تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: اافزايش رم سيستم

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض اافزايش رم سيستم

سلام من يه سيستم قديمي دارم ودر كل از سخت افزار كامپيوتر هيچي نميدونم.
    مشخصات سيستمم: هارد60 رم256 كارت گرافيك128 سي پي يو2 (جزئياتو نميدونم!)
    ميخوام رم سيستمو ببرم بالا ميشه يه 256 يا 512 كنارش اضافه كنم؟ مشكلي پيش نمياد؟
    اگه لطف كنين كمك كنين خيلي ممنون ميشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

cpu خوب نیست اگه شما رم 512 بزارین ممکنه مثلا فقط اندازه 256 ازش استفاده کنه یا اینکه اصلا با هم مچ نشن احتمالا مادر بردت هم خوب نیست شما برای ارتقا اول باید مادر برد و سی پی یو عوض کنی

3. این کاربر از rkeione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

يعني حداقل 200 300 تومن بايد خرجش كنم؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

احتمالا رم کامپیوتر شما از نوع DDR هست. این مدل رم الان دیگه نسلش منقرض شده و به همین دلیل یه کم سخت گیر میاد. (البته مادربورد شما هم فقط رم های DDR پشتیبانی می کنه و نمی شه رم دیگری روش نصب کرد.) در هر حال.... برای افزایش رم: یه راه اینه که یه رم 256 بخری و در کنار رم 256 فعلی خودت قرار بدی. ولی 2 تا مشکل هست. یکی اینکه مشخصات رمی که می خری باید با مشخصات رم فعلی خودت همخوانی داشته باشه. و یکی اینکه تا جایی که من می دونم رم 256 اصلا تو بازار پیدا نمی شه! پس راه حل دیگه اینه که یه ماژول رم 512 مگابایتی بخری (چند ماه پیش حدود قیمتش 25 تومان بود) یا یه ماژول رم 1 گیگابایتی (چند ماه پیش قیمتش 38 تومان بود). و اون رم 256 قدیمی خودت رو بفروشی. اگر خواستی رم بخری دفترچه مادربورد رو بخون تا ببینی چه رمی بهش می خوره. یا اسم و مدل دقیق مادربوردت رو (که هم روی جعبه مادربورد نوشته هم روی خود مادربورد اگر در کیس رو برداری...) توی نت سرچ کن تا مشخصاتش رو پیدا کنی.

من تجربه ی ارتقای رم رو دارم. وقتی رم رو از 256 به 512 افزایش می دی، سرعت سیستم به طور کاملا محسوسی بالا می ره. اگر از اون دسته افرادی هستی که (مثل من) عادت دارن همیشه 10 تا کار رو همزمان انجام بدن و همیشه 10-20 تا پنجره مختلف توی TaskBar باز داری، حتما رم 1 گیگ بخر چون 512 برات کمه.

درباره ارتقا: این سیستم دیگه قدیمی شده و نرم افزارهای جدید روش خوب جواب نمی ده. با افزایش رم، با اینکه سرعت کامپیوتر خیلی بهتر از قبل می شه و دیگه مثل قبل هنگام اجرای نرم افزارها کند و اعصاب خورد کن نیست، ولی باز هم نباید ازش انتظار داشته باشی که جدیدترین ورژن نرم افزارهای مختلف یا بازی های جدید رو به راحتی اجرا کنه. به عبارت دیگه افزایش رم به معنی اجرای نرم افزارهای جدیدتر که قبلا نمی تونستی اجرا کنی نیست... بلکه بیشتر به معنی اجرای همون نرم افزارهای قبلی ولی با سرعت بیشتر هست. حالا باید ببینی استفاده ات از کامپیوتر برای چه کارهایی هست تا تصمیم بگیری که آیا همین سیستم فعلی با کمی افزایش سرعت می تونه کارت رو راه بیاندازه یا نیاز به ارتقای کلی داری؟
    این سیستم برای کارهای سبک مثل تماشای فیلم، استفاده از اینترنت، کار کردن با فایل های Word و کلا Office کاملا مناسبه و اگر بخوای از نرم افزارهای تخصصی در زمینه های به خصوص ازش استفاده کنی حتما این نکته رو رعایت کن که ورژن های پایینتر اون نرم افزارها رو روی سیستم نصب کنی. مثلا اگر فتوشاپ CS3 رو روی کامپیوترت نصب کنی، سیستم به شدت کند می شه ولی اگر فتوشاپ 6 یا فتوشاپ 7 رو نصب کنی خیلی راحت و روان برات کار می کنه. یا مثلا اگر با اتوکد می خوای کار کنی، اگر اتوکد 2005 رو روی این سیستم نصب کنی بدون هیچ مشکلی می تونی همه کار هاتو باهاش انجام بدی، ولی اگر بخوای اتوکد 2010 رو نصب کنی... اون وقت سیستمت نمی کشه و به شدت کند می شه.

اگر تصیمیم به ارتقای سیستم گرفتی، باید بگم به جز خود کیس و احیانا سی دی رام فعلی، تقریبا همه قطعات کامپیوتر باید تعویض بشن! به عبارت دیگه این سیستم قابل ارتقا نیست. بهتر اینه که این سیستم رو کامل بفروشی و یه سیستم جدید بخری. برای خرید سیستم جدید حداقل باید 300-350 تومان برای کیس کنار بذاری.
    Last edited by 3jokes_x; 08-11-2009 at 01:44.

6. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

دستت درد نكنه خيلي كامل توضيح دادي
    من فعلا بودجه خريد كامل سيستم ندارم فقط ميخوام رمم بيشترشه بقيه برام كافي هستن
    دفترچه مادربرد ندارم رفتم روشو بخونم كلي چيز نوشته بود. كجاشو بايد بخونم؟ اسم يه مدلو نمونه اگه داري بگو.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یه نرم افزار رایگان و کم حجم هست به نام CPU-Z.
    اسمش رو توی نت سرچ کن، لینک دانلودش رو پیدا می کنی. با اون نرم افزار می تونی مدل سی پی یو و مادربورد و رمت رو بفهمی.
    اگر مارک مادربوردت گیگابایت باشه معمولا اسمش با GA شروع می شه. این هم نمونه اسم مادربوردهای گیگابایت:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر توی لینک های بالا روی اسم مادربوردت کلیک کنی یه صفحه میاد که مشخصات کامل مادربورد رو برات می نویسه.
    گیگابایت مثال بود... اگر مادربورد مارک دیگری هم باشه باز فرقی نمی کنه... می تونی به سایت سازنده مادربورد مراجعه کنی و مشخصات مادربورد رو ببینی.

9. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه amirgozali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    دوستان بنده اطلاعات مختصری در مورد سخت افزار دارم یه سوال داشتم.
    cpu من: AMD 2.61GHz دوهسته ای +5000 هست + 2گیگ رم DDR2

حالا سوال من این هست که می تونم رم رو تا چه اندازه افزایش بدم؟ هرچه بیشتر بهتر!
    اصلا افزایش رم تاثیری در سرعت کامپیوتر داره؟ من از یکی پرسیدم گفت تا یه اندازه ای تاثیر داره ولی اگه بیشتر از اون باشه سرعت رو پائین میاره آیا این درست هست؟

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •