تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 77 از 97 اولاول ... 276773747576777879808187 ... آخرآخر
نمايش نتايج 761 به 770 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بله همونطور که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز گفتن میشه ..ساقه های که آسیب کمتری دیدن و تیغ ازشون جدا نشده میشه به عنوان قلمه ازشون استفاده کرد

چون جدا شدن تیغ به ساقه آسیب میزنه و ساقه آسیب دیده قدرت کمتری برای ریشه دادن داره ..

2. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mojtaba2321's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

بله میشه قلمه زد، من قلمه زدم و جواب گرفتم البته فقط از یک سوم بالای شاخه چون خیلی نازک و آبکی هست بعنوان قلمه
    استفاده نکنید
    منظورتون اینه که از یک سوم پایین که در آب میزارن استفاده نکنیم؟ یک سوم بالایی که گل داره نازک نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

میخوام چندتاقلمه از شمعدونی و حسن یوسف بیارم خونمون بکارم, ولی از وقتی قلمه هارو میچینم تا برسم خونمون 2 روز بدون آب وخاک می مونن, تو دو روز خراب میشن یا دووم میارن ؟

حـــــرفـه ای saye's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    mirror

پيش فرض

شاید کاملا خراب و پژمرده نشن ولی احتمال اینکه ریشه بدن و سلامتشون رو بدست بیاارن شاید 30 درصد یا کمتر باشه!!
    خوب میتونید تو یه گلدون یا کیسه ی کوچیک خاک بریزید و بذارید توی اون
    یک چیز دیگه
    حسن یوسوف و شمعدانی گیاهانی هستن که خوشبختانه انواع اونا تو همه ی شهر ها به وفور پیدا میشه
    شما از نزدیک محل زندگیتون این گیاه هارو تهیه کنید بهتره
    البته اینا پیشنهاد های منه
    باز .....

6. 2 کاربر از saye بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

میخوام چندتاقلمه از شمعدونی و حسن یوسف بیارم خونمون بکارم, ولی از وقتی قلمه هارو میچینم تا برسم خونمون 2 روز بدون آب وخاک می مونن, تو دو روز خراب میشن یا دووم میارن ؟
    سلام

لطفا سوالات مرتبط با گیاهان آپارتمانی رو در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بپرسین ..

ممکن هست قلمه به خاطر کمبود رطوبت خشک بشه یا آسیب ببینه قلمه آسیب دیده انرژی کافی برای

ریشه دادن رو نداره بهتره حداقل این دو روز مرطوب نگه داشته بشن ..

8. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

شاید کاملا خراب و پژمرده نشن ولی احتمال اینکه ریشه بدن و سلامتشون رو بدست بیاارن شاید 30 درصد یا کمتر باشه!!
    خوب میتونید تو یه گلدون یا کیسه ی کوچیک خاک بریزید و بذارید توی اون
    یک چیز دیگه
    حسن یوسوف و شمعدانی گیاهانی هستن که خوشبختانه انواع اونا تو همه ی شهر ها به وفور پیدا میشه
    شما از نزدیک محل زندگیتون این گیاه هارو تهیه کنید بهتره
    البته اینا پیشنهاد های منه
    باز .....
    ممنون از پیشنهادتون, خواهرم یه حسن یوسف داره که واقعا برگاش قشنگه ازاون میخوام, ولی من میخوام بیارمش خارج از ایران , واسه همین گلدون یا کیسه نمیتونم بیارم

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

نمی دونم کدوم کشور می رید ولی معمولا شمعدونی تو اون کشورها هست. در ضمن اجازه بردن گیاه دارید؟
    من راه حلم دستمال مرطوبه. اگر بتونی بدون دقدقه اینکه آیا می تونی گیاه ببری یا نه عمل کنی. تو اون ساک دستی که داری می بری تو هواپیما یه شیشه مربای بزرگ بردار گیاهتو بزار توش با یه دشتمال مبرطویم انتهای اونو بپوشون در شیشه رو ببند. هر نصف روزم می تونی درشو وا کنی و ببینی اوضاع از چه حاله و هم هواش عوض شه هم اینکه رطوبت کم شه. می تونی هم دستمالو چک کنی.. البته برخی اصلا یه خاک های مرطوب ژله ای استفاده می کنند. که گیاهو ته یه شیشه می کارند با اون بر درشو می بنند در مقصد باز می کنند. اما ار شزایطش و اینکه همه نوع گیاهی رو می شه اینجوری کرد خبر ندارم یه سزچی بکن تو اینترنت یا زا چندتا گیاه فروشی معروف بزرگ با تجهیرات بپرس ببین چی می شه.

11. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

نمی دونم کدوم کشور می رید ولی معمولا شمعدونی تو اون کشورها هست. در ضمن اجازه بردن گیاه دارید؟
    من راه حلم دستمال مرطوبه. اگر بتونی بدون دقدقه اینکه آیا می تونی گیاه ببری یا نه عمل کنی. تو اون ساک دستی که داری می بری تو هواپیما یه شیشه مربای بزرگ بردار گیاهتو بزار توش با یه دشتمال مبرطویم انتهای اونو بپوشون در شیشه رو ببند. هر نصف روزم می تونی درشو وا کنی و ببینی اوضاع از چه حاله و هم هواش عوض شه هم اینکه رطوبت کم شه. می تونی هم دستمالو چک کنی.. البته برخی اصلا یه خاک های مرطوب ژله ای استفاده می کنند. که گیاهو ته یه شیشه می کارند با اون بر درشو می بنند در مقصد باز می کنند. اما ار شزایطش و اینکه همه نوع گیاهی رو می شه اینجوری کرد خبر ندارم یه سزچی بکن تو اینترنت یا زا چندتا گیاه فروشی معروف بزرگ با تجهیرات بپرس ببین چی می شه.
    من نروژ زندگی میکنم. اجازه بردن گیاه رو نمیدونم, تاحالا بهش برنخوردم, وقتی بارو تحویل می گیریم موقع خروج گاهی سگ میارن کناردرخروجی اونم فکر کنم واسه مواد و... ولی چمدونارو نمی گردن ,اگه تویه جای کوچیک توباربزارم بعید میدونم مشکلی پیش بیادولی تو ساک دستی که عمرا بزارن , فقط 7ساعت توهواپیماس بقیش دیگه باقطار و.. مشکلی نیست
    خاک ژله ای هم خوبه باید ببینم میشه توش بیارم یانه
    من شمعدونی قرمز خوش رنگ میخوام که بابام داره اینجایی که هستم صورتی ونارنجی زیاد دارن
    ممنون از راهنماییتون

حـــــرفـه ای saye's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    mirror

پيش فرض

یک جعبه تهیه کنید متوسط و مستعطیلی یا ..
    یک پلاستیک کوچیک ابعاد 10 در 5 ضخیم که یک مشت خاک توش جا بگیره و هر 2 گیاه رو توی اون بذارید و بعد بذارید تو جعبه
    نه خیلی سنگین میشه و نه گلها میشکنن و پژمرده میشن
    فکر نکنم به گیاه گیر بدن اگر هم گیر بدن هم که همونجا میذارید میمونه دیگه

14. این کاربر از saye بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

راهنمایی خوبی کردین, همینکارو میکنم ولی اگه مورد داشته باشه و ببینن اینطوری نیستن که بگیرن و بی خیال بشن, جریمه میکنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •