(مثل خودم ) ولی اگر خجالتی نیستید اونا رو یادداشت کنید وتست کنید تا مثل خودم هل نشید تو پاچتون کنند

و در آخر به از فروشنده 24 ساعت برای برگشت گوشی خراب زمان بگیرید

لوازم جانبی خیلی مهم نیست ولی اونارو چک کنید

پاساژ های دیگه هم مثل همینا دزدند پس فقط نمایندگی + اطلاعات در مورد گوشی + رعایت نکات بالا

دوستان اگر به دردتون خورد تشکر یادتون نره

اپدیت 2 :

1. تمام گوشی ها به صورت فله ای از چین و.. میان واین جا جعبه درست می کنند (طبق گفته ی دوستمون وخودم ویه جعبه ساز)

2.جدیدا فروشنده ها یاد گرفتن میگن گوشی ایرانه ( یعنی گارانتی داره وسفارش ایرانه) ولی نباید پول اضافی واسه ایران بدید

3.اگه میگه گارانتی حتما حتما کارت بیمه گارانتی رو از فروشنده بخواهید

4.بازم میگم فقط نمایندگی

5. این سری که رفتید علاالدین تو طبقه همکف ببینید اون مغازه های که زیاد فروشنده داره مثل گرگ گرسنه این ور اون ور رو میپان تا مشتری (دور از جون) خر گیر بیارن تو پاچش کنن خدایی این سری نگاه کنید

6. گوشی دست دوم به هیچ عنوان حتی مفت نگیرید

دلیل : یکی تو طبقه پایین هست از تیکه های گوشی مختلف یه گوشی میسازه قاب میندازه جعبه جور میکنه به اسم نو میفروشه

اسمش هم بماند

دوستان نظراتتون رو بگید تا من هر سری اینو ویرایش کنم تا به درد بقیه بخوره

مدیران خواهشمندم این تاپیک رو مهم کنند چون به کار همه میاد

اپدیت 3 : در مورد گوشی های دست دوم

به هیچ وجه من الوجوه از دست فروشان جلو پاساژ خرید نکنید گوشی ها اکثرا خراب گرون و.... هستند (هیچ ارزونی بی علت نیست)

اصلا فکر گوشی دست دوم رو بکشید از سرتون بیرون مخصوصا علاالدین

چون معمولا گوشی های دست دوم رو وقتی خراب میشه میزارن واسه فروش

تو پست قبلی هم گفتم ممکنه گوشی دست دوم شما از این جمع کردنی ها باشه

اگر حالا میخواهید گوشی بگیرید تا فیها خالدون تست کنید یعنی حتی تا نور السیدی رو کم وزیاد کنید در ضمن تو فاکتور 1 روز کامل محلت برای تست بنویسید و اگر گوشی مشکل داشت حتمت حتما قید مرجوع رو بنویسید تا به مشکل بر نخورید

ولی به نظرم خرید دست دوم ارزش نداره وهیچ وقت هم جز در موارد پول لازم وسایل الکترونیکی خودتون رو نفروشید چون همش ضرره اینقدر استفاده کنید تا بسوزه

اپدیت 4 :

اگر نمایندگی تو شهرتون نیست به نزدیک ترین شهر مراجعه کنید

یا از سایت فارسی نوکیا ادرس نمایندگی ایران وشهرتون رو گیر بیاریدو به اون جا برید

اپدیت 5 : اگر خواستید واسه گوشیتون باطری بخرید از مغازه ها ی گوشی فروشی خرید نکنید باطری 7 تومنی رو به عنوان اصلی با قیمت 37 هزار تومان هم دیدم به طرف فروختن

برید لوازم جانبی فروشی ها بگید 3 جور باطری براتون از یه مدل بیاره اون جوری میشه تشخیص داد

و در ضمن باطری های خوب ونیمه اورج پک ندارن ویا بازند یا داخل یه پلاستیک با کش کوچک هستند حداکثر قیمت اینا 12 هستش بیشتر نخرید یه وقت

اون مغازه داری هم که میگه باطری از رو گوشی برات باز می کنم خالی میبنده باور نکنید

مدیران خواهشمندم تاپیک رو مهم کنید

اپدیت 6 تحت هیچ وجه منالوجوه پول ریجستر -ریختن برنامه اصلی یا برنامه انتن دهی یا هر چیزی پول ندید به فروشنده بگید من خودم یه رفیق دارم از این کارا انجام میده اگر گفت گارانتی یا گوشی میسوزه بگو باشه مشکلی نیستش

چون سود گوشی ها کم شده مغازه جدیدا از این پولها زیاد میگیرن

اینم لینک یه رفیق داغ دیده پیسی در این مورد

ببینید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by mehran_286; 30-09-2010 at 23:48.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    كندو

پيش فرض

gooood

3. 3 کاربر از COUNTMAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز rawen.west69's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    کلوپ گوشی ها

پيش فرض

دمت گــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــرم

5. 2 کاربر از rawen.west69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درسته.

واقعا راست میگی از همون بیرون علائدین که میخای بری داخل همه بلانسبت همه .... دزدن.

دم در علائدین بودیم یه دست فروش داشت N95 چینی که شبیه واقعیش هست به قیمت واقعی و داشت میگفت کلا این

گوشی ارجیناله و میخاست گوشی 60 تومنی رو 400 تومن بفروشه به قیمت n95 واقعی ارجینال.

خلاصه 2 نفر بودن هماهنگ کرده بودن.

یکیشون خودشو جایه یه مغازه دار تو علائدین جا زده بود معرکه هم گرفته بودن.

یکیشون میگفت ببین دوست عزیز من مغازه دارم خودم اگر 350 میدی بردارم!

دست فروشه میگفت نه!

اینطوری میخاستن اعتماد مردم جلب کنه که این گوشی ارجیناله !

خلاصه گفتم گوشی رو خاموش کن و بعد روشن ببینم اون 2 تا دست معروف نوکیا که اول به هم دست میدن

رو ببینم ! گفت باشه خاموش کرد و روشن که میخاست بکنه ال سی دی گوشی روئ گرفت اون ور کسی نبینه..

از دستش گرفتم گوشی رو خاموش کردم و روشن کردم به همه نشون دادم.

گفتم ببینید این n95 ارجینال نیست اون 2 تا دست مثل یه فایل فلش که هر 1 ثانیه یک فریم میزنه داره به هم دست میدن.

گفتم این 60 تومن بیشتر نمی ارزه .

یارو هم ناراحت شد که من دستش رو رو کردم. گفت برو بابا . گفتم درسته!

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

یه چند نکته دیگه
    +اگه دیدین یه مغازه یه 7-8 تومن داره از بقیه جاها ارزونتر میده بدونین تا 30-40 تومن پول مموری کارت و نرم افزار و آنتی ویروس و محافظ الی سی دی و غیره رو فاکتور نکشه ولتون نمیکنه . برای این معضل یه راه حل پیدا کردم ، به اندازه ی پول گوشی یه دو تومن بیشتر پول تو کیف پولتون بذارین ، بقیه رو بذارین توی جیبتون ، بعد تا خواست پول اضافی بگیره کیف پولتون رو نشون بدین و بگین شرمنده دیگه پول ندارم !
    +علاوه بر چیز های معمولی که چک میکنین ، هندزفری و فلش دوربین گوشی رو هم امتحان کنین
    +دقت کنین جعبه ی گوشی قبلا باز نشده و باشه و اینکه «شرکت ، جعبه رو باز میکنه تا کارت گارانتی توش بندازه» یه دروغ بزرگه

داره خودمونی میشه mr_mashmash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

یه چند نکته دیگه
    +اگه دیدین یه مغازه یه 7-8 تومن داره از بقیه جاها ارزونتر میده بدونین تا 30-40 تومن پول مموری کارت و نرم افزار و آنتی ویروس و محافظ الی سی دی و غیره رو فاکتور نکشه ولتون نمیکنه . برای این معضل یه راه حل پیدا کردم ، به اندازه ی پول گوشی یه دو تومن بیشتر پول تو کیف پولتون بذارین ، بقیه رو بذارین توی جیبتون ، بعد تا خواست پول اضافی بگیره کیف پولتون رو نشون بدین و بگین شرمنده دیگه پول ندارم !
    +علاوه بر چیز های معمولی که چک میکنین ، هندزفری و فلش دوربین گوشی رو هم امتحان کنین
    +دقت کنین جعبه ی گوشی قبلا باز نشده و باشه و اینکه «شرکت ، جعبه رو باز میکنه تا کارت گارانتی توش بندازه» یه دروغ بزرگه
    به جاي اين كه بگي پول ندارم خجالت و رودربايسي رو بزار كنار راحت به فروشنده بگو نمي خوام. اين هم يه تمرين براي خود آدمه هم باعث ميشه اين فروشنده هاي دغل باز خودشون رو اصلاح كنن. من خودم چند ساليه كه براي خريد مخصوصا موبايل سعي ميكنم خجالتو بزارم كنار.

در مورد باز بودن جعبه گوشي هم نميشه اين انتظار رو داشت چون 90 درصد گوشي ها قاچاق وارد ميشن و اينجا جعبه چند بار بازو بسته ميشه.

به نظر من مهمترين چيزي كه قبل خريد گوشي بايد رعايت كرد اينكه بري اطلاعات كامل گوشي رو كه ميخواي توي نت ببيني ، مقايسه كني ، ريويو ها رو بخوني بعد بري سراغ خريد. كسب اطلاع از فروشنده مساوي ست با تو پاچه رفتن.

داره خودمونی میشه bess0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    World

پيش فرض

عالی بود...

من هم یکبار تو پاچم رفته ..

10. 4 کاربر از bess0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من هم یک نکته اضافه کنم.
    حتما بلوتوستون روهم چک کنید. من وقتی خریدم اومدم تو خیابون دیدم بلوتوسم خرابه و اگر فاصله از 10 سانت بیشتر بشه قطع میشه.

12. 14 کاربر از yoosef_st بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مهران عزیز و بقیه بچه ها نکات خوبی رو اشاره کردن ولی دوتا چیز:
    اول اینکه بعیده فروشنده های علاالدین اجازه اینهمه آزمایشات روی گوشی رو بدن.
    دوم اینکه فروشنده های طبقه4 و 5 هم آش دهن سوزی نیستن.خودم آذر86که رفتم برای خریدp1 رفتن ط5. یک پدر و پسری بودن..
    اولین گوشی رو دادن به دوست دوستم ولی دومی که مال من بود تا از جعبه دراومد دیدم که دگمه کناری بالاش که برای اینترنت هست فرورفته بود. فرمودن به ما مربوط نیست برید گارانتی(حالا اگه گارنتی نداشت به کی مربوط بود؟؟؟)
    به هرکی گفتم میگفت نباید تحویل میگرفتی ولی هم پول رو اول داده بودم هم اینکه باید درشرایطش قرار بگیرید در علاالدین(خدای نکرده )تا ببینید با کیا طرف هستین....بماند که چقدر درکامتل دردسر کشیدم تا قبول کنن چون آقایون فاکتور بی مهر و امضا داده بودن..
    از من حقیر میشنوین تا نماینده ها هستن هنوز اصلا از علاالدین خرید نکنید.

14. 13 کاربر از emadrhmt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز maziarzar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران ....... ... ..... بهترین تیم دنیا: CHELSEA FC

پيش فرض

معمولا باید یه تست از امکانات گوشی بگیرید ازصدای مکالمه تا جی پی اس و...

16. 6 کاربر از maziarzar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •