تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 49

نام تاپيک: درخواست مقایسه ی تخصصی ماکسیما و مزدا3 تیپ3

آخر فروم باز merikh_merikh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض درخواست مقایسه ی تخصصی ماکسیما و مزدا3 تیپ3

سلام.
    دوستان اگه میشه لطفن یه مقایسه ی تخصصی بین این دو خودرو(ماکسیما و مزدا3 تیپ3) انجام بدین.
    دوستانی که میتونن چنین مقایسه ای انجام بدن لطفن کمک کنن.
    ممنون.

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

این چیز که میخواید اصلا امکان پذیر نیست
    چون هر کدوم از این ماشینا تو یه کلاس متفاوت هستن.
    ماکسیما یه سدان فول سایز با امکانات تقریبا کامل و سواری راحت و موتور پر قدرت بزرگ و نرم که سواری راحت ولی نچندان اسپرتی که در اصل برای افراد بالای 45 سال که رانندگی آرام و راحتی رو میخوان و انتظار دارن ماشین برای مسافتهای طولانی کشش لازم رو داشته باشه و بیشتر برای مسافرت بیرون شهر از ماشین استفاده میکنن و خسته کننده نباشه و فضای لازم رو داشته باشه طراحی شده.
    و امکا مزدا 3
    یک سدان متوسط کوچک جم و جور به روزتر از نیسان ماکسیمای موجود متور نسبتا پر قدرت که با جسه کوچکش خوب جفت شده ایمنی و تجهیزات کاملتر یک سدان کوچک اسپرت و چابک در واقع یک نینجای مدرن از ژاپنی ها که میتونست با کمی تقویت و نصب آپشنهای بیشتر و حتی با ساخت مدلی با موترو دورانی رقیب سر سختی برای لنسر اوو باشه .
    این ماشین در اصل برای یکجوان 25-30 ساله طراحی شده که تازه شغل خوبی رو پیدا کرده و دوست داره در عین اینکه ماشین اقتصادی رو داره فضای نسبتا خوبی برای مسافرتهای کوتاه با جمع دوستان داشته باشه و قابلیتهای اسپورتی هم تا حدودی داشته باشه و شاید کمی ارتقاع و تیون .
    اینم نظر و مقایسه ا از زبان این بنده حقیر .و در نظر گرفتن واقعیت وجودی این ماشینها نه اونی که توی ایران هستش.

3. 9 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز poria_mc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

رامین خیلی کامل گفت ولی یه چیزی هم گفت که واقعا بعید بود!
    ماکسیما یه سدان فول سایز با امکانات تقریبا کامل و سواری راحت و موتور پر قدرت بزرگ و نرم که سواری راحت ولی نچندان اسپرتی
    رامین جان ماکسیما درسته سواری نرمی داره اما موتور خیلی خفنی هم داره و تو مدل دنده ای آزرا و سوناتا 6 رو راحت رنده میکنه!

5. 2 کاربر از poria_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

پوریا جان اسپرتی بودن یه ماشین به متور تنها نیست کلا فرمانگیری سوسپانسیون این نسل ماکسیما که توی ایران هستش چندان حالت اسپرتی نداره ولی واقعا راحته .نسلهای بعدی در حدودی اسپرتی تر از این نسل هستن توی سرعت بالا شدیدا انحراف قسمت عقب داره . کنترلش سخته ولی مزدا به خاطر اندازه های کوچیک و ارتفاع پایینتر و سوسپانسیون خشکتر اسپرتی تر هستش.

7. 4 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پوریا جان اسپرتی بودن یه ماشین به متور تنها نیست کلا فرمانگیری سوسپانسیون این نسل ماکسیما که توی ایران هستش چندان حالت اسپرتی نداره ولی واقعا راحته .نسلهای بعدی در حدودی اسپرتی تر از این نسل هستن توی سرعت بالا شدیدا انحراف قسمت عقب داره . کنترلش سخته ولی مزدا به خاطر اندازه های کوچیک و ارتفاع پایینتر و سوسپانسیون خشکتر اسپرتی تر هستش.
    من فکر کردم منظورت موتوره تعجب کردم!
    راجع به نسلهای بعدی حرفت رو قبول دارم 206%!! حتی تو نسل جدید شیفتر پشت فرمون هم داره!
    راجع به این هم که میگن قسمت عقب ماکسیما انحراف داره به خاطر اینه که صدای موتور تو اتاق نمیاد باعث میشه سرعتت بیشتر بشه! پیچی رو که با سوناتا 80 تا میپیچی ناخودآگاه تو ماکسیما با 120 تا میپیچی!!

9. این کاربر از poria_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

دوستان حالا ايا با عوض کردن کمک هاي ماکسيما و گذاشتن کمک هاي بسيار خوب و يه سري تغييرات ديگه که خودم سر در نميارم ولي کسي را پيدا کنم تا انجام بده ايا ميشه اين مشکل ماکسيما(عقب ميپره)را برطرف کرد؟يا به زبان ساده تر با تعويز کمک ها ميشه ايمني ماشين را بالاتر برد؟
    يا اين به علت بزرگيه ماشين ميباشد و هيچ راهي نداره؟

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان حالا ايا با عوض کردن کمک هاي ماکسيما و گذاشتن کمک هاي بسيار خوب و يه سري تغييرات ديگه که خودم سر در نميارم ولي کسي را پيدا کنم تا انجام بده ايا ميشه اين مشکل ماکسيما(عقب ميپره)را برطرف کرد؟يا به زبان ساده تر با تعويز کمک ها ميشه ايمني ماشين را بالاتر برد؟
    يا اين به علت بزرگيه ماشين ميباشد و هيچ راهي نداره؟
    تاثیر داره ولی گفتم کلا ماکسیما به خاطر همون مساله ای که گفتم میگن عقبش میپیچه! من ماشینم رو بهت میدم با ESP روشن همون سرعت 120 که ماکسیما با یه انحراف جزئی عقب میپیچه شما حتما با این ماشین میری ته دره!

12. این کاربر از poria_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

پس ماکسيما به او صورت ايرادي نداره چون ما سرعت را حس نميکنيم اين را ميگيم.
    منم حرفه شما را قبول دارم چون با پدرم داشتيم ميرفتيم سمت ماهشهر سرعت ماشين 160 تا بود ولي خداييش من حدوده 10 دقيقه فکر ميکردم که پدرم داره با سرعت حدوده 60 يا 70 تا ميره بعد که بش گفتم چرا اينقد اروم ميري گفت يه نگاه به سرعت بنداز..........

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

دوستان حالا نظرتون در مورد انتخاب بين مزدا3 تيپ3 و ماکسيما اتوماتيک چيه؟
    ماکسيما يه سري بدي ها مثل نداشتن دنده اتوماتيک تيپ ترونيک که باعث ميشه تعويز دنده را فقط به عهده ي ماشين بزاري و ايراده ديگه که نسبت به مزدا3 داره ايمني ميباشد چون کنترل مزدا3 بهتر از ماکمسيما ميباشد.
    برتري هاي ماکسيما هم نسبت به مزدا3 اينا هستن:موتور قويتر و فضاي بيشتر همچنين به علت موتور قويتر و 6سيلندر بودن در جاده هاي بين شهري حريف نداره.
    اينا نظرات من بود اگه اشتباهي داخلشون هست لطفن بگين.

انتظارات اصليه من از ماشين اينا هستن:
    1)رفت و امد در سطح شهر به خصوص کل کل با ماشين ها(که براي کل کل که برام مهتره فکر کنم ماکسيما بهتر باشه البته نظر به عهده ي شما)
    2)مسافرت و به خصوص ماشين در جاده هاي بين شهري کم نياره(که بازم فکر کنم ماکسيما به علت موتور قويتر و 6سيلندر بودن بهتر باشه)
    3)رانندگيه اسپرت و با لذت(که در اين مورد مزدا3 برتري داره ولي باز بي صداييه ماکسيما نبايد فراموش بشه که اونم لذت خودشو داره)
    4)يه ماشيني باشه که اسپرت باشه(که مزدا3 اسپرت تره)همچنين قابليت اسپرت کردن بالايي هم داشته باشه(که فکر کنم هر ماشيني را با توجه به پولي که داري بشه اسپرتش کرد)
    5)جا براي 4 نفر مناسب باشه و 4نفر به راحتي داخل ماشين جا بشن و اذيت نشن(که اين مورد هم براي هر دو ماشين خوبه)
    6)ايمني خوب و قابل قبول(در اين مورد فکر کنم مزدا3 به علت پايداري و کنترل بهتره برتر باشه ولي تا اون جايي که ميدونم فکر کنم هر دو از لحاظ ايمني برابر باشن)
    7)ماشين را ميخام تا مدتي طولاني نگه دارم پس براي مدت طولاني خوب باشه.(فکر کنم در اين مورد هم مزدا3 با توجه به جديدتر بودنش بهتر باشه)

دوستان اينا انتظارات اصليه من بودن که در پرانتز جواب هايي را که خودم يافتم را گفتم ولي شايد درست نباشن اگه اشتباهي کردم شما بگين همچنين نظرتونو با توجه به انتظارات من بگين.
    خيلي ممنون.

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

)رانندگيه اسپرت و با لذت(که در اين مورد مزدا3 برتري داره ولي باز بي صداييه ماکسيما نبايد فراموش بشه که اونم لذت خودشو داره)
    مزدا فقط یه قیافه اسپرت تری داره و یه دنده هوشمند! شما با ماکسیما دنده ای رانندگی کن اونوقت متوجه میشی اسپرت یعنی چی!(البته اتومات هم با توجه به تکنولوژی زمان خودش گیربکس فوق العاده ایه مثلا دنده 1 راحت به پشتی صندلی میخ میشی!)
    يه ماشيني باشه که اسپرت باشه(که مزدا3 اسپرت تره)همچنين قابليت اسپرت کردن بالايي هم داشته باشه(که فکر کنم هر ماشيني را با توجه به پولي که داري بشه اسپرتش کرد
    منظور از اسپرت کردن چیه؟میشه توضیح بدید؟ کلا ماشین بالای 30 تومن رو نباید دستکاری کرد مثلا فلاپ انداخت یا باند خربوزه ای گذاشت!
    جا براي 4 نفر مناسب باشه و 4نفر به راحتي داخل ماشين جا بشن و اذيت نشن(که اين مورد هم براي هر دو ماشين خوبه)
    با اون قسمت قرمز مخالفم! وقتی من پشت مزدا میشستم(با قد 186) کسی پشت من جا نمیشد!ولی تو ماکسیما که میشینم تازه یه نفر هم میتونه خودش رو جمع کنه تو جلوی پای سرنشین عقب بشینه!
    ماشين را ميخام تا مدتي طولاني نگه دارم پس براي مدت طولاني خوب باشه.(فکر کنم در اين مورد هم مزدا3 با توجه به جديدتر بودنش بهتر باشه)
    تو این مورد جفتشون خوین با توجه به اینکه ماشین ژاپنی استهلاک کمتری نسبت به بقیه داره! اما بازم برنده ماکسیما مخصوصا اتوماته!

16. 4 کاربر از poria_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •