تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 74 از 176 اولاول ... 246470717273747576777884124174 ... آخرآخر
نمايش نتايج 731 به 740 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام استاد عطا من هفته پیش با راهنمایی شما و خواندن ریویو‌های موجود در اینترنت یه هارد پرتابل 1 ترابایتی WD-my-passport-ultra خریدیم.

2 سؤال داشتم :

(1) - من تا به امروز برای رمزنگاری اطلاعاتم روی فلش و هارد‌های اینترنال از نرم‌افزار TrueCrypt استفاده می‌کردم ولی این هارد دیسک WD-my-passport-ultra همراه با خودش یکسری نرم‌افزار داشت که به نظرم برای رمزنگاری اطلاعات روی هارد به کار می‌ره و من از هیچ کدام استفاده نکردم ، چرا؟

چون در جایی خواندم رمزنگاری داده‌ها با این نرم‌افزارهای همراه هارد WD-my-passport-ultra به صورت سخت‌افزاری و توسط Chipset خاصی که روی بُرد هارد تعبیه شده انجام میشه که علاوه بر اینکه امکان دستیابی به password توسط ابزارهای سخت‌افزاری خاصی وجود دارد ، بدتر از آن رمزنگاری سخت‌افزاری شانس خرابی هارد رو بالاتر می‌بره و بهتره از رمزنگاری نرم‌افزاری مثل TrueCrypt استفاده بشه.

(2) - هنگام خریدن هارد WD-my-passport-ultra از بازار بیشتر فروشنده‌ها معتقد بودند تفاوت سخت‌افزاری خاصی میان نسخه WD-Elements-portable و WD-my-passport-ultra وجود نداره ولی من طبق ریویو‌های اینترنتی که خوانده بودم و درصد خرابی نسخه passport رو کمتر از Elements می‌دونستند اقدام به خرید WD-my-passport-ultra کردم.

آیا اطلاعات من، درمورد افزایش شانس خرابی هارد، در صورت استفاده از رمزنگاری سخت‌افزاری تعبیه شده روی هارد صحیح است یا نه ؟

آیا واقعاً تفاوت سخت افزاری خاصی (مثلاً میان نوع موتور و هد‌ها و برد PCB) در دو مدل پرتابل وسترن-دیجیتال یعنی passport و Elements وجود نداره و این تفاوت قیمت به خاطر نرام‌افزارهای رمزنگاری مدل passport است؟

پیشاپیش از شما به خاطر توجه و راهنمایی‌های‌تان تشکر می کنم.
    سلام .

چون در جایی خواندم رمزنگاری داده‌ها با این نرم‌افزارهای همراه هارد WD-my-passport-ultra به صورت سخت‌افزاری و توسط Chipset خاصی که روی بُرد هارد تعبیه شده انجام میشه که علاوه بر اینکه امکان دستیابی به password توسط ابزارهای سخت‌افزاری خاصی وجود دارد ، بدتر از آن رمزنگاری سخت‌افزاری شانس خرابی هارد رو بالاتر می‌بره و بهتره از رمزنگاری نرم‌افزاری مثل TrueCrypt استفاده بشه.
    در این هارد دیسکهای اکسترنال WD may passport و مدلهای مشابه ؛ چه پسورد بگذارید و چه نگذارید به هر حال اطلاعات ابتدا Encrypt و سپس بر روی هارد دیسک ذخیره میشود. وقتی از True Crypt استفاده میکنید انگار دوبار دارید رمزگذاری میکنید (دوبله) که کار بیهوده ای هست .

نوع الگوریتم رمزگذاری بستگی به قابلیتهای موجود در کنترلر SATA To USB دارد . مثلاً کنترلر Symwave SW6316 ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) از الگوریتم رمزگذاری AES استفاده میکند و همچنین قابلیت تایید هویت ، هنگامی که به سیستم متصل میشود (همان پسورد گذاشتن و lock کردن هارد دیسک اکسترنال) را دارد .

اگر ماژول SATA To USB قابل جدا شدن باشد و اگر پسوردی تعیین نکرده باشید (هارد دیسک lock نشده باشد) ، در صورت خرابی ماژول SATA To USB دستگاههایی موجود هست که میتواند اطلاعات کد شده را دیکد و سپس بر روی هارد دیسک دیگر ذخیره کند . البته قبل از اینکار باید نوع کنترلر SATA to USB مشخص و سپس از همان دستگاهی استفاده کرد که دقیقاً همان کنترلر را داشته باشد . ولی اگر هارد دیسک lock باشد این دستگاهها بکار نخواهند آمد و فکر نمیکنم ابزاری برای کشف password وجود داشته باشد .

آیا اطلاعات من، درمورد افزایش شانس خرابی هارد، در صورت استفاده از رمزنگاری سخت‌افزاری تعبیه شده روی هارد صحیح است یا نه ؟
    همانطوریکه قبلاً هم اشاره کردم ، فرایند کد و دیکد شدن اطلاعات توسط کنترلر SATA to USB انجام میشود و ربطی به خود هارد دیسک ندارد . اگر ماژول SATA To USB خراب شود شما میتونید از ماژول دیگری استفاده کنید بشرطی که نوع کنترلر آنها دقیقاً یکسان باشد و یا اینکه از دستگاهی به نام WD USB HDD Image Unlocker Pro استفاده کنید.

متاسفانه هارد دیسکهای اکسترنال پرتابل مثل my passport ultra مازول SATA to USB جداگانه ای ندارد و بعبارت دیگر جزئی از برد هارد دیسک هست که محدودیت و مشکلات زیادی را ایجاد میکند.

آیا واقعاً تفاوت سخت افزاری خاصی (مثلاً میان نوع موتور و هد‌ها و برد PCB) در دو مدل پرتابل وسترن-دیجیتال یعنی passport و Elements وجود نداره و این تفاوت قیمت به خاطر نرام‌افزارهای رمزنگاری مدل passport است؟
    هر کمپانی تولید کننده ، با استفاده از روشهایی سعی میکند که هزینه های تولید را کاهش دهد . یکی از این روشها یکسان سازی تولیدات هست ولی برای افزایش تنوع تولید ، تفاوتهای جزئی را هم به آن اضافه میکند بطوری که ساختار اصلی آن همچنان دست نخورده باقی میماند . مطمئن باشید که از لحاظ فنی ، تفاوتی بین اجزاء داخلی ایندو مدل از جمله Spindle ، Head و ... وجود ندارد . تفاوت ایندو مدل صرفاً در کنترلرهای متفاوت SATA To USB ، شکل ظاهر و امکانات نرم افزاری خلاصه میشود .
    Last edited by ata.royalfalcon; 28-07-2014 at 17:53.

2. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه leo_meb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    سبزوار

پيش فرض

میشه هاردرو پارتیشن بندی کرد و واسه هر پارتیشن پسوورذ جدا گذاشت؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میشه هاردرو پارتیشن بندی کرد و واسه هر پارتیشن پسوورذ جدا گذاشت؟
    اگر هارد اكسترنال شما WD my book هست قابليت Hardware Encryption براي كل هارد ديسك (چه يكعدد پارتيشن داشته باشد و يا چند عدد پارتيشن) اعمال ميشود . اگر ميخواهيد پارتيشن خاصي را رمزگذاري كنيد بايد از نرم افزارهاي ديگري مثل Bit locker و يا True Crypt براي اينكار استفاده كنيد .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه leo_meb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    سبزوار

پيش فرض

یه نرم افاری که سرعت رو پایین نیاره،وجود داره؟
    در حدی که وقتی هارد به کامپیوتر وصل میشه پسوورد بخاد!!
    لازم نیس ضد -- و ... باشه( چون شنیدم truecrypt نرم افزار خیلی خوبیه و هیچ جوره نمیشه قفلشو باز کرد)

داره خودمونی میشه S.H.B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

سلام
    من میخوام هارد اکسترنال بخرم . چون اطلاعات زیادی ندارم و سر رشته ای تو این کار ندارم از دوستان میخوام کمک کنن.
    یک نوع دکستاپ و یک نوع پرتابل پیشنهاد بدین.(1ترابایت یا 2 ترابایت)
    کاربرد من بیشتر برای آرشیو فیلم هست.
    قیمتشم نهایتا 300 بیشتر نشه!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه نرم افاری که سرعت رو پایین نیاره،وجود داره؟
    لازم نیس ضد -- و ... باشه( چون شنیدم truecrypt نرم افزار خیلی خوبیه و هیچ جوره نمیشه قفلشو باز کرد)
    نرم افزارهاي رمزگذاري به هر حال سرعت را پايين ميآورند چون اطلاعات بايد كد و ديكد شوند كه زمانبر خواهد بود . ميزان كاهش هم بستگي به توان پردازشي CPU ، نوع هارد ديسك و نوع الگوريتم رمزگذاري دارد.

در نرم افزار True Crypt ، اطلاعات رمزگذاري شده ابتدا بايد توسط همان نرم افزار mount و سپس پسورد وارد شود . ولی Bit locker نیازی به اینکار نیست و به محض اینکه به سیستم متصل بشود و یا روی همان پارتیشن کلیک کنید پیغام پسورد ظاهر میشود .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من میخوام هارد اکسترنال بخرم . چون اطلاعات زیادی ندارم و سر رشته ای تو این کار ندارم از دوستان میخوام کمک کنن.
    یک نوع دکستاپ و یک نوع پرتابل پیشنهاد بدین.(1ترابایت یا 2 ترابایت)
    کاربرد من بیشتر برای آرشیو فیلم هست.
    قیمتشم نهایتا 300 بیشتر نشه!
    سلام .

برای انواع دسکتاپی میتونید WD my book و یا Seagate Backup pls Desktop انتخاب کنید (دو ترابایتی این مدلها تا سقف 300 هزار تومن در بازار پیدا میشود - باید بگردید) . تفاوتهای کلی ایندو مدل را در پست دوم همین تاپیک توضیح دادم .

برای پرتابل بازهم میتونید از برندهای WD و یا Seagate انتخاب کنید . با توجه به محدودیت بودجه نهایت یکترابایت قابل انتخاب هست .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام دوستان من میخوام یه هارد یک ترا بگیرم برای سیستمی که خیلی روش بازی نمیکنم. در این حالت rpm مهمتره یا cash?
    به نظرتون rpm 7200 و cash 32 مناسبه؟ این هارد با قیمت 168 تومن خوبه؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من میخوام یه هارد یک ترا بگیرم برای سیستمی که خیلی روش بازی نمیکنم. در این حالت rpm مهمتره یا cash?
    به نظرتون rpm 7200 و cash 32 مناسبه؟ این هارد با قیمت 168 تومن خوبه؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام .
    قطعاً RPM مهمتر هست . اگر امکانش هست سعی کنید از برندهای دیگری مثل Seagate و یا حتی WD Blue انتخاب کنید .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام من دیروز رفتم یه هارد وسترن blue 1 tb گرفتم روش زده cashe 32 ضمنان برچسب روش هم آبیه و blue. هم نوشته شده روش. فروشنده هم گفت 7200 هستش. الان که مدلشو سرچ میکنم فقط با اسم green. میاره جایی ننوشته blue هستش. جریانش چیه؟ اسم مدل اینه:
    Wd10EARS

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •