تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 98 از 378 اولاول ... 4888949596979899100101102108148198 ... آخرآخر
نمايش نتايج 971 به 980 از 3780

نام تاپيک: Grand Theft Auto V

آخر فروم باز Turok-71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

اسکار .....متا .....به نظرم این دو فوق هایپ شدن ! از اسکار که مثال خیلی هست برای نقض کردنش از تک اسکار بودن شاهکار سینما Al Paciono .....از اسکار نگرفتن نماد سینما God Father گرفته تااااا اسکار گرفتن فیلم متوسط مثل آرگو !
    متا هم تا وقتی سایتای مضخرف توش هستن ارزش والایی نداره ....نمونش همون یارو دیوونه هه !
    عزیزم منظورم درجه ی اهمیت متا بود،راستی مارلون براندو هم اسکار نگرفتهP:
    سایت مضخرف از نظر تو،نه از نظر سایت معتبری مثل متا.
    من نمیدونم پس چی تو دنیای گیم ارزش والا داره؟؟ تنها مرجع سنجش بازی های متا و گیم رنکینگن دیگه!

نه البرز برای تبلیغات نمیگن نمره ی متای ما فلان هست ...میگن IGN اینو گفته ....Gamespot اینو گفته .....Gameinformer اینو گفته ....یه 10تا سایت معتبر رو ذکر میکنن ....
    منم نگفتم نمره ی متارو میگن!!!!
    دعوتت میکنم یه بار دیگه پستمو بخونی:
    سازنده های بازی ها واسه تبلیغ بازیاشون همش از نمرات مختلف و البته بالایی ک گرفتن صحبت میکنن
    "متای ما یکی بیشتر از شما شد پس ما بهترین هستیم "
    کی همچین حرفی زده؟ :|

باز بحث فیلم شد،آقا فیلم و موزیکو قاتی گیم نکنین!!
    Last edited by Turok-71; 11-09-2013 at 15:38.

2. 3 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

متا مثل جوایزی میمونه که داده میشه،متای بالام یه جایزس برای بازی،سازنده های بازی ها واسه تبلیغ بازیاشون همش از نمرات مختلف و البته بالایی ک گرفتن صحبت میکنن و کلا بحث مهمیه و عجیبه که میگی مهم نیست!!!

اگه معیار و سنجش NeoGaf باشه پس باید خیلی چیزارو خراب کنیم و درست کنیم،NeoGaf هم گیمرن و نظرات خودشون رو دارن نمیتونه معیار برای صحت یا غلط بودن یه معقوله ازش بعنوان منبع استفاده کرد!!! بخصوص فروم ها که یه عده میتونن توش جوهای خاصی رو بوجود بیارن و بقیه کاربرارو باخودشون همراه کنن...

متای گیم با متای فیلم و موزیک قابل قیاسه؟؟ ب هیچ وجه!
    نمونشم همین صحبت خودت،ولی تو دنیای بازی همه ی بازیها تو متا به حق خودشون میرسن و یه نمای کلی از بازی به دست میدن!
    اگه یه بازی ب متای بالای 90 برسه واقعا اون بازی استانداره و الکی نمره نگرفته!این طیف گسترده ی منتقدها که با سلایق و علایق مختلف هستن اگه یه بازی بتونه نمره ی بالایی بگیره واقعا تاپ بوده!
    لیست بازی های نودتایی متارو نگاه کنی متوجه میشی.
    شما چنتا بازی بگو که متای بالا داشتن که حقشون نبوده یا بالعکس پایین بوده و حقشون نبوده؟؟
    چرا صحبت رو تغییر میدی: صحبت من این نبود که متا مهم نیست، متا محبوبیت بالایی داره و طبیعتا اهمیت بالایی داره و برای شرکت های سازنده هم کسب نمرات و نقدهای خوب اهمیت داره، صحبت من این بود که متا یه دید نسبی از کیفیت بازی میده، مثلا یه عنوان با متای بالای 90 کیفیت ساخت خیلی خوبی داره (این توی فیلم و موزیک هم صدق می کنه) اما مسئله اینه که ریز شدن توی اون چقدر می تونه معیار باشه؟ یعنی پا رو از اون دید نسبی چقدر فراتر بذاریم؟ مثلا به طور مطلق می تونیم بگیم عنوانی که متای 94 داره از عنوانی که متای 93 داره عنوان بهتریه؟ به هیچ وجه. این صحبت من بود.

قبلا صحبت هایی به همین شکل توی تاپیک دیگه ای داشتیم، مثال می زنم: وقتی یه فرد مشخص از منتقدین IGN مثلا به Halo 4 نمره 9.9 میده و به BioShock Infinite نمره 9.5 (اگه بخوایم مثلا متا ها رو مقایسه کنیم شرایط عکس میشه) یا مثلا یه منتقد مشخص از GameSpot به TLOU نمره 8 رو میده در حالی که به LIMBO نمره 9 رو داده، معنی این چیه؟ یعنی نظر شخصی فرد و علاقه یا عدم علاقه اون شخص به یه عنوان یا سبک خاص به درست یا غلط کاملا دخیله و این نظر ممکنه خلاف نظر اکثریت باشه و نمیشه گفت به طور مطلق معیار نمره دهیی کیفیت ساخت و ... هست، اوضاع توی شرایطی که یه فرد دیگه از همون پایگاه نقد همون بازی رو نقد کنه چقدر تغییر می کنه؟ وقتی پایگاه های مختلفی دو تا عنوان رو نقد کنن چقدر تغییر می کنه؟ وقتی تعداد نقدها و پایگاه ها برای دو عنوان متفاوت هست چقدر تغییر می کنه؟

مورد اساسی دیگه ضرائبی هست که متا به هر پایگاه اختصاص میده و در میانگین وزنی منظور می کنه که در امتیاز نهایی فوق العاده اهمیت داره، یعنی برای مثال در محاسبات متا GameSpot اهمیت بیشتری داره یا IGN یا Edge یا GI یا VG یا EG ...؟ اما متا اونها رو هیچ وقت فاش نمی کنه که خودش جای نقد زیادی داره! یعنی شما وقتی نمی دونی به هر پایگاه چه ضریبی اختصاص داده میشه و این اصلا شفاف نیست چجوری می تونی چشم بسته تا واحد واحد امتیازات اون رو قبول داشته باشی؟(جواب متا در سایت رسمی خودش به این مورد Can you tell me how each of the different critics are weighted in your formula? Absolutely not)

به بحث امثال QT3 وارد نمیشیم و صحبت روی همون پایگاه های معتبر تر هست.

سوالی که باید بپرسی اینه که آیا عنوانی که نمرات و طبیعتا متای بالایی کسب کرده عنوان خوش ساختیه؟ بله
    آیا مقایسه متای بازی ها "با هر دقتی" معیار درستیه؟ نه
    آیا هر عنوانی که متای اون بالاتر از یه عنوان دیگه هست "لزوما" عنوان بهتریه؟ به هیچ وجه.

عزیز دلم متای فعلی TLOU الان 95 هستش نه 94 و متای بازیش بدون احتساب اون 3 نقد میشه 97 (یعنی قبل از این که اون 3 تا نقد بیاد 97 بود) حالا اینایی رو که گفتی چجوری حساب کردی من نمی دونم
    حامد اون نمرات به صورت واحد واحد هست که مثلا 94.8 موقع گرد کردن میشه 95، همون طور که مثلا 95.4 میشه 95، اگه دقت کرده باشی جاهایی چند تا عنوان که هم امتیاز هستن یکی بالاتر جا می گیره و یکی پایین تر، علتش همینه.

من به طور تقریبی اون سه نقد رو همون سه نقد پایین تر از نظر امتیازی رو در نظر گرفتم(نه از نظر زمانی) اما اگه منظورت این بوده که نمره GameSpot رو هم جزو اون نقدها به حساب بیاری درسته چون GS مطمئنا عیار وزنی بالایی بهش اختصاص داده میشه و میانگین وزنی رو خیلی پایین میاره.

4. 2 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

چرا صحبت رو تغییر میدی: صحبت من این نبود که متا مهم نیست، متا محبوبیت بالایی داره و طبیعتا اهمیت بالایی داره و برای شرکت های سازنده هم کسب نمرات و نقدهای خوب اهمیت داره، صحبت من این بود که متا یه دید نسبی از کیفیت بازی میده، مثلا یه عنوان با متای بالای 90 کیفیت ساخت خیلی خوبی داره (این توی فیلم و موزیک هم صدق می کنه) اما مسئله اینه که ریز شدن توی اون چقدر می تونه معیار باشه؟ یعنی پا رو از اون دید نسبی چقدر فراتر بذاریم؟ مثلا به طور مطلق می تونیم بگیم عنوانی که متای 94 داره از عنوانی که متای 93 داره عنوان بهتریه؟ به هیچ وجه. این صحبت من بود.

قبلا صحبت هایی به همین شکل توی تاپیک دیگه ای داشتیم، مثال می زنم: وقتی یه فرد مشخص از منتقدین IGN مثلا به Halo 4 نمره 9.9 میده و به BioShock Infinite نمره 9.5 (اگه بخوایم مثلا متا ها رو مقایسه کنیم شرایط عکس میشه) یا مثلا یه منتقد مشخص از GameSpot به TLOU نمره 8 رو میده در حالی که به LIMBO نمره 9 رو داده، معنی این چیه؟ یعنی نظر شخصی فرد و علاقه یا عدم علاقه اون شخص به یه عنوان یا سبک خاص به درست یا غلط کاملا دخیله و این نظر ممکنه خلاف نظر اکثریت باشه و نمیشه گفت به طور مطلق معیار نمره دهیی کیفیت ساخت و ... هست، اوضاع توی شرایطی که یه فرد دیگه از همون پایگاه نقد همون بازی رو نقد کنه چقدر تغییر می کنه؟ وقتی پایگاه های مختلفی دو تا عنوان رو نقد کنن چقدر تغییر می کنه؟ وقتی تعداد نقدها و پایگاه ها برای دو عنوان متفاوت هست چقدر تغییر می کنه؟

مورد اساسی دیگه ضرائبی هست که متا به هر پایگاه اختصاص میده و در میانگین وزنی منظور می کنه که در امتیاز نهایی فوق العاده اهمیت داره، یعنی برای مثال در محاسبات متا GameSpot اهمیت بیشتری داره یا IGN یا Edge یا GI یا VG یا EG ...؟ اما متا اونها رو هیچ وقت فاش نمی کنه که خودش جای نقد زیادی داره! یعنی شما وقتی نمی دونی به هر پایگاه چه ضریبی اختصاص داده میشه و این اصلا شفاف نیست چجوری می تونی چشم بسته تا واحد واحد امتیازات اون رو قبول داشته باشی؟(جواب متا در سایت رسمی خودش به این مورد Can you tell me how each of the different critics are weighted in your formula? Absolutely not)

به بحث امثال QT3 وارد نمیشیم و صحبت روی همون پایگاه های معتبر تر هست.

سوالی که باید بپرسی اینه که آیا عنوانی که نمرات و طبیعتا متای بالایی کسب کرده عنوان خوش ساختیه؟ بله
    آیا هر عنوانی که متای اون بالاتر از یه عنوان دیگه هست "لزوما" عنوان بهتریه؟ به هیچ وجه.

حامد اون نمرات به صورت واحد واحد هست که مثلا 94.8 موقع گرد کردن میشه 95، همون طور که مثلا 95.4 میشه 95، اگه دقت کرده باشی جاهایی چند تا عنوان که هم امتیاز هستن یکی بالاتر جا می گیره و یکی پایین تر، علتش همینه.

من به طور تقریبی اون سه نقد رو همون سه نقد پایین تر از نظر امتیازی رو در نظر گرفتم(نه از نظر زمانی) اما اگه منظورت این بوده که نمره GameSpot رو هم جزو اون نقدها به حساب بیاری درسته چون GS مطمئنا عیار وزنی بالایی بهش اختصاص داده میشه و میانگین وزنی رو خیلی پایین میاره.
    اصلا مایل نیستم که بحث انقدر گسترده بشه و موضوعات مختلف واردش بشه که اصلا نشه تو هر مقیاس به نتیجه ی خاصی رسید!
    اون بحث نئوگف و نسبی بودن شد حالا بحث های جدیدتر که منبعش شروعش مشخص نیست باز میشه!!

حالا جواب میدم ولی اگه بازم بحثی شد بهتره مسایل مشخص باشه نه از هر دری سخنی!

پاراگراف اول: دوست عزیز چ بخوای قبول کنی و چ بخوای قبول نکنی متا یه رنکینگ سالیانه ارایه میده بهترین هارو اعلام میکنه و توی سایت قرار میده،بالاخره باید یه بهترین تو هر زمینه ای باشه و نمیشه بگیم کسی حق نداره بگه مثلا دلست بهترین بازی امسال بود چون دیدها نسبیه،این بحث که یه نمره بالاتر یه بازی بهتره یا نه خیلی گستردس و ب خیلی مسایل جزئی برمیگرده!
    خب ما از نمره ی متا دنبال چی هستیم عزیز من؟؟دنبال اون کیفیتی هستیم که در محصول نهاییه و خودتم داری میگی دیگه! بازیهایی که متای بالا میگیرن نمیتونی غیرحرفه ای گری سازنده هارو توش ببینی یا قصور در کیفیت بیشتر.نمره ی متا یه معدل وزنی از طرف هر نهاد تخصصی در رابطه با اون صنعت میتونه باشه حالا چ نشریه یا سایت و یه نمره ی دقیق رو بصورت فنی و مطابق با معیارهای صنعت گیم به بازی میده! یعنی نمره متای اجماع نظرات کارشناسان صنعت گیمه،مثل انتخاب بهترین فوتبالیست دنیا با تفاوتهای خاص خودش!

خب هر بازی یه وزنی داره دیگه،پس شما میون این همه سایت بتونید نمرات کامل بالا از سایت های فوق معتبر اون صنعت بگیرید یعنی با یه بازی ب مراتب قوی طرف هستید و حتا یه نمره توی متا بالا پایین شدن میتونه خیلی حرف داشته باشه مثل المان های مختلفی مثل صداگذاری مثلا یه بازی 95 شده و قدرتش نسبت به یه بازی 94 در همین معقولست.

یه منتقد به مراتب خیلی تخصصی تره مسایل رو به قول معروف زیر تیغ تیز نقد میبره،تفاوت آشکارم در اینه که مثلا متای کاربرا تو متای تقریبا هیچ ارزش معنوی نداره چون عامه ی مردم نظر دادن و به دور از نگاه فنی و تخصصی بوده.شما میبیند که بعضی بازیها حتا تا سه ماه هم نمرات و نقدهاشون ادامه داره و در نمره متا دخیل میشه و این بدین معنیه که بازیها بصورت کامل نقد میشن و یه نگاه سرسری هر نمره ی متا برای بازی ها نیست.
    we are only looking for high-quality websites or print publications
    همنطور که میبینی بهترین سایتا و نشریات معیار متا هستن و خبری از منتقدای فله ای نیست.

تو سایت خود متا گفته بازی های با متای بالای 70 خوبن،حالا چه برسه به بازی هایی که ب بالای 95 میرسن که قطعا بازی های قدرتمندی هستن و خبری از نسبیت نیست اینجا!

الان مثلا کمپانی وارنرز اگه فیلماش یا بازیاش امتیاز خوبی کسب نکنن باید به این شرکت غرامت بدن،که بهش میگن متر یا معیار کیفیتی که باتوجه به نمره ی این سایت به دست میاد.

پاراگراف دوم:در مورد اعضای تحریریه و نوع نوشتن نقدها نمیدونم چقد اطلاع داری ولی نقدهای بازی ها بر اساس علاقه مندی و میزان تخصص یه منتقد بهش داده میشه و اینم یه چیز مرسومیه،پس علاقه به سبک و این صحبتا باطله توی نقدا،چون سایتی مثل IGN نمیاد فردی رو برای نقد مثلا سبک ریسینگ قرار بده که از این سبک خوشش نمیاد!

همین تکثر آرا باعث میشه متا یه معدل خوب رو ارایه بده دیگه!قرار نیست که همه ی بازی هارو یه نفر نقد کنه و بتونیم به یه نمره مرجع برسیم!عجیبه!!!

مورد اساسی:
    عزیز من صحبت از پارو فراتر کردن کردی،بنظرت اینجا پاتو فراتر از کل صنعت گیم نذاشتی؟؟
    یعنی چی ما نمیدونیم ضریبا چنده پس نباید بهش رجوع کنیم یا هرچیز دیگه ای؟؟

دیگه منبع فوق معتبری مثل متا زیر سوال نرفته بود که...

لزوما و با هر دقتی رو نگرفتم:|
    Last edited by Turok-71; 11-09-2013 at 17:38.

6. این کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

کی همچین حرفی زده؟ :|

باز بحث فیلم شد،آقا فیلم و موزیکو قاتی گیم نکنین!!
    کافیه مراجعه کنید به تاپیک The Last of Us ! از حرفای خودت هم میشد برداشت کرد که متا رو یه جورایی همه چی میدونی ....بحث اسکار رو هم خودت گفتی بعد منم جواب دادم

سایت مضخرف از نظر ت
    آها یعنی تام رو قبول داری؟ ! الان اونایی که یکی بالاتر یکی پایین ترند ، همشون به خاطر اینه که این یارو به یکیشون زیاد داده مثلا 10 به یکیشون صفر !

من نمیدونم پس چی تو دنیای گیم ارزش والا داره؟؟ تنها مرجع سنجش بازی های متا و گیم رنکینگن دیگه!
    خود بازی ارزش داره ! برای "سنجش" هم سایت های معتبر ملاک هست البرز ...بعد از خود گیم ،نمرات سایت و جلات معتبر هست که ارزش بازی رو بالا میبره .....متا توش چند تا سایت مضخرف هست خودتم قبول داری که نمیزاره مرجع سنجشی خوبی باشه ....خدایی چقدر "Metascore " رو تو نقد ها میبینی ؟ الان تو همین نظر سنجی Gamespot اصلا نه خود سایت نه کاربری چیزی هیشکی نیومد بگه چون متای GTA 98 هست پس بهترین بازی دهه هست ! بازیی که ارزش داشته باشه شاهکار باشه همیشه تو ذهن ها میمونه و هیچکسی هم توجهی به نمره ی متاش نمیکنه ...نمره ای که امثال تام میان 2 3 میدن میانگین میاد پایین .....همین دو تا شاهکاری که تازه اومدن ثابت میکنه حرفمو ....
    میگن MGS شاهکاره نه این مدلی : بله این سری شاهکار است چون متایی برابر فلان دارد ! میگن شاهکاره چون انقالاب کرده تو زمینه گیم پلی مخفی کاری شاهکاره چون فلان بوده و و و ...! همینطور بازیای دیگه !

مثلا به طور مطلق می تونیم بگیم عنوانی که متای 94 داره از عنوانی که متای 93 داره عنوان بهتریه؟ به هیچ وجه. این صحبت من بود.
    منم همینو میگم ....
    Last edited by mjorh; 11-09-2013 at 18:01.

8. 3 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

دوستان تاپیک ،تاپیک GTA V هست ،لطفا" پست های بی ربط ندید!
    حمید از تو انتظار نداشتم!

(98 صفحه هنوز بازی منتشر نشده!)

10. 3 کاربر از Altairezio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض معرفی وسایل نقلیه (بخش هشتم)

- سـایـر

یدک: حمل اتومبیل

یدک: کانـتـیـنر

Freight #
    قطار

یدک: کَـفی

یدک: تانـکر

یدک: گردشگری

یدک: ژنراتور

یدک: حمل قایق

12. 13 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

فکر کنم این بحث ها هر چی باشن خیلی بهتر از بحث تخصصی " تاریخ انتشار" هستن .....

+

Rockstar از طرفداران درخواست کرده مراقب لیک شدن اطلاعات بازی که اجتناب ناپذیر هست ،باشن !

"Hi all, now that we're within a week of game release, there's bound to be some inevitable game info and asset leaks," Rockstar Games said on its [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(به این منبع برید و کامنت هارو بخونید ...میترکید ازخنده)
      محتوای مخفی: چند تاشو بزارم  
    there are male hookers instead of females.

All three characters can have --- with each other

Spoiler: Michael's daughter is working for the bad guys.

SPOILER: It's all a dream!!

SPOILER : Trevor is actually Miley Cyrus in disguise!
    Last edited by mjorh; 11-09-2013 at 18:28.

14. 9 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

اول تشکر کنم از دوستان کاربر فعال که از پست هایی که میزنن استفاده می کنیم ولی همین خود شماها اگه کسی میاد به سری پست هایی میزنه مثلا از اینکه برای پی سی میاد یا به خورده بحث به انحراف کشیده میشه همین داد شماها در میاد میگین تاپیک اون بازدهی خودشو از دست داده به انحراف کشیده شده و از این حرفا به همین خاطرم من خودم که عاشق این بازیم(یعنی باهاش زندگی می کنم) در این تاپیک با وجود اینکه خیلی دوست دارم ولی پستی نمی زنم تا نکنه اسپم باشه.ولی نمی دونم چرا اینجوریه که دوستان اونم کاربر فعال در مورد بحث اسپم و این چیزا فقط بقیه رو می بینن بهتره آدم خودشم ببینه.الان بحث در مورد متاست که اصلا ربطی به تاپیک نداره اگرم این بحثا مفید باشه اینجا جاش نیستلطف کنید بحثاتون و کل کلتون رو جای دیگه مطرح کنید.با تشکر

16. 2 کاربر از neon_91 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه saeedazami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

بازی لیک شد.
      محتوای مخفی: اااا 
    [SPOILER]شوخی کردم تا حال و هواتون عوض شه
    [/SPOILER]

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    درسته،بحث از مسیر اصلی خودش که متای GTA بود خارج شده،بهتره یه جای دیگه ادامه پیدا کنه.

+
    دوستان پست اولو به شکل جدیدی در آوردم کلا یه نوآوری ب خرج دادم
    اگه نظری در این رابطه داشتین تو پروفایلم بگین...
    معرفی شخصیت ها هم ب زودی قرار میگیره.
    Last edited by Turok-71; 11-09-2013 at 18:55.

19. 11 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •