تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 776 از 904 اولاول ... 276676726766772773774775776777778779780786826876 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,751 به 7,760 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

با رینگ زاپاس عوضش کن.

اگه کج هست با چکش صافش کن.
    اگر باز هم فکر میکنی مشکل حل نشد، لاستیک رو یک کمی کم باد کن

اگر باز هم مشکل داشتی اشکال از رینگ نیست. بعد از تعمیر جلوبندی به تعمیر جعبه فرمون نیاز داری.
    سلام مجدد
    ممنون از توجهتون
    ضربه ی بدی خورده بود که همون سال دادم اپاراتی صاف کرد چون همینطوری نمیشد باهاش رفت
    مشکل من این ی ذره لرزش در سرعت 100 نیست میترسم به زیربندی اسیب بزنه
    جعبه فرمون هم فقط سیبک فرمون مثل اینکه مشکل داشت که زمانی زیربندی درست کردم این مورد هم تعویض شد
    در مورد زاپاس هم میخواستم ببینم اگه کیفیت رینگ ها تغییر نکرده خب به حای تعویض با زاپاس یک رینگ نو بگیرم که زاپاس رو هم دست نزده باشم
    حالا این رینگ با این تفاسیر میتونه اسیبی بزنه و بی اعتماده رینگ صاف شده یا مشکلی نداره؟
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام مجدد
    ممنون از توجهتون
    ضربه ی بدی خورده بود که همون سال دادم اپاراتی صاف کرد چون همینطوری نمیشد باهاش رفت
    مشکل من این ی ذره لرزش در سرعت 100 نیست میترسم به زیربندی اسیب بزنه
    جعبه فرمون هم فقط سیبک فرمون مثل اینکه مشکل داشت که زمانی زیربندی درست کردم این مورد هم تعویض شد
    در مورد زاپاس هم میخواستم ببینم اگه کیفیت رینگ ها تغییر نکرده خب به حای تعویض با زاپاس یک رینگ نو بگیرم که زاپاس رو هم دست نزده باشم
    حالا این رینگ با این تفاسیر میتونه اسیبی بزنه و بی اعتماده رینگ صاف شده یا مشکلی نداره؟
    با سپاس

در هر صورت هرچقدر هم بخوای صافش کنی، مثل روز اولش نمیشه و باز هم ضربه میزنه. و این ضربه روی سیبک و تشکیلات جلوبندی ماشین تاثیر داره.
    هر چند تاثیر خرابی آسفالت کشورمون خیلی بیشتر از اون رینگه کجه.
    رینگ کج روی لرزش فرمون تاثیر داره.

با همون زاپاس عوضش کن و رینگ نو نخر.
    زاپاس رو گذاشتن واسه همین جور موقع ها. وگرنه چه خاصیتی داره افتاده پشت ماشین.
    اصولا زاپاس رو یک لاستیک درب داغون میزارن. قراره ماشن رو تا یه آبادی برسونه نه اینکه باهاش یک هفته مسافرت بری.

3. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

در هر صورت هرچقدر هم بخوای صافش کنی، مثل روز اولش نمیشه و باز هم ضربه میزنه. و این ضربه روی سیبک و تشکیلات جلوبندی ماشین تاثیر داره.
    هر چند تاثیر خرابی آسفالت کشورمون خیلی بیشتر از اون رینگه کجه.
    رینگ کج روی لرزش فرمون تاثیر داره.

با همون زاپاس عوضش کن و رینگ نو نخر.
    زاپاس رو گذاشتن واسه همین جور موقع ها. وگرنه چه خاصیتی داره افتاده پشت ماشین.
    اصولا زاپاس رو یک لاستیک درب داغون میزارن. قراره ماشن رو تا یه آبادی برسونه نه اینکه باهاش یک هفته مسافرت بری.
    ممنون از شما
    دقیقا برای همین مورد پرسیدم که اگه ضربه میزنه تعویضش کنم چون فقط همین رینگه بقیه رو همیشه فقط بالانس کردم اما این مورد چکش کاری شده
    لاستیک زاپاسم هنوز نو هست فک میکنم یکبار فقط گذاشتم زیر ماشین
    رینگ نو قیمت چنده؟
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ممنون از شما
    دقیقا برای همین مورد پرسیدم که اگه ضربه میزنه تعویضش کنم چون فقط همین رینگه بقیه رو همیشه فقط بالانس کردم اما این مورد چکش کاری شده
    رینگ نو قیمت چنده؟
    با سپاس
    قربانت...
    نمیدونم قیمتش چنده. دورو ور 50 احتمالا..

مدل 83 ؟؟
    با این لاستیک تا سر کوچه نمیتونی بری
    Last edited by siava5h; 27-11-2016 at 17:59.

6. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

قربانت...
    نمیدونم قیمتش چنده. دورو ور 50 احتمالا..

مدل 83 ؟؟
    با این لاستیک تا سر کوچه نمیتونی بری
    سلام
    ممنون
    خب 50 تومن رقم خاصی نیست ، در این سال ها به نظرتون کیفیت رینگ های فابریک تغییر کرده یا خیر؟ چون اگه تغییر نداشته همون نو بخرم و اگه تغییر داشته نو رو بخرم بزارم زاپاس و رینگ زاپاس رو بزارم جای همین ضربه خورده
    -
    در مورد مدل اتفاقا به همین فک کرده بودم اما لاستیک ترک نداره و چوب کبریتی نشده یک مقداری نرمی رو داره ، ناگفته نماند تازه سه ساله لاستیک ها رو تعویض کردم با لاستیک های خودش 9 سال کارکرد (گلدستون) البته ترک خورده شده بودن اما ماشین زیاد کارنکرده بود 67.000 (البته نمیشه بگیم 9 سال کارکردن باید بگیم 9 سال کار ازشون کشیدم) حالا زاپاسش در برابر اون لاستیکهایی که در هوای ازاد سرد و گرم میشدن خیلی عالیه
    با سپاس

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

6

دوستان عزیز دور بالای موتور رو بعد از حدود 4 سال شاید بهم بخندن عزیزان تونستم اخرش حلش کنم کلی قطعه عوض کردم و کلی شستشو دادم و بدبختی و استپر موتور خلاصه یه سنسور دریچه گاز زیمنس اصل انداختم واقعا در کنار استپر موتور از همین مارک حرف نداره بیسار ماشین نرم کار میکنه و ردیف خلاصه تو این سر زمستونی با این هوای سرد خیالم راحت راحته
    ماشینمم پراید مدل 87 زیمنس
    Last edited by fokahi110; 29-11-2016 at 15:30.

9. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    ممنون
    خب 50 تومن رقم خاصی نیست ، در این سال ها به نظرتون کیفیت رینگ های فابریک تغییر کرده یا خیر؟ چون اگه تغییر نداشته همون نو بخرم و اگه تغییر داشته نو رو بخرم بزارم زاپاس و رینگ زاپاس رو بزارم جای همین ضربه خورده
    -
    در مورد مدل اتفاقا به همین فک کرده بودم اما لاستیک ترک نداره و چوب کبریتی نشده یک مقداری نرمی رو داره ، ناگفته نماند تازه سه ساله لاستیک ها رو تعویض کردم با لاستیک های خودش 9 سال کارکرد (گلدستون) البته ترک خورده شده بودن اما ماشین زیاد کارنکرده بود 67.000 (البته نمیشه بگیم 9 سال کارکردن باید بگیم 9 سال کار ازشون کشیدم) حالا زاپاسش در برابر اون لاستیکهایی که در هوای ازاد سرد و گرم میشدن خیلی عالیه
    با سپاس
    رینگهای جدید سبک تر شدن. یعنی نازک ترن. در اثر ضربه بیشتر تغییر شکل میدن ولی در عوض شتاب زاویه ای رو بیشتر میکنن و نیروی اینرسی زاویه ای کمتری در مقابل ترمز گیری دارن. که در شرایط ABS بسیار اهمیت داره. البته خودروی شما این ویژگی را نداره.

لاستیکها تاریخ انقضا دارن. شاید ظاهر خوبی داشته باشه ولی کارایی نداره. و سرعت چرخشی مشخصی از هم گسیخته میشه.
    لاستیکها از مواد بازیافتی دست چندم درست میشن و ساختار سلولی ضعیفی دارن.

تاریخ انقضای لاستیک رو مهندسین شرکت مرسدس بنز 5 سال در نظر گرفتن و حالا اگه با تکنولوژی ایران و مواد بازیافتی که تو ایران استفاده میشه، میدونی دیگه ایرانی ها چه جور آدمایی هستن دیگه. توصیف کردن نداره... ما عمر لاستیک رو فرضا 2 سال حداقل در نظر بگیریم. و فعل منقضع رو برای لاستیک مدل 83 شما صرف کنیم اینطوری میشه:

اِنتَقِضَل ، یَنتَقِضُل ، انقضاء ، انفَجِرَل ، یَنفَجِرُل ، انفجار

و اگر هر 2 سال 2 سال این معیار رو در نظر بگیریم لاستیک مدل 83 شما در صیغه ششم فعل منقضع و منفجر قرار داره.
    و در سرعت چرخشی مشخصی میتونه یه خرجی معادل قیمت یک خودروی پراید مدل 83 بی رنگ گردنت بزاره
    Last edited by siava5h; 30-11-2016 at 13:24.

11. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

رینگهای جدید سبک تر شدن. یعنی نازک ترن. در اثر ضربه بیشتر تغییر شکل میدن ولی در عوض شتاب زاویه ای رو بیشتر میکنن و نیروی اینرسی زاویه ای کمتری در مقابل ترمز گیری دارن. که در شرایط ABS بسیار اهمیت داره. البته خودروی شما این ویژگی را نداره.

لاستیکها تاریخ انقضا دارن. شاید ظاهر خوبی داشته باشه ولی کارایی نداره. و سرعت چرخشی مشخصی از هم گسیخته میشه.
    لاستیکها از مواد بازیافتی دست چندم درست میشن و ساختار سلولی ضعیفی دارن.

تاریخ انقضای لاستیک رو مهندسین شرکت مرسدس بنز 5 سال در نظر گرفتن و حالا اگه با تکنولوژی ایران و مواد بازیافتی که تو ایران استفاده میشه، میدونی دیگه ایرانی ها چه جور آدمایی هستن دیگه. توصیف کردن نداره... ما عمر لاستیک رو فرضا 2 سال حداقل در نظر بگیریم. و فعل منقضع رو برای لاستیک مدل 83 شما صرف کنیم اینطوری میشه:

اِنتَقِضَل ، یَنتَقِضُل ، انقضاء ، انفَجِرَل ، یَنفَجِرُل ، انفجار

و اگر هر 2 سال 2 سال این معیار رو در نظر بگیریم لاستیک مدل 83 شما در صیغه ششم فعل منقضع و منفجر قرار داره.
    و در سرعت چرخشی مشخصی میتونه یه خرجی معادل قیمت یک خودروی پراید مدل 83 بی رنگ گردنت بزاره
    سلام
    ممنون از شما
    صرف فعلتون هم خیلی جالب بود
    خب پس اگه چنین تفاوت هایی کرده با همون زاپاس تعویضش میکنم ظاهرش به هم ریخته نبود ، اون رینگی که من یادمه باید رنگهاش میریخت با چکش کاری اما اینطور نبود فک میکنم اون زمان با یک رینگ دست دوم تعویض کردم که یادم رفته بود چون رینکهای من تاریخشون 12-2002 هست امام یکی از اونها 2-2004 هست احتمالا این یکی رینگ اون زمان کمتر ضربه خورده که به چشم نیومده
    این هم عکس رینگ ضربه خورده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    منظورتون در مورد سرعت چرخشی چی هست؟ چون من زیاد بیرون از شهر نمیرم حداکثر اگه خدای ناکرده روزی نیاز با زاپاس داشته باشم میتونم با سرعت 40 تا برم اپاراتی
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    ممنون از شما
    صرف فعلتون هم خیلی جالب بود
    خب پس اگه چنین تفاوت هایی کرده با همون زاپاس تعویضش میکنم ظاهرش به هم ریخته نبود ، اون رینگی که من یادمه باید رنگهاش میریخت با چکش کاری اما اینطور نبود فک میکنم اون زمان با یک رینگ دست دوم تعویض کردم که یادم رفته بود چون رینکهای من تاریخشون 12-2002 هست امام یکی از اونها 2-2004 هست احتمالا این یکی رینگ اون زمان کمتر ضربه خورده که به چشم نیومده
    این هم عکس رینگ ضربه خورده:
    منظورتون در مورد سرعت چرخشی چی هست؟ چون من زیاد بیرون از شهر نمیرم حداکثر اگه خدای ناکرده روزی نیاز با زاپاس داشته باشم میتونم با سرعت 40 تا برم اپاراتی
    با سپاس
    ظاهرش که خوب به نظر میاد.
    اگه رینگهای عقب سالم هستن میتونی با اونها هم عوض کنی. سیستم تعلیق چرخ عقب جوری نیست که با این ضربه ها تاثیری داشته باشه. همچنین بازی کمک عقب خیلی بیشتر از جلو هست و تجهیزاتی مثل سیبک و این چیزارو نداره.

سرعت چرخشی یعنی تعداد دور بر دقیقه...
    مسلما هرچه تعداد دور بر دقیقه زیاد تر باشه سرعت خودرو هم بیشتره و کارخونه ها این مقدار رو بر روی تایرها با مقدار کیلومتر بر ساعت مشخص میکنن.
    معمولا بین 165 تا 200 کیلومتر هست. و این عدد مقدار حداکثر سرعت تا قبل از اتمام تاریخ انقضای لاستیکه.

با این لاستیک تاریخ گذشته با 80 تا هم بری اتفاقی نمیافته اما اگر به یک دست انداز تیز بخوره احتمال پاره شدنش خیلی بالا میره. مخصوصا که اگه چرخ جلو باشه که فاجعه آفرینه. چون ترمز عمل نمیکنه و ماشین به یک طرف منحرف میشه.

14. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ظاهرش که خوب به نظر میاد.
    اگه رینگهای عقب سالم هستن میتونی با اونها هم عوض کنی. سیستم تعلیق چرخ عقب جوری نیست که با این ضربه ها تاثیری داشته باشه. همچنین بازی کمک عقب خیلی بیشتر از جلو هست و تجهیزاتی مثل سیبک و این چیزارو نداره.

سرعت چرخشی یعنی تعداد دور بر دقیقه...
    مسلما هرچه تعداد دور بر دقیقه زیاد تر باشه سرعت خودرو هم بیشتره و کارخونه ها این مقدار رو بر روی تایرها با مقدار کیلومتر بر ساعت مشخص میکنن.
    معمولا بین 165 تا 200 کیلومتر هست. و این عدد مقدار حداکثر سرعت تا قبل از اتمام تاریخ انقضای لاستیکه.

با این لاستیک تاریخ گذشته با 80 تا هم بری اتفاقی نمیافته اما اگر به یک دست انداز تیز بخوره احتمال پاره شدنش خیلی بالا میره. مخصوصا که اگه چرخ جلو باشه که فاجعه آفرینه. چون ترمز عمل نمیکنه و ماشین به یک طرف منحرف میشه.
    من با دقت که به این رینگ نگاه کردم در لبه ی رینگ کمی بالا پایین دیدم که در بقیه نبود
    چرخ ها رو هر 20.000 تا جلو عقب میکنم اگه اینکارو بکنم چند هزارتا بعد دوباره میاد جلو ، اما فک میکنم موردش خیلی خاص نیست وهمونطور خودتون گفتید با همون زاپاس عوضش میکنم چون مثل اینکه اونی که خیلی خراب بود خداروشکر قبلا تعویض کرده بودم که یادم رفته بود
    ممنون از راهنمایی های شما
    با سپاس

16. این کاربر از amirpcp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •