تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 746 از 752 اولاول ... 246646696736742743744745746747748749750 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,451 به 7,460 از 7517

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

با سلام مجدد
    راستش من که صدای این هدفون رو نشنیدم و فقط از رو رویو های داده شده نقل قول کردم ولی خوب نوع صدای hd650 و ps500 با هم متفاوت هستن .حالا من زیاد با این نمودارهای فرکانسی اشنایی ندارم ولی صدای ps 500 گرم هست و صدای hd650 سرد و همین طور مدلهای دیگه ای grado .
    و پیشنهاد ویژه تا 600 دلار و البته کمی بیشتر از اون میتونین.
    1.hifiman he500
    audio technica ath-w1000x.2
    beyerdynamic dt990.3
    akg k701 .4
    sony mdr z1000.5
    shure srh940.6

2. 3 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    یک خبر و یا یک پیشنهاد خیلی خوب و فوق العاده و البته کمی گرون (ولی گرون نیست برای کسی که حرفه ای بخواد صدا رو دنبال کنه)
    با خرید این setup حدود 1600$ یعنی تقریبا خود هدفون hd800 مجانی خواهد بود. پیشنهاد میکنم این فرصت رو از دست ندین .تقریبا اولین باری هست که تو این مبلغ چنین تخفیفی شامل حال خریدار میشه.
    البته ممکنه جایه بحث داشته باشه این setup که خوشحال میشم دوستان عنوان کنن.با تشکر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 9 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با سلام مجدد
    راستش من که صدای این هدفون رو نشنیدم و فقط از رو رویو های داده شده نقل قول کردم ولی خوب نوع صدای hd650 و ps500 با هم متفاوت هستن .حالا من زیاد با این نمودارهای فرکانسی اشنایی ندارم ولی صدای ps 500 گرم هست و صدای hd650 سرد و همین طور مدلهای دیگه ای grado .
    و پیشنهاد ویژه تا 600 دلار و البته کمی بیشتر از اون میتونین.
    1.hifiman he500
    audio technica ath-w1000x.2
    beyerdynamic dt990.3
    akg k701 .4
    sony mdr z1000.5
    shure srh940.6
    از بین این ها که معرفی کردید این 3 تا چشم رو گرفته
    1.hifiman he500
    2- grado ps 500
    3 - سنهایزر hd 650
    نمودار فرکانسی اینجوری میشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد نمودار بگم خیلی خیلی به زبان ساده بخوام بگم هر چی به سمت بالاتر باشه بهتره و اون فرکانس ها بهتر شنیده میشن

اینم بگم دنبال هدفون رفرنس نیستم ( مثلا بیس داشته باشه )
    باز بنظرتون کدوم بهتره ؟

با تشکر
    Last edited by dooste.man83; 02-06-2012 at 22:32.

6. 3 کاربر از dooste.man83 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

ممنون از راهنماییت دنبال رفرنس نیستم ها ... از بین این ها که معرفی کردید کدوم هدفون ها رفرنس نیستن ؟ ( مثلا بیس خوب دارن )
    خواهش مي كنم
    راستش همه اينها بيس خوبي دارن ولي اول بايد بيس خوب رو واسه خودمون تعريف كنيم تا بعد.
    بعنوان مثال تو هيچ كدوم از رويو هاي هدفونهاي معرفي شده هيچ حرفي از ضعف بيس در اونها نيست ولي مثلا براي اكثر هدفونهاي سنهايزر و سوني اين رو گفتن و ميگن.(ولي من نظر متفاوتي دارم چون بيس همون طوري كه ضبط شده پخش ميشه )
    از بين اينها دو مدل براي من علامت سوال هستن از نظر يكي hifiman he500 وshure srh 940 .كه توصيه من به شما انتخاب از بين اين دو هست كه he500 بنا به سيستم ساختاريش نياز به امپ قوي داره ولي srh 90 با امپ معمولي و حتي با كارت صوتي خوب هم براحتي درايو ميشه.ولي بنظر من هدفونهاي اورتو ديناميك و الكترو استاتيكها كلا صداي بهتر و طبيعي تر خواهند داشت كه البته بيس قوي شامل اين سري نخواهد بود.
    موفق باشين

8. 4 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

ممنون سالار جان من بعد مطالعه ریویوو های مختلف دیدم که همه از صدای GRADO - PS500 راضی هستن و کسی نبوده بهش نمره کمتر از 5 از 5 داده باشه
    و نقظه قوتش بیس بسیار قوی و مید بسیار عالی هست ولی یک نکته ای که خیلی ها اشاره کردن اینه که جزئیات موزیک رو مثل مدل های قبلی از جمله RS 325 یا RS 1 پخش نمی کنه
    و بعد تحقیق بیشتر فهمیدم صدای دارک داره و در فرکانس های بالا متفاوت هست
    لینک زیر رو برای مقایسه قرار میدم که خودتون میتونید مشاهده کنید

آیا این مشکل برای هدفونی در این حد قیمت عیب بزرگی نیست ؟ نظرتون رو برای انتخاب بین GRADOO PS500 و HD 650 می خواستم و آیا تا 600 دلار پیشنهاد دیگه ای برای مدل دیگه ای هم دارید ؟...ممنون
    ببین همیشه حواست به این باشه که واژه هایی مثل dark , bright , veiled , ... به تنهایی معنای خاصی نداره؛ این واژه ها وقتی مفهوم دارن که در مقام مقایسۀ بین هدفون ها استفاده بشه
    مثلاً کسی که قبلاً rs1 داشته، مطمئناً ps500 رو هدفونی dark در نظر می گیره ولی اگر ps500 براش خیلی bright بوده، ps500 رو خوب در نظر می گیره

نکته ای که خیلی ها اشاره کردن اینه که جزئیات موزیک رو مثل مدل های قبلی از جمله RS 325 یا RS 1 پخش نمی کنه
    یک نکته ایی قدیما گفتم؛ یکی از اشتباهاتی که توسط افراد توی صدا انجام می گیره؛ اینه که های زیاد رو با جزئیات زیاد اشتباه می گیرن
    یکی از دلایل محبوبیت زیاد گرادو در سال های حدود 2005 دقیقاً همین بوده و هست
    به قول مایک ( نویسندۀ هدفونیا):
    "اون دوره وقتی ملت میدیدن با خرید sr80 چنین جزئیاتی (در اصل اشتباه گرفتن های با جزئیات) بدست میارن دیگه چرا باید میرفتن سراغ hd650 ؛ هدفونی که هم تیره بود و هم کم جزئیات (با توجه به سلیقۀ مردم اون دوره)
    در طی زمان گوش شنونده ها رشد پیدا کرد و تونستن تفاوت بین جزئیات و صرفاً های زیاد قائل بشن
    این شد که به مرور زمان، hd650 محبوبتر شد و از هدفونی با صدای تیره و محو در فرکانس های بالا تبدیل شد به هدفونی با صدای مناسب و خوشایند (smooth ) این گردش سلیقۀ بازار، باعث شده که خود گرادو هم تجدید نظرهای کلی در صدای محصولاتش بخواد انجام بده؛ و حاصلش شد مدل موقتhf2 که بعد از استقبال مناسب، به تولید ps500 منجر شد.
    این ها جزیئات چیزی بود که سالار جان توی پست قبلیشون گفتن.

ممنون از راهنماییت دنبال رفرنس نیستم ها ... از بین این ها که معرفی کردید کدوم هدفون ها رفرنس نیستن ؟ ( مثلا بیس خوب دارن )
    hd650 به خاطر بیس خیلی خوبش معروفه
    برای کسی که از گرادو خوشش بیاد، hd650 تیرست
    اگر کسی دنبال فرکانس های بالای اغراق شده و بیس اغراق شده (به عبارت دیگه مید تضعیف شده؛ پاسخ فرکانسی V شکل) هستش، dt990
    همه چی بستگی به این داره که سلیقۀ شما چیه؟
    در ضمن همون گرادو هم نیازمند آمپ هست؛ نه برای درایو شدن بلکه برای رسیدن به کمال توانایی هاش
    k701, he500, dt990 رو میدونم که آمپ قوی می خواد، هم برای درایو شدن و هم برای کیفیت
    hd650 آمپ با کیفیت می خواد.
    در ضمن به عنوان یک اصل کلی همیشه در نظر داشته باش که هرچی هدفون شفاف تر باشه، اشتباهات و بی کیفیتی های توی ستاپ صوتی رو بیشتر نشون میده، پس کسی که میره سراغ گرادو یا k701 یا he500 ، لااقل 150 دلار هم پول دک میده و از اونور کیفیت فایل صوتی ها هم بالا تر از حالتی باید باشه که مثلاً hd650 می خوای تهیه کنی

سلام دوستان
    یک خبر و یا یک پیشنهاد خیلی خوب و فوق العاده و البته کمی گرون (ولی گرون نیست برای کسی که حرفه ای بخواد صدا رو دنبال کنه)
    با خرید این setup حدود 1600$ یعنی تقریبا خود هدفون hd800 مجانی خواهد بود. پیشنهاد میکنم این فرصت رو از دست ندین .تقریبا اولین باری هست که تو این مبلغ چنین تخفیفی شامل حال خریدار میشه.
    البته ممکنه جایه بحث داشته باشه این setup که خوشحال میشم دوستان عنوان کنن.با تشکر
    چرا منتظری؟ بخر دیگه
    من توی این رده مطالعه نداشتم، ولی همیشه این ستاپ هدروم رو شنیدم که با hd800 استفاده می کردن

یک چیزی بگم، از دهن مایک خیلی شنیدم که می گه hd800 خیلی به ستاپ صوتی وابستست
    به قول خودش که می گه: "به دوستام گفتم که hd800 هدفونیه که بهتون نشون میده هر یک دلار ستاپ چند هزار دلاریتون کجا رفته" جای دیگه هم گفته که اگر ستاپ خوب باهاش مچ نشه، چیزی بیشتر از هدفون الکی گرون نیست
    اگر عجله داشته باشی، میتونی زیر ریویو که مایک از hd800 نوشته کامنت بزاری و از مچ شدن هدفون با این ستاپ سایت هدروم سوال کنی
    Last edited by rave-87; 02-06-2012 at 23:08.

10. 7 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

با تشكر از rave-87 عزيز بابت توضيحات شيوا و كام و تشكر بابت اصلاح و تكميل پست بنده
    در مورد setup گفته شده راستش اگه سال پيش همچين موقعيتي پيش ميومد اصلا فرصت رو از دست نميدادم اميدوارم از اين تخفيفها براي هدفونهاي الكترو استاتيك هم بزارن مثلا يجا 1600 دلار هم براي Omega 2 تخفيف بدن يا يه امپ خيلي خوب همين headroom براي 007 درست كنه و setup رو همراه هدفون مجاني با 100 دلار هزينه shipping مجاني هراج كنه.اون وقته كه شاعر ميگه من و اين همه خوشبختي محاله محاله محاله .

12. 5 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

rave_87 عزیز ممنونم از راهنماییت و توضیحات عالی که دادی واقعا لذت بردم و استفاده کردم
    در پست های قبلی اشاره شده بود دارک بودن صدا کلا ضعف یک هدفون حساب میشه ( یا حداقل دارک نباشه خیلی بهتره ) و دارک بودن هم به فرکانس های های بر می گرده ( من bright بودن رو برای خودم تیز بودن صدای تیوتر معنی می کنم که گاهی زیادیش آزا دهنده هم هست ) البته امیدوارم درست گفته باشم
    دارک بودن در جایی که بیس قوی باشه عیب حساب میشه چون باعث میشه فرکانس (( های )) در بیس گم بشه اما در هدفون های open با توجه به اینکه بیس معمولا حد مشخصی داره و بیش از اندازه نیست دارک بودن مشکلی رو ایجاد نمی کنه ( در شنیدن فرکانس (( های )) )
    برای این هم هست که با اینکه هدفون گرادو p-500 دارک هست اما باز هیچکس با این موضوع مشکلی نداره اما همین مسئله در هدفون هایی مثل dr dre عیب بزرگی میشه که همه بهش اشاره می کنن

1- شما موافقید که ای دارک بودن در هدفون open عیب نیست و مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

2- سوال دیگه ای هم دارم اینه که کلا چرا در سری جدید گرادو میان صدا رو دارک میکنن یعنی صدای دارک برای شنونده لذت بخش تره ؟ ( چون دیدم خیلی از هدفون های جدید این مسئله رو دارن )

3- اگر فعلا فقط امکان استفاده از کارت صدای کریتیو تیتانیوم hd برام باشه ( نوشته تا 330 اهم درایو می کنه ) از بین 3 هدفون
    1.hifiman he500
    2- grado ps 500
    3 - سنهایزر hd 650
    شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

4- اگر آمپ جدا و بهتر بگیرم کدوم رو پیشنهاد میدید ؟( البته اگر آمپ بهتر نیاز باشه )

ببخشید سوالاتم زیاد شد اما نظر شما و اساتید دیگه برام مهمه
    با تشکر
    Last edited by dooste.man83; 03-06-2012 at 02:32.

14. 4 کاربر از dooste.man83 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

rave_87 عزیز ممنونم از راهنماییت و توضیحات عالی که دادی واقعا لذت بردم و استفاده کردم
    در پست های قبلی اشاره شده بود دارک بودن صدا کلا ضعف یک هدفون حساب میشه ( یا حداقل دارک نباشه خیلی بهتره ) و دارک بودن هم به فرکانس های های بر می گرده ( من bright بودن رو برای خودم تیز بودن صدای تیوتر معنی می کنم که گاهی زیادیش آزا دهنده هم هست ) البته امیدوارم درست گفته باشم
    دارک بودن در جایی که بیس قوی باشه عیب حساب میشه چون باعث میشه فرکانس (( های )) در بیس گم بشه اما در هدفون های open با توجه به اینکه بیس معمولا حد مشخصی داره و بیش از اندازه نیست دارک بودن مشکلی رو ایجاد نمی کنه ( در شنیدن فرکانس (( های )) )
    برای این هم هست که با اینکه هدفون گرادو p-500 دارک هست اما باز هیچکس با این موضوع مشکلی نداره اما همین مسئله در هدفون هایی مثل dr dre عیب بزرگی میشه که همه بهش اشاره می کنن

1- شما موافقید که ای دارک بودن در هدفون open عیب نیست و مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

2- سوال دیگه ای هم دارم اینه که کلا چرا در سری جدید گرادو میان صدا رو دارک میکنن یعنی صدای دارک برای شنونده لذت بخش تره ؟ ( چون دیدم خیلی از هدفون های جدید این مسئله رو دارن )

ببخشید سوالاتم زیاد شد اما نظر شما و اساتید دیگه برام مهمه
    با تشکر
    خواهش می کنم
    راستش فکر نمی کنم ربطی به باز یا بسته بودن هدفون داشته باشه
    به طور مستقیم هم ربطی به بیس نداره
    مثلاً همونطور که مثال زدم، بیردینامیک پاسخ فرکانسیش V شکل هست و منطقاً دارک نیست؛ ولی hd650 که بیس پانچی و گرم و دلنشینش محبوب دل هاست، خیلی ها می گن که مقداری دارک هستش
    بازم تأکید می کنم، هرکی که داره می گه فلان هدفون دارک یا برایت یا ... هست حتماً اون هدفون رو با استانداردی که درون مغز خودش هست مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده که فلان هدفون مثلاً دارک هست
    یعنی مثلاً من گرادو رو هدفون طبیعی می دونم، بعد میام می گم hd650 تیرست؛ یا k701 یا he500 رو طبیعی میدونم، بعد میام می گم hd650 تیرست؛ خلاصه بعد از یک مدت دیگه کسی نمیاد بگه hd650 در مقایسه با فلان هدفون تیرست؛ و همه فقط می گن که hd650 مقداری تیرست؛ ولی شنونده باید همیشه حواسش باشه که این واژه های توصیف کنندۀ ویژگی های هدفون، همیشه در مقام مقایسست که مفهوم داره.
    خلاصه اینکه کسی که می خواد از ریویو ها استفاده کنه، باید یک جایی گوش خودش رو با نویسندۀ ریویو کالیبره کنه
    مثلاً شما اگر می خوایی بدونی hd650 وضعیتش برات چطوره، میایی از طرف میپرسی که hd650 در مقایسه با b&W p5 دارک هست یا نه؟

در نهایت قدیمها هم گفتم، اینکه دارک بودن ضعف هست یا نه، بستگی به خود آدم داره؛ این حرف نیاز به مدرک نداره ولی اگرم مدرک می خواد، میشه همون داستان hd650 و گرادو رو به عنوان مدرک تعریف کرد
    هدفون دارک برای کسی عیب محسوب میشه که دنبال هدفون مانیتور و کاملاً طبیعی هست و از طرفی فایل های موسیقی هم که داره طوری ضبط شدن که توی فرکانس های بالا سوت نمی کشن (قبلاً گفتم که بعضی فایل های صوتی، توی استودیو طوری ضبط شدن که توی فرکانس های بالا سوت ( sibilance ) می کشن )

اینکه چرا محصولات دارن بیشتر به سمت صدای دارک میرن، رو باید از مشتری ها پرسید؛ شاید فهمیدن که میشه جزییات زیادی داشت در عین اینکه های کمی داشت
    شاید موسیقی اکثریت ایجاب میکنه
    شاید چونکه مثل قدیم ها فقط افراد کاربلد خرج زیادی برای هدفون نمی کنن و افراد معمولی زیادی شروع به خرج های زیاد برای هدفون کردن؛ واین افراد معمولی، صرفاً برای لذت بردن از موسیقی، هدفون می خرن و از اونطرف این ریلکسیشن رو در هدفون هایی با های خیلی نرم و در مواقعی تضعیف شده پیدا کردن، پس شرکت های هدفون سازی هم مجبور به تولید هرچه بیشتر این نوع هدفون ها شدن

3- اگر فعلا فقط امکان استفاده از کارت صدای کریتیو تیتانیوم hd برام باشه ( نوشته تا 330 اهم درایو می کنه ) از بین 3 هدفون
    1.hifiman he500
    2- grado ps 500
    3 - سنهایزر hd 650
    شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟
    4- اگر آمپ جدا و بهتر بگیرم کدوم رو پیشنهاد میدید ؟( البته اگر آمپ بهتر نیاز باشه )
    ببین نکتۀ مهم اینه که تو از صدای کدوم خوشت بیاد، نه اینکه صرفاً امکان درایو کردن کدوم رو داشته باشی
    اگر قضیه فقط درایو کردن هستش( به این منظور که بلندی صدا رو بتونی تا حد مطلوب بالا ببری)، گرادو و hd650 گزینه هات هستن ولی گرادو خیلی منطقی تره

در مورد اون امپدانسی که روی کارت صوتی نوشته ، شما اون عدد رو بیخیال، امپدانس توی خرید های در این سطح، به تنهایی عدد به درد نخوریه
    چونکه اگر اینجوری بود he6 با امپدانس 60 اهم، از سخت درایو شدنی ترین هدفون های هدفای نمی بود (یا مثلاً k701 یا k1000 )

High impedance headphone: requires more voltage but less current
    Low impedance headphone: requires less voltage but more current
    Amplfier output impedance: the lower the better for any impedance headphone
    higher efficiency (for example: 102 dB/1 mW) less power required
    ​lower efficiency: (for example: 91 dB/mW) more power required
    حاج سالار عزیز! این schiit lyr رو می دونی الأن توی ایران چند میدن؟
    Last edited by rave-87; 03-06-2012 at 09:45.

16. 5 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

خواهش می کنم
    راستش فکر نمی کنم ربطی به باز یا بسته بودن هدفون داشته باشه
    به طور مستقیم هم ربطی به بیس نداره
    مثلاً همونطور که مثال زدم، بیردینامیک پاسخ فرکانسیش V شکل هست و منطقاً دارک نیست؛ ولی hd650 که بیس پانچی و گرم و دلنشینش محبوب دل هاست، خیلی ها می گن که مقداری دارک هستش
    بازم تأکید می کنم، هرکی که داره می گه فلان هدفون دارک یا برایت یا ... هست حتماً اون هدفون رو با استانداردی که درون مغز خودش هست مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده که فلان هدفون مثلاً دارک هست
    یعنی مثلاً من گرادو رو هدفون طبیعی می دونم، بعد میام می گم hd650 تیرست؛ یا k701 یا he500 رو طبیعی میدونم، بعد میام می گم hd650 تیرست؛ خلاصه بعد از یک مدت دیگه کسی نمیاد بگه hd650 در مقایسه با فلان هدفون تیرست؛ و همه فقط می گن که hd650 مقداری تیرست؛ ولی شنونده باید همیشه حواسش باشه که این واژه های توصیف کنندۀ ویژگی های هدفون، همیشه در مقام مقایسست که مفهوم داره.
    خلاصه اینکه کسی که می خواد از ریویو ها استفاده کنه، باید یک جایی گوش خودش رو با نویسندۀ ریویو کالیبره کنه
    مثلاً شما اگر می خوایی بدونی hd650 وضعیتش برات چطوره، میایی از طرف میپرسی که hd650 در مقایسه با b&W p5 دارک هست یا نه؟

در نهایت قدیمها هم گفتم، اینکه دارک بودن ضعف هست یا نه، بستگی به خود آدم داره؛ این حرف نیاز به مدرک نداره ولی اگرم مدرک می خواد، میشه همون داستان hd650 و گرادو رو به عنوان مدرک تعریف کرد
    هدفون دارک برای کسی عیب محسوب میشه که دنبال هدفون مانیتور و کاملاً طبیعی هست و از طرفی فایل های موسیقی هم که داره طوری ضبط شدن که توی فرکانس های بالا سوت نمی کشن (قبلاً گفتم که بعضی فایل های صوتی، توی استودیو طوری ضبط شدن که توی فرکانس های بالا سوت ( sibilance ) می کشن )

اینکه چرا محصولات دارن بیشتر به سمت صدای دارک میرن، رو باید از مشتری ها پرسید؛ شاید فهمیدن که میشه جزییات زیادی داشت در عین اینکه های کمی داشت
    شاید موسیقی اکثریت ایجاب میکنه
    شاید چونکه مثل قدیم ها فقط افراد کاربلد خرج زیادی برای هدفون نمی کنن و افراد معمولی زیادی شروع به خرج های زیاد برای هدفون کردن؛ واین افراد معمولی، صرفاً برای لذت بردن از موسیقی، هدفون می خرن و از اونطرف این ریلکسیشن رو در هدفون هایی با های خیلی نرم و در مواقعی تضعیف شده پیدا کردن، پس شرکت های هدفون سازی هم مجبور به تولید هرچه بیشتر این نوع هدفون ها شدن

ببین نکتۀ مهم اینه که تو از صدای کدوم خوشت بیاد، نه اینکه صرفاً امکان درایو کردن کدوم رو داشته باشی
    اگر قضیه فقط درایو کردن هستش( به این منظور که بلندی صدا رو بتونی تا حد مطلوب بالا ببری)، گرادو و hd650 گزینه هات هستن ولی گرادو خیلی منطقی تره

در مورد اون امپدانسی که روی کارت صوتی نوشته ، شما اون عدد رو بیخیال، امپدانس توی خرید های در این سطح، به تنهایی عدد به درد نخوریه
    چونکه اگر اینجوری بود he6 با امپدانس 60 اهم، از سخت درایو شدنی ترین هدفون های هدفای نمی بود (یا مثلاً k701 یا k1000 )

حاج سالار عزیز! این schiit lyr رو می دونی الأن توی ایران چند میدن؟
    با سلام خدمت rave-87 عزیز
    برادر توضیحات فوق العاده ای بود یه چند نکته دیگه هم الان دست گیرم شد که با اجازه منم به توضیحاتتون اضافه کنم
    اول اینکه هدف اصلی شرکتهای هدفون سازی در مرحله اول جذب بازار فروش هست که با توجه به سبکهای پرطرفدار موسیقی طراحی و تولید میشن.حالا مثلا اگه گرادو میاد و امضای صدای هدفونهاش رو تغییر میده نشان دهنده تغییر اکثریت سلیقه موسیقیایی شنونده ها هست که البته ازش استقبال هم میشه.وقتی یک شرکت حرفه ای این کار رو انجام میده و بفرض مثال صدای هدفونهاش رو نسبت به هدفونهای قبلیش دارک میکنه دلیلش همون سازگار کردن هدفونهاش با طبع موسیقیای و سبکهای موسیقی هست که بلافاصله هم نتیجه میگیره.
    نکته دیگه اینکه شرکتها قبل از اینکه هدفونشون رو طراحی کنن و نوع صدای هدفون رو بوجود بیارن هیچ وقت بدنبال گراف صدای هدفون نیستن.اولویت برای اونها صدای فلت و یکنواخت هست و در مرحله بعد با توجه به اعمال تغییرات در دیافراگم و درایو و کاپ هدفون و ایجاد تغییرات و تقویت بعضی فرکانسهای مورد نظرشون صدای نهایی رو با توجه به سبکی که اون هدفون بیشتر برای اون منظور ساخته شده بدست بیارن حالا دیگه بعد از اعمال این تغییرات بعضی فرکانسها ضعیف بشن اون شرکت بدنبال رفع یا تقویت اون بر نمیاد چون هم هزینه خیلی زیادی خواهد داشت هم اینکه مهمتر هدف اصلی که سبک موسیقی هست دوباره از بین میره و صدا رو به فلت شدن میکنه.بعنوان مثال شرکت akg برای ساخت هدفون k3003 بخاطر رفع تقریبا تمامی مشکلات و تقویت فرکانسهای تضعیف شده و ایجاد فضای soundstage بازتر و خیلی مسائل دیگه مجبور به استفاده از یک درایو و چند ارمیچر برای تولید صدای بهتر و فیلترهای تنظیم تون صدا شد که در نهایت به ساخت یک هدفون ترکیبی بسیار گرون 1500 $ ختم شد.حالا این هدفون داخل گوشی هست و تو هدفونهای فول سایز نمیشه با درایو های دینامیک و الکترو استاتیک با هم این کار رو انجام داد.(فوقش میشه ارتودینامیک که نهایتن اون هم نوعی دینامیک هست).
    بقیه توضیحات رو با مثالهای کاملا روشن rave-87 عزیز بیان کردن.
    برادر امروز و فردا تعطیل هست انشا الله پس فردا سوال کنم عرض کنم خدمتتون .من حدود 900 هزار خریدم ولی ali.chegovara یه بار که صحبت میکردیم میگفت حدود 700 هزار همین داخل ایران موجود هست که قیمت خیلی منطقی بنظر میرسه.حالا بعد تعطیلی پیگیری میکنم از این دوستمون هم میپرسیم قیمت نهایش مشخص میشه.
    با تشکر.

18. 5 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ali.cheguevara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود سالار جان.
    با زحمتهای ما؟
    واقعا انسان خوبی هستید و در کمک به همنوع از هیچ کوششی دریغ نمیکنید.خوشحالم که دوستی مثل شما دارم.
    من خواستم این ست رو سفارش بدم واسم بیارن.اینقدر هول شده بودم که قراره یه HD800 مجانی بگیرم که نگو.ولی هر چی سایت رو زیر و رو کردم چیزی راجع به HD800 ننوشته بود.فقط این 3 تا آمپ بود.همین.
    یه برسی مجدد کنید و خبرش رو به اطلاع ما و بقیه دوستان برسانید.
    با سپاس
    موفق باشید.

20. 2 کاربر از ali.cheguevara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •