تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 11 اولاول ... 4567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 107

نام تاپيک: پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با تشکر لطفا اموزش نصیب ویندوز 7 رابروی لب تاب اموزش دهید باتشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    من سعی می کنم تمام مشکلاتی رو که دوستان تا به حال داشتن رو بررسی و رفع کنم

1. برای اون دسته از افرادی که لپ تاپ هاشون ویندوز نداره و به عبارتی همه چی شون صفره توصیه می کنم که با سی دی Windows Xp پارتیشن بندی رو انجام بدن که دچار محدودیت 3 پارتیشن نشن. به اینصورت که وقتی مرحله اول نصب Windows Xp تموم شد سی دی رو از دستگاه خارج کنن و سیستم عامل مورد نظر خودشون رو نصب کنن Windows Vista/7 یا حتی Mac OS

2. اون دسته از دوستانی که ویندوز اورجینال روی لپ تاپ هاشون دارن اکیدا اکیدا و اکیدا توصیه می شه که اول یه BackUp روی دی وی دی تهیه کنن. بعد از نرم افزار Acronis Disk Director Suite Home 11 برای پارتیشن بندی استفاده کنن

3. اون دسته از دوستانی که حرفه ای هستند می تونن از نرم افزار خود ویندوز استفاده کنن که ترجیحا توصیه نمی شه. روش این کار هم به ترتیب Control Panel --> Administrative Tools --> Computer Management --> Disk Management --> Storage می تونن از اون قسمت درایو C رو Shrink (منقبض) یا کم حجم کنن و از فضای به دست اومده پارتیشن جدید درست کنن به این صورت که بعد از شرینک کردن روی فضای خالی که بوجود میاد کلیک راست کنن و Create Partition کنن.

4. و مهم تر از همه اون افرادی که ویندوز اورجینالشونو از دست دادن. بعد از دانلود Hirens Boot CD 14.1 از سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    می تونن با استفاده از نرم افزار PartImage 0.6.9 از بخش BackUp Tools ویندوز اورجینال که درون لپ تاپ در یک درایو 10 گیگا یایتی ذخیره شده رو ReStore کنن
    Last edited by wini; 04-09-2011 at 22:57.

3. این کاربر از wini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام و شب خوش به دوستان

سوالی داشتم. مدتی است لب تاب Hp مدل Pavillon dv6 خریدم که هاردش 1 ترابایت هستشو هارد اورجینال 64 بیت پرمیوم روش نصبه. فقط یه درایو داره که درایو c هستش و یه درایو recovery. میخوام یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. باید چی کار کنمو با چه برنامه ای. برنامه های زیادی رو پیشنهاد کردند. در ضمن چطوری می تونم از هاردم بکاپ بگیرم و این به چه دردی می خوره (ببخشید اگه این سوایم کمی مسخره است). اگه میشه سریع و مکفی پاسخ بدید. با تشکر منتظر پاسخ هستم.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با سلام و شب خوش به دوستان

سوالی داشتم. مدتی است لب تاب Hp مدل Pavillon dv6 خریدم که هاردش 1 ترابایت هستشو هارد اورجینال 64 بیت پرمیوم روش نصبه. فقط یه درایو داره که درایو c هستش و یه درایو recovery. میخوام یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. باید چی کار کنمو با چه برنامه ای. برنامه های زیادی رو پیشنهاد کردند. در ضمن چطوری می تونم از هاردم بکاپ بگیرم و این به چه دردی می خوره (ببخشید اگه این سوایم کمی مسخره است). اگه میشه سریع و مکفی پاسخ بدید. با تشکر منتظر پاسخ هستم.
    سلام دوست عزیز
    جواب کامل را دوستمان در بالا دادند

ولی برای پارتیشن بندی همانطور که در بالا آمد

روش این کار هم به ترتیب Control Panel --> Administrative Tools --> Computer Management --> Disk Management --> Storage می تونن از اون قسمت درایو C رو Shrink (منقبض) یا کم حجم کنن و از فضای به دست اومده پارتیشن جدید درست کنن به این صورت که بعد از شرینک کردن روی فضای خالی که بوجود میاد کلیک راست کنن و Create Partition کنن.

شما روی درایو C کلیک راست کن و بعد Shrink را بزن و در آنجا باید انتخاب کنی که حجم درایو جدیدت چقدر باشه.
    توجه کن که اگر بیش از دو درایو میخواهی درست کنی، برای ساختن درایو سوم باید از درایو دومت کم کنی
    مثلا از 1000 گیگ. 250 گیگ را برای C برداشتی، 750 تا برای D می ماند که اگر خواستی درایو E هم بسازی باید از اون 750 تا برداری و نمیتوانی دوباره از درایو C برداری.

برای بک آپ گرفتن هم برنامه Acronis را توصیه میکنم.

اگر الان از ویندوز اریجینالت بک آپ نداری حتما اول بک آپ بگیر و بعد دست به تغییرات بزن!

پروفشنال rouzbeh_ziafati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

این shrink کردن پارتشین درایو c ، فقط می گذاشت که 290 گیگش رو ازش جدا کرد ! چرا اینطوریه؟ هارد من 580 گیگ فضای خالی در درایو c داره
    بعد اینکه در ریکاوری گرفتن اگر جند روز بگذره از کار کردن با ویندوز و برنامه هم نصب کرده باشیم و هارد هم پارتشین بندی کرده باشیم ، بعد که ریکاوری میگیرم از حالت اولیه لپ تاپ ریکاوری میگیره یا تغییرات هم با خودش ذخیره میکنه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    دل 5110 گرفتم
    جسارت نباشه از این طریق بارتیشن بگیریم بهتر نیست تا اینکه از طریق برنامه این کارو انجام بدیم

------------------
    شما روی درایو C کلیک راست کن و بعد Shrink را بزن و در آنجا باید انتخاب کنی که حجم درایو جدیدت چقدر باشه.
    توجه کن که اگر بیش از دو درایو میخواهی درست کنی، برای ساختن درایو سوم باید از درایو دومت کم کنی
    مثلا از 1000 گیگ. 250 گیگ را برای C برداشتی، 750 تا برای D می ماند که اگر خواستی درایو E هم بسازی باید از اون 750 تا برداری و نمیتوانی دوباره از درایو C برداری.
    --------------------
    سوال دومم هم اینه که اگه اول با شیرینگ خود ویندوز از محیط ویندوز با کلیک راست روی درایو c و انتخاب شیرینگ پارتیشن بگیریم و بعد با نرم افزار خود dell بک آپ بگیریم ایرادی داره؟ بجای ایکه اول بک آپ بگیریم و بعد تغییراتو اعمال کنیم چون به هر حال باید این کارو انجام بدیم

سوال سومم 2تا داریو بشه هارد بهتره یا درایو ها بیشتر باشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام من ایسوز k53s خریدم برای نصب ویندوز 7 ستاب روچه جوری تنظیم کنیم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام.آقا یکی از دوستای من از یکی از درایور هاش shirink گرفته تا بتونه درایو جدید ایجاد کنه.اما الان 20گیگ از اون درایو اصلیش کم شده و درایو جدیدی هم توی my computer ایجاد نشده.از دوستانی که با این قضیه آشنایی دارند کسی میدونه ایراد کار کجاست؟ که من بتونم به این دوستم کمک کنم؟ویندوزش هم سون 64bit هست؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    ببخشید من اچ پی6180 گرفتم که فقط دو درایو داشت یکی درایو c و بعدی d که 14 گیگ بود (روD ریکاوری بودن...) بنده هم نمیتونستم shrink کنم و...
    حالا اونم پاک کردم فقط یه درایو c با حجم 698 گیگ دارم وقتی shrink میکنم بیشتر از 364750 برام نمیده در حالیکه من میخام برا c حداکثر 100 یا 150 گیگ بمونه بقیه رو واسه درایو بعدی بدم... (مثلا C با حجم 100 گیگ وD مثلا با حجم 590 گیگ نمیتونم بدم ...)
    چطوری این مشکل حل میشه؟؟؟
    سوال دومم این که اگه از این روش بتونم حل کنم یا با برنامه اگه ویندوز رو عوض کنم تمام اطلاعات پاک و فقط درایو C میمونه؟
    ممنون
    Last edited by javid10; 14-12-2011 at 22:00.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خواهشا یکی جواب مارو بده........
    Last edited by javid10; 14-12-2011 at 22:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •