تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 99 از 266 اولاول ... 49899596979899100101102103109149199 ... آخرآخر
نمايش نتايج 981 به 990 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

پروفشنال hamid2006gh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

این از ویژگی های Tweaker ی هست که asus برای اورکلاک کم دردسر تو مادربورد هاش ارائه میده .

شما برای داشتن حداکثر اورکلاک کاملآ safe میتونی fsb رو روی 400 set کنی ، ضریب dram:fsb رو هم 1:1 انتخاب کن ، تایمینگ ها رو هم به صورت دستی روی 5 5 5 15 تنظیم کن .

اول Vcore cpu رو Auto بزار و یه تست 1 ساعته با Orthos بگیر .. حداکثر دما رو هم اعلام کن .

اگر Error داد ، یا سیستم پایدار نبود ( بعید میدونم ) میتونی با Vcore 1.325 تست کنی .
    1.اون ويژگي ،Tweaker كه گفتيد خودش فعال هست ؟ يعني لازم نيست كه من تغيير بدم ؟

2.اين تنظيماتي كه نوشتيد رو يكباره بدم يا نه كم كم برم جلو ؟ مثلا من FSB رو 10 تا 10 تا اومدم بالا و به ولتاژ دست نزدم و تا 365 مشكلي نبود ولي وقتي رو 375 بردم سييستم ريست ميشد .

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

1.اون ويژگي ،Tweaker كه گفتيد خودش فعال هست ؟ يعني لازم نيست كه من تغيير بدم ؟

2.اين تنظيماتي كه نوشتيد رو يكباره بدم يا نه كم كم برم جلو ؟ مثلا من FSB رو 10 تا 10 تا اومدم بالا و به ولتاژ دست نزدم و تا 365 مشكلي نبود ولي وقتي رو 375 بردم سييستم ريست ميشد .

1 - خیر .

2 - خیر ، لازم نیست کم کم برید بالا ، اون واسه دستیابی به حداکثر فرکانس هست ! شما با Vcore 1.325V تست کن ، اگه مشکل داشت ، تا 1.35V هم هیچ مشکلی پیش نمیاد .

فقط ضریب Dram : Fsb رو حتمآ روی 1:1 قرار بده .

3. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shahab_blaster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

1 - خیر .

2 - خیر ، لازم نیست کم کم برید بالا ، اون واسه دستیابی به حداکثر فرکانس هست ! شما با Vcore 1.325V تست کن ، اگه مشکل داشت ، تا 1.35V هم هیچ مشکلی پیش نمیاد .

اين ضريبي كه ميگي باعث چه تغييراتي ميشه و چه كاري انجام ميده
    در چه مواقعي بايدانجامش بدي و اينكه اينكار مال همس يا نه فقط تو بعضي سيستم ها اينو بايد تغيير بدي

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

1 - خیر .

اين ضريب DRAM : FSB رو نميدونم از كجا بايد تغيير بدم تو بايوس هرچي گشتم چيزي پيدا نكردم چطور ميشه اون رو تغيير داد.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

1.اون ضريب DRAM:FSB ‌رو از كجا بايد تغيير بدم ؟ تو بايوس پيدا نكردم .

2. تو اوركلاك باس PCI-E بايد تو چه حالتي باشه ؟ رو 100 بايد Fix بشه ؟ اگه جواب مثبته لطفا به اين سوال جواب بديد جناب موسوي
    من همونطوري كه شما گفتيد FSB رو بردم بالا و وارد ويندوز شدم ولي دوباره كه داخل بايوس رفتم ديدم PCI-E رو 128 هست .
    ميخواستم بدونم مشكلي نداره ؟ چون چند جا خونده بودم كه نبايد اين باس رو تغيير دارد و خطرناكه .درسته؟

البته من فكر ميكنم اين برگرده به همون ويژگي Tweaker كه شما گفتي چون DRAM : FSB ‌هم به طور خودبه خود به صورت 1:1 تنظيم ميشه .

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در چه مواقعي بايدانجامش بدي و اينكه اينكار مال همس يا نه فقط تو بعضي سيستم ها اينو بايد تغيير بدي
    من اينطوري فهميدم كه اين ضريب رابطه فركانس خارجي سي پي يو با فركانس رم رو تعيين ميكنه .مثلا اگه External clock سي پي يو شما 333 باشه و اين ضريب به اين صورت باشه (5:6 ) فركانس رم شما ميشه حدود 400 كه با ضرب 333 در 6 و تقسيم بر 5 بدست مياد . و اگر اين ضريب به صورت 1:1 باشه فركانس هردو يكي هست .البته فكر ميكنم تو اينتل ها اينطور باشه و اين قضيه تو AMD ها يكم فرق داشته باشه و پيچيده تر باشه .

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

اسمش روش هست ! شما فرکانس FSB رو تو این نسبت قرار بدی ، فرکانس RAM به دست میاد .

اين ضريب DRAM : FSB رو نميدونم از كجا بايد تغيير بدم تو بايوس هرچي گشتم چيزي پيدا نكردم چطور ميشه اون رو تغيير داد.
    شما وقتی FSB رو روی 400 تنظیم کردی ، DRAM Ferequency رو روی 800mhz تنظیم کن .

1.اون ضريب DRAM:FSB ‌رو از كجا بايد تغيير بدم ؟ تو بايوس پيدا نكردم .

2. تو اوركلاك باس PCI-E بايد تو چه حالتي باشه ؟ رو 100 بايد Fix بشه ؟ اگه جواب مثبته لطفا به اين سوال جواب بديد جناب موسوي
    من همونطوري كه شما گفتيد FSB رو بردم بالا و وارد ويندوز شدم ولي دوباره كه داخل بايوس رفتم ديدم PCI-E رو 128 هست .
    ميخواستم بدونم مشكلي نداره ؟ چون چند جا خونده بودم كه نبايد اين باس رو تغيير دارد و خطرناكه .درسته؟

البته من فكر ميكنم اين برگرده به همون ويژگي Tweaker كه شما گفتي چون DRAM : FSB ‌هم به طور خودبه خود به صورت 1:1 تنظيم ميشه .
    به هیچ وجه نباید فرکانس Pci-e بالا بره ، جز ناپایداری چیز دیگه ای رو در بر نداره ! بهتره روی 100mhz تنظیم بشه .

9. 2 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

1 - خیر .

خوب اين هم نتيجه طبق تنظيماتي كه گفتيد:

ولتاژ رو همونطوري كه گفتيد روي auto گذاشتم با orthos حدود 30 دقيقه تست گرفتم مشكلي نداشت .و دما هم از 40 درجه بيتشر نشد .
    نظرتون چيه ؟ هنوز هم جا براي اور داره ؟

ولي هنوز نفهميدم چطوري بايد ضريب DRAM : FSB رو تغيير داد.

آخر فروم باز sinaset's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

سلام اقا مهدی
    خوشحالم که برگشتید
    اقا من چندتا سوال داشتم با اجاز اقا مهدی گل
    اول این که من فن سی پی یو رو عوض کردم و مدل کولر مستر گرفتم قیمتش حدود 7.500
    و خمیر سیلیکون رو هم خرید مدل سفید رنگش و کلی روش مالیدم
    الان سیستم رو بالا اوردم و با اون نرم افزار تست گرفتم بازم تویه همون محدود 62 و 63 می چرخید
    البته پایین میاد بعضی موقعه ها
    مهدی لطفان کمک کن
    نمی دونم مشکل از کجاست چرا اینقدر دما بالایه ؟

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام اقا مهدی
    خوشحالم که برگشتید
    اقا من چندتا سوال داشتم با اجاز اقا مهدی گل
    اول این که من فن سی پی یو رو عوض کردم و مدل کولر مستر گرفتم قیمتش حدود 7.500
    و خمیر سیلیکون رو هم خرید مدل سفید رنگش و کلی روش مالیدم
    الان سیستم رو بالا اوردم و با اون نرم افزار تست گرفتم بازم تویه همون محدود 62 و 63 می چرخید
    البته پایین میاد بعضی موقعه ها
    مهدی لطفان کمک کن
    نمی دونم مشکل از کجاست چرا اینقدر دما بالایه ؟
    اگر مادربوردت ایسوس قابلیت q-fan رو رو حالت full speed بزار.................

13. این کاربر از H.Operator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •