تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 952 از 1133 اولاول ... 45285290294294894995095195295395495595696210021052 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,511 به 9,520 از 11324

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

دوست عزیز mory1975
    ]با اجازه دوستان
    گیربکس 700 یک حالت اکونومی دارد
    دارای 3 دنده d+ یک دنده o d یا اور درایو هست که در سرعت نهایی ایجاد میشود یعنی شما fبا گیربکس 700 وقتی با سرعت 220 حرکت میکنید در گیربکسهای 700 وقتی ماشین دنده4 میوفته انگار خلاص کردی این حالت تو عمر موتور خیلی موثره همینطور مصرف بنزین .... اصولا دنده 4 یک دنده فوق العاده سبک برای راندن در حالت اکونومی هست و مصرف سوخت کم بشود و دور موتور کم مشود قرار نیست بیشتر بشه مثال در سرعت 220 وقتی دراین سر عت گاز را ول میکردم ماشین به دنده 4 انتقال پیدا میکرد سرعت کمتر میشد ولی در همون 210 ویا 200 ثابت میموند اگر دوباره گاز میدادم سرعت به 220 میرسید و دنده 3 پر میکرد البته از صدای موتور متوجه میشدم

ضریب دنده ها براساس دف ساخته میشن چون شتاب 0 تا 100 کمتر هست ولی تاپ اسپید نهایی بیشتر داری البته به گیرکس 700 یه کد دیگه هم میگن (4L60)
    [/SIZE]ضریب دنده 1 خیلی کوتاه هست( قدرتی) و دنده به نسبت 2 آن بلند(سرعتي) بوده و همين مسئله در رابطه با موتورهاي متوسط باعث افت زياد دور موتور از دنده 1 به دنده 2 و كاهش شتاب مي شود.
    اینم نسبت دنده ها =

First - 3.059
    Second - 1.625
    Third - 1.000
    0.70 Fourth
    [SIZE=3]
    [COLOR=#333333][FONT=Tahoma]Reverse - [SIZE=3]2.294
    گیربکس 350 هم 3 سرعته هست وضریب دنده ها به نسبت گیربکس 700 پائینتر یا کمتر هست یعنی سرعتی هست
    قطعاتش پیدا میشه منتهی در ایران گیربکسهای 350 و400 معروف هستن و مکانیکها بیشتر این گیربکسها را تعمیر میکنن و گیربکس 700 یه کاسه کلاچ بیشتر داره وکلا تعمیراتش مشکل هست و یکی از دوستان تعمیر کرده بود مثلا از دنده 3به دنده 2 خلاص میشد یعنی تنظیماتش خیلی مشکله.

جناب armin devil
    بسیار ممنون و متشکر از توضیحاتی که دادید.خیلی متشکر.
    و جا داره که از جناب camera lt هم تشکر به عمل بیارم،ایشون دیروز لینک دادنند،و در صفحه ی 799 مطالب زیادی در مورد گیربکس 700 نوشته بودن.

خب
    سوال بعد
    شما گفتید که قطعات گیربکس 700 پیدا میشه،
    اما نو یا استوک؟
    و در حالت کلی میخواستم بدونم که سری گیربکس های 700 فقط اتوماتیک تولید شدن،یا نمونه های دستی شون هم موجوده؟

در کل راه داره یه 700 دستی رو ی یه بیوک ایران سوار کنی؟
    اصلا 700 دستی تو ایران پیدا میشه یا باید از اونور وارد کنی؟

و در صورت لوزم وارد کردن،بگید که هزینش چقدر میشه؟

Last edited by mory1975; 22-08-2016 at 16:10.

2. این کاربر از mory1975 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

استاد در مورد پراید صحبت شد و یک مورد یادم افتاد.برای فیلر گیری پراید انژکتوری مقدار فیلر هوا و دود چه عددی هست؟ من قبلا 25 و 30 گرفتم و تا چند ماه خوب بود(در فصل سرد) ولی جدیدا موتور در حالت گرم و تحت فشار صدای سوپاپها میاد و قدرت موتوری هم کمی افت داره.در حالت سرد عالی و بیصداست .
    راستی در قسمت جلوی موتور شورلت حضرتعالی و شورلت جناب کمال یه قطعه نسبت به ماشین بنده کمتر هست!در pm میتوانید از ایشون جویا بشید.جناب kcnc در مورد همین موضوع تصاویر ارسالی بنده رو دارن و اتفاقا امروز تصویر موتور شما رو دیدم و متوجه یک فرق جزیی در موتور خودم با موتور دوستان شدم.البته نکته کلیدی و ظریف هست و ترجیح میدم در بخش عمومی مطرح نشه .
    Last edited by MJ1970; 22-08-2016 at 09:11.

4. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

استاد در مورد پراید صحبت شد و یک مورد یادم افتاد.برای فیلر گیری پراید انژکتوری مقدار فیلر هوا و دود چه عددی هست؟ من قبلا 25 و 30 گرفتم و تا چند ماه خوب بود(در فصل سرد) ولی جدیدا موتور در حالت گرم و تحت فشار صدای سوپاپها میاد و قدرت موتوری هم کمی افت داره.در حالت سرد عالی و بیصداست .
    راستی در قسمت جلوی موتور شورلت حضرتعالی و شورلت جناب کمال یه قطعه نسبت به ماشین بنده کمتر هست!در pm میتوانید از ایشون جویا بشید.جناب kcnc در مورد همین موضوع تصاویر ارسالی بنده رو دارن و اتفاقا امروز تصویر موتور شما رو دیدم و متوجه یک فرق جزیی در موتور خودم با موتور دوستان شدم.البته نکته کلیدی و ظریف هست و ترجیح میدم در بخش عمومی مطرح نشه .
    تشکر جناب محمد گرامی

تا جایی که من تجربه داشتم و بیشتر مکانیکها در خوزستان هم انجام دادن، بطور کلی فیلر اکثر خودروها در سوپاپ هوا 30 یا 31 و سوپاپ دود 34 تا 35 تنظیم میشه.
    مقدار 25 اگر برای دود باشه خیلی کمه، و حتی برای هوا هم باز کم بحساب میاد.

صحبت از فیلر سوپاپ شد، بزودی مطلبی در رابطه با تنظیم سوپاپ موتورهای کادیلاک ( مدل 8 سیلندر الدزمبیل) مینویسم که فکر میکنم برای همه جالب باشه بخصوص که کمتر مکانیکی دیدم از این روش برای تنظیم استفاده بکنه.

در مورد تفاوت جلوی موتورها، من دقیقا متوجه نشدم و اگر همینجا توضیح بدید خیلی خوبه

جناب mory1975

از لطف شما متشکرم، اما صفحه 799 بخش اول مطلب بود و در ادامه صفحات بقیه مطالب نوشته شده که توصیه میکنم حتما مطالعه کنید چون خیلی از جوابها در این بخشها وجود داره.

تاجایی که من اطلاع دارم، چیزی به نام گیربکس 700 دستی وجود نداره، البته گیربکسهای دستی زیادی در خودروهای آمریکایی استفاده میشه که دارای اوردرایو هستن و بعضی از اونها هم به نوعی قابل استفاده بر روی خودروهای آمریکایی دهه 70 و 80 هست( با انجام تغییراتی در خودرو)

هزینه وارد کردن گیربکس دقیقا مشخص نیست چون به خیلی چیزها بستگی داره، اما بعضا کسانی که واردات قطعات دست دوم خودرو انجام میدن( بخصوص آمریکایی) احتمالا با سفارش گرفتن، این کار انجام بدن که اونهم به احتمال زیاد هزینه چندین میلیونی باید داشته باشه که شاید زیاد به صرفه نباشه.

اگر گیربکس دستی دارای اوردرایو در ایران پیدا بشه که قابل نصب بر روی بیوک و نوا بود، احتمالا من هم انجام بدم، ولی تا الان که شخصا ندیدم، مگر گیربکسهای دستی وانت شورلت S10 که ممکنه تا حدی هماهنگی داشته باشه.

Last edited by camaro lt; 22-08-2016 at 13:32.

6. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز رضا صادقی's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

اول که خیلی خوشحالم همچنان کلوبمون اینجور آتیشش به راه و فعاله
    سلام و عرض ادب به قدیمی ترین و عزیز ترین دوستایی که توی نت باهاشون آشنا شدم
    خیلی ارادت دارم آقا علی عزیز و استاد همه ما
    داش محمد حجازی
    آقا محمد گل گلاب
    و بقیه دوستای آمریکایی باز وعاشق موتورهای v8 جنرال موتور

آقا ما کم سر میزنیم ولی دورادور هواسمون به دوستای قدیمی هست و وقتی میبینم اینجور دوستانه و دلسوزانه استاد علی تجربیات و وقت گرانبها رو میذارن واسه بقیه دوستا واقعا لذت میبرم و انرژی میگیرم
    خدای بزرگ این دوستای مارو سلامت و نگهدار باشه و سایشون رو از سر من و امثال من کم نکنه
    =============
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ادارتمند همه بچه های کلوبم....

8. 7 کاربر از رضا صادقی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز قطعات گیربکس 700 پیدا میشه ولی بد گیرمیاد اگر هم پیدا بشه مشخص نیست ساخت کدوم کشوره با این اوضاع بازار که تقلبی بودن کیت گیربکسها مشخص نیست و معمولا چینی و غیره هستند و استاندارد نیست
    بنده شنیدم قطعات استوک را بازسازی میکنن و در بازار به عنوان نو میفروشن
    تا اونجایی که میدونم تعمیرکارها هم اکثرا تعمیر نمیکنن چون اطلاعاتی ندارند
    اگر هم خواستید کیت گیربکس خریداری کنید باید از خارج از کشور سفارش بدبد ولی قیمتها گرون هست

گیربکس 700 اتومات که بیشتر در کاپریسها به صورت فابریک و موتور 305تک تسمه ای نصب هست ولی گیربکس منوال 700 من نشنیدم
    گیربکسهای منوال GM
    3 سرعته= T 86 و T 85 + اوردرایو
    4 سرعته= T 10
    5سرعته= T 5
    6 سرعته = T 86
    موتور بیوک 350 V8 شورلتی اسمال بلاک هست با گیربکس 350 TH که به گفته جنرال موتور از سال 1977 تا سال 1981با تیپ های مختلف با برند نام بیوک اسکای لارک بود و از سال 1986 تا 1988 با برند به نام بیوک ایران بود چون سازنده این خودروها جنرال موتور بوده من نمیتونم از خودم چیزی بنویسم که به شما اشتباه گفتم همینطور که قبلا موتور و گیربکسهای ماشینهام را تعمیر میکرم یه سرویس منوال خریدم تا راهنمای نصب و تعمیر قطعات را دقیق توضیح داده و استفاده کردم و خیلی هم عالی نصب شد

مثلا شما اگر میخوای گیرکس منوال رو بیوک نصب کنی اولا شکل کلوث اپ موتور اسمال بلاک بیوک به این شکل هست که پوسته گلدانی گیربکس TH 350 بولت پاترن اورجینال 7 پیچه هست وبسته میشه ولی در ایران بولت پاترن گیربکس 6 پیچه هست که اون قسمت شماره ا در این عکس موتور اسمال بلاک شورلتی سمت چپ مشخص کردم - موتور 350 الدزمبیلی بیگ بلاک کادیلاکی سمت راست که در اصل موتور Y8 گفته میشود V8 خونده نمیشود چون موتور و پیستون طوری طراحی شده که پیستون به پائیین ترین مرکز استراک سیلندر میاد و بعد به بالا حرکت میکند

عکس مشخصه و شکل کلوث اپ موتور شکل خرگوشی داره که گیربکس TH 400 یا (BOP ) بهش نصب میشه =
    و همچنین در این عکس هم توجه کنی اندازه میل شفت خروجی دراین گیربکسها فرق داره
    گیربکس سمت چپ TH 400 با مدل میل شفت خروجی کوتاه هست
    گیربکس وسط TH 400 با مدل میل شفت خروجی بلند تر 13 اینچ که در کادیلاک نصب هست
    گیربکس سمت راست TH350 با میل شفت خروجی 12 اینچ متوسط هست
    گیربکس 700 TH هم میل شفت خروجی 6 اینچ دارد
    یعنی اینکه گاردان هم باید درنظر بگیری

اینا گفتم که اول بولت پاترن و شکل گلدانی گیربکس و کلوث اپ شکل موتور را درنظر بگیری و بعد در مورد تغییر گیربکسها بررسی کنی
    گیربکس 350 هم دو مدل هست که از میل شفت ورودی گیربکس میشه تشخیص داد =
    TH 350
    TH 350 C =

اون عکسی هم که از بیوک قراردادید مدل های 64 به بالا هست البته اگر جلو پنجره ماشین عوض نکرده باشن و همینطور نوشته لاتین بیوک در مدلهای 64 به بالا در لبه کاپوت سمت راست بالای جلو پنجره حک شده هست مثلا در مدل سال 57 در سمت راست روی خود جلو پنجره حک شده هست

10. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

کلید تنظیم دریچه های هوا در ماشین بنده قبلا فعال نبود.بعد از بررسی هایی که انجام شد معلوم شد که کلید ایراد داره.یک کلید کارکرده خریداری کردم و بعد از نصب اونهم خراب بود.بعد از کلید قبلی و کلید کارکرده که خراب بود یک کلید جدید جمع کردم.در واقع هر دو اوراق شدن و یک نمونه از قطعات خوب جمع شد.
    بعد از نصب نمونه جمع شده تعدادی از دریچه ها به کار افتادن ولی حالت پشت شیشه جلو نه.کلید کولر نو به نظرتون پیدا میشه؟

12. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

کلید کنترل نو که نه، اما دست دوم سالم حتما گیر میاد.

از کارکرد صحیح وکیوم بغل پای راننده مطمئن هستید؟ هم خود وکیوم و هم لینک و دریچه ای که به اون وصل شده را چک کنید.
    یک لوله باریک به وکیوم وصل کنین و با استفاده از مکش هوای موتور( مثل لوله نصب شده در کاربراتور که برای وکیوم ادوانس دلکو یا دریچه هوای گرم دهانه فیلتر هوا استفاده میشه ) آزمایش کنین تا از درست عمل کردن این بخش مطمئن باشید.

برنامه های کولر به اتمام رسیده و بزودی بخش آخر مراحل را هم مینویسم.

14. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

نکته جالب اینجا بود که 4 لوله به سو کت کلید من متصل بود که همه به محل دقیق نصب بودن ولی اون یک دریچه کار نمی کرد!بعد از بررسی بیشتر مشخص شد که یک لوله پنجمی وجود داشته که اون رو بریده بودن! یک لوله به اوت اتصال دادم و به جای لوله قبلی به کنترل کننده دریچه بغل پای راننده وصل کردم و بعد هم تست مجدد.دریچه ها همه دقیق کار میکردن!یکی از لوله های قبلی هم آزاد و بدون اتصال باقی موند و من هم با یک میخ فلزی کورش کردم.بعد از مدتها این کلید با دقت تمام درست شد.باز هم ممنونم از شما

16. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

من در سیستم دریچه ها 4 تا وکیوم میشناسم که هر کدوم یک شلنگ میخوره.الان کلید من 5 تا شلنگ داره که یکیش که کورش کردم در حالت ونت مکش داره.ممکنه یکی از وکیومها دو طرفه و 2 اتصاله باشه.من به وسطی مشکوکم . یا اینکه شاید اصولا 5 لوله به 5 وکیوم باید نصب بشه که من ازش بی خبرم!

18. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ارتقاء کولر شورلت نوا ( بخش 11)

تغییرات مورد نیاز برای گاز R134a
    بعد از انجام تمام مراحل قبلی ، نوبت تزریق گاز رسید.
    تزریق گاز بطور معمول قابل انجام شدن هست، اما بواسطه تفاوت نوع گازها ( R134a بجای R12 )
    مسلما تغییراتی باید اعمال میشد و باید از آنها اطلاع پیدا میکردم.

متاسفانه اطلاعات موجود در وبلاگها و سایتهای ایرانی بسیار کم و بیشتر گمراه کننده است و اکثرا بر اساس تعاریف تئوری و نه عملی و تجربی بدست آمده که برای انجام کار چندان قابل استناد نیست، به همین دلیل بیشتر جستجو را در سایتهای خارجی انجام دادم که اکثر به منابع علمی موثق و تجربه های واقعی دسترسی داشتن.

اولین مورد از تغییرات اجباری، تعویض نوع روغن مورد استفاده در سیستم کولر هست که قبلا انجام شد. روغن مورد استفاده در گاز R12 از نوع پایه معدنی هست و از مشتقات نفت محسوب شده ( مثل روغن موتور و یا روغنهای گیربکس و دیفرانسیل )
    ولی روغن مورد استفاده در گاز R134a پلی استر بوده و پایه غیر معدنی و آزمایشگاهی داره ( مثل روغن ترمز ) و بر همین اساس ظاهرا امکان استفاده از روغن پایه نفتی R12 برای گاز R134a وجود نداره ، اما برعکس این قضیه امکان پذیر هست یعنی میشه از روغن گاز R134a برای گاز R12 هم استفاده کرد و مشکلی بوجود نمیاد.

البته در بعضی سایتها و نقل قول از برخی افراد اینطور نوشته شده بود که در سیستمهای R12 هم از گاز R134a استفاده شده ( بدون عوض کردن روغن ) و مشکلی نداشتن.

در هر صورت من بواسطه اینکه کل مدار را باز و کمپرسور را هم تعمیر کرده بودم، و همچنین به دلیل نبود روغن مخصوص گاز R12 و اینکه قصد داشتم از R134a استفاده کنم، از همان روغن R134a استفاده کردم.

مورد بعدی تغییرات سخت افزاری در سیستم کولر بود.
    مولکول گاز R134a کوچکتر از مولکول گاز R12 هست و به همین دلیل ( و همینطور دلایل شیمیایی که مبحث مفصلی داره و از حیطه مطالب مورد نظر ما در رابطه با کولر خودرو خارج است) دارای تفاوتهای بسیاری در نوع عملکرد، جذب رطوبت، مقدار ظرفیت گرمایی، نقطه های جوش و تبخیر و انجماد و دهها مورد دیگه نسبت به گاز R12 هست و بخاطر همین باید تغییراتی در بخشهای مختلف مدار کولر داده بشه.

اولین تغییر استفاده از درایرهای بزرگتر هست که مشخصا بخاطر بالا رفتن جذب رطوبت در گاز R134a مورد استفاده قرار میگیره که بیش از 30 برابر جذب رطوبت بیشتری داره. اندازهای درایرهای مورد نیاز چیزی بین XH7 و XH9 توصیه شده ( ظاهرا استاندارد ابعاد درایرها بر این مقیاس سنجیده میشه)

متاسفانه امکان انجام این کار وجود نداره چون عملا درایر مخصوصی که بشه روی شورلت و برای این نوع گاز استفاده کرد، در بازار ایران نیست و از طرفی با توجه به بزرگ بودن درایر استاندارد در شورلت، شاید این کمبود به نوعی برطرف شده باشه، هرچند که گفته شده بهتره از درایرهایی که دارای " مولکولارسیو" هستند استفاده بشه.
    این مدل درایرها در مدلهای قدیمی شورلت وجود داشت و حاوی دانه های ریزی بود که جاذب رطوبت هستن و از این نوع ماده در بسته بندی کالاهای الکترونیکی و دارویی هم استفاده میشه.

مورد بعدی تغییر طول لوله مویی، یا همان اسپکشن والو و یا فیلتر مدادی در مدار هست.
    طول این لوله باید بین 10 تا 20 درصد بلندتر باشه تا اختلاف فشار و دبی لازم برای ایجاد سرما در اواپراتور بوجود بیاد ،که بازهم بخاطر محدود بودن دسترسی به قطعات مناسب امکان انجام این کار نبود.

شاید با استفاده از اسپکشنهای مورد استفاده در خودروهای دیگه که تناسبی با سیستم شورلت داشته باشن و البته نسبت بلند بودن طول لوله هم در آنها رعایت شده باشه، این مسئله حل میشد اما انجام این کار نیازمند تغییرات زیادی در بخشهای اتصالات و محل نصب اسپکشن بود که ترجیح دادم از این هم صرفنظر کنم.

لوله های مویی مسی در بازار وجود داره و میشه از آنها هم با اندازه های مناسب و دلبخواه استفاده کرد اما بازهم مشکل محل نصب و آب بندی پیش میاد که باید برطرف بشه.

موارد بعدی تغییرات در کندانسور و اواپراتور بود که عملا بازهم امکانپذیر نبود،
    گاز R134a نسبت به R12 قدرت سرمازایی کمتری داره و از طرفی هنگام فشرده شدن در کمپرسور، نسبت حرارت بیشتری تولید میکنه که همین عوامل باعث میشه تا بر اساس حجم مورد استفاده گاز، نسبت اواپراتور و کندانسور هم بزرگتر باشه.

تصویر ساده ای از سیستم کولر خودروها و بخشهای مختلف

همانطور که در تصویر بخشهای کولر خودرو دیده میشه، تقریبا تمام اجزاء باید تغییر بکنه که این مستلزم هزینه های بالا هست و جدای از این مشکل فضای کم برای انجام این تغییرات هست که عملا باعث شد از انجام این کارها صرفنظر کنم.

20. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •