تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 64 اولاول ... 4567891011121858 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 640

نام تاپيک: دکتر علي شريعتي

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

كتابهاي ممنوعه و يا به نوعي سانسور شده ي دكتر شريعتي كدام هاست? البته به جز "تشیع علوی و تشیع صفوی" که نسخه اصلش را تهیه کردم و خیلی خفن بود. اگر اطلاعی دارید با ذکر موضوع کتاب برا بنوسید.

ممنون و متشکر

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mostafaeshghi
    كتابهاي ممنوعه و يا به نوعي سانسور شده ي دكتر شريعتي كدام هاست? البته به جز "تشیع علوی و تشیع صفوی" که نسخه اصلش را تهیه کردم و خیلی خفن بود. اگر اطلاعی دارید با ذکر موضوع کتاب برا بنوسید.

ممنون و متشکر

يعني جواب سوالم اينقدر سخت بود كه تا الان بي پاسخ مونده؟!؟؟!؟؟!؟!؟

در آغاز فعالیت تیزبین متفکر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

واقعا فکر می کنید وجود شریعتی برای ایران برکت داشته؟
    به نظر من ایشان با چاقوی آلوده غده چرکی ایران را عمل کرد آنهم ته غده را به جای ریشه اش لذا بیماری های جدیدی را دامن زد.
    تفکر او پر از پیش داوری مذهبی است مثل فلسفه علامه جعفریکه فیلسوف مسلمان (یا بهتر است بگویم مسلمان فیلسوف) بود نه فیلسوفی مثل برتراند راسل.
    تفکر فلسفی باید آزاد باشد و فقط از منطق و تجربه (آزمایش) استفاده کند نه تلقینات پدر و مادر و جامعه و مذهب و ... .

اگه نباشه جاش خالی می مونه hepco's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

به نظر من ایشان با چاقوی آلوده غده چرکی ایران را عمل کرد آنهم ته غده را به جای ریشه اش لذا بیماری های جدیدی را دامن زد.
    تفکر او پر از پیش داوری مذهبی است مثل فلسفه علامه جعفریکه فیلسوف مسلمان (یا بهتر است بگویم مسلمان فیلسوف) بود نه فیلسوفی مثل برتراند راسل.
    تفکر فلسفی باید آزاد باشد و فقط از منطق و تجربه (آزمایش) استفاده کند نه تلقینات پدر و مادر و جامعه و مذهب و ... .

دوست عزیز نظر شما رو خوندم شوکه شدم!دوست من شما با استناد به چی این حرفو زدی؟!جدآ دیگه آدم خجالت میکشه والان.تا کی میخوایم بی جهت و با توجه به حرفهای پوچ دیگران نظر بدیم؟

خوشحال میشم دلایل شما رو هم بشنوم.

داره خودمونی میشه farzad_star's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اما چه رنجی است لذت را تنها بردن و چه زشت است زيبايی ها را تنها ديدن و چه بدبختی آزار دهنده اي است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کوير است. در بهار، هر نسيمی که خود را بر چهره ات می زند ياد تنهـايی را در سرت بيدار می کند. هر گل سرخی بر دلت داغ آتشی است. در آن روزها که آفتاب و باران به هم در می آميزند، در آن شب های کوير که از آسمان ستاره می بارد و دشت دعوتی را با دل تو تکرار می کند، در سينه دشتی افق خونين را می نگری و مسافری تنها از پنجره کوپه قطارش سال نو را در گريبان سپيده تحويل می کند، بيشتر از همه وقت، دشوارتر از همه جا احسـاس می کنيم که در اين «مثنوی» بزرگ طبيعـت «مصـراعی» نا تماميم، بودنمان انتظار يک «بيت» شدن!
    Last edited by farzad_star; 14-04-2007 at 02:56.

اگه نباشه جاش خالی می مونه 68vahid68's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

" به شريعتي بزرگ درود مي فرستيم و به همه ياران و پيروان او ، بويژه آناني که اينک دربندند و از آن ميان بويژه به يوسفي اشکوري که دلي سوخته و شيفته شريعتي داشت "

پيام دکتر عبدالکريم سروش

به سمينار "شريعتي و احياي تفکر ديني"

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

به نظر من اگر كتاب مادر پدر ما متهيم دكتر را بخوني خود دكتر بهت جواب ميده
    اين بحث جديدي نيست زمان حياتشون هم عده مثل شما به ايشان چنين خورده مي گرفتند
    و جلاب تر اينكه بسياري از اهل حوزه هم ايشان سكولار مي ناميدند !!!!!!!!!!!!

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

فردا صبح ساعت 9 حسينيه ارشاد آخرين روز بزرگداشت دكتر شريعتي

حـــــرفـه ای Mohsen6558's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    آذربایجان

پيش فرض

خدایا چقدر عظمت می تواند در داخل یک مرد بگنجد !!!
    من عاشق سخنرانی "پدر مادر ما متهمیم" هستم هفته ای دوبار بهش گوش می کنم!

داره خودمونی میشه هبوط's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

و دریغ و دریغ که کسی در همه عالم نمیداند که چه میگویم ؟ که این عشق که در من افتاده است نه از آنها است که آدمیان می شناسند که آدمیان عشق خدا را می شناسند و عشق زن را و عشق زر را و عشق جاه را و از این گونه ... و آنچه با من است نه ،آنچه با اویم با این رنگها بیگانه است عشقی است به معشوقی که از آدمیان است ...اما...افسوس که ...نیست.
    معشوق من چنان لطیف است که خود را به بودن نیالوده است که اگر جامه وجود بر تن میکرد نه معشوق من بود
    معشوق من ،رزاس من ، موعود بکت گودوی بکت است منتظری که هیچ گاه نمیرسد انتظاری که همواره پس از مرگ پایان میگیرد چنان که این عشق نیز...هم

سایه جان سلیقه ات رو در انتخاب قطعات پسندیدم واقعا ممنون بیشترشو رو خونده بودم به جز یکی دو تا با اجازه من هم همراهیتون میکنم

دوست من درسته
    اما هر نظر قابل احترامی قابل نقد است
    منظورم توهین به عقاید نیست نقد اونهاست
    دوست من از زحماتی که میکشید ممنونم
    اما واقعا این دور از انصاف است که بگیم چون چرخ خاطی رو خارجی ها اختراع کردن نباید ازش استفاده کنیم
    و باید همون سوزن خودمون رو بچسبیم
    قطعا یک لامپ بهتر از چراغ نفتی یا شمع است
    یا استفاده از تراکتور بهتر از شخم زدن با گاو است
    درست میگم یا غلط؟
    ببین معلومه هیچ اثری از دکتر نخوندی فقط شنیدی
    دکتر هیچ وقت مخالف استفاده از علم و دستاورد های علمی نبود مگه میشه فرانسه درس خوند و این طور فکر کرد
    حرف دکتر اینه که نباید از سر تا نوک پا فرنگی شد از علم اروپا باید استفاده کرد اما نه این که داشته های خودمون رو خفیف کنیم چون اونا در مسائل علمی پیشرفت کردند دلیلی بر رشد فرهنگ و درست بودن تفکرات و اعتقاداتشون نیست
    این چیزی که تو گفتی مشابه حرف خود دکتره

مگر نه اشک ، زیباترین شعر و بی تابترین عشق و گدازانترین ایمان، و داغ ترین اشتیاق ، و تب دارترین احساس و خالص ترین گفتن و لطیف ترین دوست داشتن است که همه در کوزه ی یک دل بهم آمیخته و ذوب شده اند و قطره ای گرم شده اند ، نامش اشک
    فاطمه فاطمه است

سه مرحله زندگی
    مرحله اول مرحله دست و پا زدن در میراث گذشتگان است
    دومین مرحله طغیان به آنچه تحمیل شده است
    مرحله ی سوم مرحله ی بازیابی خویشتن و شناخت و پذیرفتن ارزش های اصیل

اسلام بی مسئولیت امر و نهی ممکن است یک دین باشد اما مسلما اسلام نیست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •