تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 12 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 117

نام تاپيک: شبکه کردن دو تا مودم از طریق lan

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

اتفاقا من برای تست تانل وی پی ان از داخل روتر از Speed Test گوشی استفاده میکنم که به روتر وصله؛ تفاوتی برام نداره، همون حداکثر سرعت خط رو نشونم میده
    خیلی بعیده مودم تفاوتی بگذاره
    سلام .اقای شاهانی یه روتر دارم پورتش 100 مگابیتی هست ولی نوشته سرعت انقال داده ها 300 مگ و یه رادیو که اونم پورتش 100 مگ هست ولی سرعت لینک روی 300 هم میشه تنظیم کرد.اگه 100مگ هست پس چطوری میتونه تا 300 مگ پهنای باند رو ساپورت کنه ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

سلام .اقای شاهانی یه روتر دارم پورتش 100 مگابیتی هست ولی نوشته سرعت انقال داده ها 300 مگ و یه رادیو که اونم پورتش 100 مگ هست ولی سرعت لینک روی 300 هم میشه تنظیم کرد.اگه 100مگ هست پس چطوری میتونه تا 300 مگ پهنای باند رو ساپورت کنه ؟

خب حتما با وایرلس وصل شدی به روتر ؟ !

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

300 مگابیت سرعت انتقال داده روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز بصورت دو کانال در شرایط آزمایشگاهی هست.
    سرعت های دیگه وای فای سری N هست 150 مگابیت (تک کانال) / 450 مگابیت (سه کانال) برای 2.4
    و 5 گیگاهرتز 900 مگابیت.

پورت های wire یا کابلی سرعتشون 10 مگابیت / 100 مگابیت / 1000 مگابیت / 10 گیگابیت است.
    اکثر پورت های دستگاهی حال حاضر در بازار ایران 100 مگابیتی است، اگه یکی از پورت های این دستگاه را با یک کابل شبکه که دارای 8 رشته است به یک کامپیوتر یا لپتاپ متصل کنید، سرعت کانکشن رو براتون داخل وضعیت STATUS کانکشن ویندوز نشون میده که 1Gbps و یا 100Mbps رو ممکنه نشون بده که تفاوت سرعت پورت های روتر خواهد بود.

در اتصال های کابلی وقتی سرعت میشه 1Gbps یا 10Gbps که هر دو پورت و هر دو سر کابل اون سرعت مورد نظر را پشتیبانی کنند، مثلا اگه پورت روتر 100 مگابیتی باشه و پورت لن پی سی شما 1 گیگا بیتی، بعد از اتصال سرعت 100 مگابیت خواهد بود چون یک طرف کابل سرعت بالاتر از 100 مگابیت را پشتیبانی نمیکنه.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

1-من user manager رو راه اندازی کردم ولی یه مشکلی وجود داره اونم اینه که وقتی مثلا 1 گیگ حجم به کاربر دادم وقتی حجمش رو تموم کرد و ارتباطش قطع شد توی یوزر منیجر که میره تا باقیمانده ی اعتبارش رو چک کنه این ارور رو بهش میده :
    no valid profile found

2-و یه مشکل دیگه هم اینه که صفحه ی یوزر منیجر که کاربر بتونه باقیمانده ی اعتبارش رو ببینه اصلا نمیاد .چه جور میشه این مشکل رو حل کرد ؟

3-من میخام تعدادی از کاربرا (با فرض اینکه همه ی کاربرا روی یک اتر هستن) اصلا توی یوزر منیجر و هات اسپات نرن .میدونم که میشه پروفایل نامحدود توی یوزر منیجر براشون تعریف کرد تا اینترنتشون بدون محدودیت باشه اما من اصلا نمیخام برن توی هات اسپات و یوزر منیجر .چکار باید بکنم ؟

4-مشکل دیگه اینه که وقتی هات اسپات راه اندازی میشه دیگه نمیشه وارد روتر شد یعنی ای پی روتر رو که میزنم نمیاد .
    Last edited by morteza_mombeini; 07-06-2019 at 17:02.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1-من user manager رو راه اندازی کردم ولی یه مشکلی وجود داره اونم اینه که وقتی مثلا 1 گیگ حجم به کاربر دادم وقتی حجمش رو تموم کرد و ارتباطش قطع شد توی یوزر منیجر که میره تا باقیمانده ی اعتبارش رو چک کنه این ارور رو بهش میده :
    no valid profile found

2-و یه مشکل دیگه هم اینه که صفحه ی یوزر منیجر که کاربر بتونه باقیمانده ی اعتبارش رو ببینه اصلا نمیاد .چه جور میشه این مشکل رو حل کرد ؟

3-من میخام تعدادی از کاربرا (با فرض اینکه همه ی کاربرا روی یک اتر هستن) اصلا توی یوزر منیجر و هات اسپات نرن .میدونم که میشه پروفایل نامحدود توی یوزر منیجر براشون تعریف کرد تا اینترنتشون بدون محدودیت باشه اما من اصلا نمیخام برن توی هات اسپات و یوزر منیجر .چکار باید بکنم ؟

4-مشکل دیگه اینه که وقتی هات اسپات راه اندازی میشه دیگه نمیشه وارد روتر شد یعنی ای پی روتر رو که میزنم نمیاد .
    1.اگه هماهنگی کامل بین یوزرمنیجر و هات اسپات میکروتیک وجود نداشته باشه و به محض تمام شدن ترافیک در یوزرمنیجر، کاربر از هات اسپات دیسکانکت نشه، یوز کاربر بطور کامل از اعتبار خارج میشه، درنتیجه بجای اینکه خطای مربوط به اتمام مقدار ترافیک داده بشه، خطا داده میشه که چنین کاربری در سیستم وجود نداره.
    مسئله زیاد مهمی نیست اما با تنظیم دقیق میشه اون رو حل کرد.

2.کاربر هر زمان که وارد آدرس مشخص شده برای هات اسپات بشه، مقدار ترافیک باقی مونده خودش رو میتونه در بخش Status مربوط به هات اسپات ببینه، فقط کافیه بخش مربوط به باقیه مونده ترافیک هر کاربر را در هات اسپات میکروتیک تعریف کنید.

محتوای مخفی: تصویر 

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همینطور میتونید با یک لینک کاربر را به صفحه Change Password یوزر منیجر هدایت کنید که اونجا کاربر با زدن نام کاربری و رمز عبور علاوه بر توانایی تغییر رمز فعلی خود میتونه مقدار کل دانلود و آپلود خودش رو بطور کلی و همینطور در نشست های متوالی و دقیق مشاهده و مورد بررسی قرار بده

3. میتونید از بخش By Pass هات اسپات استفاده کنید و یک آی پی را بای پس کنید تا بدون محدودیت و اعتبار به اینترنت دسترسی داشته باشه

4.توی این حالت باید بعد از لاگین به هات اسپات به روتر دسترسی پیدا کرد، البته میتونید در بالای رول فیلتر برای دسترسی به روتر استثنا قائل بشید و یا از یک پورت دیگه که زیر پوشش هات اسپات نیست، استفاده نمایید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

اقای شاهانی من smb رو راه اندازی کردم ولی وقتی من یه فایل توی فلش بزنم کاربر دیگه میتونه فایل من رو پاک کنه اگر هم بخام دسترسی فقط خواندن رو بهشون بدم که دیگه نمیتونن فایل بزنن توی فلش .درسته ؟ .برای این راهی هست ؟ که هم بتونن فایل هاشون رو بزنن هم فایل های من رو نتونن پاک کنن ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اقای شاهانی من smb رو راه اندازی کردم ولی وقتی من یه فایل توی فلش بزنم کاربر دیگه میتونه فایل من رو پاک کنه اگر هم بخام دسترسی فقط خواندن رو بهشون بدم که دیگه نمیتونن فایل بزنن توی فلش .درسته ؟ .برای این راهی هست ؟ که هم بتونن فایل هاشون رو بزنن هم فایل های من رو نتونن پاک کنن ؟
    امکانات این سرویس در روتر میکروتیک که پایه اون لینوکس هست، کم هستش.
    در اصل شما بعد از تعریف یک کاربر، باید بتونید مشخص کنید که یک کاربر مشخص؛ به چه شاخه هایی دسترسی خواندن و نوشتن داشته باشد و به چه شاخه هایی دسترسی فقط خواندن.
    چنین امکانی در سرویس Smb میکروتیک وجود نداره، بنابراین شما یا باید به یک کاربر اجازه حذف همه چیز را بدهید و یا اینکه فقط اجازه خواندن اطلاعات داشته باشد.

نکته دیگه ای که باید به اون توجه داشته باشید این هست که راه اندازی سرویس SMB در کنار هات اسپات و یا کنترل پهنای باند در روتر، سرعت اون رو تحت تاثیر قرار می دهد و همینطور مقدار مصرف داده برای انتقال فایل از این سرویس ، جزو ترافیک مصرفی هات اسپات قرار گرفته، در نتیجه مقدار مصرف از سرویس smb ، مقدار ترافیک مصرفی اینترنت کاربر را افزایش می دهد و به عنوان ترافیک اینترنتی محاسبه خواهد شد.

پیشنهاد من این هست که سرویس SMB را در روی روتری که هات اسپات دارد و یا به شیوه دیگری مقدار ترافیک مصرفی کاربران را اندازه گیری میکند، راه اندازی نکنید و این وظیفه را به یک دستگاه دیگر متصل به روتر واگذار نمایید.
    این دستگاه میتواند مودم شما باشد، یا یک روتر دیگر و یا یک کامپیوتر مثلا ویندوزی یا سرور میکروسافت، که لزوما نیازی نیست این دستگاه در زیر پوشش پورت هات اسپات و یا پورت متصل به شبکه داخلی در روتر باشد، میتواند به هر یک از پورت های دیگر روتر متصل باشد.
    در این حالت شما میتونید پورت 445 TCP را در فایروال با رول پایین فست ترک کنید، تا تمام رول های لاگین در هات اسپات، کنترل مصرف ترافیک و پهنای باند در روتر را دور بزند و کاربران با سرعت حداکثری در شبکه به سرویس اشتراک فایل دسترسی داشته باشند.

کد:

9. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

امکانات این سرویس در روتر میکروتیک که پایه اون لینوکس هست، کم هستش.
    در اصل شما بعد از تعریف یک کاربر، باید بتونید مشخص کنید که یک کاربر مشخص؛ به چه شاخه هایی دسترسی خواندن و نوشتن داشته باشد و به چه شاخه هایی دسترسی فقط خواندن.
    چنین امکانی در سرویس Smb میکروتیک وجود نداره، بنابراین شما یا باید به یک کاربر اجازه حذف همه چیز را بدهید و یا اینکه فقط اجازه خواندن اطلاعات داشته باشد.

نکته دیگه ای که باید به اون توجه داشته باشید این هست که راه اندازی سرویس SMB در کنار هات اسپات و یا کنترل پهنای باند در روتر، سرعت اون رو تحت تاثیر قرار می دهد و همینطور مقدار مصرف داده برای انتقال فایل از این سرویس ، جزو ترافیک مصرفی هات اسپات قرار گرفته، در نتیجه مقدار مصرف از سرویس smb ، مقدار ترافیک مصرفی اینترنت کاربر را افزایش می دهد و به عنوان ترافیک اینترنتی محاسبه خواهد شد.

پیشنهاد من این هست که سرویس SMB را در روی روتری که هات اسپات دارد و یا به شیوه دیگری مقدار ترافیک مصرفی کاربران را اندازه گیری میکند، راه اندازی نکنید و این وظیفه را به یک دستگاه دیگر متصل به روتر واگذار نمایید.
    این دستگاه میتواند مودم شما باشد، یا یک روتر دیگر و یا یک کامپیوتر مثلا ویندوزی یا سرور میکروسافت، که لزوما نیازی نیست این دستگاه در زیر پوشش پورت هات اسپات و یا پورت متصل به شبکه داخلی در روتر باشد، میتواند به هر یک از پورت های دیگر روتر متصل باشد.
    در این حالت شما میتونید پورت 445 TCP را در فایروال با رول پایین فست ترک کنید، تا تمام رول های لاگین در هات اسپات، کنترل مصرف ترافیک و پهنای باند در روتر را دور بزند و کاربران با سرعت حداکثری در شبکه به سرویس اشتراک فایل دسترسی داشته باشند.

کد:
    ممنون از توضيحاتتون ، انگار خيلي هم كاربردي نيست براي من، خودمم نميدونم هدفم از راه اندازيش چي بود ،
    اقاي شاهاني اگه بخام براي يك كاربر از vpn استفاده كنم كه اينترنتش بدون ----- بشه ولي بقيه كاربرايي كه از اون اينترنت استفاده ميكنن براشون اعمال نشه از كدوم قسمت بايد انجام بدم؟ سخت كه نيست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ممنون از توضيحاتتون ، انگار خيلي هم كاربردي نيست براي من، خودمم نميدونم هدفم از راه اندازيش چي بود ،
    اقاي شاهاني اگه بخام براي يك كاربر از vpn استفاده كنم كه اينترنتش بدون ----- بشه ولي بقيه كاربرايي كه از اون اينترنت استفاده ميكنن براشون اعمال نشه از كدوم قسمت بايد انجام بدم؟ سخت كه نيست؟
    داخل اینترفیس یک اتصال VPN ایجاد کنید، میتونید از هر نوعی که مایل هستنید استفاده کنید مثلا SSTP Client و یا L2TP Client
    بعد از برقراری ارتباط این اینترفیس، که از روی روت پیشفرض ارتباطش رو برقرار میکنه، ویا روتی که بالاترین اولویت رو داره...

می بایست داده های اون کاربر خاص را Route Mark کنید، مثلا با نام VPN و سپس یک روت در جدول Route اضافه کنید که داده های مارک شده با این نام را به داخل اینترفیس مجازی VPN ارسال نمایید.

همیچنین نباید فراموش کنید که می بایست یک رول NAT ایجاد نمایید تا اینکه داده های خروجی از این اینترفیس VPN را masquerade نماید.

در مثال زیر، یک رول منگل برای مارک گذاری داده های رنج شبکه 192.168.150.0/24 که قصد دسترسی به وب سایت Http فیسبوک را دارند نوشته شده است.
    شما برای اینکه یک کل ترافیک یک دستگاه خاص را مارک گذاری کنید بجای عبارت 192.168.150.0/24 ، تک آدرس آی پی دستگاه مورد نظر خود را وارد نمایید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

داخل اینترفیس یک اتصال VPN ایجاد کنید، میتونید از هر نوعی که مایل هستنید استفاده کنید مثلا SSTP Client و یا L2TP Client
    بعد از برقراری ارتباط این اینترفیس، که از روی روت پیشفرض ارتباطش رو برقرار میکنه، ویا روتی که بالاترین اولویت رو داره...

می بایست داده های اون کاربر خاص را Route Mark کنید، مثلا با نام VPN و سپس یک روت در جدول Route اضافه کنید که داده های مارک شده با این نام را به داخل اینترفیس مجازی VPN ارسال نمایید.

همیچنین نباید فراموش کنید که می بایست یک رول NAT ایجاد نمایید تا اینکه داده های خروجی از این اینترفیس VPN را masquerade نماید.

در مثال زیر، یک رول منگل برای مارک گذاری داده های رنج شبکه 192.168.150.0/24 که قصد دسترسی به وب سایت Http فیسبوک را دارند نوشته شده است.
    شما برای اینکه یک کل ترافیک یک دستگاه خاص را مارک گذاری کنید بجای عبارت 192.168.150.0/24 ، تک آدرس آی پی دستگاه مورد نظر خود را وارد نمایید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر بخام l2tp رو طوری توی روتر ست کنم که فقط روی تلگرام تاثیرداشته باشه یعنی کاربر مربوطه فقط تلگرامش ازاد بشه و بقیه سایت ها براش عادی باشن و چیزشکن روشون اعمال نشه میشه اینطوری ؟ از کدوم قسمت باید انجامش بدم ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •