تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: مشاوره برای خری هارد اکسترنال WD , seagate

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض مشاوره برای خری هارد اکسترنال WD , seagate

سلام خدمت اساتید
    بین مدلهای WD my passport ultra premium ,seagate back up plus , A data armor30 گیر کردم.
    اولویتها مسلما در وهله اول اینکه با دوام باشه و مشکل ساز نباشه.یعنی یه دفعه نزنمش به لپتاپ ببینم بالا نمیاد و کل اطلاعاتم به فنا بره! بعدش هم سرعت خوب.سیگیت رو تو فرومهای دیگه خوندم از سرعتش حتی با usb3.0 ناراضی بودن و می گفتن خیلی کمه نسبت یه WD اگه گزینه دیگه ای هم هست که بهتره بگید
    در مورد نرم افزار قفل WD هم کسی اطلاعی داره که چطوره؟ ایا حتما باید انکریپت بشه اطلاعات (چون اگه بشه در صورت مشکل قطعا اطلاعات پاک می شه و قاب بازیابی هم نیست یا خیلی سخته بازیابیش) یا می شه فقط به صورت password protection قفلش کرد؟ و ایا فقط کل هارد رو می شه قفل کرد یا مثلا می شه فقط یک فولدر رو قفل کرد؟ نرم افزارهای جانبی برای قفل گذاری در مقایسه با نرم افزار خود هارد چجوریه؟ ایا امن هستنتد و مشکلی ندارن و می شه ازشون راحت استفاده کرد؟ چون من یه بار در لپتاپ از یه نرمافزار کرک شده استفاده کردم و یک فولدر رو انکریپت کردم.بعد انتی ویروس کرک برنامه رو پاک کرد و اون فولدر انکریپت شده هم پاک شد و بیشتر اطلاعاتش هم بازیابی نشد دیگه
    تشکر از پاسختون

پروفشنال VahidDG2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    CAPCOM

پيش فرض

یه بک آپ پلاس بگیر خودت و راحت کن مخصوصا که الان سری جدید سیگیت با لوگوی جدید اومده

من اکسپنشن قدیمی دارم که با پورت یو اس بی 3 لپ تاپ فامیل تست گرفتم از 120 شروع شد رسید به 70 مگابایت در ثانیه اما دفعه های بعد از 39 بالاتر نرفت که شاید به خاطر اشکالات ویندوز و درایو های یو اس بی 3 ویندوزش بوده باشه

در کل از من میشنوی سیگیت جدید بگیر....

من برای آرشیو فیلم و موزیک استفاده میکنم تا الان که خوب بوده 5 ماهی میشه اکسپنشن و استفاده میکنم سیگیت های قدیمیم Free Agent Go بوده که هر کدوم 6 7سالی میشه فایلام و نگه داشته

البته دوتا نکته:
    سیگیت اکسپنش یا بک آپ پلاس با لوگوی قدیم (جدید و نمیدونم): هارد داخلی ساخت سامسونگ
    سیگیت Free Agent Go: که برام خوب موند و کار کرد هارد داخلیش فکر کنم فوجیستو بود

3. این کاربر از VahidDG2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

توصیه من به شما :

به هیچ عنوان سمت سیگیت نرو ! من به خاطر جمع آوری دیتا بارها و بارها هارد خریدم و فروختم !
    بهتر از وسترن نه دیدم و نه هست !
    شما میتونی به تاپیک فروش هاردهای کارکرده در پرشین تولز و لیون مراجعه کنی و به چشم خودت تست های HDtune از سیگیت ها را نگاه کنی ! اکثرا ارور دار ، مشکل در خواندن و نوشتن ، گرفتن بدسکتور و ...

وسترن ها در حد سامسونگ های قدیم هستند . الان یکی از سامسونگ ها را دارم روی سیستم با 1710 روز کارکرد و بدون حتی یک ارور .

5. 2 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

تو خود دیجی کالا و همین فروم و بعضی جاهای دیگه نظرات متفاوت بود.بعضی ها می گفتن همین مدل WD خیلی خوبه.ولی بعضی ها می گفتن اگه از 30 سانتی متری بیفته فاتحه اش خونده س و با کوچکترین شوک یا ضربه ای همه اطلاعات پاک می شه و این حرفها.کلا نظرات در مورد seagate بهتر بود.البته به جز سرعتش که چند نفری گفتن سرعتش از WD بطور محسوسی کمتره.من خودم نظرم روی WD هست.ولی چون این هارد جزو تقریبا ارزون قیمتهاست یه خورده از کیفیتش می ترسم.وگرنه می دونم WD جزو برندهای درجه یک در زمینه هارد هست
    سیگیت رو از چند سال پیش خبر دارم که سامسونگ بخش هارد درایوش رو کلا خریده و در واقع الان بخش هارد seagate مال سامسونگه.(البته درست یادم نیست ولی فکر کنم چند وقت پیش دوباره سامسونگ این بخش رو فروخت.مطمئن نیستم البته).سیگیت هم که خودش خیلی معروفه و قدیمها مکستور رو خرید

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

راستی یه موضوع دیگه.درسته که WD پورت SATA ساپورت نمی کنه؟؟ یعنی هیچ جور نمی شه قابش رو دراورد و به عنوان هارد اینترنال توی لپتاپ استفاده کرد؟ تو نت خوندم که فقط USB سورت می کنه.ولی seagate رو می شه به عنوان اینترنال هم استفاده کرد

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

دوست عزیزم
    هر هاردی از فاصله 30 سانتی بخوره زمین احتمال خراب شدنش هست ! حالا هر مارکی که باشه .
    با کوچکترین شوک یا ضربه !
    در مورد ضربه که شما به هر هاردی ضربه بزنی خراب میشه !
    در مورد شوک ، باید اول شوک را از دید این دوستان معنی کنیم که به چی میگن شوک !
    -------------------
    من هم هارد اینترنال زیاد داشتم و هم اکسترنال ، چون مدتی فروشنده دیتا بودم و هاردهای زیادی داشتم که هاردها را با دیتا فروختم و دوباره قصد دارم دیتا بفروشم . هم اینترنال زیاد داشتم و هم اکسترنال !
    شما اگر میخوای بفهمی کدوم یکی ازین دو برند در کارکرد بهتر هستند توجه کن به قسمت Raw read هارد در HDTUNE
    اگر تست های مختلف از هر دو برند را نگاه کنی متوجه میشی که در سیگیت ها خطاهای خواندن و نوشتن اصلا قابل مقایسه با وسترن ها نیست !
    اینکه من میگم وسترن ها بهتر هستند براساس استفاده اصولی از هارد و کار نرمال هست !
    اینکه نقل قول میکنید با فلان شدت ضربه ... مطمئن باشید هر هاردی با هر برندی در اثر ضربه اگر کامل خراب نشه حتما بدسکتور خواهد گرفت . هارد ظریف هست و چه اینترنال و اکسترنال نیاز به مراقب داره .
    از نظر سرعت اگر میخواهید مقایسه کنید ، من نمیتونم بگم کدوم سرعت بهتری داره ، چون کار من آرشیو بوده و تست هم نزدم اما اگر می پرسید کدوم عمر بالاتری داره بدون هیچ شکی وسترن را پیشنهاد میکنم .
    شات هاردی که الان بقل دستمه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به قسمت Raw Read error دقت کن ، حالا همین را با سیگیت ها مقایسه کن !
    سیگیت ها ملیونی در خواندن و نوشتن خطا میدهند بعد از چند مدت استفاده .
    الان این هارد خیلی کار نکرده ولی من وسترن اینترنال داشتم که 30 روز ماه با سیستم روشن وصل بودند !
    چون کارم دانلود زدن بود ، چند تا وسترن 24 ساعته روی سیستمم وصل بودن که همگی را بدون یک ارور و با کارکرد بالای 20 هزار ساعت با دیتا فروختم . الان هم چند تا وسترن اینرتال دارم که همگی از سیستم قطع هستند .
    من و دیگران نظرمون را میدیم بر حسب تجربه خودمون ، اینکه چی بخرید انتخاب شماست .
    ولی از من میپرسید وسترن بخرید و مطمئن باشید از نظر دوام و کارکرد چند پله از سیگیت بهتر هست .

9. 4 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

این نکته را هم بگم ، اگر با اندازه ی هارد و برقش مشکلی ندارید اکسترنال آداپتوری بخرید نه بدون آداپتور .
    صد درصد بدون آداپتوری ها ( از هر برندی ) در قیاس با آداپتوری ها ظریف تر و احتمال خرابی بیشتری دارند .

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

این را هم نگاه کنید برای تجربه کردن بد نیست !
    به ساعت کارکرد هارد نگاه کنید و به قسمت raw read هارد ، حالا از دوستان بخواهید از سیگیت هم شات بگذارند .
    این از سامسونگ قدیمی هاست ، دقیقا همین وضع را من برای وسترن اینترنال و اکسترنال آداپتوری تضمین میکنم در صورت استفاده اصولی .

12. این کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

تشکر و سپاس از راهنمایی کاملتون دوست عزیز
    راستی در مورد تبدیل اکسترنال به اینترنال اطلاعی دارید؟ چون چند ساعت پیش تو فرومهای خارجی خوندم WD کلا usb-based هست و sata ساپورت نمی کنه و نمی شه مثلا به عنوان هارد اینترنال لپتاپ استفاده بشه.ولی seagate رو ویدئوی آن اسمبلینگش رو دیدم usb controler ش راحت جدا می شه و به ps4 می خوره یا همینطور به لپتاپ. چون هم خودم ممکنه تصمیم بگیرم بعدا هارد داخلی لپتاپ رو با این عوض کنم (چون می ترسم هارد لپتاپ یهو مشکل دار بشه.دیگه نمی خوام یه هاردم اونور بگیرم!) و هم یکی از دوستام ps4 داره می خوام به اونم پیشنهاد بدم همین مدل رو بگیره اگه ازش راضی باشم.ممنون می شم اگه اطلاعی دارید در این زمینه هم راهنمایی کنید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما اگر میخوای بفهمی کدوم یکی ازین دو برند در کارکرد بهتر هستند توجه کن به قسمت Raw read هارد در HDTUNE
    اگر تست های مختلف از هر دو برند را نگاه کنی متوجه میشی که در سیگیت ها خطاهای خواندن و نوشتن اصلا قابل مقایسه با وسترن ها نیست !
    اینکه من میگم وسترن ها بهتر هستند براساس استفاده اصولی از هارد و کار نرمال هست !
    به قسمت Raw Read error دقت کن ، حالا همین را با سیگیت ها مقایسه کن !
    سیگیت ها ملیونی در خواندن و نوشتن خطا میدهند بعد از چند مدت استفاده .
    این را هم نگاه کنید برای تجربه کردن بد نیست !
    به ساعت کارکرد هارد نگاه کنید و به قسمت raw read هارد ، حالا از دوستان بخواهید از سیگیت هم شات بگذارند .
    سلام و ممنون از بابت راهنمایی

در مورد بعضی از SMART attribute هارد دیسکهای سیگیت مثل Seek Error Rate و Raw Read Error Rate و یا Hardware ECC Recovered که اعداد خیلی بالا و دائماً متغیری در ستون Data برنامه HD Tune دیده میشه ، اینها کاملاً عادی هست و نشاندهنده خطا ، Warning ، وجود اشکال و یا خرابی نیست . این بیشتر برمیگرده به محاسبه این Attribute ـها از یک روش غیر متعارف . سایت زیر هم به این موضوع اشاره کرده .

15. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •