تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از کدام دوربین دیجیتال استفاده میکنید

راي دهنده
2236. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • kodak

24 1.07%
  • canon

1,135 50.76%
  • sony

539 24.11%
  • fuji

123 5.50%
  • panasonic

141 6.31%
  • samsung

46 2.06%
  • olympus

33 1.48%
  • nikon

178 7.96%
  • toshiba

2 0.09%
  • casio

15 0.67%
صفحه 994 از 1635 اولاول ... 4948949449849909919929939949959969979981004104410941494 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,931 به 9,940 از 16344

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

با سلام
    میخوام یک دوربین کامپکت بگیرم تا 500 تومن . هدفم بیشتر فیلم برداری اچ دی هست و چون قیمت دوربین های فیلم برداری بالا بود بنابراین تصمیم گرفتم که کمپکت بگیرم تا هم بتونم فیلم برداری اچ دی داشته باشم و هم عکس برداری خوب
    بنظرتون کار درستی انجام میدم ؟
    و چه مدلهایی را پیشنهاد میدین ؟(فیلمبرداری فول اچ دی باشه)
    مدلهای مد نظرم Sony-Cybershot-DSC-HX7V و Sony-Cybershot-DSC-HX9 Vهست
    بنظرتون خوب هستن ؟
    و canon چه مدلهایی دارد
    كلا دوربين عكاسي واسه فيلمبرداري حرفه اي ساخته نشده ولي خوب اگه نيازاتون خانگي و روزمره هست كار عاقلانه ايه.در مورد كيفيت فيلمبرداري hx9 واقعا عاليه چندتا نومنه از فيلماشو ديدم بسيار كيفيتش بالا بود ولي هنوز تو ايران ريليز نشده قيمتشم در ابتدا بايد بالاي 500 باشه ولي خوب بنظرم اگه كنن sx220 يا نيكون s9100 بگيرين چيز زيادي از دست ندادين.

2. این کاربر از alishadabmehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

نه انصافا همه چیزش خوب بود اما دیگه داداشم گیر داد دادم بهش
    G12 رو بخاطر وزنش نمیخوام انتخاب کنم با اینحال که خیلی ازش تعریف میشه و دوربین خوبی هست
    تو سوپر زومها FZ45 به نظرتون آپگرید بهتری نسبت به FZ35 هست یا خیر ؟ کیفیتش بهتر شده ؟ فرقش با FZ100 چیه ؟
    تو این لینک مقایسه بینشون شده که ال سی دی از 2.7 به 3 اینچ تغییر کرده - زوم از 18 به 24 تغییر کرده - فیلمبرداریش هم که همونه یعنی HD متاسفانه

چه کنیم برادر ELSIN ؟
    بله FZ45 پیشرف خوبی داشته (بجز زومش) نویز بیشتر شده
    بیشتر سرعت FZ100 و فیلمش با FZ45 فرق داره

بازم میگم اگر نویز نمیخواهی G12

4. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با سلام
    میخوام یک دوربین کامپکت بگیرم تا 500 تومن . هدفم بیشتر فیلم برداری اچ دی هست و چون قیمت دوربین های فیلم برداری بالا بود بنابراین تصمیم گرفتم که کمپکت بگیرم تا هم بتونم فیلم برداری اچ دی داشته باشم و هم عکس برداری خوب
    بنظرتون کار درستی انجام میدم ؟
    و چه مدلهایی را پیشنهاد میدین ؟(فیلمبرداری فول اچ دی باشه)
    مدلهای مد نظرم Sony-Cybershot-DSC-HX7V و Sony-Cybershot-DSC-HX9 Vهست
    بنظرتون خوب هستن ؟
    و canon چه مدلهایی دارد
    خیر کارتون درست نیست دوربین عکاسی مال عکاسیه هرچند فیلمبرداری یه سری از دوربین ها بسیار عالیه اما اخرش دوربین عکاسیه
    بین دوربین های عکاسی من SX220 و دوربین کوچیک تر IXUS 1000 رو معرفی میکنم

6. این کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVP77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

بله FZ45 پیشرف خوبی داشته (بجز زومش) نویز بیشتر شده
    بیشتر سرعت FZ100 و فیلمش با FZ45 فرق داره

بازم میگم اگر نویز نمیخواهی G12
    ELSIN جان بی زحمت این سه تارو به ترتیب باسه من بچین : FZ100 - FZ40 - G12

آخر فروم باز rostamiani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

نه انصافا همه چیزش خوب بود اما دیگه داداشم گیر داد دادم بهش
    G12 رو بخاطر وزنش نمیخوام انتخاب کنم با اینحال که خیلی ازش تعریف میشه و دوربین خوبی هست
    تو سوپر زومها FZ45 به نظرتون آپگرید بهتری نسبت به FZ35 هست یا خیر ؟ کیفیتش بهتر شده ؟ فرقش با FZ100 چیه ؟
    تو این لینک مقایسه بینشون شده که ال سی دی از 2.7 به 3 اینچ تغییر کرده - زوم از 18 به 24 تغییر کرده - فیلمبرداریش هم که همونه یعنی HD متاسفانه

چه کنیم برادر ELSIN ؟
    مقایسه کیفیت FZ35 و FZ45 و FZ100

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. 3 کاربر از rostamiani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ali_star's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

خیر کارتون درست نیست دوربین عکاسی مال عکاسیه هرچند فیلمبرداری یه سری از دوربین ها بسیار عالیه اما اخرش دوربین عکاسیه
    بین دوربین های عکاسی من SX220 و دوربین کوچیک تر IXUS 1000 رو معرفی میکنم
    ببخشید آقا elsin چرا میگید کارش اشتباهه منم همین نظرو دارم. آخه ببین دوربین های فیلم برداری اغلب به خاطر حافظه زیادشون قیمتشون میره بالا که مثلا من نمیخوام طولانی فیلم بگیرم. یا مثلا اصلا عکس جالب ندارند. حداقل کامپکت فیلم خوب در کنا عکس عالی رو میشه داشت. تازه حجمشم کمتره.قیمتشم کمتره..

ببخشید البته من رو حساب اطلاعات خودم گفتم جسارتی نکرده باشم.
    یه چیزی راستی من حس میکنم بیشترین چیزی که از فیلم یه دوربین میخوام عمق تصویره میخواستم ببینم توی دوربین های کامپکت از ویژگی با چه لفظی بیان میشه که بتونم بین کامپکت های مد نظر امتیاز قائل بشم.
    ممنون

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوستان این بحث ها برای چیه ؟ که کدوم دوربین انقلاب به پا کرده ؟! لطفا مراعات کنید .
    دوست عزیز Damian :

لطفا سطح اطلاعات فعلیتون رو از عکاسی بفرمایید و همینطور لوازم و تجهیزاتی که در حال حاضر دارید .
    به نظر من برای ثبت نام کلاس عکاسی 6 میلیون یا حتی 2 میلیون هم نباید هزینه کنید ... کار شدیدا اشتباهی هستش .
    یک دوربین Canon 40D کارکرده و تمیز رو میشه با حدود 600 هزار تومن تهیه کرد که برای مقاصد آموزشی فوق العاده ست و بسیار بیشتر از نیازتون . برای لنز هم همون 18-55 کافیه حالا اگر علاقه داشتید یک پرایم هم داشته باشید یک 50 اف 1.8 هم تهیه می کنید . اصلا کلاس عکاسی نیازی به بودجه و تجهیزاتی مثل 7 دی و دی 7000 و غیره نداره . بهرحال مختارید ولی اگر به فلسفه پست دادنتون توی این تاپیک هنوز هم معتقدید ، پیشنهاد می کنم توصیه های من رو هم یک جایی در ذهنتون قرار بدید .

اگر مثل بعضی دوستان دیگه هم که در ابتدای راه بیشتر از علاقه به عکاسی ، علاقه به تجهیزات عکاسی دارند هستید که من قصد فروش بعضی لنزهایم رو دارم که می تونم با 30 درصد آف به شما تقدیم کنم که قیمت لنزهای فوق کمی بیش از 10 میلیون تومان میشه . هرچند باز هم می گم این اشتباه هستش و اصلا اصلا اصلا به شما توصیه نمی کنم .

شاد باشید دوست من .
    جناب Damian عزیز.(اسمتون را نمیدونم؟!)
    6 میلیون تومان رقم کمی نیست.مجبور هم نیستید در ابتدا این مقدار هزینه کنید.درواقع این مقدار هزینه کردن در ابتدا راه اصلا صحیح نیست.هرگز چنین کاری نکنید!
    شما اصلا نیاز خودتون را میدونید؟
    شما میخواهید 6 میلیون تومن تجهیزات را بریزید توی کوله تون و شاید اصلا از 75% ان هم استفاده نداشته باشید؟!
    ابتدا بفهمید در چه ژانری قصد عکسبرداری دارید؟
    فکر میکنم شما قصد داری همه کاری انجام بدید! ولی خب حتما به یک یا چند ژانر علاقه بیشری دارید پس بیشتتر روی این ژانر تمرکز کنید و خودتون را توی اون سطح با اطلاعات علمی بیشتری ارتقا بخشید.
    ضمن تایید صحبت های اقا مسعود باید عرض کنم ابتدا اطلاعات علمی خودون را بالا ببرید سپس به فکر خرید تجهیزات باشید.کلا خودتون را درگیر هیزات نکنید و برحسب نیاز تجهیزات تهیه کنید.
    در کل پیشنهاد بنده خرید یک بدنه خوب و شناخته شده مثل 7دی یا دی7000 و خرید تجهیزات جانبی لازم خوب مثل سه پایه و فلاش و کوله یا کیف خوب باشید و سپس بعد از شناخت نیازهاتون به فکر تهیه لنزهای با کیفیت باشید.
    یکم بیشتر اطلاعات بدید تا بیشتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
    اول از همه سلام
    دوم اسم من امینه
    سوم اینکه دیروز با یکی از عکاسهای بسیار حرفه ای صحبت کردم و ایشون تقریبا حرف Aless ( ایندفعه شما اسمتو بگو ) با این تفاوت که در ابتدا لنزی رو برای کارهای پرتره تهیه کنیم و قرار شد جایی رو با هم در اصفهان بریم ( اگه دیدم گرون میده که بعید میدونم مزاحم احسان جان میشم ) در کل با تمام وسایل گفت نهایت 3 تومن میشه
    تازه گفت 2-3 تومن
    اتفاقا خود ایشون میگفت برای تو نهایت d7000 اونم بدلیل اینکه در آینده به مشکل نخوری.
    به هر حال از همه دوستان متشکرم و اگر باز هم نطری دارن بگن
    من اصلا اون بحث 6 تومن رو از خودم نگفتم که اصلا برای من فرقی هم نمیکنه
    این رو توی یه آموزشگاه عکاسی یه نفر بهم گفت که برای این که دیگه به فکر تعویض نباشی باید 6 تومن خرج کنی.
    در رابطه با خود عکاسی هم قراره به صورت خصوصی یاد بگیرم که همون فردی که گفتم ایشون رو از نظر آموزشی بسیار عالی میدونه
    به هر حال باز هم از همه تشکر میکنم.

داره خودمونی میشه kOoRi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام خدمت شما.
    عرض شود که ما یک عدد کنکور دادیم و الان یه بودجه ی محدودی در اختیار ما گذاشتند که باهاش احتیاجاتمون رو برطرف کنیم و من با بررسی های مختلف نیاز ها و داشته ها و خواسته و اینها اولویت اولم دوربین عکاسی شد ولی به این معنی نیست که خدا تومن بتونم براش خرج کنم، به نظرم سقف قیمتی که می تونم بپردازم 350 تا نهایتا 400 هزار تومانه.
    حالا یک توضیحی عرض کنم که دنبال چه چیزی هستم... من عاشق عکاسی هستم اما نه از اون دسته آدم ها که میرن تو طبیعت و از آبشار و غروب خورشید و حیوانات عکس می گیرن. در واقع به شدت علاقه مند به عکاسی از شخصیت ها و افراد و محیط های بسته هستم. یعنی سوژه های طبیعی رو انتخاب نمی کنم و به دنبال سوژه های مصنوعی و بشری هستم. امیدوارم درست تونسته باشم منظورم رو برسونم. به همین خاطر احساس می کنم به یک دوربین سوپر زوم احتیاجی ندارم، اما برام دینامیک و کنتراست رنگ ها و تنظیمات دستی و امثالهم مهمه. خودتون بهتر می دونید... و شدیدا ترجیح میدم از دسته SLR like و به قول dpreview از دسته Big Sensor ها به سمت SLR ها باشه. ینی نمی خوام از این کامپکت های خانوادگی باشه که میرن جنگل باهاش عکس میگیرن.
    پس یه جمع بندی بخوام بکنم میشه یک گوشی ساده ی پیشرفته و نیمه حرفه ای، در تا بازه ی قیمت 350-400، برای عکاسی از سوژه های مصنوعی و شخصیت ها، فایل Raw برام تا حد زیادی مهمه و در عین حال نمی خوام به طور غیر عادی هم سنگین باشه.
    و همین دیگه، اگه احساس می کنید یک سری ویژگی های خاص دیگه هم هست که باید نظرمو در بارشون بگم بفرمایید ، من در خدمت شمام.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

سوم اینکه دیروز با یکی از عکاسهای بسیار حرفه ای صحبت کردم و ایشون تقریبا حرف Aless ( ایندفعه شما اسمتو بگو ) با این تفاوت که در ابتدا لنزی رو برای کارهای پرتره تهیه کنیم و قرار شد جایی رو با هم در اصفهان بریم ( اگه دیدم گرون میده که بعید میدونم مزاحم احسان جان میشم ) در کل با تمام وسایل گفت نهایت 3 تومن میشه
    بسیار خوب . . . خوب کاری میکنی که مشورت میگیری اما یک توصیه می کنم به شما اگر قابل بدونی ، حتما توی فروم سایت akkasee.com مطرح کن سوالاتت رو هم در مورد کلاس عکاسی چه خصوصی و چه عمومی و هم در مورد خرید لنز و دوربین مناسب با نیازت . در مورد دوربین های کامپکت و سوپرزوم و . . . راحت تر میشه انتخاب کرد و بعد هم در مورد انتخاب فکر نکرد و با آسودگی عکاسی کرد و . . . !! اما در مورد DSLR اینطور نیست . تغییر برند یا نداشتن استراتژی مناسب برای خرید کردن بدنه و لنزها و حتی سایر تجهیزات مثل مموری ها و تجهیزات نوری و . . . خیلی خیلی روی مسائل مالی و برنامه ریزی ها اثر میزاره .

به نظر من شما یه مدت وقت بزار برای شناخت لنزهای برندهای مورد نظرت مثلا کنن و نیکون و با توجه به نیازی که داری و قیمت هایی که توی اون بازه های مورد نظر هستن بدنه ات رو انتخاب کن . یعنی لنز رو برای بدنه نگیر ، بدنه رو برای لنز بگیر . بهرصورت ایشالا که موفق باشی .

14. 2 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز vvc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

دوست من منظور بنده وزن زیاد G12 بعنوان یک کامپکت خیلی زیاده , اینطور نیست ؟
    بله FZ40 نزدیک به 100 گرم وزنش بیشتر از G12 هست اما اون SlrLike هست و اون یکی کامپکت

به نظر من برای یک کامپکت 401 گرم خیلی زیاده در مقابل کامپکتهای مطرح یعنی LX5 با 277 گرم و S95 با 193 گرم !!!
    بله نسبت به دیگر کامپکتها وزنش بیشتره ولی امکانات و کیفیت عکسهاشم در نظر بگیرید
    که بهترینه

16. این کاربر از vvc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •