تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 834 از 904 اولاول ... 334734784824830831832833834835836837838844884 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,331 به 8,340 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

سلام به همگی
    من پراید 111 مدل 95 دارم گیربکسش صدا میداد
    دادم برای تعمیر و بلبرینگ های کره ای اصل گذاشتم و دنده برنجی ها رو تعویض کردم. خود دنده ها کاملا سالم بود و هیچ ایرادی نداشت. متاسفانه صدا قطع نشد البته کم شد اما قطع نشده. آیا کسی از دوستان تجربه ی مشابهی داره ؟ بتونه راهنمایی کنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

سلام به همگی
    من پراید 111 مدل 95 دارم گیربکسش صدا میداد
    دادم برای تعمیر و بلبرینگ های کره ای اصل گذاشتم و دنده برنجی ها رو تعویض کردم. خود دنده ها کاملا سالم بود و هیچ ایرادی نداشت. متاسفانه صدا قطع نشد البته کم شد اما قطع نشده. آیا کسی از دوستان تجربه ی مشابهی داره ؟ بتونه راهنمایی کنه

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

سوالی دارم که خیلی مربوط نیست ولی ترسیدم جای دیگه بپرسم جواب ندن
    تندر پارس ما رو دیروز اوردن. مالتی مدیا داره منتهی وصل نیست. یه سی دی دادن توضیح داده تو اون.
    این رو باید خودمون وصل کنیم ببریم بیرون پول میگیرن درسته نمایندگی و ...؟
    بعد اون نمایشگرر که فاصله و پشت ماشین رو نشون میده اون رو گفتن ببرین فلان جا تنظیم کنن. کسی میدونه هزینه اش چقدره؟ gps چطور اونم تنظیمش دست خودمونه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام من یه پراید مدل ۸۶ درام در حالت درجا لرزش ماشین زیاده به طوریکه لرزش آینه های بغل معلومه. ولی یه کم که گاز میدم و دور موتور میره بالای ۱۰۰۰ خوب میشه. می خواستم بدونم علتش چیه و چطوری میشه رفعش کرد. ممنون

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام من یه پراید مدل ۸۶ درام در حالت درجا لرزش ماشین زیاده به طوریکه لرزش آینه های بغل معلومه. ولی یه کم که گاز میدم و دور موتور میره بالای ۱۰۰۰ خوب میشه. می خواستم بدونم علتش چیه و چطوری میشه رفعش کرد. ممنون
    سلام . چند تا علت میتونه داشته باشه به ترتیب از ساده ترین حالتها شروع کنین به تست و رفع عیب

1-شمع و وایر ، شمع ها موقعی که موتور سرده باز بشه و گپشون تنظیم بشه (با فیلر) و وایر ها هم با اهمتر تست بشن و معیوباش تعویض .

2- ضعیف شدن اتصال منفی و بدنه ، اگه شبها موقع روشن کردن چراغ و استفاده از شیشه بالابر چراغ دینام کمرنگ روشن میشه مثبت دینام به باتری و منفی باتری به بدنه و موتور باید با سیم های جدید تقویت بشه .

3- دریچه گاز و استپر تمیز بشه

در مورد هر کدوم سوالی داشتین ، سرچ کنین تو گوگل

6. 2 کاربر از "R E Z A" بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    من یه پراید مدل ۸۶ درام در حالت درجا لرزش ماشین زیاده به طوریکه لرزش آینه های بغل معلومه. ولی یه کم که گاز میدم و دور موتور میره بالای ۱۰۰۰ خوب میشه.
    می خواستم بدونم علتش چیه و چطوری میشه رفعش کرد.
    ممنون
    سلام
    اگر دور موتور کمتر از نرمال هست پس اول باید دور موتور رو تنطیم کنین روی 950 یا 1000
    معمولاً با پیچ سلو که فنر داره میشه تنظیمش کرد
    =================
    این تست رو هم انجام بدین تا مطمئن بشین همه ی سیلندرها قدرت کافی تولید میکنه:
    موتور رو 2 دقیقه گرم کنین , بعدش با انبردست عایق دار وایرشمعها رو به نوبت از شمعها جدا کنین
    سیلندری که وایرشمعش رو برمیدارین اگر قوی باشه برداشتن وایرش باعث لرزش شدید میشه
    سیلندری که برداشتن وایرش باعث لرزش کمتر میشه پس اون سیلندر مشکل داره و نیروی کمتر از بقیه سیلندرها تولید میکنه

علتها زیاد هست:
    وایر نیم سوز . با اهم متر مشخص میشه وایر نیم سوز مقاومتش چند هزار اهم بیشتر از بقیه وایرها هست
    فیلر سوپاپها تنظیم نیست
    دلکو تنظیم نیست (اگر دلکو داره)
    شل بودن یک شمع . کثبف بودن شمع . نامناسب بودن شمعها . گپ شمع تنظیم نیست . معمولا باید 1.2 mm باشه
    موتور خوب خنک نمیشه و حرارت بیش از حد باعث لرزش میشه
    مشکل در پاشش یک یا چند انژکتور
    اگر انژکتوری هست احتمال زیاد داره اِستِپِر تنظیم نیست
    باید باز بشه تمیز بشه و بعدش ریست بشه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-10-2017 at 23:47.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

131مدل 93 دنده یک ماشین خیلی بد جا میرفت یه جوری باهاش کنار اومدم الان دیگه غیر قابل تحمل شده روغن گیربکس و عوض کردم دنده برنجی هارو هم عوض کردم اگه ماشین حرکت داشته باشه به هیچ وجه دنده یک جا نمیخوره حتی باسرعت 2الی3کیلومترفقط در صورت ایست کامل جا میخوره اگه که با اون سرعت کم بری 2ماشین جون نداره راه بره.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چقدر جدیدا مشکلاتم داره زیاد میشه هرچند همون اولی رو هم دوستان مرحمت نفرمودن.
    دیروز تو اتوبان دوبار خواستم بزنم بغل واستم قبل اینکه ایست کامل کنم چراغای پشت آمپر روشن شد ماشین درجا خاموش شد.
    باردوم سر یه دور برگدون بودم که همین که سرعت و کم کردنم که بتونم دور بزنم باز همین اتفاق افتاد ینی چراغای پشت آمپر روشن شد ماشین در جا خاموش شد پشت سرم بوق بود که میزدن شانس آوردم وسط اتوبان این اتفاق نیافتاد.با کلی ترس و لرز خودمو رسوندم.
    دوباره که سوییچ و میبستم وباز میکردم روشن میشد خودمم موندم

10. این کاربر از najee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

چقدر جدیدا مشکلاتم داره زیاد میشه هرچند همون اولی رو هم دوستان مرحمت نفرمودن.
    دیروز تو اتوبان دوبار خواستم بزنم بغل واستم قبل اینکه ایست کامل کنم چراغای پشت آمپر روشن شد ماشین درجا خاموش شد.
    باردوم سر یه دور برگدون بودم که همین که سرعت و کم کردنم که بتونم دور بزنم باز همین اتفاق افتاد ینی چراغای پشت آمپر روشن شد ماشین در جا خاموش شد پشت سرم بوق بود که میزدن شانس آوردم وسط اتوبان این اتفاق نیافتاد.با کلی ترس و لرز خودمو رسوندم.
    دوباره که سوییچ و میبستم وباز میکردم روشن میشد خودمم موندم
    مشکل شما مربوط به برق میشه ... مواری مثه سنسور کیلومتر، سنسور دور موتور، رله دوبل و اتصال ها میتونن باعث این مورد بشن، بدید یه برقکار ماشین رو براتون چک کنه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل شما مربوط به برق میشه ... مواری مثه سنسور کیلومتر، سنسور دور موتور، رله دوبل و اتصال ها میتونن باعث این مورد بشن، بدید یه برقکار ماشین رو براتون چک کنه
    من فک میکنم مربوط به استپر باشه چون رو دور پایین خاموش می کنه وگاهگداری دور موتور بالا میره خودبه خود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •