تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 99 از 131 اولاول ... 49899596979899100101102103109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 981 به 990 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

حـــــرفـه ای karin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض کسی به سرهنگ نامه نمی نویسد/گابریل گارسیا مارکز

داستان بلندی است در مورد یک سرهنگ پیر و زنش، که تنها پسرشون رو به تازگی از دست داده اند و در فقر زندگی می کنند. و تنها امید زندگی شون یک خروس هست و انتظار برای نامه ای که هنوز نرسیده ...

انتقادات سیاسی بسیار و اشاراتی به صد سال تنهایی درش موجود بود.

اولین کتابی که از مارکز خوندم صد سال تنهایی بود و انقدر ازش خوشم اومد که بقیه ی کتاب هاشو خریدم، اما هیچ کدوم مثل صد سال تنهایی نبودند
    نمیگم کتاب بدی بود چون نبود، بسیار روان بود و می توانستی کاملا فقر و امید را درک کنی اما خیلی مورد پسند من واقع نشد

2. 8 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت marvan zhao's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

کتاب پر اثر ماتیسن

این کتاب واقعا بهترین کتابی بود که من خوانده ام چون تونسته بود شخصیت ارمانی مورد نظر منو نشون بده موضوعش هم این بود که که یک مامور بیمه عاشق زنی بیوه میشود که صدای خیلی خوبی دارد و پس از مدتی از او خواهش میکند که به خوانندگی رو بیاورد اما زنه قبول نمیکنه و میگه که یک جادوگر لهستانی بهم گفته که اگه بخونم بهترین عشقم رو بدبخت میکنم اما پسره
    قبول نمیکنه و پس از ماجراهای زیادی که اتفاق می افته زنه خواننده میشه و پیش بینی جادوگر هم درست از اب در میاد
    من نمیتونم خوب ماجراشو تعریف کنم اما پیشنهاد میکنم که حتما اون کتابو بخونید

4. این کاربر از marvan zhao بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض سه کتاب از ابراهیم رها

دو قطعه عکس 6*4

کتاب نسبتا کوتاهی شامل دو داستان
    اولیش ادامه ی بینوایانه و دومیش ادامه شهر قصه
    طنز سیاسی هست و دیگر هیچ
    بیشتر نمی تونم توضیح بدم : دی

خیلی خیلی جالب بود. تعبیرات و تشبیهاتش ... . و طنزش هم خیلی خوب بود و خنده دار و البته آخراش گریه دار حتا

شب نشینی در جهنم

کتابی که کاش کتاب نمیشد
    در خود مقدمه هم ذکر شده که این نوشته ها به طور متفرقه و برای مجله (چلچراغ) نوشته شده بوده و بعدها تصمیم گرفتن کتابش کنن

طنز خوبی داره اما کاملا اولد - فشن ـه
    دقیقا به درد همون ستون روزنامه یا هفته نامه میخوره
    چون به موضوعات روز پرداخته و اگر الان بخونین یاد عهد شاه وزوزک می افتین
    با این وجود بعضی نوشته هاش رو پسندیدم

چسب زخم

یک کتاب کوچولو و کوتاهه که نوشته های کوتاهی هم داره : دی
    یه جورایی شاید بشه تو سبک مینیمال قرارش داد
    اون هم مثه بقیه ی نوشته های طنز هست و ...
    خوب بود ولی من خیلی نپسندیدم، مامانم اما بیشتر از این خوشش اومد : دی

---

در کل اول دو قطعه عکس رو حتما پیشنهاد می کنم بخونین و دوم چسب زخم

6. 5 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اقیانوس

پيش فرض

كنترل ذهن از خوزه سيلوا
    خيلي جالبه نوع جديدي از نگرش به زندگي است براي كساني كه به كتاب سكرت علاقه دارند ميتونه يه گزينه ي خوب باشه

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض مزرعه حیوانات / Animal Farm

مزرعه حیوانات/قلعه حیوانات
    جورج اورول
    محمد فیروزبخت

همه حیوانات برابرند‬ ‫اما بعضی برابرترند

شاهکاری از جرج اورول، داستان حیوانات یک مزرعه است که رهبرشون اون ها رو از ظلمی که تحمل میکنند و خودکامگی صاحب شون آگاه می کنه و اونا بر علیه مزرعه دار قیام و برای رسیدن به برابری انقلاب میکنند. آدمیزاد رو از مزرعه بیرون می کنند و اداره ی مزرعه رو خودشون به عهده می گیرن و در ابتدا 7 تا قانون واسه خودشون تعیین می کنند که قانون هفتم اینه: همه ی حیوانات با هم برابرند
    اما ...

محتوای مخفی: کمی اسپویلر 
    طی اتفاقاتی که می افته همه ی اهداف اولیه شون رو زیر پا می ذارن و در آخر فقط یک قانون دارند: همه حیوانات برابرند‬ ‫اما بعضی برابرترند!

اینکه چطوری کم کم رهبر و سردمداران از حیوانات عادی فاصله میگیرند، چه طور از بی سوادی حیوانات سواستفاده می کنند، چه طور خودشون به عیش و نوش می پردازند و از حیوانات دیگه سخت کار می کشن. با کوچک ترین مخالفتی شدیدا برخورد می کنن و سرکوب و ... . چه طور با دروغ های تابلو خودشون رو خوب جلوه میدن و همه ی تقصیرات رو گردن دشمن میندازن

و پایان کتاب:
    حیوانات از خوک به آدم، از آدم به خوک و باز از خوک به آدم نگاه می کردند، اما دیگر ممکن نبود که بگویی کدام، کدام است

نوشته پشت جلد:

مخاطب اصلی جورج ارول در مزرعه حیوانات حکومت کمونیستی شوروی سابق و نمودار شخصیت هاب صحنه داستان همان سردمداران حکومت در سال های 1930 تا 1950 بودند، ولی در واقع نیش تیز قلم او تمامی دیکتاتورهایی را مورد حمله قرار می دهد که چه پیش از آن بوده اند و چه در حال حاضر وجود دارند و چه در آینده خواهند آمد. دیکتاتورهای مورد حمله ارول جغرافیای خاصی ندارند و آنها را می توان در جای جای جغرافیای امروز و لا به لای صفحات تاریخ یافت

اما در مورد ترجمه و ویراستاری
    با اینکه کتاب چاپ چهارمش هست اشتباهات فاحش تایپی درش موج میزنه ، اصلا انگار این کتاب ویرایش نشده اما ترجمه بسیار خوب بود

تشبیهاتی که به کار برده بود واقعا عالی بودن. پیشنهاد می کنم حتما بخونین
    135 صفحه هم بیشتر نیست

9. 4 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه b@ran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض گدا/ نجیب محفوظ

گدا شرح مختصری از مصیبت روشنفکران جهان سوم است. روشنفکرانی که در جوانی پرشور و آرمان خواه اند و در میان سالی نومید و محافظه کارند...

عمر شخصیت اصلی داستان یه وکیله که در واقع خودشم نمیدونه چه مرگش شده(ببخشید!) . از کارش ، از زنش از تمام اعتقاداتش و کلا از زندگیش یه جورایی خسته شده و ... مصطفی و عثمان دو دوست عمر هستند که خب مصطفی یه جورایی محافظه کاره و عثمان که تازه از زندان آزاد شده و هنوز اون شور و آرمان های دوران جوانیش رو داره و...

گدا تعارض درونی روشنفکری را نشان می دهد که آرمان های دوره جوانی اش را به دیده تمسخر می نگرد و در عین حال از زندگی به ظاهر آسوده و بی دغدغه خود دلزده و بیزار است.

نوشته پشت جلد:
    مصطفی خندید و گفت:
    -و چون در روزگار ما وحی و الهامی در کار نیست، امثال تو چاره ای جز گدایی ندارند!
    -گدایی! در شب و روز، در مطالعه بیهوده و شعر بی حاصل...در نمازهای بت پرستانه میان عشرتکده های شبانه . در برانگیختن دل افسرده با خارخار ماجرای دوزخین

11. 4 کاربر از b@ran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ssaraa's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

کتاب رویای آبی اثر نسرین یوسفی جالبو نزدیک به واقعیت بود ولی وقتی تموم میشه احساس میکنی هنوز تموم نشده

اگه نباشه جاش خالی می مونه knight 07's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    sHiRaZzZz

پيش فرض

فکر میکنم رمانهای م.مودب پور(گندم-یلدا-رکسانا-یاسمین-شیرین- پریچهر)خیلی جالب و خوندنیه.کتابهایی که ترکیب خلاقانه و هنرمندانه داستانهای عاشقانه رو با طنز داره(خنده دارترین رمانهاییه که خوندم) واقعا این کتابارو توصیه میکنم که بخونین!
    مجموعه کتابهای پراز هیجان و کمی ترسناک سرزمین اشباح و مبازه با شیاطین از نویسنده بسیار مشهور اینگلیسی دارن شان هم فوق العادست.
    در جستجوی دلتورا از امیلی رودا هم خوبه.

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض خرده جنایت های زن و شوهری / اریک امانوئل اشمیت

ژیل بر اثر حادثه‌ای مرموز دچار فراموشی می‌شود. همسرش لیزا او را به خانه می‌آورد اما ژیل حافظه‌اش را از دست داده است و سعی می‌کند از صحبت‌ها و تعریف‌های همسرش گذشته را بازسازی کند و هویت خود را باز یابد. اما آیا لیزا به او دروغ نمی‌گوید تا تصویر دیگری از زندگی زناشویی‌شان ارائه دهد؟ اصلا این زن کیست؟ آیا حقیقت دارد که همسر اوست؟
    یک نمایشنامه ی کوتاه بسیار جذاب از امانوئل اشمیت
    نوشته ی بالا برگرفته از پشت جلد کتاب است و کاملا گویا
    خیلی روند خوبی داشت داستان. دقیقا هر اتفاقی به موقع می افتاد و به سرعت وارد یه مرحله ی جدید میشد

با توجه به دو کتابی که از اشمیت خوندم و نیز با توجه به اینکه فلسفه خونده، یه جورایی تو داستان هاش داره درس فلسفه میده. یواشکی که ما نفهمیم : دی

توجه آدم رو معطوف میکنه به یه بخشی از درونش که یه جورایی یادش رفته بوده
    لااقل واسه من که این طوری بوده

پ.ن: ما نفهمیدیم اون زنا شوهری چیه آخر !

15. 7 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه b@ran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض برای شاملویی ها!

درها، و دیوار بزرگ چین/احمد شاملو
    نشر مروارید خیلی بهمون حال داده و تعدادی از نوشته های کوتاه احمد شاملو رو جمع آوری کرده که خب آخرش شده این کتاب دوست داشتنی! کتاب زیر نظر آیدا شاملو بوده و اینکه به چاپ هشتم هم رسیده و ...و دیگه اینکه برید تهیه کنید و لذت ببرید
    چندتا خاطره ، چندتا داستان...
    1-زن پشت در مفرغی
    2-مردها و بوریا
    3-گمشده قرون
    4-ریشه های حقیقی، در چند افسانه
    5-درها و دیوار بزرگ چین
    6-بازگشته
    7-نخستین تجربه های زیستن با مرگ
    8- آن سال ها...
    9- قرمز و آبی
    10- 3ساعت، 22دقیقه صبح...
    11- حلوا برای زنده ها

من مورد 5 و 7 رو بی نهایت دوست داشتم . برای منی که از شاملو فقط شعرها( بینظیرش) و البته چند ترجمه خونده بودم این کتاب واقعا یه سوپرایز بود.

17. 3 کاربر از b@ran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •