تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 95 از 293 اولاول ... 4585919293949596979899105145195 ... آخرآخر
نمايش نتايج 941 به 950 از 2929

نام تاپيک: [اختصاصی کاربران] عکسهایی که گرفتیم (پست اول مطالعه شود)

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

میگم حالا کار خوب شده؟! ... یعنی خوب در اومده یا بده؟؟؟ من که خودم سلیقه ندارم :(

2. 2 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

میگم حالا کار خوب شده؟! ... یعنی خوب در اومده یا بده؟؟؟ من که خودم سلیقه ندارم :(
    من که از سبک عکساتون خوشم میاد . عکساتون خوبن

حالا هی می خوام اسپم نزنم هر چی آرشیومه خالی می کنم
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

تفت _ قدمگاه امام علی (ع) واقع در قله ی کوه . در روز بی نهایت سرد و برفی

View تفت از ایوان قدمگاه :

4. 9 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamy_jengir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

7. 15 کاربر از hamy_jengir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

وحید جان یه توضیح میدی که چطوری تونستی به این تمیزی پانوراما ثبت کنی؟
    اینکه متشکل از چند شات باشه و با ادیتور به هم وصل کنی احتمالا باز یه جاهایی خطا هست

سه پایه داشتی؟
    کلا روند کار چطوریه؟

مرسی

9. 6 کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

وحید جان یه توضیح میدی که چطوری تونستی به این تمیزی پانوراما ثبت کنی؟
    اینکه متشکل از چند شات باشه و با ادیتور به هم وصل کنی احتمالا باز یه جاهایی خطا هست

سه پایه داشتی؟
    کلا روند کار چطوریه؟

مرسی
    سلام عزیز

شما طبق معمول لطف دارید

ثبت پانوراما خیلی راحت هست بعضی از دوربنها یک گزینه خاص برای این کار دارند ولی نیازی به آن ندارید.کافی است نمای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و بعد از یک گوشه شروع به عکس گرفتن کنید تا به گوشه دیگر برسید و بعد در نرم‌افزار مخصوص اینکار نماها را به هم بچسبانید. به همین راحتی
    البته توجه به چند نکته ضروری است:
    1.فاصله کانونی باید ثابت باشد یعنی نباید بین نماها از زوم استفاده کنید.

2.تا حد امکان سطح فوکوس ثابت باشد.می دانید که اگر از فوکوس اتوماتیک استفاده کنید با ثبت هر نما دوربین مجددا فوکوس می‌کند و از آنجا که در مد اتوماتیک معمولا دوربن روی نزدیکترین نقطه فوکوس می‌کند لذا ممکن است با تغییر زاویه دیدسطح فوکوس نیز تغییر کند که در نهایت موجب کاهش کیفیت کار می‌شود.برای پرهیز از بروز این مشکل می‌توانید چندکار انجام دهید:
    A - از دیافراگم بسته‌تر استفاده کنید تا عمق میدان کافی بوده و تغییر سطح فوکوس به چشم نیاید.
    B - اگر از فوکوس اتوماتیک استفاده می‌کنید حالت آن را به فوکوس نقطه‌ای تبدیل کنید (مثلا نقطه مرکزی) و در هر نما نقطه فوکوس را تقریبا روی یک سطح (مثلا خط افق) ثابت نگهدارید.
    C - روش خود من این است که حین ثبت اولین نما ابتدا با استفاده از فوکوس نقطه‌ای روی محل مورد نظرم فوکوس می‌کنم و بعد حالت فوکوس لنز را به فوکوس دستی (Manual) تبدیل می‌کنم تا حین ثبت عکسها سطح فوکوس تغییر نکند. و حتما می‌دانید که در عکاسی منظره برای استفاده از بیشترین عمق میدان باید از فاصله هایپر فوکال استفاده کنید(Hyperfocal distance).

3.سعی کنید تا حد امکان حین ثبت عکسها تکان نخورید (منظور مواظب باشید دوربین عقب و جلو نشود) هر چند کمی جابجایی به طرفین مشکلی ایجاد نمی‌کند. ناگفته پیدا است که برای کسب بهترین نتیجه حین ثبت پانوراما استفاده از سه‌پایه توصیه می‌شود (مخصوصا اگر چیزی که که از آن عکس می‌گیرید به شما نزدیک باشد) ولی وجود آن الزامی نیست مخصوصا اگر از مناظر طبیعی که از شما فاصله دارند باشد عکس می‌گیرید. عکس بالا به صورت روی دست ثبت شده است.

4.سعی کنید از فرمت RAW و تنظیمات دستی (Manual Exposure) استفاده کنید چون اگر چیزی که از آن عکس می‌گیرید دارای تنوع سایه/روشن یا رنگ باشد سیستم نورسنجی دوربین با هر شات تغییر خواهد کرد که کیفیت نهایی را پایین می‌آورد و پس از ثبت نما تغییر رنگ و روشنایی تصویر با فرمت JPEG زیاد راحت نیست.

5.و بالاخره مهمتر از همه حین ثبت نماها باید حتما دقت کنید عکسها به اندازه کافی با هم همپوشانی داشته باشند (مقدار مناسب 25 تا 50 درصد است) در غیر این‌صورت بعدا در چسباندن آنها بهم به مشکل بر می‌خورید.

نرم‌افزارهای مخصوص چسباندن تصویر برای پانوراما به وفور موجود هستند و کار با آنها بسیار راحت است (اکثر شرکتهای سازننده دوربین یک نرم‌افزار مخصوص این کار را همراه با دوربین به صورت رایگان عرضه می‌کنند).خود من از فوتوشاپ استفاده می‌کنم که بسیار عالی اینکار را انجام می‌دهد کافی است عکسهای خودتان را به آن بدهید در عرض مدت بسیار کم آنها را مرتب کرده و به هم می‌چسباند و کار آماده را به شما تحویل می‌دهد.

این هم یک پانورامای دیگر متشکل از 5 شات که باز به صورت روی دست ثبت شده است (در واقع ادامه نمای قبلی است ولی کمی زودتر ثبت شده است)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by vtn54; 21-10-2013 at 04:39.

11. 14 کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ثبت پانوراما خیلی راحت هست بعضی از دوربنها یک گزینه خاص برای این کار دارند ولی نیازی به آن ندارید.کافی است نمای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و بعد از یک گوشه شروع به عکس گرفتن کنید تا به گوشه دیگر برسید و بعد در نرم‌افزار مخصوص اینکار نماها را به هم بچسبانید. به همین راحتی
    الان داشتم می‌خوندم، با خودم فک کردم که واسه دوربین دیجیتال باید چیکار کنم یعنی؟! :|
    دوربین دیجیتال اجازه‌ی منوال کردن فوکوس رو نمیده...
    یه حالت اینفینت فوکوس یا لند‌سکیپ سین فتاگرافی دارن دوربینا که من مجبورم از اون استفاده بکنم... مشخصا نتیجه‌اش میشه اینکه کمی رنگا خراب میشن... این دو مود هر کدوم که انتخاب بشه، دوربین فوکوس نمیکنه ظاهرا! مخصوصا تو لند‌سکیپ سین که همه‌ی دوربینا حتی موبایلا دارن...

f:3.2| Exposure time: 1.100sec| ISO -800| EV:0| @5mm |5 vertical shot's

الان توی این عکس، محیطی که پانوراما شده خیلی کوچیکه چونکه پانورامای ازمایشی بوده... هدف از برداشتن عکس محیط به صورت پانوراما هم این بوده که اولا همونطور که گفتم تمرین شده باشه، هم اینکه از لحاظ عمودی( از بالا به پایین میشه عمود دیگه؟) سطح بیشتری رو پوشش بدم... ( یعنی عکس ارتفاع بیشتری داشته باشه نسبت به یه عکس تو مد لندسکیپ یا افقی....)
    همچنین در این حالت، میشه با زوم کردن و عکس گرفتن، عکسی با کیفیت بسیار بالاتر و مناسب تر گرفت...( دلیل یه جوری بودن عکس هم اینه که ISO 800 بوده که به دلیل عکس‌های قبلیش بوده و یادم رفته بیارم پایین :( )

الان این پانوراما حاصل 5 شات عمودی هستش( یعنی دوربین رو کج گرفتم) و خوب باعث شده که عکس باریک نباشه و ارتفاعش زیاد باشه که به درد عکس‌های از نزدیک می‌خوره...

البته عکس‌شما هم مشخصا عمودی بوده ولی اینکه چرا باز باریک به نظر میرسه رو نمی‌دونم... شاید باید دو سطر و 5 ستون عکس میگرفتین؟؟

-------------------

f:9.1| Exposure time: 1.100sec| ISO -200| EV:0| @5mm
    Last edited by senaps; 20-10-2013 at 23:15.

13. 3 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

الان داشتم می‌خوندم، با خودم فک کردم که واسه دوربین دیجیتال باید چیکار کنم یعنی؟! :|
    دوربین دیجیتال اجازه‌ی منوال کردن فوکوس رو نمیده...
    یه حالت اینفینت فوکوس یا لند‌سکیپ سین فتاگرافی دارن دوربینا که من مجبورم از اون استفاده بکنم... مشخصا نتیجه‌اش میشه اینکه کمی رنگا خراب میشن... این دو مود هر کدوم که انتخاب بشه، دوربین فوکوس نمیکنه ظاهرا! مخصوصا تو لند‌سکیپ سین که همه‌ی دوربینا حتی موبایلا دارن...

f:3.2| Exposure time: 1.100sec| ISO -800| EV:0| @5mm |5 vertical shot's

الان توی این عکس، محیطی که پانوراما شده خیلی کوچیکه چونکه پانورامای ازمایشی بوده... هدف از برداشتن عکس محیط به صورت پانوراما هم این بوده که اولا همونطور که گفتم تمرین شده باشه، هم اینکه از لحاظ عمودی( از بالا به پایین میشه عمود دیگه؟) سطح بیشتری رو پوشش بدم... ( یعنی عکس ارتفاع بیشتری داشته باشه نسبت به یه عکس تو مد لندسکیپ یا افقی....)
    همچنین در این حالت، میشه با زوم کردن و عکس گرفتن، عکسی با کیفیت بسیار بالاتر و مناسب تر گرفت...( دلیل یه جوری بودن عکس هم اینه که ISO 800 بوده که به دلیل عکس‌های قبلیش بوده و یادم رفته بیارم پایین :( )

الان این پانوراما حاصل 5 شات عمودی هستش( یعنی دوربین رو کج گرفتم) و خوب باعث شده که عکس باریک نباشه و ارتفاعش زیاد باشه که به درد عکس‌های از نزدیک می‌خوره...

البته عکس‌شما هم مشخصا عمودی بوده ولی اینکه چرا باز باریک به نظر میرسه رو نمی‌دونم... شاید باید دو سطر و 5 ستون عکس میگرفتین؟؟

-------------------

f:9.1| Exposure time: 1.100sec| ISO -200| EV:0| @5mm
    اگر منظورتان از دوربین دیجیتال دوربینهای P&S هست اکثر این دوربیها Panorama Mode دارند که مخصوص همین کار است اگر هم نداشت می‌توانید یا از راه اول (دیافراکم بسته) استفاده کنید یا از آنجا که اکثر این دوربینها اجازه انتخاب نقطه فوکوس را در LCD می‌دهند می‌توانید از این قابلیت روی سه پایه استفاده کنید.

در تصاویر پانوراما که منطقه وسیعی را پوشش می‌دهند طول تصویر همیشه از ارتفاع آن بیشتر می‌شود.

15. 3 کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای امنیتی Captain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

Sony Xperia P

محتوای مخفی: Click to view 

-----------------------------------------

امیدوارم مورد پسند واقع شه
    با گوشیم عکس ها رو تهیه کردم
    دوربین
    8 مگاپیکسل
    بدون فلش

17. 8 کاربر از Captain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

اگر منظورتان از دوربین دیجیتال دوربینهای P&S هست اکثر این دوربیها Panorama Mode دارند که مخصوص همین کار است اگر هم نداشت می‌توانید یا از راه اول (دیافراکم بسته) استفاده کنید یا از آنجا که اکثر این دوربینها اجازه انتخاب نقطه فوکوس را در LCD می‌دهند می‌توانید از این قابلیت روی سه پایه استفاده کنید.
    بله دارن، ولی متاسفانه تنظیمات رو اجازه‌ی دسترسی نمیده و خودش تنظیمات رو اعمال میکنه که اغلب موارد خراب میکنن....

الان اون عکس اولی که من زدم، پانوراماست ولی حالت یه مستطیل باریک به خودش نگرفته چون شات هام رو عمودی گرفتم نه افقی...

19. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •