تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 27 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 269

نام تاپيک: تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام و عرض ادب.
    آقا من برای خونه پمپ 1 اسب و اتومات دیجیتال گرفتم و چند روزی هست که نصب کردم.
    منتها یک مشکل پیش اومده.
    اتومات و بالطبع پمپ هر از چندگاهی خود به خود روشن میشه.بدون اینکه کسی آب رو باز کرده باشه.
    اول هر 1.5 دقه یکبار روشن میشد و حالا این زمان کم و کمتر شده تا رسیده به هر 5 ثانیه یکبار روشن میکنه.
    طبق توصیه ی یه بنده خدایی خروجی اتومات رو بستیم تا جریان آب قطع بشه و دیدیم که دیگه اتومات روشن نکرد و درنتیجه اتومات سالمه.
    از طرفی همه جا رو چک کردیم و از نشتی نداشتن لوله ها و سالم بودنشون مطمئنیم.
    جالب اینجان که شیر رو بستیم تا آبی جریان نداشته باشه و اتومات کار نکنه (که همینطورم شد) ولی وقتی باز هم به حالت قبل برگردوندیم بعد از 2 دقه اتومات باز شروع به کار کرد و دوباره این تکرار روشن و خاموش شدن تو بازه های زمانی کمتر وکمتر شد تا نهایتا به همون هر 5 ثانیه رسید.چرا؟؟؟؟؟؟؟/
    بفرض اینکه اتومات خرابه پس چرا با قطع جریان آب دیگه روشن و خاموش نشد؟؟؟
    بفرض اینکه نشتی یا ترکیدگی وجود داره (که نداره) چرا اتومات و پمپ بصورت منظم روشن و خاموش نمیکنه و انقدر رندومی کار میکنه (بدون اینکه اصلا کسی آبی باز کنه).
    ممنون میشم کمکم کنید.
    اين مشکل هست یا معّما ؟

بنده چند احتمال میدم:
    1:نشتی بعد از شیری هست که بستین
    شما حتماً 3 تا شیر فلکه دارین
    •اولی قبل از پمپ هست که بین پمپ و کنتور آب هست که در این مشکل باهاش کاری نداریم و باید همیشه باز باشه

•دومی درست بعد از پمپ هست . این شیر رو ببندین . باید پمپ خاموش بمنونه . شما هم گفتین خاموش میمونه

•سومی شیر فلکه ی ورودی آپارتمان هست

اگر دوم باز باشه و سومی بسته باشه و پمپ روشن میشه پس نشتی در لوله های بین شیر دوم و سوم هست

• اگر دومی باز باشه و سومی بسته باشه و پمپ هم روشن نمیشه پس لوله های بین شیر دوم و سوم سالم هست
    • اگر شیر دوم رو باز کردین و شیر سوم هم باز کردین و دیدین که پمپ روشن میشه پس نشتی در لوله های داخل آپارتمان هست

• در ضمن , اگر روی پمپ فشار سنج عقربه ای هست خیلی راحت میشه ازش فهمید که آیا اُفتِ فشار باعثِ روشن شدنِ پمپ میشه یا اینکه اتوماتیک مشکل داره ؟

•با کمک همین فشارسنج هم میتونین محل نشتی رو پیدا کنید یعنی با همون روش بستن و باز کردنِ شیرهای دوم و سوم و افت فشار میشه فهمید که نشتی داخل آپارتمان هست یا بین شیرهای دوم و سوم

• اگر پمپ فشار سنج نداره اما در خانه دستگاه تصفیه آب دارین و فشار سنج داره , با کمک اون هم میشه این تست رو انجام داد اما روش خاصی داره که باید خبر بدین تا براتون توضیح بدم
    • خودِ دستگاه تصفیه آب هم اگر شیر چهار راهه اش خراب باشه و دائم آب میفرسته توی فاضلاب , این باعث افت فشار و روشن شدن پمپ میشه
    اگر بهش شک دارین , شیر آبِ ورودیش رو ببندین و ببینین پمپ باز هم روشن خاموش میشه ؟
    اگر درست شد پس مشکل از دستگاه تصفیه آب هست .

================================
    2- ممکنه اتوماتیک مشکل داشته باشه
    روی سر اتوماتیک یک پیچ هست که علامت مثبت و منفی داره
    شاید با تنظیم اون پیچ مشکل حل بشه
    جای فعلیش رو علامت بزنین تا فراموش نشه سپس 90 درجه به 2 طرف بچرخونین و ببینین آیا مشکل حل میشه

•اگر با این آزمایشها فهمیدین که نشتی وجود نداره و فشار اصلاً افت نمیکنه اما پمپ روشن میشه پس مشکل از اتوماتیک هست
    نتیجه رو خبر بدین لطفاً تا دیگران هم از تجربتون استفاده کنند

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    اگر شک دارین که ممکنه یه جائی در لوله های ساختمان نشتی وجود داره , بهترین کار برای پیدا کردنِ نشتی استفاده از کنتور آب هست
    اگر کنتور جداگانه دارین کار راحتتر هست . کافیه تمام شیرهای مصرفی داخل خونه رو ببندین و برید سر کنتور , شماره ی کنتور رو یادداشت کنین یا ازش عکس بگیرین
    مدتی صبر کنین و ببینین تغییر کرده یا نه .
    اگر تغییر کرده پس نشتی وجود داره
    از روی مقدار تغییر کنتور و مدتِ تغییرش میتونین مقدار نشتی و هدر رفتِ آب رو مشخص کنین
    معمولاً آبِ نشت کرده از خودش اثری به جا میذاره مثل نم کشیدن دیوار همون واحد یا دیوار و سقف طبقه ی پائینتر یا نم کشیدن نمای بیرون ساختمان
    ==================================
    اگر بعد از کنتور پمپ هست و فشار سنج داره , با کمک فشار سنج هم میشه به وجود نشتی پی برد طبق روش قبل اما به جای تغییرات کنتور آب , تغییراتِ فشار آب رو زیر نظر میگیرید . افت فشار علامت وجود نشتی هست .
    =====================================
    گاهی نشتی از لوله ی فاضلاب هست که باز هم باعث خیس شدن دیوار یا سقف میشه
    نکته مهم:
    بارها دیده ام که لوله ی خرطومی فاضلابِ زیر ظرفشوئی و یا روشویی درست وصل نبوده به لوله ی فاضلابِ توی دیوار و مقداری آب وارد دیوار میشده که کم کم باعث خیس شدن دیوار و سقف طبقه ی پائین شده
    پس اگر سقف یا دیوار واحدتون تغییر رنگ داده و یا نم کشیده و یا خیس هست علتش رو باید در طبقه بالا جستجو کنید
    =====================================
    گاهی علتِ خیس شدنِ سقف , خرابی کفِ دستشوئی یا حمام یا آشپرخانه ی طبقه ی بالا هست یعنی لابلای کاشیها سیمان نداره و آب نفوذ میکنه زیرش و میرسه به سقف طبقه پائین
    باید بهشون بگین تا با سیمان سفید دوغاب درست کنند و بین کاشیها رو پر کنند و صبر کنند تا خشک بشه بعدش چند بار آروم خیسش کنند تا خوب محکم بشه چون سیمان باید قبل از اینکه کاملا خشک بشه چند بار آب بخوره تا حسابی محکم بشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 06-10-2016 at 00:22.

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_mohammad1365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

سلام مجدد دوستان
    ببخشید یکم دیر شد.خواستم بگم که مشکلی که برام پیش اومد در مورد روشن شدن های مکرر اتومات و پمپ همونطور که جناب آقای آسمونی تشخیص دادن نشت آب بود.بالاخره متوجه شدیم یه قسمتی از لوله کشی که پشت آبگرمکن بوده نشتی داشته و فکر میکنم فشار پمپ باعث شده بود این نشتی بیشتر و بیشتر بشه.
    به هر حال ممنون از همه.
    فعلا که مشکل حل شده.
    از محمد آسمونی عزیز هم تشکر میکنم

6. 2 کاربر از ali_mohammad1365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

آقا من یه مشکل دیگه هم در مورد پمپ و متعلقاتش دارم.البته یه پمپ دیگه و یک جای دیگه!! (مثل اینکه این پمپ نمیخواد دست از سر کچل ما برداره)
    عرض میکردم...
    من یه ملکی رو برای کار اجاره کردم که ساختمونش هم قدیمیه و کلا دو واحد داره که من یکی رو اجاره کردم.
    پایین یک منبع گذاشتن و پمپ و اتومات مکانیکی و بالن هم گذاشتن.

1- متوجه شدم که برق این پمپ که هر دو واحد دارن ازش استفاده میکنن فقط به کنتور واحد من وصله.یعنی حتی اگر واحد روبرو هم آب باز کنه و پمپ روشن بشه من باید جور برقش رو بکشم
    اول اینکه میخواستم بدونم مصرف معمولی پمپ 1 اسب با بالن و اتومات مکانیکی حدودا چقدره؟زایده یا کمه؟مثلا 100 وات یا 200 وات یا ...
    مثلا به نسبت یک لامپ 100 وات چطور برق مصرف میکنه؟

دوم اینکه اگر بخوام برقش رو مشترک کنم چطور باید این کار رو انجام بدم.کدوم سیم رو باید به کجا وصل کنم.(طبق عکس).
    خودم خواستم فاز و نول واحد روبرو (همسایه) رو به فاز و نول برق خودم که پمپ هم بهش متصله وصل کنم فکر که کردم دیدم با این کار کل برق دو واحد مشترک میشه و عملا کنتور ها با هم کار میکنن.حالا نمیدونم درست فکر کردم یا نه.

2- این پمپ هم هر از چند گاهی خودش روشن میشه.بدون اینکه آبی باز باشه.البته چند ثانیه ای هم بیشتر روشن نمیمونه و این عمل تقریبا هر 5 دقه اتفاق میفته.اینجا دیگه همه لوله ها رو کاره و نشتی هم نداره.
    یکم اومدم پیچ تنظیم اتومات رو باز کردم (بزرگتره).منتها دیگه تلاش میکرد روشن بشه ولی نمیشد و مرتب مثل ماشینی که تک استارت بزنی و روشن نشه صدا میداد.مثل اینکه با یک کلید برق پمپ رو تند قطع و وصل کنم.
    خلاصه برگردوندم به حالت قبلش و باز هم هر از چند گاهی روشن میشد.
    در کل چه زیاد روشن بمونه (با سفت کردن پیچ بزرگتر) چه on و off سریع و درجا بکنه (با شل کردن پیچ بزرگتر) بدون اینکه آبی باز بشه هست.

راستی یه فشار سنج روشه که من دیدم وقتی پمپ خاموش میکنه عقربه برمیگرده رو فشار پایین مثلا 2 بار و پمپ روشن میشه تا باز عقربه به فشار 4 بار برسه و off میکنه.باز 5 دقه بعد همینطور میشه.

در این مورد باید چکار کنم.
    ممنون میشم کمکم کنید.تشکر÷

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

اینم عکس ها.در مورد عکس اول سعی کردم همه چیز رو مشخص کنم چون جلوه خوبی نداشت و از بس نامنظم بوده کارشون گفتم شاید قاطی کنید
    من میخواستم جایی رو که با خط سبز مشخص کردم به هم وصل کنم.میشه؟؟؟

9. این کاربر از ali_mohammad1365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

آقا من یه مشکل دیگه هم در مورد پمپ و متعلقاتش دارم.البته یه پمپ دیگه و یک جای دیگه!! (مثل اینکه این پمپ نمیخواد دست از سر کچل ما برداره)
    عرض میکردم...
    من یه ملکی رو برای کار اجاره کردم که ساختمونش هم قدیمیه و کلا دو واحد داره که من یکی رو اجاره کردم.
    پایین یک منبع گذاشتن و پمپ و اتومات مکانیکی و بالن هم گذاشتن.

1- متوجه شدم که برق این پمپ که هر دو واحد دارن ازش استفاده میکنن فقط به کنتور واحد من وصله.یعنی حتی اگر واحد روبرو هم آب باز کنه و پمپ روشن بشه من باید جور برقش رو بکشم
    اول اینکه میخواستم بدونم مصرف معمولی پمپ 1 اسب با بالن و اتومات مکانیکی حدودا چقدره؟زایده یا کمه؟مثلا 100 وات یا 200 وات یا ...
    مثلا به نسبت یک لامپ 100 وات چطور برق مصرف میکنه؟

دوم اینکه اگر بخوام برقش رو مشترک کنم چطور باید این کار رو انجام بدم.کدوم سیم رو باید به کجا وصل کنم.(طبق عکس).
    خودم خواستم فاز و نول واحد روبرو (همسایه) رو به فاز و نول برق خودم که پمپ هم بهش متصله وصل کنم فکر که کردم دیدم با این کار کل برق دو واحد مشترک میشه و عملا کنتور ها با هم کار میکنن.حالا نمیدونم درست فکر کردم یا نه.

2- این پمپ هم هر از چند گاهی خودش روشن میشه.بدون اینکه آبی باز باشه.البته چند ثانیه ای هم بیشتر روشن نمیمونه و این عمل تقریبا هر 5 دقه اتفاق میفته.اینجا دیگه همه لوله ها رو کاره و نشتی هم نداره.
    یکم اومدم پیچ تنظیم اتومات رو باز کردم (بزرگتره).منتها دیگه تلاش میکرد روشن بشه ولی نمیشد و مرتب مثل ماشینی که تک استارت بزنی و روشن نشه صدا میداد.مثل اینکه با یک کلید برق پمپ رو تند قطع و وصل کنم.
    خلاصه برگردوندم به حالت قبلش و باز هم هر از چند گاهی روشن میشد.
    در کل چه زیاد روشن بمونه (با سفت کردن پیچ بزرگتر) چه on و off سریع و درجا بکنه (با شل کردن پیچ بزرگتر) بدون اینکه آبی باز بشه هست.

راستی یه فشار سنج روشه که من دیدم وقتی پمپ خاموش میکنه عقربه برمیگرده رو فشار پایین مثلا 2 بار و پمپ روشن میشه تا باز عقربه به فشار 4 بار برسه و off میکنه.باز 5 دقه بعد همینطور میشه.

در این مورد باید چکار کنم.
    ممنون میشم کمکم کنید.تشکر÷
    سلام

1- سیستم پمپ این ساختمان برق کمتری مصرف میکنه چون اتوماتیک پمپ از نوع مکانیکی و بادکنک دار هست
    این سیستم اگر بادکنک سالم باشه مصرف برقش حداقل 40% از اتوماتیک دیجیتال کمتره چون دیجیتال به محض باز شدن شیر آب , پمپ رو روشن نگه میداره تا وقتی که شیر کاملاً بسته بشه
    اما سیستم مکانیکی بادکنک دار با باز شدن شیر روشن میشه و بعد از حدود 10 ثانیه پمپ خاموش میشه و بادکنک جای پمپ کار میکنه تا وقتی که فشار آب بیش از حد افت کنه و اتوماتیک دوباره پمپ رو روشن کنه
    معمولاً باید اتوماتیک طوری تنظبم بشه که روی 35 تا 38 psi خاموش بشه و روی 20 تا 25 psi روشن بشه
    2- اگر این ساختمان فقط 2 طبقه داره , باید پمپ 1/2hp یعنی نیم اسب میذاشتند
    1 اسب برای ساختمان 5 طبقه هست اون هم 3 واحد در هر طبقه . البته 1 اسبِ نوعِ جت رو میگم که این شکلیه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2- مصرف پمپ 1 hp حدود 650 تا 750 وات هست که زیاده یعنی 7 تا لامپ 100W
    روی خود پمپ هم یک لیبل هست که تمام مشخصاتش نوشته شده

با کنتور دیجیتال خیلی راحت میشه مصرفش رو اندازه گرفت
    باید همه ی وسائل برقی رو از برق بکشید , حتی شارژر موبایل
    خیلی از دستگاهها وقتی هم خاموشند برق مصرف میکنند پس تاکید میکنم باید همه چیز رو از برق بکشید
    بعدش برید دکمه ی آبی روی کنتورتون رو چند بار پشت سر هم فشار بدین تا حرف V بیاد , یک بار دیگه فشار بدین تا A بیاد که نشون میده واحد الان چند آمپر داره مصرف میکنه
    یک بار دیگه فشار بدین تا ,KW بیاد . این نشون میده که واحد شما چقدر داره برق مصرف میکنه . باید صفر باشه چون شما همه چیز رو از برق کشیدین
    حالا فقط پمپ آب رو روشن کنین . مصرفش در ساعت رو خواهید دید که معمولاً حدود 700 وات یا 0.7KW هست

3- چون ساختمان کنتور برق مشترک نداره پس تنها راه اینه که 6 ماه از کنتور شما برق بگیره , 6 ماه از کنتور دوم
    بنده یک بار از یک مهندس پرسیدم اگر فاز هر 2 کنتور یکی باشه , آیا میشه از هر دو کنتور یک مثبت گرفت و یکیشون کرد و وصل کرد به پمپ تا پمپ از هر دو کنتور برق بگیره ؟ گفت از نظر تئوری میشه اما نمیدونم آیا پمپ از هر 2 کنتور برق مساوی میکشه یا نه .
    یعنی این رو باید آزمایش کرد با کنتور دبجیتال و زدن دکمه ی آبی و دیدن KW مصرفی هر دو پمپ هنگامی که فقط پمپ روشنه در ساختمان
    هشـــــــدار:
    اگر فازهای این 2 کنتور , دو فاز جدا باشه , وصل کردنشون به هم باعث جرقه ی بسیار بسبار قوی میشه چون حدود 300 ولت برق تولید میکنه . باید با ولتمتر ولتاژ هر دو مثبت با هم چک بشه اول . اگر ولتاژ صفر بود پس هر دو از یک فاز برق میگیرند

پس توصیه میکنم پرونده ی برق مشترک برای پمپ رو ببندین و از روش 6 ماهه و یا 3 ماهه استفاده کنین

درضمن برق پله ها و دو در و پارکینگ و پشت بام هم باید تقسیم بشه بین 2 واحد نه اینکه فقط یک واحد پول برق راه پله ها و پارکینگ و دم در رو بده
    4- لطفاً خبر بدین که پمپ عادی هست یا جت و ایرانی هست یا خارجی ؟ روی پمپ نوشته مصرفش چند کیلوواته و کنتور دیجیتال مصرفش رو چقدر نشون میده تا دیگران هم از این اطلاعات استفاده کنند
    عکس پمپ معمولی

برای این ساختمون یک پمپ نیم اسب معمولی هم به خوبی جواب میده .
    قبلا در همین تاپیک گفتم که بعضی از پمپ فروشها سر مردم رو کلاه میذارند و پمپ قویتر از حد لازم بهشون میفروشند که هم گرانتره هم برق بیشتر مصرف میکنه هم صداش بیشتره هم لوازم یدکی و تعمیرش گرانتره و هم میتونه باعث ترکیدن لوله در دیوار و ملیونها تومن هزینه تعمیر و بنائی بشه یعنی ضرر اندر ضرر اندر ضرر اندر ضرر ....

5- اگر بدون باز کردنِ شیر آب , فشار پمپ میاد پائین پس:
    الف- در یک جا نشتی وجود داره
    ب - شیر یکطرفه که قبل از پمپ نصب شده خرابه و آب برمیگرده توی منبع آب
    برای پیدا کردن علت این مشکل باید به محض خاموش شدن پمپ , شیر فلکه ی بعد از پمپ رو ببندین تا ارتباطش با واحدها قطع بشه
    اگر دیگه فشار افت نکرد پس توی مسیر پمپ به واحدها یا توی یک واحد یا روی پشت بام نشتی وجود داره مثلا ممکنه کولر آبی باشه و شناورش بازه و آبگیری میکنه . در فصل سرما باید شیرفلکه ی کولرها محکم بسته بشه , آب توی کولرها رو هم بکشین بریرین پای گیاهان تا کولر خشک باشه و دوامش بیشتر بشه و پشه ها هم نتونند توی آب کولر تخم ریزی کنند

اگر با بستن شیر فلکه ی بعد از پمپ هنوز هم فشار پمپ افت میکنه و روشن میشه پس شیر یک طرفه ی بین پمپ و منبع خرابه و آب برمیگرده توی منبع
    برای مطمئن شدن میتونین به محض خاموش شدن پمپ , شیرفلکه ی بین پمپ و منبع رو ببندین . اگر دیگه فشار افت نکرد پس شیر یکطرفه خرابه و یا رسوب گرفته و درست بسته نمیشه . باید باز بشه بررسی بشه . شاید فقط میخواد رسوب زدائی و تمیز بشه
    نتیجه رو خبر بدین لطفاً
    1- نوع پمپ ؟ جت یا معمولی ؟
    2- روی پمپ نوشته چند کیلووات ؟
    3- مصرف واقعیش چقدره ؟
    4- ایرانیه یا خارجی ؟
    5- علت افت فشار آب از چی هست ؟
    با تشکر

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

یک دنیا سپاس عزیزم.
    راستش پمپ زیر راه پله بود و انقدر بهم ریخته بود و آت و آشغال داشت که نتونستم مشخصات پمپ رو بگیرم و عکس بگیرم.یکم مرتبش کنم پمپ رو چک میکنم و عکس هم میگیرم از نوع پمپ و لوله کشی و...
    پس برمیگردم

13. این کاربر از ali_mohammad1365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    به نفعتون هست که اگر سیم پیچ پمپ سوخت برید یک پمپ نو بخرین و اون رو سیم پیچی نکنین وگرنه به احتمال زیاد مصرف برق خیلی زیاد میشه و عمر چندانی هم نخواهد داشت و دوباره میسوزه
    علتش رو در این تاپیک نوشته ام

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

سلام.
    می خواستم بدونم هزینه راه اندازی یه سیستم پمپ آب با منبع برای یک خونه دو طبقه تک واحد چقدر میشه ؟
    پمپ توی زیرزمین (نیم طبقه) قرار میگیره و هزینه نصب هم جداگانه قیمت بدید.
    ضمنا پمپ توان 0.5 کفایت می کنه یا خیر ؟ توی زیرزمین فقط حموم هست .
    ممنون
    Last edited by mohammad_77; 24-10-2016 at 12:54.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.می خواستم بدونم هزینه راه اندازی یه سیستم پمپ آب با منبع برای یک خونه دو طبقه تک واحد چقدر میشه ؟پمپ توی زیرزمین (نیم طبقه) قرار میگیره و هزینه نصب هم جداگانه قیمت بدید.ضمنا پمپ توان 0.5 کفایت می کنه یا خیر ؟ توی زیرزمین فقط حموم هست .ممنون
    سلام
    1- چقدر آب میخواین ذخیره کنین ؟ این بستگی به منطقه ی شما (شدت کم آبی) و تعداد ساکنین هر واحد داره
    اگر تهران هستین از این سایت میتونین منبع بخرین . قیمتها هم درج شده
    3 لایه ضد جلبک از همه بهتره
    از صفحه اصلی نوع و حجم مخزن رو انتخاب کنبن . اگر کم آبی در تابستان شدبده و تعداد افراد زیاده و کولرها هم آبیه پس بهتره 2 تا 1000 لیتری بخرین
    اگر کولر گازی دارین 2 تا 650 یا 500 کفایت میکنه . نوع کتابی 1000 لیتری جای کمتری میگیره

2- آیا 2 منبع جدا میخواین یا مشترک ؟ این بستگی به این داره که لوله کشی هر واحد جداست یا مشترک
    3- برای طبقه اول نیم اسب خوبه . برای دوم بهتره 3/4 اسب باشه گرچه همون نیم اسب هم کار رو راه میندازه .
    4- پمپبا بادکنک و اتوماتیکِ مکانیکی برق کمتری مصرف میکنه تا اتوماتیک دیجیتال . قبلا علت رو گفته ام
    5- اگر قبلا لوله کشی جداگانه شده برای هر واحد و در زیرزمین هست پس لوله ی زباد لازم ندارین . فقط لوله ی ورودی وصل میشه به تانکی و از اون به پمپ و از پمپ به لوله ی واحد
    در صفحه اول نقشه اش هست فقط اشتباهش در نصب شیر فلکه بعد از پمپ هست . شما نصب کنین بین منبع و پمپ
    شما تعداد شیر فلکه ها و زانوها 3راهه ها و مهره ماسوره ها و 2 عدد شناور منبع و طول تقرببی لوله ها رو حساب کنین تا قیمت تقریبی دستتون بیاد . قطر قطعات و لوله ها معمولاً 3/4 اینچ هست . قطعات زیادی رو میتونین پس بدین به همون مغازه البته غیر از لوله های بریده شده . میتونین از لوله های پلاستیکی که احتیاج به اتو نداره استفاده کنین که نصبش راحته
    6- بهتره پمپ از نوع جت و گارانتی دار و مارک خوب باشه . مثل پنتاکس اصل که نمایندگیش در نت سایت داره
    برق هر پمپ باید از کنتور همون واحد گرفته بشه و بهتره براش یک فیوز 6A نصب بشه
    عیب این سبستم اینه که اگر برق قطع بشه آب هم قطع میشه پس اگر قطعی برق محل سکونتتون زیاده بهتره منبعها روی پشت بام باشه
    سؤالی هست مطرح کنین
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 25-10-2016 at 07:56. دليل: تصحیح

18. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •