تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 21 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 203

نام تاپيک: سریال پایتخت

اگه نباشه جاش خالی می مونه MichaelMoore's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تــــــــــی وی

پيش فرض

خوشحالم...خوشحالم از اینکه حداقل یک سریال اون هم با ذائقه من امسال عید از تلویزیون خودمون سردآورد...سریالی که منی که دنبال یه برنامه تو تلویزیون داخلی خیلی میگشتم و چندین ماهی میشد که هیچ چیز دل پسندی رو توش نیافته بودم دیدم و از حسم که نسبت به تلویزیون داخلیمون بدم میومد و متنفر بودم از اینکه بگم من از صدا و سیمای داخلی متنفرم ولی این بار سریالی اجتماعی و واقع گرا از کارگردانی که هر کار بهتر از قبلی از آب درمیاد می بینم سریالی سراسر هیجان بدون آنکه تیری از اسلحه ای خارج بشه

پایتخت
    سریالیه که منو خیلی خیلی جذب خودش کرد....لهجه مازندرانی بازیگرانی پرسابقه و بازیهایی روان و واقعی از محسن تنابنده,احمد مهرانفر و ریمارامین فر با هنرنمایی فوق العاده علیرضا خمسه ای که این بار نه در نمای مکمل بلکه در نمای بک گراندی فوق العاده برای پس زمینه چینی بازی تنابنده و رامین فر

با بازی گرفتن ازیک دستگاه دوقلوی فوق العاده شیرین سارا و نیکا که بازی این دو کودک خردسال حقیقت بازی رو دوچندان در نظر مخاطب که بنده باشم میکنه
    با موسیقی سنتی دلچسبی که در تیتراژ اول,میانه سریال و آخر سریال هست و به میزانسنها کمک خاصی در جذب بیننده کرده

به کار گیری لهجه و گویش مردم منطقه علی‌آباد کتول هم به خوبی در کار جا افتاده است به نحوی که بازیگران فیلم، ضمن آنکه طنز نهفته در این گویش را به خوبی انتقال می‌دهند، گویش یادشده،‌حالت هجو و تمسخر به خود نگرفته و اگر در نتیجه صحبت شخصیت‌های این فیلم لبخندی بر لب‌های مخاطبان می‌نشیند،‌نه از منظر طنز و تمسخر، بلکه واقعیت وجودی این گویش است که چنین کارکردی را برای آن فراهم ساخته‌است.

نکته‌ای که شاید بیش از دیگر نکات این مجموعه مورد توجه نگارنده قرار گرفت، موسیقی به کار گرفته شده در این فیلم است.موسیقی منطقه علی‌آباد کتول که توسط‌ آهنگساز خوش‌ذوق این اثر( آقای عظیمی‌نژاد) در اثر به خوبی نشسته و علاوه بر‌آن طعم و رنگ طنز کار را به خوبی جلا و جلوه داده است.

استفاده از سازهای بومی این منطقه همانند کمانچه و دوتار و سازهای کوبه‌ای( مثل دو سر کوتن که عموما در مراسم شادیانه و سرور به کار می‌رود) نشان از تامل و پژوهش‌ نسبتا فکر شده روی موسیقی این منطقه دارد. این نکته را از این منظر می‌گویم که دوست خوبم و محقق سینه سوخته و پیشکسوت فرهنگ و فولکلور و موسیقی نواحی ایران،آقای هوشنگ جاوید، هم نامش در عنوان بندی آمده است و نگارنده می‌داند که اگر آهنگسازی با چنین چشمه جوشانی از فرهنگ و فولکلور مناطق ایران وصل شود که بیش از سه‌دهه است به شکل میدانی وجب به وجب نواحی ایران را گشته و با عمده خنیاگران و نوازندگان مناطق مختلف ایران نه تنها آشنا که زندگی‌کرده است، قطعا اثر از محتوا وماهیتی متفاوت با سایر کارها برخوردار خواهد بود. چرا که آقای جاوید این ویژگی را دارد که فرد مراجعه‌کننده را به سمت جریانات وآدم‌های اصلی هر منطقه ارجاع می‌دهد که نمونه آن حضور خانواده حسینی‌ها در زمره نوازندگان این سریال است که از جمله نوازندگان شناخته‌شده و با سابقه فراوان در موسیقی این منطقه به شمار می‌روند.

بازی پرهیاهوی احمد مهران فر با لهجه ی زیبای مازندرانی که گاه از پس از بین بردن لهجه ادای کش دار لغات و گاه از پس لهجه دار بودن تلفظات چندین بار تکرارکردن کلمات شیرینی خاصی به محفل عیدانه خانه ها اضافه کرده

و بازی متفاوتی از فیلمنامه نویس و بازیگردان کار محسن تنابنده که این بار در ردای یک مازندرانی زحمت کش که عاشق و شیفته پدر,همسر و فرزندانش هست نقش محسن تنابنده را هم می‌توان در آن بسیار پررنگ دانست، چرا که یکی از نویسندگان این متن بوده و چنانکه در عنوان‌بندی اثر‌آمده ،نویسنده اولیه متن هم او بوده است و با شناختی که از او به جای مانده است، می‌توانیم به ضرس قاطع بگوییم که یکی از محوری‌ترین افراد این مجموعه محسن‌تنابنده است که توانسته ضمن خلق کاراکتری تازه در فضای فیلم‌های کمدی ایران،سطح سریال‌سازی طنز در تلویزیون را هم ارتقاء دهد.

با موضوعی جدید و اتفاقات غیر منتظره ای که هر سکانس بیننده را با تکرار این جمله مواجه میکند:"چقدر اینا بیچاره ان!کِی میشه اینا برسن به خونه زندگیشون!"

سیروس مقدم که پرونده پرباری از سریالهای پرطرفدار تلویزیونی دارد این بار بهتر از گذشته به مسئله طنز پرداخته سریال سال گذشته عیدانه مقدم رو که فراموش نکردید سریال پرطرفدار چاردیواری که اون هم فوق العاده بود و بعدش به سراغ تم دلهره رفت و زیر هشت رو ساخت...
    حال باید دید مقدم تا آخر این هیجان زیبای پایتخت رو نگه خواهد داشت یا نه...........
    نظر شما چیه؟من که میگم آره.......

2. 13 کاربر از MichaelMoore بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

حال باید دید مقدم تا آخر این هیجان زیبای پایتخت رو نگه خواهد داشت یا نه...........
    نظر شما چیه؟من که میگم آره.......
    شکی نیست ....
    Last edited by Greedy; 29-03-2011 at 19:43.

کاربر فعال انجمن هنر هفتم vroom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    Atl

پيش فرض

سلام دوستان
    من قسمت دیشب رو متاسفانه نتونستم ببینم
    لطف میکنید یکمی توضیح بدید چی شد
    ممنون

آخر فروم باز sAeEd_kHaAn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

بهترين سريال نوروزي بدون شك همين پايتخت هست كه واقعا كارگرداني مقدم خودشو نشون ميده كلا از برنامه هاي نوروزي همين سريال بدلم نشست بقيشون ابكي ان و ارزش ديدن ندارن سعيد اقاخاني ام كه همه كاراش شبيه هم و بي مزه شدن

اين محسن تابنده خيلي باحال بازي ميكنه ديشب وقتي تو پارك داشت گريه ميكرد ادم كاملا باهاش ارتباط برقرار ميكرد احمد مهران فر هم با لحجه بامزش خيلي باهاله
    Last edited by sAeEd_kHaAn; 29-03-2011 at 18:45.

6. 2 کاربر از sAeEd_kHaAn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

بدون شرح

8. 3 کاربر از sAeEd_kHaAn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

هر چند من زياد از كارهاي مقدم خوشم نمياد ولي واقعا تبريك ميگم به بازيگران اين سريال به خاطر بازي روان ، تاثيرگذار و زيباشون كه حس رو كاملا به بيننده منتقل ميكنن.......

ولي من موندم خمسه چشماش با اين عينك ته استكاني اذيت نميشه !!!

10. 3 کاربر از toolhelp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

حالا این جریان فیلم گرفتن چی بود اخرش؟

12. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز moslem47's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

امشب هم مثل شب های گذشته جالب بود
    جالب تر اونجایی بود که پلیس دم خوابگاه ارسطو را می گیره ولی یهو نشون میده که اومدن جا کامیون اولش فکر کردم سانسور شده ولی بعدش خیلی رمانتیک اون صحنه را نشون دادند . مقدم واقعا هنرش را تو این صحنه نشون داد خیلی خوشم اومد

14. 2 کاربر از moslem47 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

حالا این جریان فیلم گرفتن چی بود اخرش؟
    امشپ ميفهميم

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

تنابنده یه گریزی هم زد توی سریال 24!!!
    احتمالا امشب خودش میشه جک باور--بابا پنجعلی هم میشه رئیس سی تی یو!!!
    ولی کلا فیلم خیلی جالب شد!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •