تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 996 از 1133 اولاول ... 4968969469869929939949959969979989991000100610461096 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,951 به 9,960 از 11324

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون جناب camaro lt نظرتون در مورد باد نیتروژن چیه ، بعد از تعویض لاستیک ها نیاز به بالانس گیری هر چهار چرخ هست من شنیدم رینگ های آمریکایی ضخیم هستند و با تعویض لاستیک هم نیاز به بالانس گیری ندارند اما بعضی ها میگن امکان داره خود تایر نو هم کاملا بالانس نباشه اینه که بعد از تعویض حتما باید بالانس گیری بشه اگر امکان داره راهنمائیم کنید با تشکر.
    من هم چیزهای زیادی از محسنات نیتروژن شنیدم، هرچند که خودم تابحال استفاده نکردم و تجربه ای نداشتم، اما از زبان کسانی که استفاده کردن اینطور شنیدم که فرق خاصی با هوای معمولی نداره و چیزهایی که گفته شده ( مثل کم شدن مصرف سوخت، دوام بالاتر تایر، سبکتر بودن تایرها، نسبت کم شدن پایینتر در مقایسه با هوا و...) را متوجه نشدن، که البته فهمیدن این قضایا و درک اون نیاز به دقت بیشتر و ثبت ارقام و اعداد ( مثل وزن، نسبت سرعت، مقدار مصرف سوخت، دمای لاستیکها و...) داره که بیشتر در شرایط آزمایشگاهی قابل سنجش هست، اما اگر سودی نداشته باشه، ظاهرا ضرری هم نداره( بجز هزینه بیشتر نسبت به هوا) و اینکه آیا واقعا دستگاهی که داره نیتروژن تزریق میکنه، واقعا نیتروژن تزریق کرده یا هوا ؟!

در مورد بالانس کردن،حتما لازم هست چون به هر حال رینگها هم هرچقدر محکم و بادوام باشه، بازهم از بالانس خارج میشه و اگر دیده باشید رینگهای نو اسپرتی هم بصورت فابریک از کارخانه بالانس شده بیرون میاد که نشان میده توی تولیدات رینگ خط تولید و کاملا نو و استفاده نشده هم ممکنه عدم توازن وجود داشته باشه. بنابراین هم تابگیری لازم هست( در صورت نیاز) و هم بالانس.

تایرها هم کلا دارای عدم تقارن هستند و ممکنه یک بخش دارای جرم بیشتری نسبت به بخش دیگه باشه که اینهم عدم توازن در سرعتهای بالا را بوجود میاره، هرچند که تایرهای خارجی از نوع مرغوب( مثل نمونه های کره ای) کمتر از این مشکلات دارن و در حد ناچیزی نیاز به بالانس شدن داره.

بهترین کار اینه که رینگها را قبل از سوار کردن تایر و بصورت جداگانه از نظر تاب و عدم توازن چک کنید و اگر نیاز به تابگیری داشت، انجام بدید( که بعضی از پنچرگیری ها با استفاده از پرس دستی یا هیدرولیک انجام میدن) و بعد از سوار کردن تایرها، ایندفعه بالانس کنید تا هم نیازی به تابگیری نباشه و هم بواسطه تابگیری شدن، مقدار کمتری وزنه استفاده بشه.

قبل از هر کاری بهتره رینگها را از نظر زنگ زدگی و یا پوسیدگی شدید بررسی کنید چون تاثیر مستقیم بر روی کیفیت کار و همچنین توانایی نگهداشتن هوا( در حالت تیوپلس) داره، همینطور محل بسته شدن پیچهای چرخ که نباید خوردگی یا ترک و شکستگی داشته باشه که در این صورت بهتره برای ایمنی بیشتر کل رینگ تعویض بشه.

2. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

اعتراض بنری به کیفیت پایین خودروهای ایرانی و چینی
    نویسنده: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به‌تازگی خریداران خودرو در ایران، بی‌کیفتی خودروهای ایرانی و چینی را با نصب بنر روی خودرو به دیگر شهروندان اعلام می‌کنند.
    شیوه‌ی جدیدی برای اعتراض به بی‌کیفیتی خودروهای ایرانی و چینی در خیابان‌های شهر مرسوم شده است. شیوه‌ای که در آن رانندگان به‌صراحت از مشکلات خودروی خود می‌گویند.
    چندی پیش عکسی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید که خریدار خودروی جیلی بر شیشه‌ی عقب خودروی خود بنری را نصب کرده و در آن نوشته بود: «خرید جیلی بزرگ‌ترین اشتباه من، شما اشتباه نکنید.»
    همین کار کافی بود تا رانندگان دیگر نیز از این ابتکار استفاده کنند و اشکالات خودروی خود را به همشهریانشان اعلام کنند. بنرهای بعدی که روی خودروهای تولید ایران‌ خودرو و سایپا نصب شد، به جزئیات مشکلات خودروها اشاره داشتند.
    مالکان خودروهای بنردار در نوشته‌ها‌ی خود، مواردی مانند مشکلات فنی خودرو و پاسخگو نبودن بخش خدمات پس از فروش شرکت‌های خودروسازی در ایران را اعلام می کنند و به طرق مختلف از مردم می خواهند خودروهای مشابه را خریداری نکنند.
    از خودروهای چینی با برند جیلی، ام‌وی‌ام، برلیانس گرفته تا تیبا و پژو پارس، همگی هدف اعتراض‌های بنری واقع شده‌‌اند. کیفیت پایین خودروهای داخلی در چند سال اخیر، اعتراض‌های زیادی را به دنبال داشته و باعث ایجاد کمپین‌های ضد خودروهای داخلی شده است.
    نکته‌ی جالب حرکت اعتراضی جدید که می‌توان از آن به عنوان کمپین اعتراض بنری یاد کرد، وجود خودروهای پرفروش چند سال اخیر در آن است. پژو پارس که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال‌های اخیر ایران‌ خودرو شناخته می‌شود، یکی از اهداف اعتراضی در این کمپین مردم بوده است.
    نکته‌ای که در این بین، جای تأمل دارد، احترام نگذاشتن مدیران شرکت‌های خودروسازی کشور به نظرات مردم در کمپین‌‌های این‌چنینی است. خودروهایی که روزبه‌روز از کیفیتشان کاسته و به قیمتشان افزوده می‌شود. در آن‌سو خدمات پس از فروش خودروها نیز پاسخگوی مالکان خودروها نیستند.
    باید منتظر بود و دید که آیا حرکت جدید اعتراض بنری گسترده می‌شود و مدیران خودروسازی و دولت را به واکنش وا‌می‌دارد یا خیر.

Last edited by kcnc; 28-05-2017 at 14:40.

4. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود برهمگی
    دوستان اطلاع دارند تکلیف خودروهای کلاسیک چی شد وب سایتهایی که مربوط به آقای کلهر هست خارج از دسترس هست این باعث نگرانیه

6. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

در اثر کار کرد شیطانک پمپ بنزین مقداری خورده شده ، توی نت دیدم که با کم یا زیاد کردن واشر بین پمپ و سیلندر میشه مقدار فشار بنزین را کم یا زیاد کرد آیا این صحت داره؟
    ضخامت استاندارد واشر پمپ بنزین نوا چقدر هست؟ با تشکر فراوان

8. 3 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

در اثر کار کرد شیطانک پمپ بنزین مقداری خورده شده ، توی نت دیدم که با کم یا زیاد کردن واشر بین پمپ و سیلندر میشه مقدار فشار بنزین را کم یا زیاد کرد آیا این صحت داره؟
    ضخامت استاندارد واشر پمپ بنزین نوا چقدر هست؟ با تشکر فراوان

معمولا پمپ بنزین زودتر از اینکه شیطانک فرسوده بشه، از کار میافته و ممکنه کم شدن فشار بنزین بخاطر خراب شدن دیافراگم و دریچه های ورود و خروج پمپ باشه که دیگه قابل تعمیر نیست و یکبار مصرف هست.
    مشکلات پمپ بنزین معمولا در فصل گرم بیشتر رخ میده چون حرارت زیادتر موتور و سرایت اون به پمپ بنزین و نهایتا دیافراگم، یکی از عوامل آشکار شدن این خرابی هست.

موقعی که حس کردید فشار کم شده، روی پمپ آب خنک بریزید و ببینین فشار بالا رفته؟ اگر بله، پس در فکر تعویض کامل پمپ باشید.
    در مورد واشر هم معمولا واشرهای کائوچویی ضخیم مورد استفاده قرار میگیره که در اتومبیلها بطور معمول چیزی بین 3 تا 5 م م ضخامت داره. فروشنده لوازم آمریکایی معمولا واشر آماده دارن و نیازی به بریدن واشر نیست.
    واشر ضخیم باعث میشه تا بین بدنه پمپ و سیلندر موتور، فاصله بیشتری بوجود بیاد و در نتیجه شیطانک هم عقبتر از جایی که قبلا بوده قرار بگیره که نزدیکتر به نوک شیطانک هست و در نهایت حرکت بادامک میل سوپاپ بر روی شیطانک تاثیر حرکتی بیشتری داشته و شیطانک با سرعت و زاویه بیشتری بالا و پایین حرکت کرده و بنزین با فشار بیشتر مکیده و به سمت موتور فرستاده میشه.

درود برهمگی
    دوستان اطلاع دارند تکلیف خودروهای کلاسیک چی شد وب سایتهایی که مربوط به آقای کلهر هست خارج از دسترس هست این باعث نگرانیه

من هم گاها به این وبلاگ سر میزنم و بطور اتفاقی گاهی باز نمیشه اما مشکل خاصی نیست، اما در مورد قضیه کلاسیکها، خبر خاصی ندارم و منتظرم ببینم کار به کجا میرسه؟
    از نظر من این حرکت دوم هم اشتباهات زیادی داره چون اصولا معلوم نیست اون نمایندگان صاحبان خودروهای کلاسیک دقیقا چه کسانی هستند و اصلا چطوری و در کدام رای گیری انتخاب شدن که ما خبر نداریم؟!

هیچ خبر رسانی به صاحبان کلاسیک نشد و اصلا فراخوانی صورت نگرفت ، بخصوص در شبکه های اجتماعی که تعداد زیادی گروهها و کلوپهای خودروهای کلاسیک وجود داره، و بخش بزرگی از اونها در شهرستانها هستند که اگر این کار انجام میشد، هم تعداد افراد پشتیبان بیشتر بود، هم نظرهای مختلف و بهتری شنیده میشد که متاسفانه تابحال نه در گذشته و نه الان به این قضیه بطور جدی رسیدگی نشده.

حالا معلوم نیست اون نمایندگانی که گویا از طرف من و شمای نوعی هم خودشون را نماینده معرفی کردن،دقیقا در مورد چه چیزی و به چه صورتی دارن چانه زنی میکنن و از چه راهکارهایی استفاده میکنن و فردا نتیجه عمل اونها چه تاثیری بر روی خودروهای ما خواهد داشت؟
    امیدوارم کار از این که هست بدتر نشده باشه، چون واقعا جایی برای اغماض و چشم پوشی باقی نمانده.

10. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود برهمگی
    دور آرام نوا را چطور میشه تنظیم کرد ؟ اگر امکان داره توضیح بدهید. ممنون

12. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود برهمگی
    دور آرام نوا را چطور میشه تنظیم کرد ؟ اگر امکان داره توضیح بدهید. ممنون
    اگر منظور شما تنظیم مقدار سوخت و هوا در دور آرام باشه، این کار بوسیله سوزن سوخت و هوا دور آرام کاربراتور انجام میشه که در کفی کاربراتور نصب شده.

برای تنظیم این سوزن، ابتدا موتور باید در حالت دما و کارکرد عادی باشه. قبل از تنظیم کردن، به وضعیت کارکرد و صدا و حالت موتور دقت کنید تا مبنای کار را بدست بیارید، بعد بطور بسیار آرام شروع به چرخاندن و بستن سوزن بکنید( در جهت حرکت عقربه های ساعت) و در همین حال با دقت وضعیت کارکردن موتور را زیر نظر داشته باشید. به محض اینکه موتور شروع به لرزش و بد کار کردن کرد، دست نگهدارید و این دفعه بطور بسیار آرام شروع به باز کردن بکنید و همچنان وضعیت کارکردن و لرزش موتور را زیر نظر داشته باشید. به محض اینکه لرزش برطرف شد، دست نگهدارید و در این حالت سوزن دور آرام تنظیم شده.

اگر منظور شما تنظیم مقدار گاز و دور موتور در حالت توقف و معمولی باشه، این کار بوسیله پیچ تنظیم دور آرام که در چوک گاز کولر در روی کاربراتور نصب شده انجام میشه که باید بوسیله یک آچار آلن مباسب،پیچ تنظیمی که در بخش انتهایی و داخل این جوک قرار داره را بچرخانید تا مقدار بیرون یا داخل بودن سر دیگه پیچ که به خروسک گاز کاربراتور فشار وارد میکند، را تغییر بده.

من ابتدا فکر میکردم کل تنظیم بوسیله چرخاندن کامل چوک انجام میشه که این کار برای تنظیم مقدار فشار وارد شده به خروسک در زمان روشن بودن کولر هست و تنظیم جداگانه دور آرام بوسیله این روشی که توضیح دادم انجام میشه، و کلا تناسبی بین این دو وضعیت تنظیم وجود داره که با روشن و خاموش کردن کولر و توجه به مقدار گاز خوردن موتور در حالت توقف و عادی( و کولر خاموش) میشه بدست آورد، اما متاسفانه گویا این پیچ خیلی زود هرز میشه یا کلا در بعضی از ماشینها نیست و گم شده، بنابراین من هم ناچارا یک پیچ تنظیم دست ساز درست کردم که اگر شما هم احیانا همین مشکل را داشتید، میتوانید از همین ابتکار استفاده کنید و یکی بسازید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از دوستان کسی با آقای کلهر تماس گرفته و خبری از جریان کلاسیکها داره؟

14. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

گفتگو با یک کلکسیونر متفاوت؛

«ادریس کردی» یک کلکسیونر خوش ذوق «خودرو» است که با جمع کردن ده ها ماشین قدیمی و کلاسیک آدمها را به دنیای خوش رنگ و لعاب تاریخ می برد.
    به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اینجا دهه ۱۳۴۰ شمسی است. جایی که ماشین های سرگرد و کشیده با پلاک های قدیمی پارک شده اند. شبیه همان ماشین هایی که پدربزرگهایمان در عکسهای قدیمی به آنها تکیه داده اند یا همان خوش رنگ و لعاب هایی که در سریال شهرزاد می بینیم و حسرت سوار شدنشان را داریم.

حالا یک آدم خوش ذوق هوس کرده تا تاریخ را تمیز و مرتب در نمایشگاهش برای آیندگان نگه دارد و هرازچندگاهی غبار زمان را از رویشان پاک کند. چند وقت یکبار هم با این ماشین های خوش نقش و خوش رنگ و لعاب چرخی در خیابان های پایتخت بزند تا دوباره یادم مردم بیندازد که پیش از این ماشین های یک شکل و شبیه به هم چه ماشین هایی وجود داشته اند. ماشین هایی که هیچ کس قدرشان را ندانسته اما «ادریس کردی» با ذوق بی حدش آنها را جمع آوری کرده است تا مبادا لاشه هایشان توی اسقاطی های خارج از شهر بیفتد. حالا ماشین های آقای کردی برای خودشان شناسنامه دارند حتی او برایشان اسم انتخاب کرده است و همین باعث شده تا قیمت هایی فراتر از ماشین های بورس و مدل بالای امروزی داشته باشند. با این کلکسیونر خوش ذوق قرار گذاشتیم تا او از لذت دنیای نوستالژی هایش برایمان بگوید.

اولین بار ۹ سالگی رانندگی کردم

ادریس کردی متولد ۱۳۵۸ در محله جمهوری تهران است. از همان اول عشق ماشین بوده طوری که در ۹ سالگی پشت فرمان یک وانت می نشیند تا توانایی اش در رانندگی را به رخ بقیه بکشد: « اولین بار کلاس سوم دبستان بودم که پدرم این جرات را داد که پشت ماشین بنشینم و رانندگی کنم. منم چون از بچگی خیلی به رانندگی پدرم دقت می کردم بلد بودم. سوار وانت شدم یک دور با ماشین زدم اما نمی دانستم که همراه با ترمز باید کلاچ را فشار بدهم به همین خاطر ماشین خاموش کرد. از آن به بعد دیگر ترسم ریخت و وقتی پدرم خانه می آمد و می خوابید سریع کلید را بر می داشتم و یواشکی می رفتم. عاشق این بودم که پدرم ماشین را بیرون خانه پارک کند. چون دنده عقب بلد نبودم و برداشتن ماشین سخت بود. خدا رو شکر هیچ وقت برای خودم حادثه ای پیش نیامد اما یک بار که فکر کردم خیلی بلدم و خواستم به کسی یاد بدهم برای آن بنده خدا اتفاق بدی افتاد (خنده). روزی هم که رفتم گواهینامه بگیرم با ماشین خودم رفتم تا نشستم داخل ماشین و خودم را آماده می کردم افسر پرسید راننده ای؟ گفتم بله با ماشین خودم آمدم. گفت پیاده شو برو قبولی.»

ادامه دارد

16. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

از قسط دادن بیزارم

آقای کردی هم مثل تمام خانواده های ایران یک پیکان در کارنامه اش دارد. هنوز هم درباره پیکان طوری حرف می زند که نشان می دهد دوستش دارد. اما ماشینی که او را تبدیل به یک کلکسیونر کرد یک ۴۰۵ قسطی بود: « اولین ماشین شخصی ام یک پیکان ۴۸ بود. من برعکس ماشین بازها بیشتر دوست دارم ماشین را تمیز و مرتب کنم تا اینکه تعمیرش را یاد بگیرم. مثلا اگر چیزی کهنه شده عوض کنم یا سعی کنم همیشه نو و مرتب نگهداری کنم. بعد از سربازی دوست داشتم ماشینم را به روز تر کنم برای همین رفتم ایران خودرو یک پژ ۴۰۵ قسطی برداشتم که یک ۵سال ماهیانه ۲۰۰ هزارتومان قسط داشت. آن موقع ها آژانس کار می کردم. اما همیشه اذیت بودم. اصلا از خودم راضی نبودم. دوست نداشتم از ماشینم اینطوری استفاده کنم. من خیلی از زندگی عادی که هر روز بروی سرکار و بعد از ظهر برگردی و این کار عادی را مدام تکرار کنی بدم می آید. برای همین همیشه اهل ریسک بودم. بعد از ۴ سال دادن قسط خسته شدم. قسط دادن خیلی استرس دارد. یک روز به خودم گفتم همه چیز را می دهم اما فقط قسط نداشته باشم. چون می خواهم راحت بخوابم. برای همین یک روز ماشین را برداشتم و بردم دم نمایشگاه ماشین عمویم و پایین تر از قیمت فروختم و قسط را تسویه کردم. بعدهم به پدرم مقداری بدهکار بودم که تسویه کردم. البته پدرم پول را نگرفت و من در نهایت حدود ۵ میلیون ۲۰۰ هزارتومان برایم باقی ماند. همه پول ها را داخل کشو گذاشتم. آنقدر آرامش داشتم که از آن به بعد بی دغدغه و راحت می خوابیدم. یک روز پدرم به من گفت دو حالت دارد یا پولت را بیشتر می کنی یا همین پول را هم خرج می کنی و این حرفش خیلی روی من تاثیر گذاشت. حالا باید با پولم کاری می کردم.»

با یک بنز ۵ میلیون تومانی شروع کردم

سودای داشتن یک مرسدس بنز واقعی زندگی آقای کلکسیونر را تغییر می دهد طوری که راه جدیدی را در زندگی برایش باز می کند: « یک روز دوباره به نمایشگاه عمویم سر زدم گفتم من دلم یک ماشین می خواهد که برای خودم باشد. قسطی نباشد. هربار دلم خواست بیرون ببرم. یک آگهی هم روی میز بود که برداشتم و قیمت ماشین ها را نگاه کردم. آن موقع پراید ۶ میلیون ۲۰۰ هزارتومان بود. گفتم نه از پول خودم کمتر است باز باید قرض و قسط بدهم نمی خواهم. رفتم ستون بنزها را دیدم یکی ۱۰۰ میلیون یکی ۸ میلیون. تا اینکه یک بنز ۱۹۷۱ آبی رنگ را ۵ میلیون ۴۰۰ هزارتومان آگهی کرده بودند. سریع زنگ زدم. می گفتم هرچی باشد بالاخره بنز است. وقتی رفتیم و ماشین را دیدم. یکهو گفتم چقدر خشگله! انگار که به دلم نشست. تمیز و مرتب بود. گفتم من خریدارم فقط تخفیف بده که بتوانم بخرم. صاحب ماشین هم گفت آخرش ۵ تومان و همانجا قرار دفترخانه گذاشتیم. آن موقع ۲ هزارتومان توی جیبم بود که بیعانه دادم (خنده). وقتی ماشین را خریدم و سوارش شدم انگار همه به من انرژی مثبت می دادن. همه توی راه دست تکان می دادند تا اینکه رفتم دوباره مغازه عمویم. حالا فکر کنید تا شب آن روز هرکسی از آنجا رد شد برای ماشین قیمت گذاشت طوری که شب قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان رسید که نفروختم. هرچه عمویم اصرار کرد نفروختم. اما نقطه حساس ماجرا زمانی است که ماشین را خانه بردم. پدرم طوری نگاهم کرد که انگار پولم را دور ریخته ام. ولی از بس از روزهای بعد مشتری در خانه آمد و یادداشت گذاشتند و در خانه را زدند که نظرش عوض شد. طوری که یکبار یک نفر آدرس مرا از توی دفترخانه پیدا می کند و ۸ میلیون قیمت می دهد اما من فروشنده نبودم».

ادامه دارد

18. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

40 ماشین کلاسیک داریم

یک روز یکی از دوستان آقای کردی می گوید که می تواند ماشینش را ۱۲ میلیون تومان بفروشد آقای کردی هم بالاخره وسوسه می شود و تصمیم به فروش ماشین می گیرد.: «یکی از بچه ها گفت ماشین را به آقایی به اسم حاج عبدالله می فروشد. برای اولین بار که آن بنده خدا را دیدم خیلی انرژی مثبت بود. ماشین را هم تا دید خیلی تعریف کرد و دوست داشت من هم فروختم بعد با ۷ تومن آن ۱۲ میلیون یک ماشین دیگر خریدم و حسابی مرتبش کردم و بعد ۱۶ میلیون فروختم. چند روز که از این ماجرا گذشت دوباره سراغ همان حاج عبدالله رفتم. گفت که اصلا هنوز وقت نکرده ماشین را ببیند. من هم گفتم بروم ماشین را یک نگاهی بیندازم و بیاید پارکینگ ماشین را نگاه کند. وقتی رفتم دیدم ماشین پنجر شده و حسابی خاک گرفته من هم در آن مدت پنچری را گرفتم و حسابی تمیزش کردم. حالا او هم همه این شور و شوق مرا از توی دوربین می دید. وقتی پایین آمد گفت چقدر این کار را دوست داری؟ من هم گفتم خیلی دست خودم نیست خوشم می آید. گفت بیا باهم کار کنیم و حالا به اینجا رسیدیم و در حال حاضر ۴۰ ماشین داریم. حتی موتور قدیمی هم جمع می کنیم.»

چهره ها برای پز سراغ این ماشین ها می آیند

آقای کردی می گوید بیشتر کسانی که به ماشین ها علاقه نشان می دهند آنهایی هستند که از این ماشین ها خاطره دارند. البته نمایشگاه آقای کردی پاتوق چهره های مشهور نیز است: « اینجا کسانی از دیدن ماشین ها ذوق می کنند که با آنها خاطره دارند. مثلا پدرشان در آن دوران یکی از این ماشین ها داشته و حالا آنها دوست دارند به یاد آن روزهای شیرین یکی از این ماشین ها داشته باشند یا اینکه بیایند و با آنها خاطره بازی کنند. خیلی از توریست ها هم به این ماشین ها واکنش نشان می دهند. به خصوص اینکه من جمعه ها چندتا را هم بیرون در پیاده رو پارک می کنم و مردم وقتی از کنارشان رد می شوند. خشکشان می زند. چندبار یکی از سفرای آفریقایی آمد و دلش خواست که یک دوری با یکی از ماشین ها بزند بعد از آن هم حسابی مارا تحویل گرفت و حتی شام دعوتمان کرد. چهره های سیاسی، ورزشی و هنری زیادی هم آمده اند اما متاسفانه بیشتر از روی پُز است وگرنه اینطور نیست که آنها را بشناسند. من خیلی فوتبالیست ها را نمی شناسم. وقتی که اینجا می آیند و خودشان را معرفی می کنند و من نمی شناسم خیلی ناراحت می شوند. تازگی ها فهمیدیم یک بازیکنی که به تازگی برایش اتفاقی افتاده بارها اینجا آمده بود و گفته بود فوتبالیست هستم. خندوانه نیز از ما تابه حال ماشین خریده است. همان ماشین هایی که برای آوردنش مهمان هایشان برای اجرای استنداپ کمدی می آورد».

ادامه دارد

20. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •