تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: اتو کد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض اتو کد

ایا کسی می دونه چطوری قطعه زمینی را که با gps مساحی کردیم وارد نرم افزار اتو کد کنیم و چطور کروکی و مختصات نقاط اون را بدست اوریم به صورت xوy

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

من خیلی با GPS وارد نیستم ولی تا جایی که دیدم از همکاران بخش صدور سند اینطوریه که نقاط رو که خود GPS بصورت X و Y داره و خروجی موجود هستش . بسادگی اتوکد رو باز می کنید و بصورت برداری مختصات نقاط رو میدید و نقاط رو با لاین ساده به هم متصل می کنید . وقتی اینکار انجام شد هم که بسادگی میشه مساحت و غیره رو بدست آورد .

اگر خوندن دیتای GPS رو از خودش بلد نیستید اون مشکل دیگه ای هستش که میتونید منوال GPS رو مطالعه کنید .

3. این کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ایتدا باید مختصات نقاط برداشت شده رو از دستگاه جی ی اس بر روی کامپیوترت تخلیه کنی.
    برای این کار اگه جی پی است یکی از مدلهای گارمینه که به احتمال 90 درصد همینطوره شرکت گارمین یک برنامه برای آپلود و دانلود اطلاعات بر روی جی پی اس هاش داره به اسم Mapsource .اگر این برنامه رو داری که هیچ ولی اگر نداری میتونی از سایت خود گارمین یا ادرس زیر دانلودش کنی .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط اینو بگم چون ایران در لیست تحریم قرار داره بصورت مستقیم نمیشه دانلودش کرد باید با قیلتر شکن یا چیز پی ان بری تا بتونی دانلودش کنی.
    بعد ار اینکه دانلودش کردی نصبش میکنی. جی پی اس رو توسط کابل به کامپیوتر وصل میکنی.
    به قسمت سند و رسیو داده ها میری و کانکت رو میزنی تا اطلاعات تخلیه بشه روی سیستمت. بعد از همونجا میتونی اطلاعاتت رو با فرمت DXF سیو کنی و بعدش اون فایلو رو توی اتوکد باز کنی.
    اگر سوالی بود در خدمتیم.

5. این کاربر از Bobby Sands بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من به چندتا مشکل برخوردم
    اول اینکه چطوری در نرم افزار مپسورس ارتفاع از سطح دریا را بدست اورم برای مشخص کردن zها xوyرا پیدا کردم ولی نمی دونم zاز کجا دربیارم
    دوم مربوط به پرینت ازنقشه است چطورمی تونم از نقشه از هرکجایی که خواستم پرینت بگیرم وقتی قسمت windo را انتخاب میکنم جایی را که من انتخاب کردم کپی نمیگیره خودش یه قسمت کوچک از نقشه انتخاب میکنه پرینت میگیره (دراندازه بزگ )
    سوم در مورد فارسی نویسی در اتو کد هستش چطوری می تونم در اتوکد فارسی بنویسم ایا باید فونت خاصی را انتخاب کنم یا به نرم افزار خاصی نیازداریم
    چهارم اینکه همین امروز وقتی می خواستم برنامه را اجرا کنم برنامه اجرا نمیشه تا 45درصد میره وبعدش هیچ اتفاقی نمی افته راه حل این مشکل چیه من از اتو کد 2010روی ویندوز 7استفاده میکنم
    Last edited by xzx202; 09-05-2011 at 22:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •