تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 813 از 904 اولاول ... 313713763803809810811812813814815816817823863 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,121 به 8,130 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان, وقت بخیر
    من یک تیبای هاچ بک دارم که چند روزیه وقتی استارت می زنم عقربه دور ماشین خیلی به آرامی و آهستگی می رود بالا و بعد از چند ثانیه روی یک قرار می گیره.
    البته با گاز دادن سریعتر می ره بالا.
    از نظر زمان هم فرقی نداره , روز و شب و یا صبح، موقع سرد بودن موتور و حتی موقع گرم بودن موتور هم شده که این اتفاق بیفته.
    سلام
    کِی سرویس شده؟
    اگر خیلی وقته سرویس نشده بهتره اول سرویس بشه تا بعد از عیبی داره عیب یابی بشه
    تمیز کردن و تنظیم گپ شمعها , تمیز کردن استپر و کانالش , تمیز کردنِ فیلتر هوا با فشار هوا و یا تعویضش ,
    آیا نوع سوخت رو تغییر دادین ؟ اگر بله پس از اون هم میتونه باشه
    آیا تعمیری انجام دادین و بعدش اینجوری شد ؟ آیا تصادف یا دستکاری در سیستم برق نداشته و یا تعویض باتری با باتری غیر مناسب ؟ اینها میتونه موثر باشه .
    آیا لرزش هم داره ؟ اگر بله ممکنه وایرشمع نیم سوز داره و باید با اهم متر چک بشند . شاید هم استپر از تنظیم در رفته و باید ریست بشه که کار ساده ای هست
    اگر با این کارها پیدا نشه باید دیاگ بزنین اما پیش کسی که برنامه ی مخصوص دیاگ ماشینتون رو داره مثل تعمیرگاه مجاز تیبا

روش ریست استپر در این صفحه هست
    خود اون تاپیک رو هم تدریجاً بخونین اگر دوست داشتین . کلی پول توشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت rainyman63's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

[QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;8968031]سلام
    کِی سرویس شده؟
    اگر خیلی وقته سرویس نشده بهتره اول سرویس بشه تا بعد از عیبی داره عیب یابی بشه
    تمیز کردن و تنظیم گپ شمعها , تمیز کردن استپر و کانالش , تمیز کردنِ فیلتر هوا با فشار هوا و یا تعویضش ,
    آیا نوع سوخت رو تغییر دادین ؟ اگر بله پس از اون هم میتونه باشه
    آیا تعمیری انجام دادین و بعدش اینجوری شد ؟ آیا تصادف یا دستکاری در سیستم برق نداشته و یا تعویض باتری با باتری غیر مناسب ؟ اینها میتونه موثر باشه .

بسیار ممنون از پاسخ شما.
    هنوز سرویس اولیه نشده، تعمیر نرفته، تغییر سوخت و بقیه موارد هم که فرمودین، انجام نشده. ضمنا لرزش هم نداره. با این وجود تا سرویس اولیه باید صبر کنم.

یه مورد دیگه که هست مصرف سوخت من خیلی بالاست (البته از اول همینطروی بود).
    نمیدونم درست حساب کردم یا نه ولی با 15 لیتر توی شهر تقریبا 180 کیلومتر رفتم که می شه تقریبا 8.5 در صد کیلومتر. گاهی وقتها یه 9 هم می رسه.
    البته من خوب با ماشین رفتار می کنم. سرعتم هم معمولیه.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

بسیار ممنون از پاسخ شما.
    هنوز سرویس اولیه نشده، تعمیر نرفته، تغییر سوخت و بقیه موارد هم که فرمودین، انجام نشده. ضمنا لرزش هم نداره. با این وجود تا سرویس اولیه باید صبر کنم.

یه مورد دیگه که هست مصرف سوخت من خیلی بالاست (البته از اول همینطروی بود).
    نمیدونم درست حساب کردم یا نه ولی با 15 لیتر توی شهر تقریبا 180 کیلومتر رفتم که می شه تقریبا 8.5 در صد کیلومتر. گاهی وقتها یه 9 هم می رسه.
    البته من خوب با ماشین رفتار می کنم. سرعتم هم معمولیه.
    سلام
    از حرفتون معلومه که ماشینتون گارانتی داره
    اگه بله پس بهتره بره نمایندگی
    =====================================
    در مورد مصرف بهتره از نمایندگی بپرسین مصرفش در شهر و جاده چقدر باید باشه

بعضی از عوامل بالا بودن مصرف اینهاست:
    1- بیش از حد کم باد بودنِ لاستیکها
    2- رطوبتِ زیاد هوا )شرجی( .
    3- کثیف بودنِ فیلتر هوا .
    4- بنزینِ غیر استاندارد .
    5 - بار و مسافر زیاد .
    6- تنظیم نبودنِ دلکو در ماشینهای دلکودار که باعث میشه مخلوطِ بنزین و هوا به موقع منفجر نشه و نیرویِ کمتری تولید کنه در نتیجه راننده مجبوره بیشتر گاز بده .
    7 - خراب بودنِ بلبرینگِ چرخها و سخت چرخیدنِ اونها .
    8- تنظیم نبودنِ لنتهایِ عقب یا جلو و تماس داشتنشون با درام عقب .
    9 - خراب بودنِ شمعها یا تنظیم نبودنِ دهنه ی شمعها و یا غیراستاندارد بودنشون .
    10- کویلِ ضعیف .
    11- انژکتور معیوب .
    12- وایرشمعِ نیم سوز و معیوب .
    13 - تنظیم نبودنِ جلوبندی )موازی نبودنِ چرخهایِ جلو با هم ( .
    14 - استفاده از کولر .
    15 - خراب بودن یا تنظیم نبودنِ اِکسپَنشنِ کولر که باعث فشار زیاد به کمپروسور و در نتیجه موتور میشه . امروزه بیشتر ماشینها اکسپنشن نداره . به جاش فیلتر مدادی دارند که بهش میگن اُریفیس تیوب .

16 - استفاده از چراغهای قوی و پروژکتور که باعث فشار به دینام و در نتیجه موتور میشه البته تاثیر کمه .
    17 - حمل بار بر روی باربند که مقاومت هوا رو به شدت افزایش میده .
    18 - رانندگی با سرعتی بسیار بالاتر از سرعتِ اقتصادی" )80-90 کیلومتر در ساعت( .
    19 - رانندگی در خیابانهای شلوغ و ایستادن در ترافیک .
    20 - رانندگی در شن .
    21- رانندگی در برف .
    22- رانندگی در گِل .
    23- رانندگی در کوهستان )سر بالائی ( .
    24- رانندگی در جهتِ مخالفِ باد .
    25- خسته بودنِ موتور یعنی فرسوده بودنش . به علتِ گشاد شدنِ سیلندرها کمپرس پیستونها کم میشه در نتیجه موتور قدرتش کم میشه و باید بیشتر گاز داد .
    26- کثیف بودنِ بیرونِ کندنسر کولر و یا خرابی فنش چون گازِ فشرده شده خوب خنک نمیشه و به کمپرسورو موتور فشار میاد
    27- رانندگی خشن (سرعتهای بالای 90 و 100 و حرکت با شتابِ زیاد یعنی یکدفعه پا رو تا آخر فشار دادن روی گاز . کلاً وقتی دور موتور بره بالای 3200RPM , استهلاک موتور و مصرف سوخت به شدت بالا میره . در تاپیک صرفه جوئی جرئیاتش نوشته شده )
    ===================================
    کثیف بودن فیلتر بنزین تاثیری در افزایش سوخت نداره بلکه برعکس, مصرف کم میشه چون فشار سوخت افت میکنه و سوخت کمتری پاشیده میشه از انژکتورها

5. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام بر اساتید گرامی

امروز جک زدم رفتم زیر ماشین بررسی کنم دیدم این قطعه که پایین سمت شاگرده لقه و حتی با دست میشه عقب و جلو کردش و چرخوندش

این چی هستش ؟؟

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام ماشین بنده پراید 87 موقعی که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده میخوام سویچ باز کنم استارت بزنم درجه بنزین دیر بالا میره تا به حد واقعی خودش برسه ولی در دفعات بعدی که موتور گرمه خیلی عادی عمل میکنه و همه چیز اوکی هست.
    دلیلش چی هست؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام بر اساتید گرامی
    امروز جک زدم رفتم زیر ماشین بررسی کنم دیدم این قطعه که پایین سمت شاگرده لقه و حتی با دست میشه عقب و جلو کردش و چرخوندش
    این چی هستش ؟؟
    سلام

این قطعه ی لاستیکی کارش جلوگیری از ویبره ی شَفتِ پلوس هست . باید محکم چسبیده باشه به شفتِ پلوس . شفت پلوس یک مفتول فولادی هست که بین پلوس داخلی و پلوس خارجی قرار داره و نیرو رو از گیربکس منتقل میکنه به چرخ جلو
    معمولاً فقط شفتِ بلندتر این لاستیکِ ویبره گیر رو داره .
    در اکثر ماشینهای دفرنسیال عقب هم میل گاردون همین لاستیک ضربه گیر رو داره اما بزرگتره و شکلش هم فرق میکنه
    این پاسخ رو فقط برای علاقمندان نوشتم وگرنه شما در سایت دیگه ای همین سوال رو پرسیدین و در موردش گفتگو و تبادل نظر کردیم و دیگه نیازی به توضیح بیشتر نداره

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

برای صداگیری ستون سمند باید کجا مراجعه کنم؟
    نکته بعدی اینکه ماشین شتابشو از دست داده . تازگی تمام فیلترها تعویض کردم . امکان داره از کثیفی سوزن انژکتور باشه ؟

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    یه مشکلی پیش اومده برام ، ماشین 405 دوگانه کارخونه
    یه سالی بود که هر ماهی ، دو ماهی یهو پیش میومد ماشین روی CNG نمیرفت ، یعنی میرفت رو گاز ولی بعد 20 ثانیه میومد بیرون ، دیگه هر چقدر دکمه ی CNG رو میزدم عکس العملی نداشت
    این مشکل رفته رفته زیاد شد تا اینکه یه مدت پیش بیشتر اوقات نمیرفت رو گاز
    بردم یه جا دیاگ زد گفت ارور میده و میگه نشتی در سنسور دریچه گاز ، چک کرد دید نشستی نداره ( البته مثل چک کردن پنجری تیوپ چک کرد ، روی قسمت هایی مخلوط کف و آب ریخت دید حبابی ایجاد نمیشه )
    خطاهارو پاک میکرد تا یکی دو روز خوب بود ولی باز دوباره همونجوری میشد ، هی ی بار میرفت یا ی بار نمیرفت ، یعنی الان ماشین رو روشن میکردم میذاشتم روی گاز نمیرفت ، خاموش میکردم بعد نیم ساعت روشن میکردم امکان داشت بره روی گاز
    بردم یه جا دیگه نشون دادم ، اونم دیاگ زد گفت ارور نشتی میده ، چک کرد دید نشتی نداره گفت باید یه سنسور رو عوض کنی ، عوضش کردم سنسور رو ( عکس شماره 1 و 2 ) هزینه این قطعه با تعویض شد 120 تومن
    بعد تعویض سنسور فقط یک بار رو گاز رفت ، بعد اون دیگه به هیچ عنوان رو گاز نرفت
    دوباره رفتم به همون نفر نشون دادم ، یه قطعه دیگه رو نشونم داد گفت این احتمالا خراب شده یا کثیف شده توش و از اونجایی که قطعاتش نیست تو بازار نمیشه تعمیرش کرد و این باید عوض شه و قیمتش رو هم گفت 500 تا 700 تومن !!!! ( عکس شماره 3 )
    در گیر و داد این مشکل با CNG ، استپر ماشین خراب شد ، رفتم عوضش کرردم ، او طرف بعد تعویض استپر با کامپیوتر ی بار ریست کرد و دوباره برنامه ریخت ، برای مدت ی هفته بدون هیچ مشکلی ماشین روی گاز میرفت ، ولی الان هر وقت گاز میزنم برای یکی دوبار اول نمیره روی گاز ولی بعدش میره رو گاز و حتی اگه 20 بار ماشین رو خاموش روشن کنم تا تموم شدن اون کپسول بدون هیچ مشکلی میره رو گاز و میمونه ولی دوباره برم گاز بزنم باز برای چندبار اول نمیره روی گاز

میخواستم ببینم مشکلش چیه و چیکار میشه کرد ؟!!

ممنون
    Last edited by Abdolreza2012; 09-06-2017 at 14:45.

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام ماشین بنده پراید 87 موقعی که 3 الی 4 روز تو حیاط خوابیده میخوام سویچ باز کنم استارت بزنم درجه بنزین دیر بالا میره تا به حد واقعی خودش برسه ولی در دفعات بعدی که موتور گرمه خیلی عادی عمل میکنه و همه چیز اوکی هست.
    دلیلش چی هست؟
    گیج بنزین جرم گرفته . فکر کنم عوضش کنید بهتر از سرویسش هست . قیمتی هم نداره .

13. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

برای صداگیری ستون سمند باید کجا مراجعه کنم؟
    نکته بعدی اینکه ماشین شتابشو از دست داده . تازگی تمام فیلترها تعویض کردم . امکان داره از کثیفی سوزن انژکتور باشه ؟
    چیزی به اسم صداگیری نداریم . سمند کلا حالش همین هست که صدا بده . از داشبورد گرفته تا درب ها و ستون و کنسول وسط ... اگر صدا نده عجیبه .
    برای شتاب اگر موارد تعویضی را حل کردید یک دیاگ بزنید احتمالا مشکل شما حل خواهد شد .

15. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •