تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 91 از 328 اولاول ... 4181878889909192939495101141191 ... آخرآخر
نمايش نتايج 901 به 910 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

داره خودمونی میشه رستگار15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    قلب مادرم

پيش فرض

2. 5 کاربر از رستگار15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

سئوال دومم اینکه چرا خانمها براشون نمیتونن خواستگاری کنند؟ دیدم خانمهایی رو که به آقایی علاقه مند شدن اما به خاطر برخی از مسائل نمیتونند این دوست داشتن رو ابراز کنند...راه هایی برای جذب غیر مستقیم جنس مخالف هست...؟
    اینو من جواب میدم :

خانم ها دوست دارند مردها را در یک چالش قرار دهند و ببینند مردها برای رسیدن به آنها چگونه تلاش می کنند، به همین دلیله که هیچ گاه خودشان پیش قدم نمی شوند و این کار را به عهده آقایون می گذارند.

در جامعه ما، اگر دختر به پسر موردعلاقه اش ابراز علاقه کند، چه می شود؟ به نظرم زن اگر به مرد ابراز علاقه کند بازخورد خوبی نمی بیند. مردهایی که این موضوع را درک کنند خیلی کم هستند. البته اگر مرد فهمیده باشد، این ازدواج ها خیلی موفق هم می شوند. این مردها، مردهایی هستند که در خانواده فرق اطاعت کورکورانه از خانواده و احترام به خانواده را تشخیص می دهند.
    اغلب در مورد دختر اشتباه فکر می کند و جوگیر می شود به جای حس «من خوب هستم »، ناگهان حس « من خیلی خوب هستم » را تجربه می کند و اگر زمینه خودشیفتگی هم داشته باشد، خیلی وحشتناک می شود.

مردهای ما عادت به انتخابگر بودن دارند و اینکه فرد انتخاب شده با پای خودش به سراغشان بیاید خیلی برایشان خوشایند نیست.

نکته مهم بعدی اینه که این بحث در مورد سنین مختلف متفاوته
    مسلما اگر یک دختر 25ساله، پسر مطلوب زندگی اش را ببیند و بخواهد شروع کننده رابطه آشنایی باشد، بیشتر امکان موفقیت دارد چون انتخاب او با منطق بیشتری همراه است و آمادگی بیشتری برای ازدواج دارد و در واقع رابطه می تواند وارد فاز جدی شود. منطق در دختر و پسر بالاتر است و احتمال موفقیت این رفتار خانم بیشتر خواهد بود. اما این نسخه در مورد دختر 20 ساله درست نیست. پیشقدم شدن دختر در سنین پایین مخرب است و هم می تواند تاثیرات بدی روی عواطف دختر داشته باشد و آینده او را تحت تاثیر قرار دهد و هم به دلیل پایین تر بودن سن پسر مقابل، عکس العمل غیر منطقی از او دیده شود.

4. 4 کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

اینو هم اضافه کنم که مادر رو ببین دختر رو ببر . یه اصطلاح جالبی که اینجا مرسومه . یعنی واسه انتخاب نهایی مادر دختر روببین ....

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام

مدتی بود ک به برخی از مسائل مرتبط با ازدواج بدجور فکر میکردم....یکی اینکه تا دلتون بخواد دیدم ک یک طرف رابطه پاک بوده و اصلا دنبال دوستی و یا چیزی شبیه به این نبوده و طرف دیگه از اون هفت خطا بود...با هم ازدواج کردن و زندگی خوبی هم دارن....یه کم سخته درک این موضوع و برام سئوال شده ک چرا اینطوریه؟کسی جوابی برای این سئوال بده خوشحال میشم

سئوال دومم اینکه چرا خانمها براشون نمیتونن خواستگاری کنند؟ دیدم خانمهایی رو که به آقایی علاقه مند شدن اما به خاطر برخی از مسائل نمیتونند این دوست داشتن رو ابراز کنند...راه هایی برای جذب غیر مستقیم جنس مخالف هست...؟

در ضمن به چند نکته هم اشاره کنم.البته حس نقل قول گرفتن نبود...
    تا دلتون بخواد دیدم و شنیدم که 2 طرف قبل از ازدواج عنوان کردن که من با همه چیزت میسازم.این حرف رو مخصوصا خانمها بیشتر میزنن.اما بعد از ازدواج و شروع زندگی تمام اون قول و قرارها فراموش شده و برخی از همین خانمهای مدعی شروع میکنند به چشم و هم چشمی

به نظرم ماها باید قبل از ازدواج خودمون رو تو شرایط شبیه به ازدواج بزاریم تا بتونیم تا حدودی شرایط بعد زا ازدواج رو درک کنیم...بطور مثال من باید از همین الان تمرین کنم که دیگه دلیل خاصی نداره جمعه ها و یا هر روز تعطیل با دوستام برای تفریح برم پارک و کوه و.. یا مثلا باید این موضوع رو درک کنم که هفته ای 1 بار برای دیدن اقوام خودم و اوقام همسرم باید مهمونی برم یا مهمونی بگیرم....تمرین کردن این کارها و چیزهایی شبیه ب این تو دوران مجردی میتونه کمک بزرگی باشه برای شروع یه زندگی خوب متاهلی./..
    برای سوال اولتون باید بگم که اینکه این دو نفر که احتمالا یکیشون 7خط بودن میتونند خوب با هم زندگی کنند اینه که گذشته ادم ها توی زندگی مشترک چال میشه.یعنی اولا یا اصلا به هم نمیگن که قبلا مثلا با چند نفر دوست بودند.دوما اگر بگویند هم چه بخواهند چه نخواهند باید سعی کنند فراموش کنند.انهایی که توی زندگی مجردیشون شکاک نبودند فراموش میکنند.چون وقتی دو نفر عاشق همدیگر هستند به این فکر میکنند که طرف مقابلشون از بین اون همه ادم که توی زندگی قبلیش بودن اونو انتخاب کرده پس دیگه برای چی ناراحت باشه
    تازه گاهی خانم ها ترجیح میدهند که همسرشون قبل از ازدواج با یک دختر دوست بوده باشه چون اینجوری 0 کیلومتر نیستند و از احساس خانم ها بیشتر سر در می اورند
    ولی اگر یکی از طرفین شکاک باشد یا اون عادت هر روز با یک نفر جدید بودن رو بعد از ازدواج هم داشته باشه قطعا اون زندگی نابود میشه

اینکه خانم ها نمیتوانند بروند خواستگاری شاید به علت عرف جامعه باشه.الان توی خیلی از جاها اگر یک زن بخواهد برود خواستگاری همه میگن طرف میخواد خودشو به پسره بندازه
    بر فرض اینکه پسر هم قبول کنه و ازدواج کنند احتمالش خیلی زیاده که مادرشوهر یا خانواده شوهر سر هر بحثی به عروس تیکه بندازند و...
    فراموش نکنیم خیلی از طلاق ها بخاطر دخالت و حرف و حدیث خانواده ها صورت میگیره

7. این کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

برای سوال اولتون باید بگم که اینکه این دو نفر که احتمالا یکیشون 7خط بودن میتونند خوب با هم زندگی کنند اینه که گذشته ادم ها توی زندگی مشترک چال میشه.یعنی اولا یا اصلا به هم نمیگن که قبلا مثلا با چند نفر دوست بودند.دوما اگر بگویند هم چه بخواهند چه نخواهند باید سعی کنند فراموش کنند.انهایی که توی زندگی مجردیشون شکاک نبودند فراموش میکنند.چون وقتی دو نفر عاشق همدیگر هستند به این فکر میکنند که طرف مقابلشون از بین اون همه ادم که توی زندگی قبلیش بودن اونو انتخاب کرده پس دیگه برای چی ناراحت باشه
    تازه گاهی خانم ها ترجیح میدهند که همسرشون قبل از ازدواج با یک دختر دوست بوده باشه چون اینجوری 0 کیلومتر نیستند و از احساس خانم ها بیشتر سر در می اورند
    ولی اگر یکی از طرفین شکاک باشد یا اون عادت هر روز با یک نفر جدید بودن رو بعد از ازدواج هم داشته باشه قطعا اون زندگی نابود میشه

اینکه خانم ها نمیتوانند بروند خواستگاری شاید به علت عرف جامعه باشه.الان توی خیلی از جاها اگر یک زن بخواهد برود خواستگاری همه میگن طرف میخواد خودشو به پسره بندازه
    بر فرض اینکه پسر هم قبول کنه و ازدواج کنند احتمالش خیلی زیاده که مادرشوهر یا خانواده شوهر سر هر بحثی به عروس تیکه بندازند و...
    فراموش نکنیم خیلی از طلاق ها بخاطر دخالت و حرف و حدیث خانواده ها صورت میگیره
    متوجه شدم منظورتون چیه...اما ادمهای 7 خط به 7 خط بودنشون عادت کردند و شاید تو زندگی زناشویی خطایی ازشون سر بزنه واحتمال اینکار هم زیاده..فقط تو رو به خدا مثال نزنید آدمهای سربزیر و پاک رو دیدید که چشم و گوشش میجونبیده...بله همچین امکانی هست اما کم

قسمت بویلد شده هم برام جالب بود....

9. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

به نظر من سه مشکل اساسی در این باره وجود داره :

1- پول

2- پول

و

3- پول

11. 2 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان عزيز، الان وضعيت اين قانون مهريه به کجا رسيده؟ چي شد بالاخره؟ 110 تا سکه بيشتر نميشه؟ ميشه؟
    مي نويسند؟ ميگيرن؟ زندان ميره طرف؟ نميره؟
    ممنون

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

دوستان عزيز، الان وضعيت اين قانون مهريه به کجا رسيده؟ چي شد بالاخره؟ 110 تا سکه بيشتر نميشه؟ ميشه؟
    مي نويسند؟ ميگيرن؟ زندان ميره طرف؟ نميره؟
    ممنون
    شدنش که میشه ...
    ولی من شنیدم اگه طرف بره زندان ... دیگه لازم نیس کل مهریه رو بده ... تا 110 تا هم بده قبوله

خب فرقی نمیکنه به هر حال طرف بدبخت شده دیگه چه جوری 110 تا سکه جور کنه

14. 2 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

میدونید چرا با ازدواج دین آدم کامل میشه؟؟
    .
    .
    .

چون تا قبل ازدواج فکر میکنه دنیا بهشته ....
    اما بعدش به جهنم هم اعتقاد پیدا میکنه!

16. 9 کاربر از مصطفی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض چه راهِ حلی دارید برای مشکلاتِ مادیِ جوانان و مسکن

به نظر من سه مشکل اساسی در این باره وجود داره :1- پول 2- پول و 3- پول
    سلام دوستان . راهِ حلی دارید برایِ این مشکل ؟

18. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •