تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 92 از 123 اولاول ... 4282888990919293949596102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 911 به 920 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض اتومات نشدن آبگرمکن

دوستان خسته نباشید بخصوص از آقای آسمونی عزیز
    من آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل کیمیا 2017 دارم دو ولومی هستش یه مدتیه با وجود باز بودن کامل فلکه ورودی آب سرد آبگرمکن مقدار خروجی آب گرم تقریبا نصف آب سرد هستش حالا جدا از این امروز با وجود روشن بودن شمع پیلوت متاسفانه اصلا اتومات نمیکنه ! وقتی آب گرم رو میزنم آب نسبتا با نصف فشار آب سرد میاد اما گرم نیست و اتومات نمیکنه خواستم علتشو بدونم
    البته ناگفته نمونه تو این دوماه به علت رفتن به مسافرت مستقیما جریان گاز رو از شیر قطع کن دستی لوله گاز قطع میکردیم ومیرفتیم .
    حالا که روشنه اگه بخوایم از طریق ولوم خودش خاموش کنیم اصلا شمعک خاموش نمیشه بود ونبود اون ولوم انگار تاثیری نداره باید از طریق شیر قطع کن لوله گاز قطع کنیم و با وصل شیرگاز خودکار صدای گاز با وجود گذاشتن ولوم روی درجه خاموش میاد وبا یه فندک روشن میشه!

پروفشنال amin fear's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    IRAN - Karaj

پيش فرض درخواست راهنمایی

سلام دوستان آبگرمکن من به تازگی از تعمیرگاه برگشته است و مشکلش هم حل شده است اما در دو قسمت از پایین آن دچار نشتی/چکه کردن آب به صورت چند ثانیه یکبار شده است که وقتی آب را باز میکنم و آب درون آبگرمکن باشد شدت بیشتری پیدا میکند ، از واشر هم استفاده نکرده بودن ، با توجه به اینکه قسمت بالایی آبگرمکن کاملا خشک است و آب قطعا از بدنه به پایین منتقل نمیشود با توجه به عکس ها به نظر شما مشکل کجاست ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

پروفشنال a6543210's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیژن یورد

پيش فرض

سلام دوستان
    علت كم بودن شعله آبگرمكن در درجه آخر در خصوص آبگرمك هاي قديمي بوتان چيه؟به نظرتون بايد دیافراگم عوش شه؟!
    لوله ها رسوب زدايي شدن!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    آبگرمکن من به تازگی از تعمیرگاه برگشته است و مشکلش هم حل شده است اما در دو قسمت از پایین آن دچار نشتی/چکه کردن آب به صورت چند ثانیه یکبار شده است که وقتی آب را باز میکنم و آب درون آبگرمکن باشد شدت بیشتری پیدا میکند ، از واشر هم استفاده نکرده بودن ، با توجه به اینکه قسمت بالایی آبگرمکن کاملا خشک است و آب قطعا از بدنه به پایین منتقل نمیشود با توجه به عکس ها به نظر شما مشکل کجاست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    شما خودنون بهتر میتونین نشتی رو پیدا کنین
    چیزی که از عکسها استنباط کردم اینه که نشتی از محل اتصال لوله ها به همدیگه و به کاربراتور آب و هست
    باید لوله ها و شیلنگها باز بشه و سرهاشون تمیز و رسوب زدائی بشه وگرنه واشرها خوب نمیچسبه بهش و نشتی میده
    واشرها هم اگر کهنه و لِه شده هست باید عوض بشه .

سلام دوستان
    علت كم بودن شعله آبگرمكن در درجه آخر در خصوص آبگرمك هاي قديمي بوتان چيه؟به نظرتون بايد دیافراگم عوش شه؟!
    لوله ها رسوب زدايي شدن!
    سلام

قبلاً در همین تاپیک همه علتها مطرح شده
    خشک بودنِ میله پیستون دیافراگم
    کهنه بودن دیافراگم
    ضعیف بودن فشار آب
    رسوب داشتن کاربراتور .
    اگر فشار آب گرم فقط کمی کمتر از آب سرد باشه پس توری ورودیِ کاربراتور و کاربراتور آب و مبدل تمیز هستند .پس بیشتر احتمال داره دیافراگم کهنه هست یا میله پیستون خشکهو باید تمیز بشه و چرب بشه
    شیر تابستانه/ زمستانه هم ممکنه تاثیر داشته باشه

با مشعلِ روشن , برنید روی حالت تابستانه و سپس زمستانه ببینین شعله بیشتر و کمتر نمیشه ؟

5. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

سلامساچه ریزی در دیافراگم آبگرمکن دیواری وجود دارد در کجا قرار میگیرد

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    ساچه ریزی در دیافراگم آبگرمکن دیواری وجود دارد در کجا قرار میگیرد
    سلام

سوالتون واضح نیست
    ساچمه ریز ؟
    دیافراگم ساچمه نداره در بوتان 3115

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

مطلبِ مهمی رو میخوام به استحضار شما دوستان برسونم اما قبلش باید چند تا از دوستانی که آبگرمکنِ شمعک دار دارند لطف کنند این تست رو انجام بدند:
    آخر شب موقع خواب , شماره کنتور گاز رو یادداشت کنین و بهتره که ازش عکس بگیرین
    تا صبح از هیچ وسیله ی گازی استفاده نکنین یعنی فقط شمعکِ آبگرمکن روشن باشه
    صبح دوباره ازش عکس بگیرین
    آیا شماره کنتور تغییر کرده ؟
    با تشکر
    بعد از اعلام نتیجه , اون مطلبِ مهم رو به اطلاعتون میرسونم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

با سلام ......
    من ابگرمکن دیواری بوتان دارم. مدتی است موقع باز کردن یا بستن شیر اب گرم فندک آبگرمکن خاموش میشه و آبگرمکن روشن نمیشه
    لطفا راهنمایی فرمایید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان خسته نباشید بخصوص از آقای آسمونی عزیز
    من آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل کیمیا 2017 دارم دو ولومی هستش
    1- یه مدتیه با وجود باز بودن کامل فلکه ورودی آب سرد آبگرمکن مقدار خروجی آب گرم تقریبا نصف آب سرد هستش2- حالا جدا از این امروز با وجود روشن بودن شمع پیلوت متاسفانه اصلا اتومات نمیکنه ! وقتی آب گرم رو میزنم آب نسبتا با نصف فشار آب سرد میاد اما گرم نیست و اتومات نمیکنه خواستم علتشو بدونم
    البته ناگفته نمونه تو این دو ماه به علت رفتن به مسافرت مستقیما جریان گاز رو از شیر قطع کن دستی لوله گاز قطع میکردیم ومیرفتیم .
    حالا که روشنه اگه بخوایم از طریق ولوم خودش خاموش کنیم اصلا شمعک خاموش نمیشه
    بود ونبود اون ولوم انگار تاثیری نداره باید از طریق شیر قطع کن لوله گاز قطع کنیم و با وصل شیر گاز خودکار صدای گاز با وجود گذاشتن ولوم روی درجه خاموش میاد و با یه فندک روشن میشه!
    سلامت باشید . میبخشین دیر جواب دادم . بنده تازه الان مطلبتون در این صفحه رو خوندم
    إن شاء الله که مشکلاتش حل شده باشه و اگر زحمتی نیست مختصر بنویسید چطوری حل شد تا بقیه هم از تجربه شما استفاده کنند
    اگر مشکلاتش هنوز حل نشده:
    1- علت افت فشار بیش از حدِ آبِ گرم میتونه از کثیف بودن توری ورودی آب آبگرمکن باشه و یا رسوب داشتن مُبدّل که همون لوله های مارپیچ مسی هست که آب در اون گرم میشه
    2- ظاهراً کاربراتور گاز خیلی کثیف شده و قطعاتِ متحرکِ داخلش جام شده و تکون نمیخوره
    باید با رعایت نکات ایمنی و توسط شخص وارد , گاز قطع بشه و کاربراتور گاز باز بشه و قطعات داخلش دربیاد و تمیز بشه با دستمال تمیز و کمی تینر یا الکل یا بنزین
    تاکید میکنم این کارها اگر توسط فرد دست به آچارِ وارد انجام نشه و ایمنی رعایت نشه و بعد از بستن کاربراتور همه چیز با کف تست نشه میتونه فاجعه به وجود بیاره .
    مسئولیت همه چیز با خواننده ی این مطالب هست . بنده و این سایت هیچ مسئولیتی نداریم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

9 نشتی گاز از آبگرمکن

دوستان سلام.
    اول می خواستم از مطالب بسیار خوبتون تشکر کنم . تا حالا چند بار با خوندن این مطالب مشکلات ابگرمکن خونه رو رفع کردم.
    اخیرا مشکلی پیش اومده که تو فروم هم که گشتم جز یه مورد به مطلب دیگه ای بر نخوردم. مشکل من از اونجا شروع شد که شمعک ابگرمکن( سینجر) خاموش می شد و آب سرد می شد. در پوش رو برداشتم و شمعک رو باز کردم و تمیز کردم و بستمش . بعد که روشن کردم متوجه شدم به محض زیاد شدن شعله، قسمت پشت رگلاتور برنجی شعله ور میشه. با خودم گفتم قطعا اورینگی چیزی خراب شده.
    به هر حال کل آبگرمکن رو پایین اوردم و لوله هاشو رسوب زدایی کردم و دیافراگم رو هم عوض کردم و بعد از کلی گشتن تو بازار موفق شدم رو تا اورینگ اون رو عوض کنم. یک اورینگ ریز که سر میله سوزنی پشت فنر میخوره و اورینگ روی محور رگلاتور برنجی( که میره داخل کاربراتور گاز) بعد از کلی دردسر و بستن آبگرمکن باز هم متاسفانه گاز نشتی داره( عکس گرفتم اما نمی دونم چرا نمیشه اپلود کرد!).
    فقط یک چیز هم تا یادم نرفته اینکه رگلاتور برنجی وقتی داخل کاربرات الومینیومی میشه حس می کنم بازی می کنه و اون خار فنری بزرگ هم محکم سر جاش قرار نمیگیره یعنی سفت نیستش وبازی می کنه و هرچی هم گشتم متاسفانه یدک نداره نو بخرم.

ممنون میشم کسی از دوستان راهنمایی کنه. ضمنا رگلاتور برنجی رو دوباره باز کردم و کشیدم بیرون و تفلون پیچ کردم گذاشتم اما بازم تاثیر نداشت.
    Last edited by sgb962; 15-10-2017 at 15:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •