تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از کدام دوربین دیجیتال استفاده میکنید

راي دهنده
2236. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • kodak

24 1.07%
  • canon

1,135 50.76%
  • sony

539 24.11%
  • fuji

123 5.50%
  • panasonic

141 6.31%
  • samsung

46 2.06%
  • olympus

33 1.48%
  • nikon

178 7.96%
  • toshiba

2 0.09%
  • casio

15 0.67%
صفحه 85 از 1635 اولاول ... 3575818283848586878889951351855851085 ... آخرآخر
نمايش نتايج 841 به 850 از 16344

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

اگه نباشه جاش خالی می مونه r4deon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز ...

من که نقد های سایتهای خارجی در مورد این دوربین رو دیدم بسیار راضی بودم ازش .

سنسور خوب ... پیکسل های موثر بالا ----- اولیه برای عکس ها .لرزش گیر بسیار قوی .فیلمبرداری HD . داشتن مود RAW که بسیار ارزشمنده و باید به پانا سونیک تبریک گفت . زومش فقط خیلی بده ... ازیت کنندست . لنزش با کیفیت باید باشه . اماکانات بالا در عکاسی ... مثلا مود های عکاسی از پیش تعیین شده ی بالا ... مدلهای فوکوس زیاد و کارآمد . داشتن AE Bracketing . ایزوی مناسب . سرعت های شاتر جالب و بسیار خوب و جوابگو .محدوده ی دیافراگم خوب و کافی . ال سی دی بزرگ و پر کیفیت . فلاش قوی .باطری بسیار قوی و کارآمد . وزن خوب و سبک .

دیگه باید بگم چی میخوای بهتر از این ؟

بله این دوربین مبدل تله حتما داره ... چون من عکس این دوربن رو با مبدل دیدم . کفشک فلاش هم داره .

اخرین قیمیتی که من داشتم مربوط به اروپا بود و حدود 400 هزار تومن .

دقیق دقیق الان نمی دونم .

میخوای بخری ؟ FZ28 رو هم حتما چک کن .

موفق باشی .
    مرسی از توضیحات کاملت دوست جان...اگه اندازه برام مهم نبود حتما سراغ fz28 میرفتم!بین G10 و Lx3 موندم..!تو dpreview به lx3 ،ا Highly Recommended داده ولی به G10،اRecommended...نظرت چیه؟

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مرسی از توضیحات کاملت دوست جان...اگه اندازه برام مهم نبود حتما سراغ fz28 میرفتم!بین G10 و Lx3 موندم..!تو dpreview به lx3 ،ا Highly Recommended داده ولی به G10،اRecommended...نظرت چیه؟
    پاناسونیکه از نظر امکانات کمی سر تر هست ... اما برند کانن رو من یکی بالاتریثن میدونم .... اگه sx10 کانن یکم زودتر معرفی شد شاید بجای h50 اونو میگرفتم ...پیشنهاد میکنم بجای g10 روی sx10 فوکوس کن .... دوربین خیلی کارآمدیه ... اتفاقا فردا قرار تو وبلاگم در موردش مطلبی که نوشتم رو بزارم ... بخونی متوجه میشی ...

موفق باشی .

اگه نباشه جاش خالی می مونه r4deon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

پاناسونیکه از نظر امکانات کمی سر تر هست ... اما برند کانن رو من یکی بالاتریثن میدونم .... اگه sx10 کانن یکم زودتر معرفی شد شاید بجای h50 اونو میگرفتم ...پیشنهاد میکنم بجای g10 روی sx10 فوکوس کن .... دوربین خیلی کارآمدیه ... اتفاقا فردا قرار تو وبلاگم در موردش مطلبی که نوشتم رو بزارم ... بخونی متوجه میشی ...

موفق باشی .
    مرسی دوست جان!منتظر آپت هستم!ولی مشکل اینه من اصلا نمیتونم با 4 باتری قلمی راه بیام!اصلا خاطره ی خوبی ندارم از باتری aa...مثل اینکه بهتره سایزشو بی خیال شم!sx1 چور دوربینیه؟به پای sx10 میرسه؟مث اینکه سنسورش cmose!بهتره ؟بدتره؟یا تفاوتی نداره؟ ممنون!یا حق

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مرسی دوست جان!منتظر آپت هستم!ولی مشکل اینه من اصلا نمیتونم با 4 باتری قلمی راه بیام!اصلا خاطره ی خوبی ندارم از باتری aa...مثل اینکه بهتره سایزشو بی خیال شم!sx1 چور دوربینیه؟به پای sx10 میرسه؟مث اینکه سنسورش cmose!بهتره ؟بدتره؟یا تفاوتی نداره؟ ممنون!یا حق
    خواهش میکنم ...

مطلب رو قرار دادم ...

مشخصات sx1 رو نگاه کنی حتی فک نکنم یک تفوت بین اون و sx10 ببینی ... تنها تفاوت که ههمون نوع سنسوره که cmos هست ... حتی وزن و اندازه دو دوربین ، شکل ال سی دی چرخان و ... کوچکترین تفاوتی با هم ندارن .

اما آیا سنسور CCD که روی SX10 هست بهتره یا سنسور CMOS که روی SX1 هست ؟

کلا من اینقدر رو میدونم که سنسور CCD نویز کمتری تولید میکنن ، انرژی بیشتری مصرف میکنن ، مدارات جامع ساده تری دارن ، و مهمتر از همه کیفیت بالاتری رو اراده میدن .

اما CMOS انرژی کمتری مصرف میکنه ، مدارات جامع پیشرفته تری داره ، کیفیتش به مراتب پائینتر از CCDهست ، اما دقت بالاتری داره در بعضی مواقع .

کلا مبخوای با این دوتا سنسور بیشتر آشنا بشی حتما این دوتا مقاله رو بخون ...

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما در کل من به شخصه CCD رو انتخاب میکنم .

موفق باشی .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Excel-VB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض ْg9

با سلام به همه دوستان عزیزی که در این مدت راهنمای من بودند.ببخشید من مدتی نبود.یه خبر دارم:
    من بالاخره canon g9 رو خریدم و حالا هم دارم دفترچه راهنما و یک سری مقالات رو میخونم تا باهاش کامل آشنا بشم و فعلا الان نمیتونم در موردش نظر بدم.
    اگر در مورد g9 سوالی بود در خدمتم
    -=========================================-
    سلام دوست من
    پست شما مربوط به خيلي وقت پيش است ... بنابراين اينك كه من ريپلاي مي زنم بايد قلق كار با g9 دستتان آمده باشد ... يك سوال دارم از خدمتتان:
    چگونه دوربيني است؟؟ باهاش راحتيد؟؟ اذيت نمي كنه؟؟ كيفيتش چطوره؟؟ آيا در اين مدت احساس نياز به زوم كرده ايد و از خريد اين دوربين پشيمان شده باشيد؟ آيا از مدل بعدي g10 اطلاعي داريد؟؟؟ كيفيت عكس هايش از فاصله 20 متر بدون زوم چطور است؟؟ آيا از فردي در 10 الي 15 متري خود عكس گرفته ايد و بعدا در كامپيوتر روي صورتش زوم كنيد؟؟ آيا سلول هاي پوست ديده مي شد يا خير؟؟؟ اين دوربين در فواصل نزديك بسيار عالي است اما در فواصل دور چطور؟؟
    اگر پاسخ شما به تمام سوالات مثبت باشد كه همين دوربين را خواهم خريد در غيراينصورت قصدم خريد sx10 است ... همين امروز با يك عكاس صحبت مي كردم مي گفت sx10 در ماكرو عاليست ...
    با تشكر از شما دوست محترم
    كاويان

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض AE Bracketing

-==============================================-
    با سلام خدمت شما دوست عزيز و كليه سروران
    در مورد AE Bracketing مطلبي ديدم ياد دوربين N65 آنالوگ نيكون افتادم ...
    آيا اين گزينه همان گزينه تشخيص محدوده شارپي است يا كار ديگري مي كند؟؟؟
    آيا روي دوربين هاي Coolpix 5100 - P80 - H50 - H9 - S5 - SX10 - G9 - G10 اين گزينه وجود دارد يا خير؟؟
    از دوستان ديگر هم اگر كمك كنند ممنون مي شوم ..
    در كل اين گزينه به چه معناست و چه كاري انجام مي دهد؟؟
    من قبلا مدتي با آنالوگ N65 كار مي كردن كه يك همچنين نامي داشت و روي LCD آنالوگ خودش محدوده اي را
    مشخص مي كرد كه شما مي توانستيد آنرا حركت دهيد و به مكان ديگري از صفحه ببريد و يا اينكه يكي از جهت ها را حذف كنيد و ... اما متوجه نشدم چه كاري انجام مي دهد ... البته بگويم كه با تغيير اين براكت ها، اكثر عكس هايم سوخت! شايد هم مشكلم جاي ديگري بود ..
    با احترام
    منتظر پاسخ شما سروران گرامي هستم

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض G9 - g10

g9 بهتره
    در ضمن من اگه جای شما بودم به جای اینکه پول بابت g9 بدم میرفتم اول سونی a200 میگرفتم البته اگه با اندازش مشکل نداشتم با پول کمتر میدادم سونی h50 میگرفتم یا بازم کمتر پول میدادم s5is میخریدم
    ولی اگه خیلی به g9 علاقه داری صبر کن g10 رئ تو ابران فروشش رو شروع کنن تا g9 کاهش قیمت پیدا کنه
    ولی در کل بگم من با این پول دو دوربین شما رو نمیخرن چون از نظر قیمت ارزش نداره
    -=====================================-
    سلام به همه دوستان
    آخرين قيمت دوربين هاي g9 - g10 (نورنگار)
    g9 نورنگار 000/480 تومان (با گارانتي نورنگار و بيمه سامان)
    g10 نورنگار 000/555 تومان (با گارانتي نورنگار و بيمه سامان)
    به نظر من g9 نه تنها افت قيمت نداشته بلكه شايد بالاتر هم رفته باشد در حالي كه همه انتظار داشتند با آمدن g10 با 14 مگاپيكسل g9 افت قيمت داشته باشد! شايد يك دليلش اين باشد كه دوربين خوبي است .. البته يكي از دوستان گفته بود كه با باطري مشكل دارد و از يك ليتيومي بيش از اين انتظار مي رود ...
    Sx10 is هم 000/450 تومان با همان گارانتي و مشخصات (ژاپني)
    s5 is هم كه اينك فقط مدل چيني است ناياب و فقط 1 عدد باقي مانده از گارانتي آفومار به قيمت 410 هزار
    به فروش مي رسد كه من به فروشنده شك كردم و فكر كنم جنس دوست دوم را دارد جاي نو غالب مي كند!!!
    در خريد خيلي مواظب باشيد ... اكثر فروشندگان كلاهبردار هستند ...
    اين قيمت ها براي تاريخ 11 آذر 87 مي باشند.
    ضمنا به خاطر داشته باشيد كه آفومار حدود 60 هزار تومان اختلاف قيمت بالاتر دارد كه به نظرم كار اشتباهي است از آفومار خريد كردن! نورنگار با بيمه سامان به مراتب بهتر است از آفوماري كه فقط پول اسمش را مي خورد!

اميدوارم مورد استفاده دوستان قرار گيرد
    با احترام اميني

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض مقايسه عجيب sx110 با s5 ؟؟!!!!

نظر بنده برعکسه:وقتی که SX110 توی راهه،چرا باید S5IS یک سال پیش رو گرفت؟
    -===========================-
    سلام دوست من
    خيلي اشتباه مي كني! شما SX110 را با S5 مقايسه مي كنيد؟!! اصلا در حد يكديگر نيستند؟!
    SX110 نمونه بعدي SX100 مي باشد! شما يك دوربين 250 هزاري را با S5 بزرگ 380 هزاري مقايسه مي كنيد؟
    من نمونه عكس هاي SX100 را ديده ام! باجناقم دارد! اصلا باور نمي كردم يك دوربين 8 مگاپيكسلي با زوم 10 همچين عكس هاي بد و بي كيفيت و تاريكي بيندازد!!! SX110 هم قطعا دنباله روي همين دوربين مي باشد!
    ولي S5 كه زماني با G9 و امثالهم مقايسه مي شد در نوع خود بي نظير بوده و هست و اينك هم SX10 دنباله روي S5 مي باشد ...
    خود S5 هم نمونه بعدي S3 است! و من نمونه عكس ها و فيلم هاي S3 را دارم! باور مي كنيد يك دوربين 6 مگاپپكسلي به نام S3 چه كيفيت عكس و فيلمي داشته باشد!! از باغچه روبروي مغازه ام عكس گرفتم و كف كردم!! با 5 بار زوم در فتوشاپ هم خراب نشد!! فيلم مي گرفت هلو!! من آن موقع تازه هندي كم خريده بودم و به شدت پشيمان شدم! هندي كم من كه فيلم Mini Dv مي خورد اصلا به گرد پاي فيلم S3 نرسيد!! حالا شما ببينيد S5 چه جانوري است! و بعد از ببينيد SX10 چه مي كند!!!!
    قطعا SX10 سالار تمام دوربين هاي هم رده خود با قيمت حدود 400 تا 450 هزار تومان مي باشد و هيچ كس نمي تواند اين را انكار كند!
    سايت dpreview هنوز نمونه كارهاي SX10 را قرار نداده ولي مطمئن هستم پس از 1 تا 3 ماه هيچ رقيبي نداشته باشد! بزرگترين ضعفش 4 باطري قلمي مي باشد كه آنهم به قول يكي از دوستان با خريد باطري اضافه مشكل حل مي شود! اگر SX10 باطري ليتيومي مي خورد من فكر نكنم هرگز كسي قصد خريد دوربيني به غير از اين SX10 را داشته باشد ...من چون خودم شخصا نمونه كارهاي S3 و A720 و SX100 را ديده ام و معتقدم A720 و SX100 و مدل هاي بعدي شان بايد بروند جلو و بوق بزنند چون هرگز شما نمي توانيد با اين دوربين هاي عكس هاي شارپي داشته باشيد ولي S3 و S5 و SX10 با آن قدرت وحشتناكشان در زوم و درنتيجه لنز قوي عكس هايي مي دهند كه كف كنيد! باور نمي كنيد كه من عكس S3 با 6 مگاپيكسل را چند بار زوم كردم و شن هاي ريز باغچه را هم ديدم بدون افت كيفيت ...
    ضمنا گول مگاپيسكل را نخوريد كه هيچ ربطي به كيفيت عكس ندارد اين را همه مي گويند ...
    فروشنده ها متاسفانه برعكس سعي مي كنند مگاپيسكل را به خورد مشتري بدبخت از همه جا بي خبر بدهند!!
    با احترام
    كاويان اميني

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض سرعت شاتر

سلام دوستان
    1) در ساعات مختلف روز از چه سرعت شاتري بايد استفاده نمود؟؟؟
    2) من در سايت dpreview عكسي ديدم در شب و با نور كم ولي عكاس Iso را روي 80 تنظيم نموده بايد و F 2!! عكس هم خيلي خوب درآمده و مانند F هاي بالا كل عكس شارپ مي باشد!! اين عجيب نيست؟! اولا اينكه در شب و با نور كم چرا از ISO پايين استفاده نموده؟ البته سرعت شاتر را روي 30 ثانيه تنظيم نموده و دوما اينكه چرا F 2 ؟!! مگر F هاي پايين براي فلو كردن يا blur كردن و محو كردن زمينه نيست؟!! اين نمونه عكس دوربين lx3 است كه مي توانيد خودتان در سايت dpreview ببينيد ...
    با احترام

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اگر پاسخ شما به تمام سوالات مثبت باشد كه همين دوربين را خواهم خريد در غيراينصورت قصدم خريد sx10 است ... همين امروز با يك عكاس صحبت مي كردم مي گفت sx10 در ماكرو عاليست ...
    با تشكر از شما دوست محترم
    كاويان
    با سلا دوست عزیز ...
    من به شخصه دوربین سری G کانن رو زیاد نمی پسندم . نه اینکه کیفیت خوبی نداشته باشن ، بشتر به این خاطر که قیمت بالایی دارن . در حالی که دوربین های ارزونتر هم همون امکانات رو در اختیارت میزارن . تنها امکانات خوبی که تو این دوربین میشه دید مود عکاسی RAW ، و مود فلاش های هوشمند هست . وگرنه بیشتر امکاناتش هم در دوربین های هم سطح برند های دیگه هست و حتی خیلی چیزا کم داره ، مثلا زوم پائین ، عکاسی پیاپی ضعیف و فلاش با برد پائین و ... .

به نظر من نمی ارزه این جور دوربین ها رو بگیریم . بجاش یه خورده بیشتر بزاریم و یه SLR خوب گیرمون بیاد یا کمتر بدیم و یه مدل مشابه بگیرم !

مثلا همین SX10 بسیار انتخاب بهری میتونه باشه . یا H50 سونی و یا مدلهای مشابه پاناسونیک .

و بله SX10 مثل مدلهای قبلی در این سری سوپر ماکرو هست .

در مورد AE Bracketing مطلبي ديدم ياد دوربين N65 آنالوگ نيكون افتادم ...
    آيا اين گزينه همان گزينه تشخيص محدوده شارپي است يا كار ديگري مي كند؟؟؟
    فک کنم شما این گزینه رو با یه امکانات دیگه اشتباه گرفته باشید ... این امکان یه قابلیت خوب هست که در بعضی دوربین ها دیده میشه که با استفاده از اون به شما این امکان رو میده بتونید سه عکس پیای با نوردهی متفاوت بگیرید . یعنی وقتی شاتر رو میزنید دوربین پشت سر هم سه عکس میگیره که به ترتیب نور در عکس زیاد تر میشه و شما بعدا میتونید یکی رو که بهتر شده انتخاب کنید .

این مود دو کاربرد خوب داره . یکی اینکه شما در موقعیتی باشید که دقیقا نمی تونید مقادیر دوربین رو تنظیم کنید و روی خوب شدن عکس شک دارید . این تنظیم به شما کمک زیادی میکنه .

کاربرد بعدیش در ساخت عکس های HDR هست که یه تکنیک تو عکاسیه و جای توضیحش اینجا نیست .

اما در دوربین هایی هم به قابلیت های WB Bracketing , COLOR Bracketing و ... هم اضافه شده . که در این موارد بجای تغییر نوردهی ، در وایت بالانس عکس به تریتیب تغییر ایجاد میشه . یا در پروفایل رنگی عکس و بقیه ی چیزها ...

آيا روي دوربين هاي Coolpix 5100 - P80 - H50 - H9 - S5 - SX10 - G9 - G10 اين گزينه وجود دارد يا خير؟؟
    دوربین های سری G تو مشخصاتشون این مورد ذکر نشه . بعید بدونم داشته باشن . اصلا من این مشخصات رو تو دوربین های کانن تا الان ندیدم . و فک کنم SX10 و S5 هم این امکان رو نداشته باشن . چون من در هیچ سایتی ندیدم بگه اینا این قابلیت رو دارن .

سری کول پیکس نیکون هم من الان مشخصاتشون رو چک کردم هیچ کدوم این قابلیت توشون نبود .

اما دوربین های سونی فک کنم پیشگام این قابلیت هستن . خودم که H50 دارم و از این قابلیت استفاده میکنم . H9 هم داره .

قطعا SX10 سالار تمام دوربين هاي هم رده خود با قيمت حدود 400 تا 450 هزار تومان مي باشد و هيچ كس نمي تواند اين را انكار كند!
    زیاد اغراق امیز بود ... مدلهای مشابه تو سونی و پاناسونیک (مخصوصا پانا سونیک) در امکانات که سر تر هستن هیچ در کیفیت هم قابل قیاس هستن .

کانن یه سری خوبی ها داره و یه سری بدی ها هم داره . مثل بقیه ی برند ها . به شخصه قبول ندارم برای رنج خاصی یه مدل رو بعنوان بهترین انتخاب کنیم . برای هر رنج چندین دوربین پیشفرض وجود داره !

خودم شخصا نمونه كارهاي S3 و A720 و SX100 را ديده ام و معتقدم A720 و SX100 و مدل هاي بعدي شان بايد بروند جلو و بوق بزنند چون هرگز شما نمي توانيد با اين دوربين هاي عكس هاي شارپي داشته باشيد ولي S3 و S5 و SX10 با آن قدرت وحشتناكشان در زوم و درنتيجه لنز قوي عكس هايي مي دهند كه كف كنيد!
    مقایسه ی مدلهای سری S با سری A کانن اشتباه بزرگیه ... اون کامپکته اون یکی اماتور حرفه ایه ... اصا نباید با هم مقایسه بشن . تفاوت عمده ای دارن اونم تو قیمتشون . هر چقدر پول بدی آش میخوری !! دی: گرچه مدلهای کامپک کانن هم بد نیستن .

ضمنا گول مگاپيسكل را نخوريد كه هيچ ربطي به كيفيت عكس ندارد اين را همه مي گويند ...
    مگاپیکسل بالاتر اونقدر ها هم بی اهمیت نیست ... اما در کیفیت بله ، حرف اول رو لنز میزنه و بعدش سنسور .

) در ساعات مختلف روز از چه سرعت شاتري بايد استفاده نمود؟؟؟
    دسته بندی سرعت شاتر رو نباید بر اساس ساعت روز در نظر گرفت . بهتره شما میزان نور موجود در محیط رو در نظر داشته باشی .

و البته شرایط خاص عکاسی مثل عکاسی ورزشی و ... رو نباید نادیده گرفت ...

) من در سايت dpreview عكسي ديدم در شب و با نور كم ولي عكاس Iso را روي 80 تنظيم نموده بايد و F 2!! عكس هم خيلي خوب درآمده و مانند F هاي بالا كل عكس شارپ مي باشد!! اين عجيب نيست؟! اولا اينكه در شب و با نور كم چرا از ISO پايين استفاده نموده؟ البته سرعت شاتر را روي 30 ثانيه تنظيم نموده و دوما اينكه چرا F 2 ؟!! مگر F هاي پايين براي فلو كردن يا blur كردن و محو كردن زمينه نيست؟!! اين نمونه عكس دوربين lx3 است كه مي توانيد خودتان در سايت dpreview ببينيد ...

خوب دوست عزیز خودت که جوابت رو دادی ... وقتی سرعت شاتر روی 30 ثانیه هست اینقدر نور کافی به سنسور میرسه که از اونور نیاز به ایزو بالا نباشه . دیافراگم هم که به اندازه کافی باز بود .

دوست عزیز کاربرد اصلی عدد F یا دیافراگم در میزان نور وارده به دوربین هست . نه محو شدگی ... محو شدگی اثر اون هست .
    یعنی هر چه F عدد کوچکتری رو بگیره میزان عمق دید کم میشه ... اما دلیل نمیشه همه جای عکس محو بشه . در این مثالی که شما گفتی فوکوس روی سوژه بوده و محو نشده .

دیافراگم رو به علت نور کم محیط باز گذاشته بود .

و من که عکسو ندیدم اما حتما بخاطر اهداف خاصی سرعت شاتر رو بالا برد و ایزو رو دست نزد . مثلا دلش نمی خواست نویز وجود داشته باشه . یا میخواست چیز خاصی رو ثبت کنه .

موفق باشید ...

11. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •