تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 782 از 904 اولاول ... 282682732772778779780781782783784785786792832882 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,811 به 7,820 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده یک سمند مدل se صفر دارم. برای اولین بار وقتی نشانگر بنزین به درجه هشدار رسید بعد از فقط چند کیلومتر ناگهان چراغ هشدار چشمک زن هم شروع به علامت زدن کرد و بعد ماشین مرتب ریپ زد. بنده چون بین راه بودم و انتظار تمام شدن بنزین به همین زودی نداشتم و البته در مسیر و جای نامناسبی بودم به ناچار ریپ زنان به راه ادامه دادم تا به نزدیکترین پمپ رسیدم و بنزین زدم و ریپ زدن هم تمام شد.
    برای بار دوم که باز علامت بنزین به هشدار رسید ریپ زدن شروع شد که سریعا با بنزین زدن حل شد.
    لازم به ذکر است که هر دو مورد ریپ زدن در مسیر سربالایی روی دادند.
    اما برای بار سوم چون مسیر کفی بود علیرغم روشن شدن چراغ هشدار ریپ زدنی در کار نبود و من حتی حدود 50 کیلومتر در همین حالت باهاش طی کردم.
    اما بار آخر که اینطور شد من مجبور شدم حدود 10 کیلومتر ریپ زنان ادامه دهم!!
    نظرات دوستان و آشتایان و ...:
    1- چرا گذاشتی بنزین به حالت هشدار برسه؟!!!(پاک کردن صورت مساله)
    2- به علت اینکه در بنزینها آب بوده ته باک فقط آب مونده
    3- فیلتر بنزین خرابه
    4-با چند بار بنزین سوپر زدن حل میشه

بعد از رسیدن ماشین به کیلومتر5000 و بردن به نمایندگی و طرح مساله جواب تعمیرکار ایشون این بود که:
    نشانگر بنزین شما زیادی نشون میده و در واقع وقتی نشانگر بنزین روی درجه هشدار بوده تقریبا بنزینی توی باک نمونده بوده و به همین خاطر ماشین ریپ میزده
    و البته گفتند که نمیتونن کاری بکنن مگر اینکه پمپ بسوزه و جایگزین کنند. اما بدون سوختن پمپ نمیتونه کاری بکنه!

سوالات من: اولا چرا برای بار سوم که مقدار بنزین به درجه هشدار رسید این مشکل پیش نیامد؟
    دوما مگر بعد از تمام شدن بنزین چقدر ماشین میتونه ریپ زنان به راهش ادامه بده
    و سوما واقعا مشکل از کجاست؟ البته این توصیه خوبیه که نگذاریم درجه بنزین به هشدار برسه ولی بالاخره این که نشد جواب!!

در آخر معذرت به خاطر زیاد نویسیو خواستم مشکل را دقیق مطرح کنم و ممنون از پاسخگویی دوستان حرفه ای.

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دوست عزیز در سربالایی چون باک شیب میشه ته مانده بنزین به ته باک میره و از دسترس پمپ بنزین خارج میشه برای همین زودتر چراغ چشمک زن میشه و ماشین به ریپ زدن میافته.

3. 2 کاربر از neopersia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سلام

تاپیک مناسب سوال رو پیدا نکردم ؛

زنجیر چرخ مناسب برای پارس سال با رینگ فولادی چی پیشنهاد میدین ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده یک سمند مدل se صفر دارم. برای اولین بار وقتی نشانگر بنزین به درجه هشدار رسید بعد از فقط چند کیلومتر ناگهان چراغ هشدار چشمک زن هم شروع به علامت زدن کرد و بعد ماشین مرتب ریپ زد. بنده چون بین راه بودم و انتظار تمام شدن بنزین به همین زودی نداشتم و البته در مسیر و جای نامناسبی بودم به ناچار ریپ زنان به راه ادامه دادم تا به نزدیکترین پمپ رسیدم و بنزین زدم و ریپ زدن هم تمام شد.
    برای بار دوم که باز علامت بنزین به هشدار رسید ریپ زدن شروع شد که سریعا با بنزین زدن حل شد.
    لازم به ذکر است که هر دو مورد ریپ زدن در مسیر سربالایی روی دادند.
    اما برای بار سوم چون مسیر کفی بود علیرغم روشن شدن چراغ هشدار ریپ زدنی در کار نبود و من حتی حدود 50 کیلومتر در همین حالت باهاش طی کردم.
    .
    بعد از روشن شدن چراغ آمپر شما میتونی تا 70 کیلومتر (اینطور که در کتابچه راهنما گفته) میتونی به راهت ادامه بدی. این یعنی در باک در حدود 5 لیتر بنزین باقی مونده.
    وقتی شما به یک مسیر سربالا رفتی بنزین در یک سمت باک جمع شد و نشانگر ظرفیت بنزین با فضای خالی مواجه شد و از اونجا که مدام ریپ میزد، در اثر تلاطم بنزین، مقداری بنزین به پمپ میرسید و بطور مداوم قطع و وصل میکرد. این همون علت ریپ زدنه ماشینه.
    شما نبایست در اون حالت حرکت میکردی چونکه میتونست انژکتور ماشینت بسوزه و حسابی تو دردسر بیافتی.

نمایندگی هم حرف مفت زده.
    Last edited by siava5h; 28-12-2016 at 18:39.

6. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

خودرو تندر ۹۰ ٬ ۱۵۰ هزارتا راه رفته٬ چند وقتیه که دنده ی ۱ اش از شروع حرکت میلرزونه٬ انگار که درست کلاچ نگرفته باشی٬ در حالی که قدیم اینجور نبود. جون ماشین هم کم شده. آیا وقت تعویض دیسک و صفحه است؟ تا به حال عوض نشده

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

خودرو تندر ۹۰ ٬ ۱۵۰ هزارتا راه رفته٬ چند وقتیه که دنده ی ۱ اش از شروع حرکت میلرزونه٬ انگار که درست کلاچ نگرفته باشی٬ در حالی که قدیم اینجور نبود. جون ماشین هم کم شده. آیا وقت تعویض دیسک و صفحه است؟ تا به حال عوض نشده
    سلام
    بله تمام موارد نشانه های اتمام صفحه کلاچ هستش.

9. 2 کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sadegh571's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    بنده یه پراید مدل 82 دارم، موقع دور زدن جیر جیر میکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟
    بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    بنده یه پراید مدل 82 دارم، موقع دور زدن جیر جیر میکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟
    بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.
    خوب میشه حدس زد که جدیدا تعمیری روی ماشینت انجام ندادی و این اتفاق به صورت ناگهانی افتاد.
    میتونه از لنت باشه و به آخر رسیده باشه و فلز اخطار به صدا اومده باشه. مطمئنی که لنت تموم نشده؟ با باز کردن چرخ میتونی ببینی که لنت تموم شده یا نه.

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    دوستان پراید 91 با 80 هزار تا کارکرد پارسال تسمه دینام و تایم عوض شده
    اما چند روزی هست صدای جیر جیر میده که با گاز دادن رفع میشه
    میگن باید تسمه دینام عوض کنی..من که میخوام اجرت بدم، و وسایل ها باز بشه، چیز دیگه نیاز هست عوض بشه در اون مسیر؟
    تسمه شل معمولا این صدا را میده و موقع گاز دادن به حالت بکسواد روی پولی حرکت میکنه و صدای جیغ ممتد و بسیار بدی میده.
    تسمه ها را از نظر سفت بودن چک کنید.

13. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

تسمه شل معمولا این صدا را میده و موقع گاز دادن به حالت بکسواد روی پولی حرکت میکنه و صدای جیغ ممتد و بسیار بدی میده.
    تسمه ها را از نظر سفت بودن چک کنید.
    سلام
    جسارتا وقتی گاز میدم، کلا صدا از بین میره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •