تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 86 از 96 اولاول ... 3676828384858687888990 ... آخرآخر
نمايش نتايج 851 به 860 از 956

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید عینک طبی (نوع فرم مارک فرم و نوع عدسیها)

داره خودمونی میشه misoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    www.Eynak1.ir

پيش فرض

سلام دوستان
    این نکاتِ مهم رو موقع انتخاب عینک طبی و ساخت عدسیهاش در نظر داشته باشین:
    به این عکسها نگاه کنین و ببینین مردمک چشم در کجای عدسی قرار داره . یک در وسط , یکی بالا , یکی گوشه , یکی پائین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عینک ساز باید حتماً با ماژیکی که پاک نمیشه جای مردمک چشم رو روی طلقهای فریم خام علامت بزنه تا بعداً برای ساخت عدسیهای طبی , کانونش رو دقیقاً روی همون علامت قرار بده و عدسی رو بُرش بزنه
    اگر عینک ساز این کار رو انجام نده پس کارش رو درست بلد نیست
    نکته ی بسیار مهم:
    وقتی فریم عینک رو انتخاب کردین باید اون رو به چشم بزنین و پایه های بینی و دسته رو در بهترین حالت برای صورتتون تنظیم کنین و بعد از این کار , عینک ساز روی طلقهای عینک رو علامت بزنه
    اگر قبل از تنظیم پایه ها و دسته علامت بزنه باعث میشه بعداً کانون عدسی روبروی مردمک چشمتون قرار نگیره که باعث میشه واضح نبینید و ممکنه باعث سردرد , سرگیجه , چشم درد و اشک ریزش چشم بشه . پس حتماً اول همه چیز عینک رو تنظیم کنین بعدش روی طلقش علامت بزنین .
    سلام
    چند نکته:
    علامت زدن بیشتر برای عدسی های تدریجی، دو دید و عدسی های تکدید آسفریک توصیه اکید می‌شود.
    در بقیه موارد اگر علامت زده شود دید بهتری تجربه می‌گردد.
    بهتر است هنگام انتخاب عینک ، عینکی انتخاب شود که پی دی آن (عینک) تقریبا برابر با پی دی چشم فرد استفاده کننده باشد.
    یکی از موارد اشتباه ممکن در تراش و نصب عدسی (غیر از عدسی های تدریجی که به صورت سفارشی تهیه می‌شوند) این است که دقیقا مرکز عدسی مطابق با علامت زده شده بر روی طلق عدسی نصب گردد. (حساب کتاب داره به همین راحتی هم نیست! بسته به زاویه پانتوسکوپیک، قوس فریم و ... ، پی دی و ارتفاع مرکز عدسی تغییر میکند)
    تقریبا اکثر عینک فروشی ها این کار را نمی‌کنند . (حداقل برای اکثر مشتریان این کار صورت نمی‌گیرد)
    هنوز در بازار ایران (منظور معنای عام بازار هست نه صرفا بازار عینک) مشکل اصلی تشخیص جنس اصلی از تقلبی ، گرانفروشی ، عدم پایبندی به تهدات گارانتی و ... می‌باشد . به نظرم این نکات ظریف و البته مهم در اولویت های بعدی هستند.

2. 6 کاربر از misoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Cyberlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

سلام
    چند نکته:
    علامت زدن بیشتر برای عدسی های تدریجی، دو دید و عدسی های تکدید آسفریک توصیه اکید می‌شود.
    در بقیه موارد اگر علامت زده شود دید بهتری تجربه می‌گردد.
    بهتر است هنگام انتخاب عینک ، عینکی انتخاب شود که پی دی آن (عینک) تقریبا برابر با پی دی چشم فرد استفاده کننده باشد.
    یکی از موارد اشتباه ممکن در تراش و نصب عدسی (غیر از عدسی های تدریجی که به صورت سفارشی تهیه می‌شوند) این است که دقیقا مرکز عدسی مطابق با علامت زده شده بر روی طلق عدسی نصب گردد. (حساب کتاب داره به همین راحتی هم نیست! بسته به زاویه پانتوسکوپیک، قوس فریم و ... ، پی دی و ارتفاع مرکز عدسی تغییر میکند)
    تقریبا اکثر عینک فروشی ها این کار را نمی‌کنند . (حداقل برای اکثر مشتریان این کار صورت نمی‌گیرد)
    هنوز در بازار ایران (منظور معنای عام بازار هست نه صرفا بازار عینک) مشکل اصلی تشخیص جنس اصلی از تقلبی ، گرانفروشی ، عدم پایبندی به تهدات گارانتی و ... می‌باشد . به نظرم این نکات ظریف و البته مهم در اولویت های بعدی هستند.
    خدا شما را برای ما نگهداره و بهتون برکت بده که با دقت و صبر و حوصله ما رو راهنمایی میکنید

توی همین تاپیک بود که یکی از دوستان گفته بود که عدسی عینک های بدون فریم زود ترک

برمیداره و میشکنه و توصیه کرده بودن که این مدل از عینک رو به هیچ عنوان خریداری نکنید اما

من دنبال عینکی هستم که خیلی کم توی صورت مشخص باشه یا اصلاً مشخص نباشه.

نظر شما در این باره چیه؟

نظرتون درباره فریمهای سیلهوت چیه؟

برند مشابه سیلهوت با همان کیفیت و سبکی و قیمت کمتر چی هست؟
    Last edited by Cyberlife; 24-02-2017 at 21:25.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

خدا شما را برای ما نگهداره و بهتون برکت بده که با دقت و صبر و حوصله ما رو راهنمایی میکنید
    برمیداره و میشکنه و توصیه کرده بودن که این مدل از عینک رو به هیچ عنوان خریداری نکنید اما
    نظر شما در این باره چیه؟
    سلام
    بنده 10 سال پیش یک فریم خریدم 15 دلار . هنوز هم دارمش و هر روز ازش استفاده میکنم و چیزیش نشده چون عین چشمم ازش نگهداری میکنم .
    مردم عینکشون رو میذارند روی فرش و مبل و رختخواب و بی حواس میشینند روش !!!!
    میذارند توی جیبشون که احتمال له شدنش زیاده
    میذارنش توی کیف با کلید و سکه و غیره که پر از خط و خدش میشه
    اشتباه تمیزش میکنند و پر از خط و خدش میشه
    ارزانترین عینک دنیا هم اگر ازش نگهداری بشه دهها سال عمر میکنه
    عینک باید جعبه داشته باشه برای مسافرت و اینها نه کیف پارچه ای و چرمی که از عینک محافظت نمیکنه
    وقتی نمیخوایم ازش استفاده کنیم باید بذاریمش جائی که دست و پای کسی بهش نرسه مثل پشت تلوزیون یا روی سر یخچال !!! یا هر جای دیگه تا کسی اشتباهی روش نشینه و بچه ها هم دستشون بهش نرسه
    برای تمیز کردنش باید اول چند بار محکم به دو طرف فوت کنیم تا ذرات ریز شن و خاک برطرف بشه تا موقع پاک کردنش خط نیافته روی عدسی
    تمیز کردنِ عدسیِ خیلی کثیف اشتباهه . باید اول با آب ولرم و یک قطره مایع طرفشوئی شسته بشه و تکونش بدیم و بعدش با دستمال تمیز و نرم و بدون فشار خشکش کنیم
    عدسیهای عینک بنده بعد از 10 سال آخ نگفته
    فریمهای تیتانیومی بسیار سبک و راحته و اگر درست ازش نگهداری بشه چیزیش نمیشه
    باید با بعضی وسایل شخصی مثل نوزاد رفتار کرد (عینک , موبایل , لپ تاپ و غیره )

5. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه misoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    www.Eynak1.ir

پيش فرض

نظر شما در این باره چیه؟

سلام
    مراقبت از عینک کاملا ضروری هست ، همانطور که دوست عزیز موارد اشکال را مطرح نمودند.
    در فریم های ریملس اگر عدسی نشکن مانند عدسی هایی با جنس پلی کربنات (بازه قیمتی 40 تا 150 هزار تومان) یا ترایوکس(بازه قیمتی حدود 250 به بالا) یا عدسی های نشکن (بازه قیمتی 60 تا 260 هزار تومان) انتخاب شود مشکلی پیش نمی‌آید.
    پیشنهاد من برای فریم های ریملس ، عدسی هایی از جنس ترایوکس یا نشکن - در واقع دیرشکن - هست که هر دو دارای گارانتی شکست می‌باشند و شما از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت.
    برای اطمینان شما عرض میکنم : عدسی های ترایوکس رو بنده تا حالا ندیدم که بشکنه، تقریبا احتمال شکست این جنس از عدسی ها صفر هست، عدسی های دیرشکن مانند اسیلور ارمیکس دارای 2 سال گارانتی شکست و عدسی های زایس دارای گارنتی شکست مادام العمر هستند.

فریم های سیلوت فریم های خوب اما گرانی هستند. به همین دلیل اکثر فروشگاه ها فریم های طرح اصلی را با قیمت های بسیار متفاوتی می‌فروشند.

Silmo Titan به نسبت قیمت کیفیت خیلی خوبی دارد.

7. 2 کاربر از misoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه OnlyRealMadrid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Tehran - NezamAbad

پيش فرض

من یه عدسی طبی انتی رفلکس برای عینکم می خوام... به خصوص برای کار با رایانه.... از دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه بهترین برند در ای زمینه چیه!؟ آساهی و اپتی سویس مد نظر خودم هست... کدوم برای کار با رایانه بهتره... برند دیگه ای هم در این زمینه هست!؟
    اگر محدودیت بودجه ندارید، زایس آلمان بهترین انتخابه.

آیا لنزهای زایس کپی و فیک هم دارن؟ چطوری تشخیص داده میشن؟
    اینجا ایرانه و هرچیزی کپی هم داره. برید تو سایت اصلی زایس و در قسمت نمایندگی هاش نام کشور رو بزنید ایران تا نمایندگی های رسمیشون تو ایران رو نشونتون بده

سلام واقعا برام مهمه لطفا جواب بدید
    اینجا خوندم عدسیای مارکدار با ها کردن و بخار مارک روی عدسی قابل دیدنه...
    من یه عدسی آفتابی شماره دار به اسم زایس آلمان بهم 300 تومن فروختن (به اسم پلاریزه و .... خلاصه گفت بهترین عدسی که دارمه)
    الان میبینم روش هیچ آرم و نشونی نیست و وقتی ها میکنم هم چیزی پیدا نمیشه بنظرتون تقلبیه؟؟بدجوری رفته رو اعصابم
    عدسی های زایس 100% روشون مارک زایس رو میزنن. مارک زایس رو براتون تو عکس زیر با فلش قرمز نشون دادم:

دوستان بهترین عدسی بازار که بیشترین قابلیت ها رو داشته باشه چیه

چون با کامپیوتر زیاد سروکار دارم میخوام همه ی قابلیتها رو داشته باشه یعنی بهترین عدسی بازار باشه

یه چشم پزشک آشنا داریم
    میخوام عدسی مورد نظرمو سفارش بدم که بیاره
    فقط زایس ولی خب گرونه. من از بچگی عینک میزنم و به خاطر محدودیت بودجه از عدسی های به ظاهر ژاپنی استفاده کردم و قبل ترشم کره ای ولی شما وقتی زایس رو بزنید تازه میفهمید عدسی یعنی چی

سلام

یعنی این عینک های تو مغازه ها که انواع و اقسام مارک های ریبن پلیس و ... رو روشون دارن خدا وکیلی اصله اصل هستن؟! بحث قیمت به کنار، آدم زورش میاد جنس اصل رو به جای تقلبی یا حتی های کپی قالب کنن!
    حالا من بیشتر روی صحبتم با عینک های طبی هست. آفتابی که تنوع بیشتر هم هست.
    اصلا میشه از یه جای معتبر عینک اصل با قیمت منصفانه خرید؟
    این بحث ارجینال و "تشخیص ارجینال بودن "در مورد همه اجناس فکر کنم مختص جهان سوم و ایرانه! تازه الان نشونه های مخفی ارجینال بودن رو هم جعل میکنن چه برسه به خود جنس.
    ممنون میشم دوستان یه نظر قانع کننده و منطقی ارائه بدن
    یکی از ساده ترین راه های تشخیص اصل و تقلبی بودن عینک های طبی، سبک یا سنگین بودنشونه. عینک های ارجینال واقعا سبک هستن و وقتی بزنید به چشمتون، وزن خاصی رو روی بینیتون حس نمیکنید
    سلام
    متشکر از راهنمایی شما
    من تازه متوجه شدم آستیکمات بنده ۲.۲۵ هست پس زایس کلا منتفی میشه
    حالا اگر بخواهیم کیفیت خوب مخصوصا توی فتوکرومیک پیدا کنیم سراغ چه شرکتی بریم بهتره که پیش کسوت باشه توی این کار جنس هم یا کره ای باشه یا ژاپن
    ممنون میشم راهنمایی کنی

منم چشمام هم شماره شماست و نمایندگی اصلی زایس که برید، خودشون هم اپتومتری میکنن و هم سفارش میدن تا از آلمان براتون بیارن و حدودا 3 هفته تا 1 ماه طول میکشه ولی خب واقعا ارزش داره

9. 3 کاربر از OnlyRealMadrid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام به همگی میخواستم بدون آلان بالاترین ضریب شکست برای لنز آساهی چنده من 6 سال پیش 1.64 خریدم الان میخوام دوباره لنز آساهی جدید بخرم ؟شماره چشم من یکی 6 یکی 5 با آستیکمات هست حدود قیمت آساهی با بالاترین ضریب شکست که لنزم فشردگیش بالا باشه چند در میاد ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

کسی می دونه عدسی بلوکنترل هویا رو چطور میشه تشخیص داد اصل یا بدل؟
    من یکی خریدم پاکت عدسی روش نوشته HILUX BLC سبز رنگ و ساخت تایلند حالا این واقعا عدسی بلوکنترل هویا است یا تقلبی یا یه مدل دیگه از عدسی های هویا است؟

12. این کاربر از mr.faramarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Cyberlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

بچه ها اگه میخواهید فریم بخرید مدلهای بدون فریم رو خریداری نکنید چون سایه یا شبح قسمتهای پیچ شده

به عدسی در پل بینی در گوشه بالایی هر دو چشم میاد و حالتون گرفته میشه و همچنین دورش گرد و خاک و

چربی جمع میشه و پاک کردنش هم مشکله و به صورت کامل تمیز نمیشه ولی شیشه نیم فریم رو به راحتی

میشه تمیز کرد. من الان از خرید بدون فریم پشیمونم، ای کاش نیم فریم گرفته بودم
    Last edited by Cyberlife; 13-03-2017 at 21:40.

14. 2 کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه OnlyRealMadrid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Tehran - NezamAbad

پيش فرض

بچه ها اگه میخواهید فریم بخرید مدلهای بدون فریم رو خریداری نکنید چون سایه یا شبح قسمتهای پیچ شده

به عدسی در پل بینی در گوشه بالایی هر دو چشم میاد و حالتون گرفته میشه، من الان از خرید بدون فریم

پشیمونم، ای کاش نیم فریم گرفته بودم
    تایید میشه. نیم فریم ها بهترین هستن

16. این کاربر از OnlyRealMadrid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behzad83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان من بیشترین مشکلی که با عینک دارم، سفید بودن دور عدسی هاست.
    ظاهرا با پولیش دور عدسی ها براق میشه. خوب میشه به نظرتون؟ چون اون سفیدی دور عدسی تو ذوق میزنه.
    فریم جدیدم از این کائوچوهای منعطفه. عینک سازم میگه عدسی هاتو ترجیحا پولیش نزن، چون یه مقدار لبه ها سر میشه و ممکنه موقع مثلا شستن عینک عدسی ها از جاش در بیاد.
    کسی همچین تجربه ای داشته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •