تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 15 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 149

نام تاپيک: فرگشت | عواقب فلسفی

اگه نباشه جاش خالی می مونه md70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    L O S T

پيش فرض

نمیدونم چرا ولی احساس میکنم بعضیا خودشون رو از این روند فرگشت تافته جدا بافته حساب میکنن و خیال میکنن حیوانات فرگشت یافتن ولی خودشون حسابشون جداست!!!یه لحظه پیش خودت فکر ماهی بودی!ببین چه حسی بهت دست میده!سعی کنین به پسر عموها و عموزادهاتون هم سر بزنین صله رحم واجبه.عیدم نزدیکه تو باغ وحش دلشون تنگ میشه
    ماهی که خوبه
    شما فرض کن مطابق افکار خودت یه زمان گل نپخته بودی

2. 2 کاربر از md70 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

ماهی که خوبه
    شما فرض کن مطابق افکار خودت یه زمان گل نپخته بودی
    گفتم ماهی بهتون رحم کنم ! من به شخصه ترجیح میدم از جنس گل باشم تا اینا

اگه نباشه جاش خالی می مونه md70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    L O S T

پيش فرض

باور کنید بعضی از انسان ها به مراتب از همین شامپانزه هم بی شعور ترن !

به هر حال توصیه دوستانه ای بهتون دارم اونم اینکه ما چه فرشتگان سقوط کرده باشم چه شامپانزه هایی تکامل یافته هیچ فرقی به حال و روز الانمون نداره، دقیقا مث همون حرکتی که یه مدت مد شده بود میگفتن ما از نسل کوروش و فلانیم ما بزرگترین و کهن ترین تمدن تاریخو داشتیم و ....
    واقعا به فرض راست بودن اینا چه اهمیتی داره وقتی امروز وضعمون اینه ؟!

ما هرچی که بودیم و از هرجا که اومدیم الان اینجا وایسادیم و به نظرم تاثیری در آینده و حرکت رو به جلوی من و شمای نوعی نداره، غیر ازین فکر میکنید ؟ میل خودتونه

موفق باشید

5. 4 کاربر از md70 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

چند مورد درباره فرگشت هست که باید بشون توجه داشت

۱. اگر از طریق مشاهده مستقیم و به صورت علمی اثبات بشه که فرگشت در مورد یک گونه واقعیت داره، از نظر علمی-منطقی نمیشه نتیجه گرفت که در مورد گونه های دیگر هم صحت داره

۲. اگر از نظر علمی اثبات بشه که فرگشت در مورد تمام گونه ها صحت داره باز از نظر علمی-منطقی نمیشه نتیجه گرفت که دلیل فرگشت حتما انتخاب طبیعی هست و نه چیز دیگر ( علم و منطق نمیتونه احتمال اینکه دلیلش یک عامل اگاه باشه رو رد کنه)

7. 2 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

چند مورد درباره فرگشت هست که باید بشون توجه داشت

۱. اگر از طریق مشاهده مستقیم و به صورت علمی اثبات بشه که فرگشت در مورد یک گونه واقعیت داره، از نظر علمی-منطقی نمیشه نتیجه گرفت که در مورد گونه های دیگر هم صحت داره

۲. اگر از نظر علمی اثبات بشه که فرگشت در مورد تمام گونه ها صحت داره باز از نظر علمی-منطقی نمیشه نتیجه گرفت که دلیل فرگشت حتما انتخاب طبیعی هست و نه چیز دیگر ( علم و منطق نمیتونه احتمال اینکه دلیلش یک عامل اگاه باشه رو رد کنه)
    گل شدن توپ و ورود به اون دروازه رو هم میشه شامل این مورد دونست . یعنی میشه اینطوری نیتجه گیری کرد که موجودی عالم با قدرت ماورایی مسیر توپ رو عوض کرده و اونو وارد دروازه کرده وگرنه اون توپ گل نمیشده .

حالا این موجود هوشمند با قدرت های ماورایی که میتونه باشه ؟ خدا - یهوه - زئوس - ایزاناگی - شیوا - کوکومتاز - آمون - آرتمیس و هزاران نیرو و خدایان دیگه یا شاید هم کار نیروهای ماورایی زیزیگولو باشه . چونکه شما نمیتونی ثابت کنی که زیزیگولو نیروی ماورایی نداره و تاثیری رو پدیده ها نداره و شاید هم کار هیولای اسپاگتی پرنده باشه !

در اصل ما میتونیم هر پدیده ای را به قدرت اونا ارتباط بدیم . برای نمونه تپش قلب شما بخاطر نیروی ماورایی هیولای اسپاگتی پرنده است . درسته قلب با مکانیزم خاص خودش کار میکنه و بقیه اعضای بدن هم در کارکرد اون نقش دارن ولی هیولای اسپاگتی هم در اون نقش داره . ولی چون این قدرت ماورایی و نادیدنی است نمیشه اونو مشاهده کرد ولی چون من باور دارم وجود داره پس "هست" .

9. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

الان جدا فکر میکنی شعور و عقلت از این بیشتره ؟؟

11. این کاربر از danielo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

گل شدن توپ و ورود به اون دروازه رو هم میشه شامل این مورد دونست . یعنی میشه اینطوری نیتجه گیری کرد که موجودی عالم با قدرت ماورایی مسیر توپ رو عوض کرده و اونو وارد دروازه کرده وگرنه اون توپ گل نمیشده .
    حالا این موجود هوشمند با قدرت های ماورایی که میتونه باشه ؟ خدا - یهوه - زئوس - ایزاناگی - شیوا - کوکومتاز - آمون - آرتمیس و هزاران نیرو و خدایان دیگه یا شاید هم کار نیروهای ماورایی زیزیگولو باشه . چونکه شما نمیتونی ثابت کنی که زیزیگولو نیروی ماورایی نداره و تاثیری رو پدیده ها نداره و شاید هم کار هیولای اسپاگتی پرنده باشه !
    در اصل ما میتونیم هر پدیده ای را به قدرت اونا ارتباط بدیم . برای نمونه تپش قلب شما بخاطر نیروی ماورایی هیولای اسپاگتی پرنده است . درسته قلب با مکانیزم خاص خودش کار میکنه و بقیه اعضای بدن هم در کارکرد اون نقش دارن ولی هیولای اسپاگتی هم در اون نقش داره . ولی چون این قدرت ماورایی و نادیدنی است نمیشه اونو مشاهده کرد ولی چون من باور دارم وجود داره پس "هست" .
    سلام
    اگر مرگ پایان نباشه و حساب و کتابی در کار باشه برای گفتارمون و کردارمون در دنیا , خیلی مایلم چهره ی شما دوست عزیز و حالت و احساستون رو در اون روز بیینم

بدونِ شوخی اگر همه اش درست از آب دراومد و خیلی ساده تر از عملِ شبیه سازی برانگیخته شدین و یقه ی شما دوست عزیز رو گرفتند و گفتند چرا قبول نکردین که جهان هستی خالق داره و گفتند حرفهاتون و اعمالتون در زندگیتون باعث گمراهی عده ی زیادی شد و حالا باید حسابِ سختی پس بدین , چی دارین بگین برای دفاع از خودتون؟

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

تفکر علمی مطلق همینه.
    داوکینز چه میدونه فطرت چیه.خیال میکنه موجودات همین بدنشون هستن.شما باید بتونی توجیح کنی که فطرت موجودات همگام با فرگشت در گذر زمان دچار تغییر میشه!!
    اینا خیال میکنن انسان فقط از میمون باهوشتره!مشیه بگید بین شیر و میمون کدوم باهوشتره؟!رفتارای خاص شیر یا میمون به خاطر فطرت متفاوت هست.برید به داوکینز بگید.

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

همونطور که گفته شد حتی در صورت ثابت شدن فرگشت برای همه موجودات از نظر علمی و منطقی نمیشه نتیجه گرفت که دلیل فرگشت انتخاب طبیعی هست. از نظر علمی اینکه دلیل فرگشت انتخاب طبیعی هست یا هیولای اسپاگتی یا خدا همه به یک اندازه اعتبار دارن!! چون فعلا هیچ کدوم از نظر علمی اثبات/ابطال پذیر نیستن چرا که هیچ کدوم قابل مشاهده مستقیم با ابزار علمی روز نیستن، به قول خودتون خیلی راحت میشه جاشون رو با هم عوض کرد بدون اینکه هیچ خللی به خود فرگشت وارد بشه.

اما سوالی که واقعا جایی تامل داره اینکه چرا بسیاری از فرگشت باوران با تمام وجود سعی میکنن بدون هیچ پشتوانه علمی انتخاب طبیعی رو تنها عامل علمی فرگشت معرفی کنن و فرگشت رو مساوی با نبود خالق معرفی کنن (دقت کنید که دارم از دیدگاه علمی و نه منطقی/فلسفی/دینی این مطلب رو بیان میکنم). طوری که اگر کسی مخالفت کنه و بگه شاید دلیل فرگشت اراده یک خالق آگاه هست آنچان برخوردی با او میکنن که از گفتش پشیمون شه! در صورتی که مثل روز روشنه که اثبات فرگشت یک چیزه و اثبات اینکه دلیلش چیه یک چیز دیگه،

اما در مورد اینکه میگید اگر قراره بگیم خدا، پس چرا نگیم هیولای اسپاگتی، زئوس و ... باید بگم که اینجا بحث یک بحث منطقی هست و اگر بدون تعصب بررسی کنیم میبینیم که واقعا کفه ترازو بسمت ادعای ادیان سنگینی میکنه. به عنوان مثال:

شما میبیند که در تاریخ بشر چندین نفر به فاصله چندصد ساله ظهور کردن که همگی یک حرف زدن: که از طرف وجودی بنام خدا برای انسان پیام آوردن، که پس از مرگ انسان از بین نمیره، بهشتی هست و جهنمی، که موجوداتی بنام فرشته و شیطان وجود دارن و ... چنین چیزی (چندین نفر با یک ادعا مشابه) در مورد هیچکدوم از موارد دیگه صحت نداره (بخصوص هیولای اسپاگتی!!)

16. 2 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

به قول یه بنده خدایی ما که تا دو سه نسل عکسامون هست قبل ترش هم پدرانمون تعریف کردن ما که از نسل ادمیم شما رو نمیدونم!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •