تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 791 از 904 اولاول ... 291691741781787788789790791792793794795801841891 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,901 به 7,910 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

سلام و وقت بخیر

امشب ماشین (پژو پارس) رو هر چی استارت زدم ، روشن نشد ... فواصل زمانی چند دقیقه رو هم تست کردم اما کارساز نبود !!!

این نکات رو هم اضافه کنم :

دو سه روز پیش توی جاده ی روستایی از یه دست انداز (بخونید کوه !! ) که ندیدم ، یه پرش زدم (تکان شدید و امکان فعال شدن قطع کن بنزین)

امروز هم صدای زوزه پمپ بنزین یکم غیر معمولی بود .. به نظر میومد که داره بیش از حد استاندارد زور میزنه

نظرتون چیه ؟؟
    از سوییچ اینرسی هست ؟؟ (چطور رفعش کنم ؟)
    از پمپ بنزینه ؟؟ (خودم میتونم مشکل رو رفع کنم یا باید ببرم تعمیرگاه؟)

یا مشکلات دیگه ای هست

سپاس از پاسخ های پر مهر و محبتتون

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام و وقت بخیر
    امشب ماشین (پژو پارس) رو هر چی استارت زدم ، روشن نشد ... فواصل زمانی چند دقیقه رو هم تست کردم اما کارساز نبود !!!این نکات رو هم اضافه کنم :
    دو سه روز پیش توی جاده ی روستایی از یه دست انداز (بخونید کوه !! ) که ندیدم ، یه پرش زدم (تکان شدید و امکان فعال شدن قطع کن بنزین)
    امروز هم صدای زوزه پمپ بنزین یکم غیر معمولی بود .. به نظر میومد که داره بیش از حد استاندارد زور میزنه
    نظرتون چیه ؟؟ از سوییچ اینرسی هست ؟؟ (چطور رفعش کنم ؟)از پمپ بنزینه ؟؟ (خودم میتونم مشکل رو رفع کنم یا باید ببرم تعمیرگاه؟)
    یا مشکلات دیگه ای هست
    سپاس از پاسخ های پر مهر و محبتتون
    سلام
    اگر با باز کردن سوئیچ , چند ثانیه صدای پمپ شنیده میشه پس کلید اینرسی قطع نیست چون اگر قطع باشه پمپ اصلا کار نمیکنه
    فیوزهای موتور رو چک کنین
    برق داشتن شمعها رو چک کنین
    بنزین داشتن رو چک کنین . شاید باک خالیه و آمپرش هم خرابه
    اگر باز هم روشن نشد , با رعایت نکات ایمنی 3 قاشق بنزین بریزید توی منیفولد هوا و استارت بزنید . اگر روشن شد پس مشکل سوخت رسانی داره
    با جدا کردن شیلنگ سوخت از ریل سوخت و باز کردن سوئیچ بدون استارت زدن باید بنزین بریزه از شیلنگ . باید حتماً در فضای باز این تست انجام بشه و سر شیلنگ رو داخل یک ظرف بذارید تا بنزین نریزه روی موتور و دینام وگرنه ممکنه آتشسوزی بشه

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

این عکس از درب موتور ماشینه منه دوسه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

سلام
    اگر با باز کردن سوئیچ , چند ثانیه صدای پمپ شنیده میشه پس کلید اینرسی قطع نیست چون اگر قطع باشه پمپ اصلا کار نمیکنه
    فیوزهای موتور رو چک کنین
    برق داشتن شمعها رو چک کنین
    بنزین داشتن رو چک کنین . شاید باک خالیه و آمپرش هم خرابه
    اگر باز هم روشن نشد , با رعایت نکات ایمنی 3 قاشق بنزین بریزید توی منیفولد هوا و استارت بزنید . اگر روشن شد پس مشکل سوخت رسانی داره
    با جدا کردن شیلنگ سوخت از ریل سوخت و باز کردن سوئیچ بدون استارت زدن باید بنزین بریزه از شیلنگ . باید حتماً در فضای باز این تست انجام بشه و سر شیلنگ رو داخل یک ظرف بذارید تاا بنزین نریزه روی موتور و دینام وگرنه ممکنه آتشسوزی بشه
    سوییچ که باز میشه صدای پمپ بنزین میاد
    بنزین هم داره
    شمع ها مشکلی نداره

اوم جریان 3 تا قاشق رو بلد نبودم و نتونستم انجام بدم

اون شیلنگی که وصل میشه به قسمت بالای شمع عا رو باز کردم ، با باز کردن سوییچ هیچی بنزین نمیرسونه . اصلا فشار نداره

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

این عکس از درب موتور ماشینه منه دو سه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد
    سلام
    ممنون از شما برای اطلاع رسانیتون

برای بنده کاری نداره که بگم خب اگه مکانیک سرسیلندر رو دیده گفته باید کف تراشی بشه یا باید عوض بشه پس دیگه باید کف تراشی یا عوض بشه
    اما بنده نه با دیدنِ ظاهر یک سرسیلندر قانع میشم و نه با حرف مکانیک

====================================
    سرسیلندر باید با کاردک و سمباده شماره 200 تمیز و براق بشه
    بعدش با خط کش و آچار فیلرگیری تابش اندازه گرفته بشه .
    اگر تاب داشتنش از حد شرعیش !!! بیشتر نباشه و ترک هم نداشته باشه پس سالمه و فقط واشر سرسیلندر نو میخواد
    تازه اگر هم ترک داره , ترک قابل ترمیم هست در تراشکاری
    گاهی جناب مکانیک تمیز نکرده و تست نکرده میگه باید بره تراشکاری یا دیگه به درد نمیخوره !!!

اگر تاب زیاد داره و جای تراشیدن هم نداره , اون حرفی جداست
    تازه بعد از تراشیدن هم با واشری که حدود نیم یا یک میلیمتر ضخیمتر باشه تراش خوردگی جبران میشه
    سرسیلندر قطعه ی گردن کلفتی هست و به این سادگیها از کار نمیافته

عقلتون رو ندین دست مکانیک
    شاید لازم بشه خودتون با کاردک تکه های واشر کهنه رو بردارین و با سمباده براقش کنین
    بعد ببرینش پیش یک تراشکار بفهم و باوجدان بگین تست کنه تاب داره یا نه ؟ و اگه داره چقدره ؟
    خودتون هم سانت سانتش رو چک کنین اگر ترک نداره پس سالمه و فقط واشر میخواد
    کانالهای آب هم اگر رسوب زیاد داره باید تمیز بشه
    وقتی مکانیک میگه این دیگه به درد نمیخوره , بپرسین چرا ؟؟؟
    شاید از روی تنبلی و راحت طلبی و فرصت طلبی میخواد عوضش کنه یا بفرسته تراشکاری
    =======================-===========
    آب کم کردن هم چندین علت داره و ممکنه خیلی ساده باشه مثل خرابی درب متبع انبساط یا نشتی بسیار کم از یک شیلنگ

7. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام دیسک و صفحه عوض کردم مکانیک واسکازین و خالی کرد و بعد دوباره ریختش توش الان پیچ خروجی واسکازین چکه میکنه سفتش کردم درست نشد نخ بستم بهش درست نشد چیکارش کنم؟تعویض روغنی گفت یه واشر داره اون فاسد شده اونو باید عوض کنی درسته؟کمک لطفا اساتید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    ممنون از شما برای اطلاع رسانیتون

برای بنده کاری نداره که بگم خب اگه مکانیک سرسیلندر رو دیده گفته باید کف تراشی بشه یا باید عوض بشه پس دیگه باید کف تراشی یا عوض بشه
    اما بنده نه با دیدنِ ظاهر یک سرسیلندر قانع میشم و نه با حرف مکانیک

====================================
    سرسیلندر باید با کاردک و سمباده شماره 200 تمیز و براق بشه
    بعدش با خط کش و آچار فیلرگیری تابش اندازه گرفته بشه .
    اگر تاب داشتنش از حد شرعیش !!! بیشتر نباشه و ترک هم نداشته باشه پس سالمه و فقط واشر سرسیلندر نو میخواد
    تازه اگر هم ترک داره , ترک قابل ترمیم هست در تراشکاری
    گاهی جناب مکانیک تمیز نکرده و تست نکرده میگه باید بره تراشکاری یا دیگه به درد نمیخوره !!!

اگر تاب زیاد داره و جای تراشیدن هم نداره , اون حرفی جداست
    تازه بعد از تراشیدن هم با واشری که حدود نیم یا یک میلیمتر ضخیمتر باشه تراش خوردگی جبران میشه
    سرسیلندر قطعه ی گردن کلفتی هست و به این سادگیها از کار نمیافته

عقلتون رو ندین دست مکانیک
    شاید لازم بشه خودتون با کاردک تکه های واشر کهنه رو بردارین و با سمباده براقش کنین
    بعد ببرینش پیش یک تراشکار بفهم و باوجدان بگین تست کنه تاب داره یا نه ؟ و اگه داره چقدره ؟
    خودتون هم سانت سانتش رو چک کنین اگر ترک نداره پس سالمه و فقط واشر میخواد
    کانالهای آب هم اگر رسوب زیاد داره باید تمیز بشه
    وقتی مکانیک میگه این دیگه به درد نمیخوره , بپرسین چرا ؟؟؟
    شاید از روی تنبلی و راحت طلبی و فرصت طلبی میخواد عوضش کنه یا بفرسته تراشکاری
    =======================-===========
    آب کم کردن هم چندین علت داره و ممکنه خیلی ساده باشه مثل خرابی درب متبع انبساط یا نشتی بسیار کم از یک شیلنگ
    ماشین من 250 هزار کارکرد داشته و این سرسیلندر 10 ساله داره کار میکنه,دفعه قبل که واشر زد وقتی باز کردم کرم خوردگی داشت و علاوه بر کف تراشی جوشکاری هم شد,این دفعه یکی دوبار بخاطر اشتباه باطری ساز ماشین آب کم کرد و موتور بی آب کار کرد به نظر من واشر ترس خوره نشتی رو هم چک کردم جایی نداشت,مکانی اتفاقا میگه عوض نکن ولی چون راه دور میرم میام عوض کنم ب نظر خودم خیالم راحت تره

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دیسک و صفحه عوض کردم مکانیک واسکازین و خالی کرد و بعد دوباره ریختش توش الان پیچ خروجی واسکازین چکه میکنه سفتش کردم درست نشد نخ بستم بهش درست نشد چیکارش کنم؟تعویض روغنی گفت یه واشر داره اون فاسد شده اونو باید عوض کنی درسته؟کمک لطفا اساتید
    سلام
    آره یه واشر مسی داره. البته اگر درست نخ (نخ ضخیم که پلاستیکی نباشه) پیچیده بشه کاملا آب بندی میکنه. اگر چکه نمیکنه مشکل نداره البته، چون گاهی پیش میاد قطره روی پیچ تشکیل میشه ولی اصلا به زمین نمی افته

ماشین من 250 هزار کارکرد داشته و این سرسیلندر 10 ساله داره کار میکنه,دفعه قبل که واشر زد وقتی باز کردم کرم خوردگی داشت و علاوه بر کف تراشی جوشکاری هم شد,این دفعه یکی دوبار بخاطر اشتباه باطری ساز ماشین آب کم کرد و موتور بی آب کار کرد به نظر من واشر ترس خوره نشتی رو هم چک کردم جایی نداشت,مکانی اتفاقا میگه عوض نکن ولی چون راه دور میرم میام عوض کنم ب نظر خودم خیالم راحت تره
    سلام

اگر به جوشکاری رسیده دیگه فایده نداره ولی همونطور که دوستمون گفت سرسیلندر باید کامل چک بشه و خیلی اوقات که میفرستن کف تراشی در واقع اصلا نیاز نبوده. با این حال که شما تعریف میکنی به نظرم همون تعویض بشه بهتره

11. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

این عکس از درب موتور ماشینه منه دوسه ساعت بعد خاموش شدن قبلا سرسیلندر کف تراشی رفته و الانم کمی آب کم میکنه به احتمال خیلی زیاد سرسیلندر مرخصه چون کف آخر بود آخر زمستون تعویضش میکنم اینو گذاشتم شاید بدرد کسی خورد
    گاهی بخاطر سرما درب روغن اینجور میشه

ماشین من واشر زد بردم یجا گفت حداقل 800 خرجش میشه، بردم یه جای دیگه با تسمه تایم و تضمینی شد 350 تومن!

13. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

من امروز ماشین وبردم تعویض روغنی دوستم گفت که از پیچ گیربکس روغن چکه نمیکنه و دست زد کاملا خشک بود گفت که خودتم دست بزن منم دیدم اره خشک هست به فاصله 3 سانتی متر از پیچ تخلیه دیدم داره از لابلای اهن بدنه گیربکس میچکه الان باید چیکار کنم؟درست میشه؟چطوری باید درستش کرد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •