تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 94 از 3345 اولاول ... 44849091929394959697981041441945941094 ... آخرآخر
نمايش نتايج 931 به 940 از 33450

نام تاپيک: 3G & 4G Irancell / شرکت ایرانسل

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت Le0nard0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

دوست عزیز ... مگه من از سرعت بالا بدم میاد ؟ کی بدش میاد ؟ ولی وقتی به دلایل عدیده هزینه اینترنت تو این مملکت بالاست ، مسائل سیاسی محدودیت ایجاد می کنند و از همه مهم تر پهنای باند شاه راه های ورودی دیتا و اینترنت کشور در حال حاضر به شدت محدوده چه کار میشه کرد ؟

حالا اگر مسائل سیاسی و هزینه ها رو هم کنار بگذاریم .... اگه با پهنای باند کم کنونی هیچ گونه محدودیت سرعتی روی اینترنت موبایل اعمال نشه که نمیشه همون پهنای باند محدود رو هم بین چند صد کاربر که در آن واحد از یک BTS سرویس می گیرن تقسیم کرد !!

برای مثال شما تصور کن با در نظر گرفتن تمامی شرایط به صورت ایده آل تو این مملکت به BTS نزدیک مکانی که شما بهش متصل هستید 10Mbit پهنای باند اختصاص داده بشه و هیچ محدودیتی از نظر حجم و پهنای باند هم براش در نظر گرفته نشه ! اینطوری شاید به تعداد کمتر از انگشتان دست یوزر خیلی راحت این پهنای باند رو اشغال می کنند و بعد از چند ساعت به صورت کامل دیتا شبکه غیر قابل استفاده میشه !!

یعنی در عمل این وسط هم شما یوزر ضرر می کنی هم اپراتور که کیفیت ارائه خدماتش به شدت پایین میاد !

ولی اگر محدودیت سرعت و حجم برای همین مقدار محدود پهنای باند هم در نظر گرفته بشه هم کار من یوزر راه می افته هم اپراتور می تونه بهتر شبکه رو مدیریت کنه .

ولی تو یه کشور اروپایی و آمریکایی هم پهنای باند اینرتنت کشور به مراتب بالاست و هم قیمت ها به شدت پایین تر . اینجا اپراتور دستش بازه و از همه مهمتر براش صرفه اقتصادی داره تا برای مثال برای هر BTS نسل چهارمش مثلاً 100Mb/s پهنای باند ایده آل در نظر بگیره ... یا حتی با تعبیه چندین سامانه این مقدار پهنای باند رو در مکان های شلوغ حتی 3 الی 4 برابر کنه !

این ها به کنار من یه سوال از شما دارم ... حقیقتاً شما با این وضعیت مملکت و در مقایسه با وضعیت اینترنت ADSL کنونی چه نوع کاربردهایی داری که اینترنت موبایل با سرعت 1Mb/s نمیتونه نیازهای شما رو رفع کنه ؟ توجه کن من فقط در مورد اینترنت موبایل سوال کردم نه سرعت اینترنت به صورت کلی !!

به والله منم بدم نمیاد اینترنت رو با سرعت 10Mb/s تجربه کنم !!
    وقتی سانسور توی ذهن نویسنده ها و هنرمندای این مملکت به قدری تاثیر گذاشته که ناخوادآگاه خودسانسوری میکنن چه توقعی از مردم عادی هست که با محدودیتها و کمبودهایی که حکومت بهشون دیکته کرده فکر نکنن و خودشونو باهاش مطابقت ندن ! وزیر ارتباطات این مملکت هم همین حرف شمارو میزد که کاربر ایرانی مگه با اینترنت میخواد چیکار کنه که 128 نیزاهاش رو برطرف نمیکنه؟ . وقتی جایی زندگی میکنیم که اینترنت از نظر حکومتش یه کالای لوکس و لطف حکومتی حساب میشه نه حقوق شهروندی ,معلومه که مردمش هم به هرچی که اون مسئولای بالایی از کمبود و انحصار و تعیین نیازها دیکته کنن بله قربان میگه .

2. 7 کاربر از Le0nard0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض 3G & 4G Irancell / شرکت ایرانسل

منم نظرات یه سری از دوستان رو میخونم بنظر میاد یه ذهنیت غلط و انتظارات نا معقولی از اینترنت موبایل دارن.

اینی هم که میگیم 1Mb میتونه کافی باشه معنیش این نیست که از سرعت بالاتر بدمون میاد! هر چی بالاتر باشه که چه بهتر. من بیشتر نگران اینم که از همین حداقل ها هم بخواد پایین تر باشه. یه چیزی بشه مثل الان رایتل. افتضاح. جوک.

البته اینم باید گفت که الان تو سال 2014 دیگه سرعت های 1 و 2 مگابیت شبکه 3G کافی نیست. میانگین سرعت اینترنت موبایل الان تو دنیا 8 مگابیته طبق آمار.

-----------------

اینترنت نامحدود روی موبایل کم کم داره توی یه کشوری مثل آمریکا هم جمع میشه. نمیدونم چجوری میشه از یه شبکه موبایل همچین انتظاراتی رو داشت اصلا؟!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلا بحث اصلی رو دانلود زیاد یا تعرفه نامحدود نیست.اون دوستانی که فک میکنن نسل سه و چهار برای دانلود هست تعدادشون کمه و احتمالا اطلاعاتشون کافی نیست

من یه سوال کلی دارم. اینکه اگه قرار باشه نسل ۳ و احتمال زیاد ۴ رو روی ۱ مگ محدود کنند چه فرقی اساسی هست بین این ها با تکنولوژی های قبلی؟

دوستانی که چپ و راست امار کشورهای دیگه رو میدن به یک نکته توجه نمیکنند. این که تو این کشورها سرعت اینترنت خانگی بالا بین ۲۰ تا ۱۰۰ مگ هست بعلاوه از همین اینترنت سریع بطور گسترده و بصورت wifi تو اماکن عمومی مثل اتوبوس، سیتی سنتر، و دانشگاهها استفاده میکنند این نسل ۳ و ۴ برای مواقع ناچاری و گیرکردن تو حومه و خارج شهر هست و حکم gprs ما رو واسشون داره پس نیازی به سرعت های چند ده مگی ندارن

4. 4 کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

بنظر من انتظارات دوستان تو زمینه نسل سه وچهار معقول و درست هست این شمایید که دارید خودتون رو با محدودیت ها و کمبودها و دزدی های اپراتورها وفق میدید

چرا بعد از چندین سال تاخییر که در ورود این تکنولوژی ها اتفاق افتاده و بعد از اون همه کم گزاشتن هایی که در زمینه انواع دیگر اینترنت انجام شده باز باید برگردیم سر پله اول.
    چرا یه کاربر موبایل نباید بتونه کارش رو تو زمان کمتر و باسرعت بالا تر انجام بده؟ مگه همه کارها وبگردی هست
    الان اکثر ویدیوهای اینترنت داره به سمت کیفیت های فول اچ دی و بالاترمیره کی میگه سرعت ۱ مگ برای استریم کافیه!

اگه پهنای باند در حال حاضر کم باشه که نیست مگه افزایش اون کار سختیه یا به سخت افزار بیشتری احتیاج هست؟ کافیه اراده کنند تا پهنای باند کشور ۲ برابر بشه تازه مگه میخوان از جیبشون بدن؟
    پولش رو هم چند برابر از ما میگیرن

اون دوستانی که کارشون وب گردی و چت هست می تونن تعرفه ۱ مگ بخرن و استفاده کنند شاید کسی به هزار و یک دلیل دوست داشته باشه بیشتره هزینه کنه و سرعت های بالاتری داشته باشه.
    نه درسته با توجه به نیاز های انی و محدود خودمون حکم کنیم و نه با محدودیت های اجباری اپراتور ها کنار بیایم
    باید یمقدار جلو تر از نوک بینیمون رو ببینیم و اینده نزدیک مون رو هم در نظر داشته باشیم
    فکر کردید چند سال اینده که سرعت اینترنت دنیا چندبرابر میشه اپراتورها حاظر میشن به این راحتی سرعت ۲ مگ رو هم بدن؟
    دوست عزیز شما داری در برابر من جبهه می گیری !! من تو سوالم به این نکته اشاره کردم که :

این ها به کنار من یه سوال از شما دارم ... حقیقتاً شما با این وضعیت مملکت و در مقایسه با وضعیت اینترنت ADSL کنونی چه نوع کاربردهایی داری که اینترنت موبایل با سرعت 1Mb/s نمیتونه نیازهای شما رو رفع کنه ؟ توجه کن من فقط در مورد اینترنت موبایل سوال کردم نه سرعت اینترنت به صورت کلی !!
    اگه پهنای باند در حال حاضر کم باشه که نیست مگه افزایش اون کار سختیه یا به سخت افزار بیشتری احتیاج هست؟ کافیه اراده کنند تا پهنای باند کشور ۲ برابر بشه تازه مگه میخوان از جیبشون بدن؟
    ضمن اینکه این جملتون درست نیست ... افزایش پهنای باند در حد کلان به شدت به سخت افزار و مدیریت بر منابع نیازمنده .... شما می دونی همین الان پهنای باند اینترنت کشور شاید بیش از ده ها برابر از کشوری مثل کره جنوبی کمتره ؟

می دونی چه محدودیت های سیاسی متعددی نمی خوان بزارن همین پهنای باند هم پاربرجا بمونه ... می دونی وزیر ارتباطات جدید چه قدر زور زده تا تو همین چند ماهه پهنای باند رو افزایش بده ؟ چه قدر تحت فشار بوده ؟

من طرف شمام دوست عزیز ... منم قانع نیستم به این وضعیت ... ولی مثل شما رویایی فکر نمی کنم .... دارم میگم با توجه به محدودیت های کنونی فعلا این راه بهترین روش برای مدیریت منابع موجود هستش .... شکر خدا هم روز به روز داره پهنای باند بیشتر به اینترنت کشور تزریق میشه ....

امیدوارم هر چه زود تر روزی برسه که اینترنت کشور ما هم ، هم سطح بقیه کشورهای اروپایی بشه !

تا شما هم علیه من جبهه نگیری .... بنده هم بیشتر از این وقت دوستان رو نمیگیرم ...

والسلام ...
    Last edited by Mahdi_Moosavi; 15-08-2014 at 17:11.

6. 5 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

وقتی سانسور توی ذهن نویسنده ها و هنرمندای این مملکت به قدری تاثیر گذاشته که ناخوادآگاه خودسانسوری میکنن چه توقعی از مردم عادی هست که با محدودیتها و کمبودهایی که حکومت بهشون دیکته کرده فکر نکنن و خودشونو باهاش مطابقت ندن ! وزیر ارتباطات این مملکت هم همین حرف شمارو میزد که کاربر ایرانی مگه با اینترنت میخواد چیکار کنه که 128 نیزاهاش رو برطرف نمیکنه؟ . وقتی جایی زندگی میکنیم که اینترنت از نظر حکومتش یه کالای لوکس و لطف حکومتی حساب میشه نه حقوق شهروندی ,معلومه که مردمش هم به هرچی که اون مسئولای بالایی از کمبود و انحصار و تعیین نیازها دیکته کنن بله قربان میگه .
    دوست من ... قربان ... سالار .... من عرض کردم که :

شما باز حرف خودتو تکرار می کنی .... منم مثل شما از این وضعیت راضی نیستم !! من دارم در مورد اینترنت موبایل در وضعیت و زمان کنونی و نحوه مدیریت منابع موجود صحبت می کنم !!

علاقه ای هم به سیاست و حواشی پیرامونش ندارم ....

والسلام ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

در کشور مشکل پهنای باند وجود ندارد.

فردا پهنای باند اینترنت در ایران هزار برابر می شود، اگر

به همین راحتی ؟

در ضمن خبر واسه پارساله ...

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض 3G & 4G Irancell / شرکت ایرانسل

دوست عزیز شما داری در برابر من جبهه می گیری !! من تو سوالم به این نکته اشاره کردم که :

ضمن اینکه این جملتون درست نیست ... افزایش پهنای باند در حد کلان به شدت به سخت افزار و مدیریت بر منابع نیازمنده .... شما می دونی همین الان پهنای باند اینترنت کشور شاید بیش از ده ها برابر از کشوری مثل کره جنوبی کمتره ؟

می دونی چه محدودیت های سیاسی متعددی نمی خوان بزارن همین پهنای باند هم پاربرجا بمونه ... می دونی وزیر ارتباطات جدید چه قدر زور زده تا تو همین چند ماهه پهنای باند رو افزایش بده ؟ چه قدر تحت فشار بوده ؟

من طرف شمام دوست عزیز ... منم قانع نیستم به این وضعیت ... ولی مثل شما رویایی فکر نمی کنم .... دارم میگم با توجه به محدودیت های کنونی فعلا این راه بهترین روش برای مدیریت منابع موجود هستش .... شکر خدا هم روز به روز داره پهنای باند بیشتر به اینترنت کشور تزریق میشه ....

امیدوارم هر چه زود تر روزی برسه که اینترنت کشور ما هم ، هم سطح بقیه کشورهای اروپایی بشه !

تا شما هم علیه من جبهه نگیری .... بنده هم بیشتر از این وقت دوستان رو نمیگیرم ...

والسلام ...
    منم گفتم که برای افزایش پهنای باند به سخت افزار نیازی نیست شاید جمله بندیم خوب نبوده

صحبت های من کلی بود هرچند شما هم توش قرار میگیرید[emoji6]
    این پیشنهادی که شما میدید و بهش میگید استفاده بهینه از منابع محدود، در اصل همون طرز فکری هست که از بالا بهتون تلقین شده و اینکه باید ساخت. کار بجایی رسیده که خواسته های معقول دیگران که حتی کمتر از سرعت اینترنت کشورهای همسایه هست شده بلندپروازی.
    من میگم اگه این نسل جدید هم بخواد مثل قدیمیا بشه پیشرفت که نیست بلکه پسرفته حساب میشه.
    اپراتورها که نه به اصطلاح بلند پروازی ما اهمیت میدن نه به پیشنهاد شما و اخرش کار خودشون رو می کنن ولی باعث شدن شما حتی تو خیالتون هم نتونید بیشتر از سرعت ۱ مگ رو تصور کنید و بخواید.
    البته اصلا قصد جسارت به شخص شما رو ندارم و میدونم که شما هم از این وضعیت راضی نیستید.
    Last edited by arash59b; 15-08-2014 at 17:26.

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوست گرامی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مسئله ای رو به اشتباه مطرح کردید در این تاپیک که کوتاه توضیح میدم ...

اگه پهنای باند در حال حاضر کم باشه که نیست مگه افزایش اون کار سختیه یا به سخت افزار بیشتری احتیاج هست؟
    احتمالا منظور شما کلی بوده و در مورد اینترنت ایران؛ اما چون تو تاپیک اینترنت نسل سوم فرمودید یه توضیح میدم

اول از همه در مورد تلفن همراه صحبت میکنیم... و البته در مورد امواج مخابراتی

1- هر انتن مخابراتی (از مودم وایرلس خونتون تا انتهای نظامی یا تجاری) بسته به فرکانس کاری و استاندارد تعریف شده حجم معینی دیتا رو تا فاصله ای مشخض میتونن حمل کنند!

2- هر BTS در سه جهت میتونه امواج رو منتقل کنه که هر سکتور هم بسته به استاندارد تعریف شده و فرکانسی که داره (همون نسل H یا H+ و ...) میتونه حجمم مشخصی دیتا رو منتقل کنه نه بیشتر!!

پس این جواب سوال شماست اگه در مورد نسل 3 فرمودید که ایا تجهیزات بیشتری میخواد و خیلی راحت پهنای باند اضافه کنند.....

اما در مورد محدودیت سرعت ... من هم مخالفم و انشالله شایعه ای بیشتر نباشه که در این فروم پا گرفته ولی یه نکته فنی در این مورد

3- هر انتن BTS با تجوه به تکنولوژِی مورد استفاده در نسل 3 بین 20 الی 40 یا 50 مگابیت در ثانیه رو میتونه پوشش بده [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ]

بدیهیه که تعداد بالاتر مشترک باعث افت سرعت خواهد شد !! این ضعف تکنولوژِی مخابراتی در نسل سوم هست و با فحاشی به ایران و ایرانسل و دولت برطرف نمیشه .....

اینجاست که بسیار غیر معقول برخی انتظاراتی مثل موارد زیر و نشان از عدم درک فنی مسئله هست :
    1- نسل نسوم مفت باشه
    2- نسل سوم نامحدود باشه ترافیکش

در نهایت مورد اخر اینه که فرهنگ استفاده ازش باید وجود داشته باشه و این اخلاق ما ایرانیا که بگیم من پولش رو دارم پس هر کاری بخوام میکنم باعث نابودی قسمت دیگه ای از این مملکته و بس!!

11. 8 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت Le0nard0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

علاقه ای هم به سیاست و حواشی پیرامونش ندارم ....

والسلام ...
    اگه همین "سیاست و حواشی پیرامونش" که میگی علاقه ای بهش نداری تا جایی جلو اومده باشه که حق آزاد استفاده از اینترنت رو با انواع و اقسام محدودیتها ازت سلب کنه بازم بهش علاقه ای نداری؟ این حرف رو کسی میتونه بگه که من کاری به سیاست ندارم که توی کشورش سیاست و حکومت نیومده باشه نحوه زندگی بهش دیکته کرده باشه و بهش هم گفته باشه کاری به سیاست نداشته باش سرت به زندگیت باشه ! .

13. 4 کاربر از Le0nard0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

دوست گرامی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مسئله ای رو به اشتباه مطرح کردید در این تاپیک که کوتاه توضیح میدم ...

احتمالا منظور شما کلی بوده و در مورد اینترنت ایران؛ اما چون تو تاپیک اینترنت نسل سوم فرمودید یه توضیح میدم

اول از همه در مورد تلفن همراه صحبت میکنیم... و البته در مورد امواج مخابراتی

1- هر انتن مخابراتی (از مودم وایرلس خونتون تا انتهای نظامی یا تجاری) بسته به فرکانس کاری و استاندارد تعریف شده حجم معینی دیتا رو تا فاصله ای مشخض میتونن حمل کنند!

2- هر BTS در سه جهت میتونه امواج رو منتقل کنه که هر سکتور هم بسته به استاندارد تعریف شده و فرکانسی که داره (همون نسل H یا H+ و ...) میتونه حجمم مشخصی دیتا رو منتقل کنه نه بیشتر!!

پس این جواب سوال شماست اگه در مورد نسل 3 فرمودید که ایا تجهیزات بیشتری میخواد و خیلی راحت پهنای باند اضافه کنند.....

اما در مورد محدودیت سرعت ... من هم مخالفم و انشالله شایعه ای بیشتر نباشه که در این فروم پا گرفته ولی یه نکته فنی در این مورد

3- هر انتن BTS با تجوه به تکنولوژِی مورد استفاده در نسل 3 بین 20 الی 40 یا 50 مگابیت در ثانیه رو میتونه پوشش بده [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ]

بدیهیه که تعداد بالاتر مشترک باعث افت سرعت خواهد شد !! این ضعف تکنولوژِی مخابراتی در نسل سوم هست و با فحاشی به ایران و ایرانسل و دولت برطرف نمیشه .....

اینجاست که بسیار غیر معقول برخی انتظاراتی مثل موارد زیر و نشان از عدم درک فنی مسئله هست :
    1- نسل نسوم مفت باشه
    2- نسل سوم نامحدود باشه ترافیکش

در نهایت مورد اخر اینه که فرهنگ استفاده ازش باید وجود داشته باشه و این اخلاق ما ایرانیا که بگیم من پولش رو دارم پس هر کاری بخوام میکنم باعث نابودی قسمت دیگه ای از این مملکته و بس!!
    منم منظورم پهنای باند کلی هست
    اطلاعات کاملی هم که در مورد نحهیزات دادید بنده مختصرا در پست های صفحات قبل بهش اشاره کرده بودم

ولی الان مشکل اصلی و اولیه ما کمبود تجهیزات نیست بلکه عدم ارایه سرعت و پهنای باند بالاست

کاشکی مشکل ما کمبود تجهیزات بود فعلا هنوز رو پله اول و ارایه سرعت مناسب مشکل داریم

15. 4 کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام . دوستانی که 3G رو شخصاً امتحان كرده اند , اگه میشه لطف کنند بگن سرعت دانلود چقدر هست ؟ با تشکر

17. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •