تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 90 از 97 اولاول ... 4080868788899091929394 ... آخرآخر
نمايش نتايج 891 به 900 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

چنتا برگ پوسییده داشت/منم کندم اونا رو/الان دیگه گل نداده.ظرفشم عوض کردم/کود لاکی بامبو دادم بهش..ولی هنوز گل نداده
    تو آب نگهداری میشه گیاهتون ؟ این گیاه باید تو آب نگهداری بشه و از کود کامل مایع استفاده کنید

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

دوستان واسه گلهای سرما خورده( سرما زده ) باید چیکار کرد؟
    من یه گلدون داشت که تو جابه جای ، جا موندو دو روز توی راه پله ها بود وقتی برداشتم حسابی شل و ول شده بود و بی حال بود.
    اگه تو دمای متعادل باشه دوباره به حالت اول برمیگرده؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان واسه گلهای سرما خورده( سرما زده ) باید چیکار کرد؟
    من یه گلدون داشت که تو جابه جای ، جا موندو دو روز توی راه پله ها بود وقتی برداشتم حسابی شل و ول شده بود و بی حال بود.
    اگه تو دمای متعادل باشه دوباره به حالت اول برمیگرده؟

سرمازدگی میتونه باعث مرگ اکثر شاخه ها و گلها بشه یا باعث شوک ناگهانی بشه که بازگشت گیاه به حالت اولیه خودش می تونه هفته ها یا ماهها به طول بکشه.. بعضی از آسیب های تنش قابل بازگشت هستن و بعضی هم غیر قابل بازگشتن پژمردگی هم یکی از علائم سرمازدگی هست بهترین کار اینه که محیط رو برای گیاه گرم نگه دارین (نه درنزدیکی مستقیم منبع گرما) ولی حرارت محیط باید مطلوب باشه و نور کافی هم بهش برسه و از گیاهتون بیشترین مراقبت رو داشته باشین.

معمولا برای گیاهای گلخونه ای قبل از اینکه با تنش سرما روبرو بشن از ضدیخ های گیاهی استفاده میشه (مثل کود هستن) این ضد یخ ها مقاومت گیاه رو در برابر سرما افزایش میدن (از طریق افزایش قابلیت فتوسنتز و افزایش شادابی و ضخامت برگ ها که برای مقاومتشون در برابر تنش های محیطی و آفات و بیماری مفیده و در کل مقاومت داخلی و خارجی گیاه رو مقابل تنش افزایش میده)و مواد ارگانیکی که دارن به راحتی به وسیله گیاه قابل جذبه..

ولی گیاه شما در معرض تنش سرما قرار گرفته و آسیب دیده اطمینان ندارم استفاده از ضدیخ گیاهی می تونه کمکی به گیاه آسیب دیده کنه با نه ( گیاه سرمازده به خاطر آسیبی که دیده ضعف تغذیه ای پیدا میکنه به علت عدم جذب عناصر غذایی)

4. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

من چند بوته بگونیا دارم که چند روزی شده که گیاه گل داده ،از دیروز متوجه شته بالدار دود 10-12 تا روی برگهاش شدم ، با این شته ها باید چیکار کنم؟

داره خودمونی میشه scanner1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

من چند بوته بگونیا دارم که چند روزی شده که گیاه گل داده ،از دیروز متوجه شته بالدار دود 10-12 تا روی برگهاش شدم ، با این شته ها باید چیکار کنم؟
    با دست لهشون کنید
    جاهایی که بودن پنبه آب صابونی بکشید و این کارو آروم انجام بدین گیاه آسیب نبینه
    بعد با پنبه آب خالی بکشید و در آخر به آرامی خشک کنید
    اگر بعد از 3-4 روز باز شته دیدین میتونید سم بزنید
    اما 99% همینجوری خوب میشه

7. این کاربر از scanner1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای saye's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    mirror

پيش فرض

چنتا برگ پوسییده داشت/منم کندم اونا رو/الان دیگه گل نداده.ظرفشم عوض کردم/کود لاکی بامبو دادم بهش..ولی هنوز گل نداده
    lمحیط این گل باید مرطوب و گلخانه ای باشه تا خوب بمونه . سعی کنید در طول روز اب روش اسپری کنید

9. این کاربر از saye بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان من به گیاه پیچ دارم میخوام بدونم چطوری میشه زیادش کرد و نحوه دقیق آبیاری رو هم ميخواستم بدونم

By Tapatalk

بهتر هست اسم گیاه رو دقیق بگین که راهنمایی هم دقیق تر باشه ..

برای ازدیاد اغلب از قلمه زدن استفاده میشه یا کاشت بذر یا خوابانیدن شاخه (در پیچ امین الدوله ) از روش های ازدیاد هست ..

اگه نباشه جاش خالی می مونه landscape's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام به تمام دوستان عزیز...

بچه ها در خصوص این دو تا گلی که عکسشو میذارم سئوال دارم:

1- این گل رو 7 ماه پیش از یه مرکزی که برای خیریه بود خریدم، کسی اونجا نمیدونست اسم این گیاه چیه و روش نگهداریش چیه؟ جالبه تو این هفت ماه هیـــــــــچ تغییری نکرده، منم بیرون رو تراس گذاشتمش، هر وقت دیدم خاکش خشکه بهش آب دادم، الان که هوا سرده، گل خودشو جمع کرده، خیلی جالبه از قسمت تلسکوپی ساقش انگار خودشو جمع کرده و چند سانتی کوتاه تر شده،

اما سئوالات:

الف) اسم گیاه چیه؟ روش نگهداریش چیه؟ اینا اصلا بزرگ میشن یا همیشه همینجوری می مونه؟

اینم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2) این گیاه رو هم چند روز پیش از فروشگاه خریدم، بازم کسی نمیدونست اسمش و یا شرایط نگهداریش چیه؟

این رو هم ممنون میشم بگین که اسمش چیه و چه جوری و کجا باید نگهش دارم. الان تو اتاقمه. راستی این چی؟ این زیاد میشه یا بزرگ میشه؟ یا اینکه همینجوری می مونه؟

اینم عکس مهمون جدیدم: (اگه توی این عکس کوچولو زیاد معلوم نیست روش لیک کنید)

واقعا از دوستانی که محبت می کنن و اطلاعاتشون رو صمیمانه در اختیار سایرین میذارن، قدردانی می کنم.
    Last edited by landscape; 10-01-2014 at 15:15.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام به تمام دوستان عزیز...

بچه ها در خصوص این دو تا گلی که عکسشو میذارم سئوال دارم:

1- این گل رو 7 ماه پیش از یه مرکزی که برای خیریه بود خریدم، کسی اونجا نمیدونست اسم این گیاه چیه و روش نگهداریش چیه؟ جالبه تو این هفت ماه هیـــــــــچ تغییری نکرده، منم بیرون رو تراس گذاشتمش، هر وقت دیدم خاکش خشکه بهش آب دادم، الان که هوا سرده، گل خودشو جمع کرده، خیلی جالبه از قسمت تلسکوپی ساقش انگار خودشو جمع کرده و چند سانتی کوتاه تر شده،

اما سئوالات:

الف) اسم گیاه چیه؟ روش نگهداریش چیه؟ اینا اصلا بزرگ میشن یا همیشه همینجوری می مونه؟

اینم عکسش:

اولین گیاه دراسنای پرچمی هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) بهتره داخل اتاق نگهداری بشه چون این گیاه برای مناطق گرمسیری هست و رشد طولی زیادی هم داره به نور کافی هم نیاز داره. مخصوصا اگر نوارهای زرد زیاد بشن روی برگ ها

گونه های متلف دراسنا : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مراقبت:دراسنا به نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه مرطوب، رطوبت هوای ۵۰ تا ۹۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد.

آبیاری: این گیاه نباید خشکی ببیند و در چنین شرایطی نوک و حاشیه برگها قهوه ای می شوند و برگها حالتی لوله شکل پیدا می کنند . همچنین در بین دو عمل آبیاری خاک سطح گلدانی تا حدودی خشک شود اما نه کاملاً. زیرا اگر خاک همیشه خیس باقی بماند گیاه برگهایش را از دست خواهد داد. تقریبا 3-2 بار در هفته در تابستان و یک بار در طی هفته در زمستان آبیاری کافی است. همچنین از غرقاب شدن و خیس ماندن خاک نیز جلوگیری کنید در غیراینصورت نوک برگها خواهد سوخت و سپس برگها زرد می شوند و می پوسند و ریشه نیز خواهد پوسید و گیاه از بین خواهد رفت. در روزهای گرم میتوانید عمل غبارپاشی را البته به دور از نور مستقیم آفتاب انجام دهید در غیراینصورت و با وجود هوای خشک محیط بر روی برگها و بخصوص نوک و حاشیه آنان لکه ها و یا نواحی سوخته قهوه ای رنگی بوجود می آید. هوای بسیار خشک و وجود املاح زیاد در آب موجب سوختگی نوک برگهای این گیاه می شود.

نور: مکانی روشن اما به دور از نور مستقیم آفتاب برای این گیاه مناسب است. در نور کم برگها کم رنگ میشوند یا رنگ قرمز حاشیه برگها از بین میرود و رشد گیاه ضعیف خواهد شد. نور شدید نیز موجب سوختن حاشیه برگها و یا ایجاد لکه هایی سوخته بر روی پهنک برگ میشود

کود: می توان به میزان ۳ گرم در لیتر هر دو هفته یکبار، از فرودین تا شهریور به این گیاه کود داد.

خاک: خاک معمولی باغچه هوا با خاک برگ و ماسه برای رشد مطلوب این گیاه مناسب است.

خاکی متشکل از پیت و لوم برای این گیاه مناسب است. در صورتی که برگهای جدید ریز و کم رنگ هستند در طی فصول رشد یعنی بهار و تابستان گیاه را با کودهای مخصوص گیاهان زنینتی هر دو هفته یکبار تغذیه کنید. کمبود مواد غذایی منجر به تعییر رنگ برگها به سبز کم رنگ و یا زرد و همچنین آسیب دیدن به نوک و حاشیه برگها خواهد شد. بدین صورت که نواحی قهوه ای رنگی بوجود می آیند. هر دو سال یکبار نیاز به تعوض گلدان دارد.

دما:در دمای 25-18 درجه سانتیگراد رشد خوبی دارد و دمای زیر 15 درجه سانتیگراد برای آن نامناسب و سرد محسوب می‌شود و در هوای سرد ساقه از قسمت بالا میپوسد و نوک و حاشیه برگها قهوه ای شده و در نهایت برگها خواهند ریخت . در هوای گرم (بالای 28 درجه)نیز رنگ برگها سبز کم رنگ - زرد

ازدیاد: دراسنا گاهی به صورت چند ساقه ای رشد کرده و بزرگ می شود و نیاز به هرس وکنترل دارد. این زمان برای تکثیر مناسب است. دراسنا را می توان از طریق قلمه های انتهایی ساقه و قلمه های ساقه ای تکثیر کرد. می توان از جوانه های به وجود آمده در پای گیاه نیز استفاده کرد. قلمه ها را به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر، با یک چاقوی تیز جدا کنید قلمه ای ساقه ای را از ساقه یا بدون برگ بگیرید و به تکه های ۵ تا ۵/۷ سانتیمتری تقسیم نمایید . هر تکه باید داری یک جوانه خفته باشد. مواظب باشید قطعات ساقه را وارونه در خاک نگذارید. اگر سمت پایین ساقه در خاک قرار نگیرد ، ریشه ای تولید نمی کند. هر قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید. برگهای زیادی را از ساقه جدا کنید. وهر قلمه را در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر ، حاوی کمپوست مخصوص قلمه و بذر قرار دهید. قلمه ها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و در دمای ۲۴ درجه سانتیگراد، دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید. پس از دو ماه که ریشه دهی انجام شد، کیسه را بردارید و تغذیه مصنوعی را شروع کنید. بهترین زمان برای تکثیر دراسنا، از اواسط تا اواخر بهار و یا اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.

عوارض و درمان: زخمهای سفید پنبه ای روی برگها و ساقه های گیاه توسط حشره آفت ایجاد میشود. اگر هر هفته یکبار ، باسم حشره کش نفوذی، گیاه را سم پاشی کنید، علائم بر طرف می شود. یادتان باشد، در چنین حالتی گلدان دراسنا را از گلدانهای دیگر دور کنید. اگرمشاهده کردید برگها زرد رنگ و پوسیده شده و گیاه خودر ا انداخته است، حتما بیش از اندازه آبیاری کرده اید اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک گلدان، خشک شود.برگها تغییر رنگ داده با لکه های قهوه ای نیز حاصل فعالیت نوعی حشره آفت است که با سمپاشی ماهی یکبار، بر طرف می شود.در صورتی که گیاه خیلی تشنه باشد، حاشیه برگهای پایینی زرد شده ونوک آنها قهوه ای می شود و سقوط می کنند قبل از تنظیم آبیاری می توانید ۱۵ دقیقه گلدان را در سطل آبی بگذارید تا تشنگی مفرط آن بر طرف شود.هوای خیلی گرم و خشک باعث کمرنگی و ریزش برگها می گردد. لکه های سوخته قهوه ای روی برگها نشانگر این است که غبار پاشی در آفتاب صورت گرفته است. هوای سرد می تواند علائمی مثل پوسیدگی ساقه از بالا و ریزش برگها، ایجاد نماید. اگر هم برگهای جدید ریز باشند باید تغذیه مصنوعی صورت بگیرد.

منبع:

باغبانی سبز
    گلستان علی

گیاه دوم رو سرچ میکنم براتون ..
    Last edited by V E S T A; 10-01-2014 at 16:22.

13. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن کشاورزی باغبون's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سرمازدگی میتونه باعث مرگ اکثر شاخه ها و گلها بشه یا باعث شوک ناگهانی بشه که بازگشت گیاه به حالت اولیه خودش می تونه هفته ها یا ماهها به طول بکشه.. بعضی از آسیب های تنش قابل بازگشت هستن و بعضی هم غیر قابل بازگشتن پژمردگی هم یکی از علائم سرمازدگی هست بهترین کار اینه که محیط رو برای گیاه گرم نگه دارین (نه درنزدیکی مستقیم منبع گرما) ولی حرارت محیط باید مطلوب باشه و نور کافی هم بهش برسه و از گیاهتون بیشترین مراقبت رو داشته باشین.

معمولا برای گیاهای گلخونه ای قبل از اینکه با تنش سرما روبرو بشن از ضدیخ های گیاهی استفاده میشه (مثل کود هستن) این ضد یخ ها مقاومت گیاه رو در برابر سرما افزایش میدن (از طریق افزایش قابلیت فتوسنتز و افزایش شادابی و ضخامت برگ ها که برای مقاومتشون در برابر تنش های محیطی و آفات و بیماری مفیده و در کل مقاومت داخلی و خارجی گیاه رو مقابل تنش افزایش میده)و مواد ارگانیکی که دارن به راحتی به وسیله گیاه قابل جذبه..

ولی گیاه شما در معرض تنش سرما قرار گرفته و آسیب دیده اطمینان ندارم استفاده از ضدیخ گیاهی می تونه کمکی به گیاه آسیب دیده کنه با نه ( گیاه سرمازده به خاطر آسیبی که دیده ضعف تغذیه ای پیدا میکنه به علت عدم جذب عناصر غذایی)
    وستا جان میتونی در مورد این ضد یخها و نحوه کاربردش بیشتر توضیح بدی؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •