تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 703 از 904 اولاول ... 203603653693699700701702703704705706707713753803 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,021 به 7,030 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

دوستان مدتیه تو صندوق عقب من زمانیکه بارون میاد آب جمع میشه
    کسی این مشگلو داشته؟چیکار باید بکنم؟
    پراید 131
    سلام

احتمال داره لاستیک های که دور صندوق رو ابندی میکنن پاره یا خراب شده باشن

2. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

امروز چراغ چک روشن شد... مشکل از چیه؟ پراید 88 دارم 2 گانه سوز. ممکنه از گاز باشه؟ چتد روز پیش هم نشانگر گاز که مثلا نشون میده چند خان از گاز مونده صاف شد ولی دوباره خودش درست شد.مشکل از چیه؟
    وقتی چراغ روشن شد ماشین شروع کرد بد کار کردن یا تغییری احساس نکردین؟

4. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام

روغن از کجا نشت میکنه دقیقاً ؟ از محل نصب واشر سرسیلندر ؟ مطمئن هستین که اشتباه نمیکنین ؟
    آیا محل نشتی رو با کمی بنزین تمیز کردین تا مطمئن بشین نشتی دقیقاً از کجاست ؟
    تشخیص صحیح نصف علاج هست
    دوست عزیز اطراف واشر سرسیلندر که دقیق باز نیست که دیده بشه ولی وقتی با چراغ قوه پشت موتور را که بین اویل ماژول و بدنه موتور هست نگاه میکنم یکمی روغن دیده میشه که خشکش هم کردم ولی چندروز بعد دیدمش همونطوری شده دقیقا که دیده نمیشه ولی زیر ماشین را که نگاه میکنی همه جا روغنی هست و وقتی سینی را که باز کردیم دیدم دور کارتل کلا روغنی هست مثل اینکه از بالا روغن ریختن و تا پایین همه جا روغنی شده مخصوصا طرف شاگرد موتور یا همون طرفی که تسمه تایم وجود داره و همونطور که عرض کردم وقتی قاب بالای تسمه تایم را از باز کردم تسمه روغنی نبود و کاملا خشک بود. چون بعد از تعویش واشر درب سوپاپ ماشین موتور را دادم کارواش معلوم میشه که این روغن ها دوباره جدیدا نشت کرده.
    شما چه احتمالی میدید و چیکار باید بکنم به هر مکانیکی نشون میدم میگه باید بازش کنم تا بفهمم از چیه؟
    آیا بدم تو نمایندگی واشر سرسیلندر را با گارانتی باز و تعویض کنن؟ آیا مثل روز اولش میشه؟(با توجه به اینکه موتور نه آب و نه روغن کم و نه قاطی میکنه و عین اسب کار میکنه و هیچ ایرادی ظاهرا نداره)

آخر فروم باز matr!x_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

وقتی چراغ روشن شد ماشین شروع کرد بد کار کردن یا تغییری احساس نکردین؟
    نه تغییر خصی نکرد. فقط ماشینو خاموش کردم.. سویچ در اودرم دوباره روشن کردم چراغش خاموش شد. چند روز یه بار این مشکل پیش میاد

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

نه تغییر خصی نکرد. فقط ماشینو خاموش کردم.. سویچ در اودرم دوباره روشن کردم چراغش خاموش شد. چند روز یه بار این مشکل پیش میاد
    اگر تغییر خاصی ندید مساله خیلی مهمی نیست، احتمال داره اتصالی باعث روشن شدن چک شده باشه، امکان هم داره بعضی سیستم ها خطا داده باشن، یه دیاگ بزنید به احتمال زیاد چند کد خطا ذخیره شدن ببینید چی هستن

8. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام
    گل کردن در رادیات ماله چیه؟ از ضد یخ نیست؟
    و اینکه اگه آمپر از وسط رد بشه ولی با فن دوباره برگرده به وسط ماشین مشکل داره؟
    با تشکر
    سلام

یکی از دلایل گل کردن از بین رفتن خاصیت ضد یخ هست

بستگی داره چقد رد بشه، اگه سیستم خنک کننده هیچ مشکلی نداشته باشه اصولا نباید رد بشه

اگر این دو اتفاق (گل و رد شدن از وسط) با هم اتفاق افتادن سیستم خنک کننده نیاز به بازدید داره، آخرین بار کی ضد یخ رو عوض کردین؟

10. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام . جوش دادن محفظه میل سوپاپ کار اصولی هست ؟

این عکسشه ، اون تیکه ای هم که جدا شده همراه دارم

با توجه به این که اون قسمت تحت فشار نیست (به نظر من البته) و قیمت قاب میل سوپاپ اصلی جی ام 280 تومنه و اجرت باز و بستش 100 تومنه و دست منم فعلا یکم خالیه و نمیخوام جنس چینی استفاده کنم و .... به نظرتون یه جوری رو کار بدم جوشش بدن کار منطقی هست ؟!
    ماشین: دوو سی یلو

ممنون

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوست عزیز اطراف واشر سرسیلندر که دقیق باز نیست که دیده بشه ولی وقتی با چراغ قوه پشت موتور را که بین اویل ماژول و بدنه موتور هست نگاه میکنم یکمی روغن دیده میشه که خشکش هم کردم ولی چندروز بعد دیدمش همونطوری شده دقیقا که دیده نمیشه ولی زیر ماشین را که نگاه میکنی همه جا روغنی هست و وقتی سینی را که باز کردیم دیدم دور کارتل کلا روغنی هست مثل اینکه از بالا روغن ریختن و تا پایین همه جا روغنی شده مخصوصا طرف شاگرد موتور یا همون طرفی که تسمه تایم وجود داره و همونطور که عرض کردم وقتی قاب بالای تسمه تایم را از باز کردم تسمه روغنی نبود و کاملا خشک بود. چون بعد از تعویش واشر درب سوپاپ ماشین موتور را دادم کارواش معلوم میشه که این روغن ها دوباره جدیدا نشت کرده.شما چه احتمالی میدید و چیکار باید بکنم به هر مکانیکی نشون میدم میگه باید بازش کنم تا بفهمم از چیه؟
    آیا بدم تو نمایندگی واشر سرسیلندر را با گارانتی باز و تعویض کنن؟
    آیا مثل روز اولش میشه؟(با توجه به اینکه موتور نه آب و نه روغن کم و نه قاطی میکنه و عین اسب کار میکنه و هیچ ایرادی ظاهرا نداره)
    احتمال داره روغن از واشر قالپاق سوپاپها نشت میکنه (درپوش سوپاپها)
    اگر بالای واشر سرسیلندر هم روغنی هست پس روغن از قالپاق سوپاپها نشت میکنه
    اگر پشت موتور هست و قابل مشاهده ی مستقیم نیست میتونین با موبایل ازش فیلم یا عکس بگیرین
    به احتمال زیاد از بالای سرسیلندر روغن نشت میکنه نه از واشر سرسیلندر

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان مدتیه تو صندوق عقب من زمانیکه بارون میاد آب جمع میشه
    کسی این مشکلو داشته؟
    چیکار باید بکنم؟پراید 131
    سلام
    دو راه حل داریم
    1- با شیلنگ مقداری آب بریزید روی درب صندوق و بعدش درب رو باز کنین ببین کدوم قسمت از داخلِ لاستیک صندوق عقب خیس شده . همونجا محل نشتی هست
    2- با پارچه ی خیس لاستیک صندوق عقب رو خیس کنین و درب رو ببندین و باز کنین
    باید دور تا دور درب خیس شده باشه
    اونجائی که خیس نشده , همونجائی هست که لاستیک به درب نمیچسبه و آب میتونه از همونجا وارد صندوق بشه
    علتهای نچسبیدن لاستیک به درب :
    1- له شدن لاستیک دور درب که باید تعویض بشه
    2- تصادف کردن و کج شدن درب یا بدنه
    3- رگلاژ نبودن درب عقب که با رگلاژ کردن قفل درست میشه . اگر دربِ بسته با فشار میره پائینتر پس رگلاژ نیست که با شل کردن پیچ قفل یا پیچ قلابِ قفل میشه رگلاژش کرد تا درب بعد از بسته شدن بازی نکنه بلکه محکم بچسبه به لاستیک دور درب
    در بعضی ماشینها هم از کنار شیشه ی عقب آب رخنه میکنه و میره توی اتاق یا صندوق عقب که علتش خرابی لاستیک دور شیشه یا خرابی سیلیکون زیر شیشه هست
    =======================================
    صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف ملیونها تومن
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام

یکی از دلایل گل کردن از بین رفتن خاصیت ضد یخ هست

بستگی داره چقد رد بشه، اگه سیستم خنک کننده هیچ مشکلی نداشته باشه اصولا نباید رد بشه

اگر این دو اتفاق (گل و رد شدن از وسط) با هم اتفاق افتادن سیستم خنک کننده نیاز به بازدید داره، آخرین بار کی ضد یخ رو عوض کردین؟
    دیشب یه لحظه کلا رفت روی قرمز و زدم کنار و البته خاموش نکردم و دیدم یهو فن با یه دور خیلی شدید دما رو آورد پایین و رفت روی وسط.
    ضد یخ که اصلا فکر کنم نداره چون یکی دو بار شیلنگ رادیات باز شده و هی ضد یخ ها از بین رفته و به جاش آب از آب شیرین کن ریختم. یه چیزی هم هست که رادیات من ازین مهره دارهاست و چون نمی زاشت بفهمم دما موتور چقدره و همش الکی موتور رو خنک نشون میداد یکی از فیش هاش رو کشیدم بیرون. از یه باطری ساز پرسیدم و گفت نیاز به هیچ کاری نیست فقط یه فیش یا جفت فیش ها رو بیرون بکش و دیگه فنت زود به کار نمیفته و دقیقا وقتی آمپر وسط بیاد روشن میشه. ازون موقع این اتفاق میفته که آمپر یه زره از وسط اونور تر میره و دیشب که اصلا یه لحظه رفت روی قرمز و بعد با روشن شدن فن برگشت سر جاش. نیاز نیست که جفت فیش ها رو بکنم؟ شاید همون یه فیش داره مانع میشه و فن ها درست کار نمی کنه
    حالا با این اوصاف اگه ماشین آب هم کم کنه یعنی داره واشر می سوزونه؟ چون هنوز چک نکردم که آب کم می کنه یا نه
    Last edited by mhroozbeh; 07-10-2015 at 17:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •