تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 962 از 1130 اولاول ... 46286291295295895996096196296396496596697210121062 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,611 به 9,620 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب armindevile

مسلما استفاده از منابع اطلاعاتی اصلی در مورد این خودروها، مثل کاتالوگ، بد نیست اما خیلی از موارد هست که توی هیچ بروشور و دفترچه راهنمایی توضیح داده نشده و اصلا شرایطی که وجود داره را در نظر نگرفتن که جوابی برای این موارد داشته باشند.

بطور مثال من ناچار شدم برای بهتر شدن کارایی کولر ماشین، دریچه هوای بیرون را ببندم و از مدار خارج کنم.
    مشخصه که توی هیچ دفترچه راهنمای شورلت نوا، چنین پیشنهادی نشده و ننوشته که مثلا دریچه را با چسب ببندید تا هوای بیرون وارد مدار هوای کولر نشود، ولی اگر میخواستم طبق روش توضیح داده شده در دفترچه عمل کنم، باید اجازه میدادم که همیشه هوای 50 و چند درجه محیط وارد مدار هوای خنک کولر بشه و عملا کارایی کولر را بشدت پایین بیاره.

دفترچه ها و توضیحاتی که در آنها داده شده، برای یکسری مسائل به هیچ وجه کارایی نداره و یا در حد کمی صرفا برای کسب اطلاعات پایه ای مناسب هست، چون نویسندگان این دفاتر در شرایط ما نبودند که مثلا برای تعمیر گیربکس ناچار به اورهال توربین و پمپ روغن گیربکس باشند و در کنار این قضیه ناچار به رفع کمبودهای قطعات مناسب و جفت و جور کردن عیب و ایرادهای سهوی و عمدی از طرف تعمیرات قبلی باشند. و البته تا جایی که من اطلاع دارم جناب KCNC برای انجام هر مرحله در درجه اول به منابع اطلاعاتی موثق که در نت وجود داره ، رجوع میکنند و برای اطمینان بیشتر هم بازهم تحقیق کرده و در نهایت به جواب قابل قبول و منطقی میرسند و از همان روش استفاده میکنند که تا الان هم با توجه به نتایج مثبتی که از انجام این فرم روشها بدست آوردند، میشه متوجه شد که روش درستی را پیش گرفتند.

بطور کلی روش نگهداری از خودرو در شرایط فعلی، با درصد بالا تلفیقی از تجربه های شخصی و عملی و با درصد کمتر، استفاده از اصول استاندارد تعمیراتی این اتومبیلها هست که با توجه به وضعیت موجود و شرایط انتخاب میشه، مثل همین قضیه کولر که ناچار به بستن دریچه شدم و این یک تجربه شخصی و عملی بود، ولی در مورد کمپرسور، دقیقا از روی اطلاعاتی که برای تعمیر کمپرسور لازم هست استفاده کردم که البته آنهم با تغییراتی همراه بود، مثل ساختن ابزار مناسب که مقدار زیادی با چیزی که استاندارد استفاده میشه فرق داشت.
    اگر به انجمنها، سایتها و وبلاگهای گوناگون خارجی که در مورد انواع اتومبیلهای قدیمی و کلاسیک هست، سر بزنید، خواهید دید که حتی آنها هم با وجود کلی امکانات و ابزار و توضیحات کامل و کافی در رابطه با تعمیرات و نگهداری خودرو، بازهم گاها دست به ابتکارات مختلفی میزنن که بعضی از آنها را در همین کلوپ نوشته و توضیح دادیم.

امیدوارم این توضیحات برای شما قانع کننده باشه و بیشتر به روشهای انجام کار و در نهایت نتیجه ای که از این روشها بدست خواهد آمد توجه داشته باشید، تا اینکه چه مقدار از کار بر اساس استانداردهای توصیه شده در کتابهای راهنمای تعمیر و نگهداری ، انجام شده.

2. 9 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

صد درصد همینطوره.هر چه جلوتر میریم وضه بدتر میشه و ابتکاراتمون بیشترگُل میکنه.یه روزی میرسه که باید یکسری از قطعات رو بسازیم...

دوستان سلام من یه مشکلی با نوا دارم.حس میکنم لاستیک هام زود لبش خورده میشه.فرمونم نمیکشه و میزون فرمون هم بردم مشکل نداشت.جلوبندی ساز هم میگه عادیه چون اینا چون دور فرمونشون زیاده و لاستیک ها سر پیچ ها کج میشه معمولا زودتر از ماشینای دیگه لبه لاستیکشون خرده میشه.نظرتون چیه؟
    کماکان منتظر جواب هستیم ممنونم
    Last edited by Peyman Skylark; 14-09-2016 at 15:20.

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عرض ادب به شما کاربر فعال و زحمتکش استاد KCNC چقدر حرفه ای مشغول تعمیرات خودروهای جنرال موتور( شورلت نوا) و هر چه جلوتر میروید استاد ما واقعا حیرت میکنیم

استاد KCNC ببخشید چند تا سوال ساده از حضرتعالی پرسیدیم لطف میفرمائید لطف میکنید طبق تجربه شخصی جواب بدهید؟

شما فرمودید همان سایت مقدار مجاز را 0.25 اعلام کرده هست ممکنه حضرتعالی همان سایت که فرمودید را قرار دهید و ما هم استفاده کنیم ؟

استاد ببخشید ممکن هست قطعات توربین که فرمودید از دوقسمت تشکیل شده حضرتعالی توضیح بفرمائید ؟
    استاد KCNC استدعا داریم به ما هم یاد بدهید چرا مراحل تعمیرات خودرو (شورلت نوا)را در سایت با عکس قرار نمیدهید؟

استاد شما واقعا حرفه ای هستید لطفا تجربیات ارزشمند حضرتعالی را به ما هم یاد بدهید ما منتظر جوابهای ارزشمند حضرتعالی هستیم

تشکر از
    حضرتعالی کاربر فعال وحرفه ای خودروهای جنرال موتور (شورلت نوا) استادKCNC

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

صد درصد همینطوره.هر چه جلوتر میریم وضه بدتر میشه و ابتکاراتمون بیشترگُل میکنه.یه روزی میرسه که باید یکسری از قطعات رو بسازیم...

کماکان منتظر جواب هستیم ممنونم
    من تابحال این موضوع را نشنیده بودم که صرفا در خودروهای آمریکایی این وضعیت پیش بیاد و تا جایی که تجربه داشم هر ماشینی با هر نوع سیستم جلوبندی و فرمان، اگر ایرادی داشته باشه لاستیک سابی هم پیدا میکنه.

دلایل این مشکل زیاده، که شامل تنظیم نبودن طبقها، تنظیم نبودن فرمان، ایراد در یکی از قطعات جلوبندی مثل سر روتها و یا صدمه دیدن شاسی و کج بودن بخشی که طبقها روی شاسی سوار میشه و تنظیم نبودن باد تایر و چند مورد دیگه هست.

باید ببینید این خوردگی لبه لاستیک در چه سمتی بیشتر هست؟
    چپ یا راست؟ و یا سمت داخل لاستیک یا بیرون؟
    و فرم خوردگی چطوریه؟ یکنواخت و یکسان یا بصورت پله پله و نامتوازن؟
    فرمهای مختلف لاستیک سابی نشان میده که مشکل از کجاست.

شاید بهتر باشه پیش چند نفر دیگه هم ببرید و نشان بدید و تشخیصها را با هم مقایسه کنید چون جواب یک نفر آنهم به این صورت نمیتونه ملاک دقیقی باشه.

کیفیت و جنس خود لاستیک هم در این بین تاثیر داره.

6. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

عرض ادب به شما کاربر فعال و زحمتکش استاد KCNC چقدر حرفه ای مشغول تعمیرات خودروهای جنرال موتور( شورلت نوا) و هر چه جلوتر میروید استاد ما واقعا حیرت میکنیم

استاد KCNC ببخشید چند تا سوال ساده از حضرتعالی پرسیدیم لطف میفرمائید لطف میکنید طبق تجربه شخصی جواب بدهید؟

شما فرمودید همان سایت مقدار مجاز را 0.25 اعلام کرده هست ممکنه حضرتعالی همان سایت که فرمودید را قرار دهید و ما هم استفاده کنیم ؟

استاد ببخشید ممکن هست قطعات توربین که فرمودید از دوقسمت تشکیل شده حضرتعالی توضیح بفرمائید ؟
    استاد KCNC استدعا داریم به ما هم یاد بدهید چرا مراحل تعمیرات خودرو (شورلت نوا)را در سایت با عکس قرار نمیدهید؟

استاد شما واقعا حرفه ای هستید لطفا تجربیات ارزشمند حضرتعالی را به ما هم یاد بدهید ما منتظر جوابهای ارزشمند حضرتعالی هستیم

تشکر از
    حضرتعالی کاربر فعال وحرفه ای خودروهای جنرال موتور (شورلت نوا) استادKCNC

مشخصا به تذکرات توجه نمیکنید و با این فرم جدید ادبیات که پیش گرفتید سعی در به چالش کشیدن بقیه کاربران و برهم زدن جو کلوپ دارید.
    در صورت تکرار تمام پستهای شما تحت هر شرایطی که باشه پاک خواهد شد

8. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ضمن تشکر از شما استاد camaro lt

بنده متوجه منظور حضرتعالی نشدم

بنده از استاد KCNC سوالاتی با احترام و تشویق و ادبیات کام میپرسم

از نظر جنابعالی کدوام صحبت بنده تذکر دارد؟ و فرم جدید ادبیات هست و باعث چالش کشیدن بقیه کاربران و برهم زدن کلوپ دارد که شما میفرمائید ؟

بنده مایل هستم خیلی با احترام و تشویق صحبت کنم و بنده مایل هستم با فرم ادبیات کامل صحبت کنم ایا از نظر حضرتعالی این مشکلی دارد ؟

با تشکر فراوان
    سوال را یکبار بپرسید و نیاز نیست شخص خاصی را خطاب قرار بدید،

اگر کسی تمایل به جواب دادن داشت ، جواب میده و در غیر این صورت نباید با اصرار و پافشاری بخواهید حتما کسی جوابگو باشه،

اینطور رفتار کردن و این نوع ادبیات به ظاهر مودبانه شما مشخصا معلومه که هدف خاصی را دنبال میکنید ولی مطمئن باشید نه من و نه مدیریت انجمن به هیچ وجه اجازه نمیدیم که مسیر این کلوپ به بیراهه کشیده بشه
    مطمئن هستم در انجمنهای دیگه هم که عضو هستید مدیران و ناظران آنجا دقیقا همین سیاست را پیش میگیرن، بنابراین توصیه اکید میکنم اگر قصد دارید که در کلوپ باقی بمانید ، دست از این رفتار بردارید که در غیر این صورت برای چندمین بار مانند دفعات قبل اخراج خواهید شد
    .

/////////////////////////////////////////////////////

از دوستان و همراهان کلوپ خواهش میکنم اگر کسی احیانا از رادیاتورهای آلومینیومی برای آمریکایی استفاده کرده، توضیحات و نتیجه را اینجا بنویسه .

10. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر دوستان
    مدتیه با کیلومتر شمار مشکل دار م دو بار دادم تعمیرش کردند بعد از مدت کوتاهی دوباره از کار افتاده و مسافت طی شده را نشان نمی ده امکانش هست فقط قسمت کیلومتر شمار را دیجیتالی کنیم ؟ مثل بعضی از دوچرخه ها که یک کامپیوتر کوچیک دارند بهش وصل و یک نمایشگر از نوع مثلا پیکانی بهش نصب کنیم همچین چیزی شدنیه؟

12. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود بر دوستان
    مدتیه با کیلومتر شمار مشکل دار م دو بار دادم تعمیرش کردند بعد از مدت کوتاهی دوباره از کار افتاده و مسافت طی شده را نشان نمی ده امکانش هست فقط قسمت کیلومتر شمار را دیجیتالی کنیم ؟ مثل بعضی از دوچرخه ها که یک کامپیوتر کوچیک دارند بهش وصل و یک نمایشگر از نوع مثلا پیکانی بهش نصب کنیم همچین چیزی شدنیه؟
    من تابحال ندیدم که بطور جداگانه کیلومتر شمار دیجیتالی نصب کنند، البته دور شمار موتور بصورت دیجیتالی وجود داره ولی بخاطر ساختار متفاوت دورشمار با کیلومتر شمار، و اینکه نمونه دیچیتالی کیلومتر شمار نیاز به پالسهای الکتریکی داره ، نیازمند نصب سنسور مناسب بر روی گیربکس هست که چرخش مکانیکی را به پالس الکتریکی تبدیل بکنه( شبیه سنسور کیلومتر شمار اتومبیلهای انژکتوری پراید و پژو 405 و 206 و...) مسلما برای ماشینهای ما کار چندان ساده ای نیست و هزینه و مشکلات زیادی داره.

شاید بهتر باشه دنبال یک نمونه معمولی دست دوم سالم باشید ، و در مورد نمونه ای که الان خراب شده، احتمالا با باز کردن و یک معاینه و بررسی مشکل را پیدا کنید و خودتان تعمیر را انجام بدید.

یک نمونه پانل کامل دیجیتالی هم در بازار هست که تمام نشانگرها را شامل میشه

مشکل اصلی این نمونه بالا بودن قیمت فروش هست که بیش از 3.000.000 تومان هزینه داره و کمتر کسی حاضر میشه چنین مبلغی پرداخت بکنه.
    لینک فروشنده را برای شما فرستادم

14. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    تذکر:
    همه دوستان توجه کنند:
    به هیچ عنوان در ابتدای کامنتها و پستهاتون نام کاربر را درج نکنید.اگر قراره پاسخی به پست طرف داده بشه فقط و فقط تاکید میکنم فقط از دکمه "جواب بصورت نقل قول" یا اگر چند چست را قراره نقب قول نمائید از دکمه کناری که Multu-Quote هست استفاده نمائید.

16. 6 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

من که از خرید امریکایی پشیمان شدم( یعنی توبه کار شدم)
    چرا ؟ چون ماشین با قیمت معقول نیست
    تا حالا بیشتر از 20 تا بیوک و کادیلاک دیدم
    تمامی فروشنده ها یکی از یکی دروغ گو تر و شارلاتان تر( در همه زمینه ها از جمله قیمت و اسناد و مدارک و .....)
    همه برای خودرو های 37 سال پیش کیسه دوختند اونم چه کیسه ای
    البته من باید زودتر متوجه میشدم یعنی وقتی که دیدم این ماشین ها بازیچه یک مشت بچه پولدار شده باید حساب کار خودم رو میکردم
    خوب ، این نیز بگذرد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •