تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 34

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید آیفون در خارج از کشور

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض راهنمایی برای خرید آیفون در خارج از کشور

سلام و خدا قوت
    من یه راهنمایی مهم میخوام. یه دوستی دارم توی آمریکا که قراره واسم iPhone 3gs بگیره بیاره ایران. حالا اگه بگیره من باید اینجا آنلاک کنمش؟ من هیچی از آیفون نمیدونم و بلد نیستم. توی مراسم معرفی اپل دیدم که 2 نوع با قیمت 199 دلار و 599 دلار ارائه شده بود که واسه اون گرونتره داخل پرانتز without contract قید شده بود. یعنی این نسخه گرون همونجا آنلاک شده و توی ایران بدون مشکل کار میکنه؟ لطفا کمک کنید که چیکار کنم. خیلی ممنون

حـــــرفـه ای payamf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام به همه دوستان

با توجه به اینکه سوالات در مورد خریدن آیفون در خارج از کشور بسیار زیاده و برای اینکه سردرگمی کاربران کمتر بشه لازم دونستم چند نکته رو براتون توضیح بدم که دیگه انشاالله (!!!) از این دست سوالات پرسیده نشه.

اول از همه بهتره یکم منطقی فکر کنید. اگر قرار باشه که آیفون در خارج ایران با قیمتهای 200 یا 300 هزار تومان فروخته بشه خوب همه میرن از خارج میخرن و فکر نکنین که مغزتون یه کشف جانانه کرده و شما میتونین با 200 هزار تومن صاحب آیفون بشید !!!

نحوه فروش گوشی موبایل در خارج ایران مثل ایران نیست که بری توی موبایل فروشی یه گوشی بخری و بری یه جای دیگه سیم کارتشو بخری. توی کشورهای اروپایی و آمریکایی هم میشه اینکارو کرد ولی مردم خیلی سراغش نمیرند معمولا توی یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشورشون یه گوشی رو انتخاب میکنند و با اون اپراتور قرار میبندند و اپراتور هم گوشی رو با سیم کارت داخلش تحویل میده با تمام امکانات گارانتی و اینترنت و 3G و...

حالا قضیه آیفون یکم فرق داره. برای خریدن اپل آیفون باید برین توی یکی از نمایندگی هایی که توی کشورت آیفون رو میفروشه. مثلا توی آمریکا AT&T توی نروژ Telenor توی انگلیس O2 و...
    برای خرید شما با اون اپراتور قرار میبندین و اونها هم اپل آیفون رو بصورت لاک شده (یعنی فقط و فقط با سیم کارت خودتون کار میکنه) بهتون تحویل میده. مبلغ رو هم بصورت اقساطی و ماهانه ازتون دریافت میکنند. مثلا برای خرید از AT&T یه مقدار از هزینه رو اول ازتون میگیرن (نمیدونم چقدره شاید 300 دلار) و بعدش ماهانه باید به AT&T قسط بدین درکل یه آیفون با احتساب تمام اقساط و بقیه هزینه ها (مثل تعرفه 3G و MMS و Tax و... ) بعضی اوقات حتی به بالای 800 یا 900 دلار هم میرسه.

یه توضیح کوتاه در مورد قیمتهای زیر :

وقتی قرارداد با اپراتور بسته میشه شما گوشی رو با این قیمت به شما فروخته میشه ولی نکته اینحاست که گوشی تنها نیست و هزار جور قرارداد و هزینه های دیگه داره.
    در ضمن این قیمتها فقط برای مشتریان مخصوص اپراتورهاست و فقط یک سری از مشترکینی که از طرف اپراتور تایید شده هستن با این قیمت گوشی بدستشون میرسه.

امیدوارم این توضیحات به کارتون بیاد. تا اونجایی که تونستم ساده و بی دردسر توضیح دادم که بیشتر با نحوه فروش آشنا بشند.

البته دوستان دیگه ای هم هستن که خودشون در خارج ایران زندگی میکنند مثل کاربر stream که ایشون اطلاع خیلی بهتر و موثق تری دارند.

نکاتی که در بالا ذکر شد فقط جهت آشنایی خیلی ابتدایی با نحوه فروش در کشورهای اروپائی و هیچ تضمینی که توضیحات فوق عینا اتفاق بیفتد وجود ندارد

3. 13 کاربر از payamf1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

ببخشید اگه آیفون لاک شده 200 دلاری بیاد توی ایران و بقیه مبلغ قرار دادش پرداخت نشه اون وقت چی میشه ؟ گوشی کار میکنه یا نه ؟

حـــــرفـه ای payamf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ببخشید اگه آیفون لاک شده 200 دلاری بیاد توی ایران و بقیه مبلغ قرار دادش پرداخت نشه اون وقت چی میشه ؟ گوشی کار میکنه یا نه ؟
    آخه مگه میشه همینطوری مبلغ رو ندی!!! اونا باهاتون قرارداد میبندن و باید سوابقتون واسشون محرز بشه و اگر پرداخت نکنین مثل این میمونه که قسطهای بانک رو پرداخت نکرده باشی...

گوشی کار میکنه یا نه ؟
    گوشی بیاد ایران با آنلاک کردن میشه راهش انداخت...

6. 3 کاربر از payamf1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام قابل توجه دوستان من دوستم از تگزاس آیفون 3gs آوردش 300 دلاری کارم می کنه هیچ مشکلی نداره الانم تا وقتی ایرانه ایرانسل توشه ، نه پولی باید بده نه مشکلی با سیم کارت یا اپراتور داره !!!

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

در کل اپل هیچ جوری نمیتونه توی ایران نمایندگی رسمی و Apple store راه بیندازه ؟ اگه از طرف آمریکا تحریم هستیم نمیتونه با نماینده چینیش اینکارو بکنه ؟

آخر فروم باز SIMON137's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خدا مي دونــــــه...!

پيش فرض

در کل اپل هیچ جوری نمیتونه توی ایران نمایندگی رسمی و Apple store راه بیندازه ؟ اگه از طرف آمریکا تحریم هستیم نمیتونه با نماینده چینیش اینکارو بکنه ؟
    نه علی جون امکانش نیست ، چون اونی که تو چینه واسه کشور چین نیست ، خودش نمایندگی اپل آمریکاست.
    مثل اینتل می مونه که کلا گارانتی نداره ، اصلا شرکت آمریکایی با گارانتی نداریم تو ایران.
    شرکت هایی هم مثل سامسونگ و کانن و اینا هم چون اصلش واسه کره و ژاپن هست نمایندگی داده.

10. این کاربر از SIMON137 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه magi1991's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

دوستان پسر عمه ام میخاد واسه خودش از دوبی بیاره ۴ ...
    به چه چیزایی دقت کنه ؟!؟!
    من بش چی بگم؟!
    اصلا بیاره یا نه؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه magi1991's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

دوستان پسر عمه ام میخاد واسه خودش از دوبی بیاره ۴ ...
    به چه چیزایی دقت کنه ؟!؟!
    من بش چی بگم؟!
    اصلا بیاره یا نه؟!
    دقیقن ۳ روز پیش بوده من این پست رو دادم ..
    میشه جوابم رو بدیت ؟!

داره خودمونی میشه hadinba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دوستان یکم بیشتر در مورد رجیستر کردن، هزینه ی گمرک ( البته اگه به 1 عدد گوشی تعلق میگیره ) و .... صحبت کنین!

ظاهرا آیفون 4 - 16 گیگ آنلاک فکتوری رو میشه تو تایلند با قیمت نزدیک 750 گیر آورد!!! البته مدل مشابه تو ایران فک کنم 1 تومن آب بخوره!

سپاس!!!!!!!!!!

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •