تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 10 اولاول ... 45678910 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 96

نام تاپيک: پیش بینی ناسا ؛ فاجعه بزرگ در 2013

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

عزیز دلم اولا من ادعای باز بودن فکرمو نکردم ! دوما ، بهتره فکره بازو همیشه به اشتراک نزاری
    کاش یه کم فکر بعضیا باز تر بود
    پس بهتره تمرين كني زود حرفتو پس نگيري يا چيزي بگي كه پاش واستي
    پاي همين حرفت از من و ما انتظار نداشته باش
    ايول

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

پس بهتره تمرين كني زود حرفتو پس نگيري يا چيزي بگي كه پاش واستي
    پاي همين حرفت از من و ما انتظار نداشته باش
    ايول
    من حرفیمو پس نگرفتم
    من میگم کاش فکره بعضیا یه کم باز تر بود ( شما هم زیاد به خودت نگیر ) ، خب من این حرفو میزنم دلیل نمیشه که خودم فکره بازه مطلق داشته باشم
    شما هم سعی کن کمتر به فکر مچ گیری باشی

3. 2 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Tom Riddel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    شماره دوازده میدان گریمالد/لندن

پيش فرض

با سلام خدمت تمام دوستان دانشمند و تنگ ذهن و پروفسور و...هیچ کس نمی دونه همین یه ساعت دیگه زنده هست یا نیست.کره زمین که دیگه جای خود داره!هر چیزی ممکنه پیش بیاد و هم ممکنه پیش نیاد.هیچ چیز غیرممکن نیست.حتی علم هم در توجیح کردن بعضی پدیده ها و اتفاقات ناتوانه.مثلا گرگنما!باورش سخته ولی غیر ممکن نیست.یا آدم فضایی.هنوز کسی نمی دونه وجود دارن یا نه ولی دلیلی برای ردشون وجود نداره.دلیلی هم برای پذیرفتنشون وجود نداره.فقط باید صبر کرد تا فهمید حرف پیشگو ها و تقویم مایا درسته یا حرف اونایی که فکر می کنن یه همچین چیزایی غیر ممکنه

5. این کاربر از Tom Riddel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

رفيق تو اين عكس سه بعدي چيه؟
    نگا كن به منم بگو

پروفشنال Lt.Ali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    In Labyrinths of Coral Caves

پيش فرض

آقا جان ممنون خیلی چیـز ها یاد گرفتم ؛ منتها یه خواهش داشتم اون تصویـر که گذاشتید به سختـی دیده میشه ( پست اول ) تصاویـری بیشتـری بزارید اگـر ممکن هست با سایـز مناسب

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

كار خوبي ميكنين
    شما بعده اينكه كره زمين نابود شد بگرد دنبال علت
    این قسمت مربوط میشه به اینکه ما با دانشمان اثبات کنیم که:
    "" آیا واقعا دنیا دارد نابود میشود؟؟ یا یک روزنامه یا خبرگذاری چرندیاتی نوشته است!! ""
    شما ثابت بنمایید که دنیا در حال نابودی است ما دلیلش را بیان می کنیم

به جاي تعجب دنبال علت بوجود اومدن كهكشان راه شيري بگرديد لطفا
    منطق شما برای من قابل هضم نیست. متن نقل قول گرفته شده را بخوانید لطفا

پست شما:
    هر انسان عاقلي عقلش حكم ميكنه كه به مواردي كه باورش سخته در حد يك احتمال بهش باور داشته باشه
    لطفا به خودتون رجوع كنيد
    آيا باور داريد كه ممكنه مثلا همين الان بميريد؟
    يعني پس ممكن نيست يه عملي اتفاقي كه خارج از مطالعات دانشمندان هستش و كسي اصلا دربارش چيزي نميدونه و نشنيده بيوفته كه منجر به نابودي زمين بلكه اصلا كهكشان بشه؟
    اصلا شما اين كهكشاني كه ما توشيمو با چشم خودتون از دور ديديد؟
    حالا من ميگم باور ندارم كهكشاني وجود نداره چون نديدمش و يه مشت مزخرفات يه عده دانشمند و خاخام و كشيش و .. هستش
    شما چطور باور ميكنيد؟
    همچنين الكتروني وجود نداره كه توش بخواد ذره هم در حركت باشه
    پس همه ي اينارو در حد احتمال ميپنداريم!!!! نه اينكه بگم احتمالا وجود داره. ميگم احتمالا اين اسمش الكترونه
    اگه كسي باور قطعي به وجود ستاره اي در 4000000000000000000000000000 سال نوريه زمين رو داره بگه تا من ازش بخوام توضيح بده
    با تشكر از سخنگوي ناسا جناب امين 666
    به مواردي كه باورشون نداري اقلا در حد احتمال بهشون نگاه كن
    هر انسان عاقلي عقلش حكم ميكنه كه به مواردي كه باورش سخته در حد يك احتمال بهش باور داشته باشه
    خب ما به این مورد می گوییم باز بودن ذهن.
    مثلا جادوگری - اگر واقعیت داشته باشد!! مثال بدتر نتونستم پیدا کنم - فعلا چون هیچ بنیه علمی ندارد غیر محتمل است اما اگر در شرایط آزمایشگاهی تکرار پذیر باشد برایش قانون می سازیم ! در غیر اینصورت به دلیل مخالفت با هزاران پدیده علمی نامحتمل می پنداریمش
    همان حالتی که برای فیزیک کلاسیک پیش امد. ما تابع تجربه ایم نه تجربه تابع تئوری های ذهنی ما.

لطفا به خودتون رجوع كنيد
    کردیم

آيا باور داريد كه ممكنه مثلا همين الان بميريد؟
    باور داریم؟
    یا
    امکان دارد؟
    یا
    به امکان رخ داد واقعه ای به نام مرگ در زمان فعلی باور داریم؟

باور نداریم چون شرایط شناخته شده منطقی مرگ (منظورم اینه که دور حادثه را خط بکشید) البته صرف نظر از آزمایش چون من هنوز آزمایش خون ندادم. شاید یه مرضی دارم نمی دونم !! در من وجود ندارد.

امکان دارد. خب مرگه دیگه یهو دیدی عشقش کشید اومد برد !!

به امکانش هم باور داریم

اما راجع به قضایای فیزیکی:
    ما خیلی از شرایط خیلی از رخداد ها من جمله حوادث را می دانیم. تا شرایطش پیش نیاید نظر بر رخ داد آن نمی دهیم.

يعني پس ممكن نيست يه عملي اتفاقي كه خارج از مطالعات دانشمندان هستش و كسي اصلا دربارش چيزي نميدونه و نشنيده بيوفته كه منجر به نابودي زمين بلكه اصلا كهكشان بشه؟
    ما در مورد این چیزها صحبت نمی کنیم !!
    ما می گوییم که با این توفان/طوفان چنین چیزی رخ نمی دهد.
    و همچنین
    پدیده ای شناخته نشده است که زمین را نابود کند. (در مورد ناشناخته ها چه باید کرد؟ من می پرسم آیا عملی ممکن نیست رخ بدهد که شما وارد مونیتورتان شوید؟ پاسخ: تاکنون چنین پدیده ای دیده و در حوضه تجربیات فیزیکی نیست)

اصلا شما اين كهكشاني كه ما توشيمو با چشم خودتون از دور ديديد؟
    حالا من ميگم باور ندارم كهكشاني وجود نداره چون نديدمش و يه مشت مزخرفات يه عده دانشمند و خاخام و كشيش و .. هستش
    شما چطور باور ميكنيد؟
    سوپر تعجب مال این قسمت بود...
    گالیله پاش رو می کوبید که زمین می چرخه ما هم پامون رو می کوبیم که کهکشان هست
    آخرش نه گالیله و نه کشیشان و نه زمین خارج قوانین و معلومات نرفتند. زمین چرخید. اعتقاد گالیله و کشیشان نیز برنگشت
    حالا شما هم برو در مکتبی تازه تاسیس همه معلومات بشری را خزعبلات تعبیر بنما !!!

همچنين الكتروني وجود نداره كه توش بخواد ذره هم در حركت باشه
    کاش من هم با همین قطعیت نظر می دادم !!
    شما با این اعتقاد بی پایه ای که مثال زدید چطوری پای کامپیوتر نشسته اید؟
    از این جهت می گویم که ما با تعبیری که از الکترون داشتیم نیمه رسانا ساختیم و مانیتور ساختیم و میکروسکوپ الکترونی و ... تا الان با هم در این محیط تبادل اطلاعات نماییم.
    پس بر چه پایه ای اینها را ساختیم؟

پس همه ي اينارو در حد احتمال ميپنداريم!!!! نه اينكه بگم احتمالا وجود داره. ميگم احتمالا اين اسمش الكترونه
    !!!
    Last edited by zahedy2006; 19-09-2010 at 18:26.

9. 2 کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

این قسمت مربوط میشه به اینکه ما با دانشمان اثبات کنیم که:
    "" آیا واقعا دنیا دارد نابود میشود؟؟ یا یک روزنامه یا خبرگذاری چرندیاتی نوشته است!! ""
    و آنگاه شما علم غيب داريد و ما از آن آگاه نيستيم
    لطفا رسانه /منبع/ماخذ/جا/مكان/.. كه از آنجا رخدادهاي فيزيكي و علميتان را كسب مينماييد به ما هم معرفي بفرمائيد
    معمولا اگه اتفاقي بيوفته يا از تلوزيون ميبينيم يا از راديو ميشنويم يا از روزنامه و اينترنت ميخوانيم .شما چطور؟
    شما ثابت بنمایید که دنیا در حال نابودی است ما دلیلش را بیان می کنیم
    دنيا درحال نابودي است دليلش را بفرمائيد وگرنه دليل نابود نشدنش را هم متذكر شويد
    منطق شما برای من قابل هضم نیست. متن نقل قول گرفته شده را بخوانید لطفا
    آشنا شديم با چيزي كه شما اسمشو ميذاريد منطق
    منطق استدلال برهان.كدام يك از اينها در نوشته هاي نقل قول شده ي بنده نمايان است؟
    البته خودت خوب ميدوني همه مثله من چند ترم فيزيك پاس كرديم پس نميتوني بگي با يه احمق كه نميدونه الكترون چيه طرفي
    اونا چنتا سوال بود كه اگه صلاح دانستيد جواب بديد .مثله اينكه پرسيدم 2 + 2 چن ميشه .خيلي انرژيت تلف ميشه بگي 4 ؟
    خب ما به این مورد می گوییم باز بودن ذهن.
    مثلا جادوگری - اگر واقعیت داشته باشد!! مثال بدتر نتونستم پیدا کنم - فعلا چون هیچ بنیه علمی ندارد غیر محتمل است اما اگر در شرایط آزمایشگاهی تکرار پذیر باشد برایش قانون می سازیم ! در غیر اینصورت به دلیل مخالفت با هزاران پدیده علمی نامحتمل می پنداریمش
    همان حالتی که برای فیزیک کلاسیک پیش امد. ما تابع تجربه ایم نه تجربه تابع تئوری های ذهنی ما.
    باز هم واما اگر ولي شايد
    قبلا فيزيك جديد رو احتمال ميدونستيم
    ما تابع تجربه ایم نه تجربه تابع تئوری های ذهنی ما
    از هر تجربه يك تئوري جديدي استخراج ميشه
    اقلا شيمي دبيرستان كه گوياست.جدول مندليف و تئوري هاي الكترون و كيك كشمشي كه دانشمندان با استفاده از تجربه هاي ديگران تئوري جديدي برگرفته از مطالعات خودشون پردازش ميكردند.
    باور داریم؟
    یا
    امکان دارد؟
    یا
    به امکان رخ داد واقعه ای به نام مرگ در زمان فعلی باور داریم؟

باور نداریم چون شرایط شناخته شده منطقی مرگ (منظورم اینه که دور حادثه را خط بکشید) البته صرف نظر از آزمایش چون من هنوز آزمایش خون ندادم. شاید یه مرضی دارم نمی دونم !! در من وجود ندارد.

امکان دارد. خب مرگه دیگه یهو دیدی عشقش کشید اومد برد !!

به امکانش هم باور داریم

اما راجع به قضایای فیزیکی:
    ما خیلی از شرایط خیلی از رخداد ها من جمله حوادث را می دانیم. تا شرایطش پیش نیاید نظر بر رخ داد آن نمی دهیم.
    شايد بايد ممكنه احتمالا
    پس احتمالات يك علم است
    و شما با اينكه جواب دادين اما اكيدا راهتو مشخص نكردي
    ما در مورد این چیزها صحبت نمی کنیم !!
    ما می گوییم که با این توفان/طوفان چنین چیزی رخ نمی دهد.
    و همچنین
    پدیده ای شناخته نشده است که زمین را نابود کند. (در مورد ناشناخته ها چه باید کرد؟ من می پرسم آیا عملی ممکن نیست رخ بدهد که شما وارد مونیتورتان شوید؟ پاسخ: تاکنون چنین پدیده ای دیده و در حوضه تجربیات فیزیکی نیست)
    اما ما در اين باره صحبت ميكنيم
    هنوز براي بشر چيزهاي زيادي مونده كه بشناسه اون وقت شما چطور با صراحت تمام ميفرماييد عاملي شناخته نشده كه زمينو نابود كنه
    پس احتمال داره(بازم كه خودت حرف منو تائيد ميكني)

کاش من هم با همین قطعیت نظر می دادم !!
    شما با این اعتقاد بی پایه ای که مثال زدید چطوری پای کامپیوتر نشسته اید؟
    از این جهت می گویم که ما با تعبیری که از الکترون داشتیم نیمه رسانا ساختیم و مانیتور ساختیم و میکروسکوپ الکترونی و ... تا الان با هم در این محیط تبادل اطلاعات نماییم.
    پس بر چه پایه ای اینها را ساختیم؟
    (کاش من هم با همین قطعیت نظر می دادم = نميتوانم قطعي بگم=شايد فلان چيزش فلان باشد=احتمالا ممكن است ..باشد
    بازم گفته ي من)
    حتما تا حالا الكترون نديدم ديگه
    "اجازه رشد فكري با سوال كردن در هر زمينه بايد به همه داده بشه " اين چيزيه كه شيمي دان شكاك ازش رنج ها ديده
    من خوب ميدونم الكترون چيه اما شما چه فكر ميكنيد؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    حکومت خود مختار خودم یه گوشه ایستگاه فضایی

پيش فرض

میبینم که بعضیا قشنگ منطق باتومچیان توی خیابون در سخنانشون موج میزنه...

یکی این تاپیکو ببنده تا بیش از این مشعوف نگشتیم از سخنانی بس گهر بار...
    Last edited by Cleeev; 19-09-2010 at 22:55.

12. 3 کاربر از Cleeev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

و آنگاه شما علم غيب داريد و ما از آن آگاه نيستيم
    لطفا رسانه /منبع/ماخذ/جا/مكان/.. كه از آنجا رخدادهاي فيزيكي و علميتان را كسب مينماييد به ما هم معرفي بفرمائيد
    معمولا اگه اتفاقي بيوفته يا از تلوزيون ميبينيم يا از راديو ميشنويم يا از روزنامه و اينترنت ميخوانيم .شما چطور؟
    من نفهمیدم !!
    شما کجا خوندید - منبع موثق - که زمین داره نابود میشود؟
    منظورم ناگهانی است و با پدیده ای غیرعادی نه با اثرات گلخانه ای و آلودگی های زیست محیطی و جنگ جهانی سوم !!!

شما می گویید: "بعد از نابودی زمین دنبال دلیل بگردید"
    من می گویم: "کی گفته زمین داره نابود میشه؟"
    بعد شما می گویید: "مگه من علم غیب دارم که می گویم زمین نابود نمی شود!!"

!!!!!!!!!!!!!

دنيا درحال نابودي است دليلش را بفرمائيد وگرنه دليل نابود نشدنش را هم متذكر شويد
    از من می خواهید تا دلیل برای نابود نشدن زمین بیاورم؟

خب من می گویم هیچ پدیده شناخته شده ای که بتواند روی زمین تاثیر گذاشته و زمین را نابود کند از لحاظ علم فیزیک پیش بینی نمی شود.

آشنا شديم با چيزي كه شما اسمشو ميذاريد منطق
    منطق استدلال برهان.كدام يك از اينها در نوشته هاي نقل قول شده ي بنده نمايان است؟
    البته خودت خوب ميدوني همه مثله من چند ترم فيزيك پاس كرديم پس نميتوني بگي با يه احمق كه نميدونه الكترون چيه طرفي
    اونا چنتا سوال بود كه اگه صلاح دانستيد جواب بديد .مثله اينكه پرسيدم 2 + 2 چن ميشه .خيلي انرژيت تلف ميشه بگي 4 ؟
    !!
    خب من این جمله را در تقابل با جمله شما که گفتید
    "اصلا شما اين كهكشاني كه ما توشيمو با چشم خودتون از دور ديديد؟
    شما چطور باور ميكنيد؟"
    نوشتم !!

در ضمن شما فیزیک 1 و 2 مهندسی پاس کرده اید ؟

باز هم واما اگر ولي شايد
    قبلا فيزيك جديد رو احتمال ميدونستيم
    شما اصلا منظور من را نمی فهمید
    من می گویم پدیده ای برای ما قابل تفسیر است که در شرایط آزمایشگاهی رخ دهد و همه عوامل تاثیرگذار روی آن مشخص باشد

دقیقا چه زمانی فیزیک نوین را احتمال می دانستیم ؟؟

از هر تجربه يك تئوري جديدي استخراج ميشه
    مگه من چی گفتم؟
    ما اگر 10 صفحه فرمول بنویسیم و پیش بینی کنیم که فلان اتفاق می افتد و پس از آزمایش عکس آن مشخص شود کل 10 صفحه فرمول بی ارزش است
    یعنی کل تئوری های ما نیاز به تایید تجربه دارند

پس احتمالات يك علم است
    احتمالات که علم هست اما جواب من کاملا مشخص صریح و کامل بود. نقص پاسخ چیست؟
    به جز اون قسمتی که اعتقادی هست - یعنی اگه زمان مرگ برسه دنبال دلیل نمی گرده - بقیه موارد ابهامش چیست؟

اما ما در اين باره صحبت ميكنيم
    خب ادامه بدهید
    هنوز براي بشر چيزهاي زيادي مونده كه بشناسه اون وقت شما چطور با صراحت تمام ميفرماييد عاملي شناخته نشده كه زمينو نابود كنه
    باور کنید شما اصلا نمی فهمید من چی می نویسم !!

من می گویم : "هنوز عاملی شناخته نشده است" شما می گویید "هنوز براي بشر چيزهاي زيادي مونده كه بشناسه اون وقت شما چطور با صراحت تمام ميفرماييد عاملي شناخته نشده كه زمينو نابود كنه"
    خب این دو چه ربطی به هم دارند؟؟؟

شما می توانید احتمال بدهید عاملی هست که شناخته نشدهکه باعث میشه زمین زیر ما دهن وا کنه و شما را ببلعد و با این تفکر دیگه رو زمین نخوابید !!
    از ما انتظار ندارید که بر حسب عوامل ناشناخته بگوییم زمین نابود می شود؟
    ما تنها می گوییم "بر حسب دانش فعلی پدیده ای که عامل نابودی زمین گردد این اطراف نیست حالا سیاه چاله n میلیون سال نوری اون طرف تر به زمین چه"

بذار یه چیزی را در مورد احتمالات مخصوصا تو فیزیک روشن کنم:
    احتمالات از یک مجموعه انتخاب ها ناشی میشه که همگی معین و حداقل قابل اندازه گیری هستند
    یعنی مجموعه رخداد های ما در مورد زمین ممکنه این عوامل باشه
    * برخورد شهاب سنگ
    * بزرگ شدن خورشید
    * جنگ روسیه امریکا !!

عامل های ناشناخته جزء احتمال ها نیستند.
    شما احتمال نمی دهید فردا کل زمین سبز بشه؟ یا دیوار خونتون خودبه خود قرمزبشه !!
    چون دلیلی برای اینها ندارید. تا رخ ندهد ارزش فیزیکی نداره

(کاش من هم با همین قطعیت نظر می دادم = نميتوانم قطعي بگم=شايد فلان چيزش فلان باشد=احتمالا ممكن است ..باشد بازم گفته ي من)
    کاش حداقل می خوندید چرا من این جمله را نوشتم !!

حتما تا حالا الكترون نديدم ديگه
    من تا حالا ندیدم

من احساس می کنم شما رشته صنایع می خونید

به هر حال بهتر است ما ادامه ندهیم چرا که شما فیزیک نخوانده اید و من هم فقط منطق آزمایش سرم میشه (+ دین) به همین جهت ما قادر به استدلال برای یکدیگر نیستیم

14. این کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Luxe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    LuXe LaNd

پيش فرض

قبلا هم یکبار طوفان خورشیدی اتفاق افتاده بود.کلا انگار یکبار عواقبش تجربه شده.
    منبعی از خود ناسا ندارین؟ شواهد چی میگه؟
    Last edited by Luxe; 19-09-2010 at 23:55.

16. این کاربر از Luxe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •