تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 75

نام تاپيک: باز هم که گاف دادیم...هوش سرشار ایرانیها.....

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اصل صحبتم چیز دیگه ای بود و شما دیگه خیلی شورش کردی!
    این درست که مهاجرت های اولیه بعلت افزایش جمعیت و نیاز به منابع بیشتر بوده. ولی خود شما هم اشاره کردید به سازگاری با محیط و در واقع اصل نظر داروین.
    این دقیقاً نکته ی اصلی حرف من هست.
    حیوانات به نوعی سازگاری با محیط پیدا کردند که بیشتر ناظر به تغییرات فیزیولوژیکی اونهاست اما بشر بیش از اونکه سازگاری با محیطش بر اساس سازگاری فیزیکی باشه طبق میزان هوشش بوده. هر چه هوش بیشتر، سازگاری با محیط هم بیشتر.
    ضمن اینکه اگر حیوانات در مهاجرتهاشون بر اساس صرف قدرت بدنی یا سازگاری فیزیولوژیک در محیط جدید موفق بودند بشر بر اساس هوش بیشتر و قدرت ابزار سازی و.... موفقیتش رو در محیط جدید و یا ادامه ی مهاجرت تضمین کرده.
    خب این که کاملا درست و اثبات شدس هر چه توانایی سازگاری با محیط بیشتر باشه امکان بقا بیشتره ..بحثی که شما پیش کشیدین مربوط به

این مسئله نیست مربوط به مهارجته ..انتخاب طبیعی یعنی طبیعت به موجودی اجازه بقا میده که، قدرت سازگاری با محیط رو بیشتر از بقیه داره چه

این موجود مهاجرت کنه چه نکنه ..فرض بر این بگیرین موجود زنده با مهاجرت میتونه به بقای خودش ادامه بده و توانایی مهاجرت رو داشته و در

انتخاب طبیعی پیروز شده برای یک حیوان مثلا خصوصیات غریزی و قدرتش هست که باعث دوامش شده برای انسان چه طور اثبات میکنید هوشش

هست که باعث بقای اون شده ( در شرایط و زمان حال) ؟ (گرچه این مبحث هیچ ربطی به بحث تاپیک نداره)

هر چه هوش بیشتر، سازگاری با محیط هم بیشتر.
    الان بر اساس نظر شما استیون هاوکینگ با هوشی که داره باید در محیط ناسازگار نسبت به کسایی که هوش کمتری دارن برای ادامه حیات پیروز باشه

نه دوست گرامی هوش قسمتی از توانایی های (ذاتی و اکتسابی) هست که در کنار سایر ویژگی ها میتونه باعث بقا بشه

پیاژه هوش رو فعالیتی میداند که از شخص سر میزنه و دائما در حال تغییر است او تعریف های موجود برای هوش را نمیپذیرد و در این باره میگوید:

" من هوش را نه بر اساس ملاکی ایستا، آن چنان که دیگران تعریف کرده اند، بلکه از لحاظ جهتی که هوش در تکامل خود سیر میکند تعریف میکنم.

من هوش را به عنوان صورتی از تعادلی یابی تعریف میکنم که تمام ساختهای شناختی به سوی آن هدایت می شوند "

نظریه هوش سه بخشی استرنبرگ :

از نظر استرنبرگ هوش از مجموعه ای نهارت های تفکر و یادگیری تشکیل یافته ایت که در حل مسایل تحصیلی و زندگی روزانه مورد استفاده قرار میگیرد

این نظریه رو به صورت تصویری میذارم که واضح باشه :

بر اساس دیدگاه پیاژه هوش صورتی از تعادل یابی هست و طبق نظریه استرنبرگ هوش توانایی سازگار شدن با محیط های متغیر و تغییر شکل دادن

محیط برای هماهنگ کردن با نیازهای خود هست پس میشه براین اساس گفت مهاجرت بر عکس نشان از ضعف در سازگاری با مجیط و یا هما هنگ کردن مجیط

با نیازهاست یعنی هرچه قدرت و مهارت فرد تو هماهنگی و تعادل یابی کمتر باشه هوش کمتری داره ...یعنی فرد باهوش کسی هست که در مجیطی که سازگار با

شرایط زندگیش نیست توانایی تغییر دادن شرایط رو داشته باشه و اون رو هماهنگ با نیازهای خود تغییر بده و فردی که این توانایی رو نداره از محیط حذف میشه یا مجبور

به ادامه حیات در محیطی میشه که سازگار با شرایطش هست

نمیدونم اینها اونقدر پیچیده هست که برای هر جملش منبع باید آورد؟ یا خود شما برای اثبات هر جملتون مدرک آوردید که حالا نیاز باشه منم بیارم؟
    بنظرم اینا جزو بدیهیات هست. ضمن اینکه همین نقشه ی توزیع جهانی هوش(البته طبق توزیع نرمال) خودش داره داد میزنه که میزان مهاجرت با میزان هوش بهر یک ارتباط کاملاً مستقیم داره.
    وقتی درباره یه مسئله علمی بحث میشه استاندارد های علمی هم باید توش رعایت شه میشه تو یه بحث معمولیی نظر خودتون رو بدین ولی تو یه بحث عمی

نباید انتظار پذیرش نظرتون رو از طرف دیگران داشته باشین چون برای پذیرش حتی یه فرضیه علمی باید استاندارد علمی برای فرضیه رعایت شه باید فرضیه هم ثابت

شه و مراحل خودش رو طی کنه کسی که بدون اینکه درباره مسئله ای تحقیق کنه و منبع داشته باشه یا نتونه چیزی که میگه رو ثابت کنه نباید انتظار داشته باشم

کسی حرفش رو قبول کنه .

من از شما نخواستم برای جمله هاتون منبع بیارین ازتون خواستم برای نظراتی که مربوط به علم میشه و خود دانشمند ها هم دربارش اختلاف نظر دارن دلیل علمی

ومدرک بیارین ..من درباره هیچ قسمت از صحبت هام نظر شخصی یا تجربیات خودم رو وارد بحث نکردم که براش منبع بیارم این شما بودین که مهاجرت رو که از نظر علمی

فاکتوری ثابت نشده در میزان هوش هست رو دخیل در میزان هوش دونستین ...و منم از شما خواستم برای حدس و گمان خودتون منبع علمی بیارین

نقشه ای که گذاشتین چه ربطی به مهاجرت داره ؟

این نقشه میزان هوش ملیت های رو بر اساس تست هاو آزمون های هوش نشون میده کجای نقشه وراهنمای نقشه اشاره کرده به میزان مهاجرت ؟

هوش معیار و ملاک داره که فعلا تنها از طریق تست هوش سنجیده میشه نه چیز دیگه شما احتمالا دارین این نقشه رو با همون نسل آفریقایی هایی که چندین هزار سال

پیش مهاجرت کردن مقایسه میکنید! که همچین توجیهی اوردین

شما سیر مهاجرت بشر از آفریقا رو دنبال کردید یا خیر؟ چون اگر دنبال میکردید متوجه میشدید که بومیان آمریکا یا استرالیا و همچنین مردمان شرق دور بیشترین مهاجرت رو از مبدأ داشتند.

شما از موضوع اصلی خیلی دور شدین دوست عزیز مبحث این تاپیک درباره هوشه نه مهاجرت علت اینکه من تو این بحث وارد شدم این جمله بود :

بهترین افراد جامعه ایرانی کسانی هستن که میتونن از ایران خارج بشن ؟!!
    که شما برای من تاریخ مهاجرت بشر رو مثال زدین چه ربطی داره این؟! من میگم بدون هیچ آزمایش و تست و آزمونی بدون درنظر گرفتن هیچ کدوم از

معیار های سنجش هوش بر چه اساسی همچین نظری میدین که دانشمندا هنوز روش موندن دربارش تو ملاک اصلی سنجش اختلاف نظر دارن ؟

و شما ملاکی رو وارد میکنید که اصلا پشتوانه علمی نداره و صرف تاریخ و تجربه و نظر شخصی خودتون و گفته ها و شنیده ها بیان شده ...

اگر نظر شخصی شما هم همینه ،که برای همه نظر شما محترمه ولی نمیتونید انتظار قبول نظر شخصیتون رو از طرف دیگران داشته باشین

اگر بحث علمی میکنید منبع علمی بیارین

دو بار قبلاً تأکید کردم مهاجرت در عصر فعلی یک مسأله ی پیچیده و چند فاکتوره هست. مثل یک معادله ی چند مجهولی درجه دو هست که اصلاً نمیشه راجع بهش نظر قطعی داد...
    خب حالا که پیچیدس اصلا چرا مطرح کردین معادله چند مجهولی درجه 2 هم بالاخره یه جوابی داره ...

2. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

وستا جان شکل بالا که گذاشتید((عذرمیخوام من متن رو کامل نخوندم چون طولانی بود)) اما میشه بگید که باتوجه به اینکه هوش در 3جهت بیان شده در شکل، الزاما داشتن هر3بخش به معنی داشتن هوش در حد مطلوب هست؟ یا نه منظور اینه که مثلا کسی که هر3قابلیت رو داره رده بالاتره و به همین ترتیب...
    ؟
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نظریه استرنبرگ میگه هوش شامل این توانایی ها و مهارت هاست بعضی افراد توو داشتن بعضی از این هوش ها قوی هستن و بعضی دیگر ممکنه تووو همه ی

این هوش ها قوی باشن و بر این اساس متفاوت میشن

رده بندی بر اساس توانمندی شون تو هر قسمت هست مثلا کسی که هر سه توانایی رو داره مسلما از کسی

که فقط یک توانایی داره یا اصلا توانایی نداره از نظر هوش در رده بالاتری قرار میگیره ... مثلا فردی هوش تحلیلی بالایی داره یا فرد دیگر هوش عملی بالایی داره

ولی نظریه ملاک اندازه گیری دقیق میزان هوش نیست برای اندازه گیری میزان هوش از تست و آزمون IQ استفاده میکنن

این نظریه رو در جواب پست دوستمون گذاشتم برای توضیح معیارها و ملاک سنجش هوش

این یکی از نظریه های هوش در حوزه روانشناسی هست نظریه های دیگه هوش رو بر اساس مهارت ها و توانایی های دیگه میسنجن

اگر فرصت شد همین تاپیک یا تاپیک هوش و انسان نظریه ها رو میذارم

5. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

خارج از بحث این نمودار و صحت درست بودن یا نبودنش

در اینکه اکثر ایرانی ها دچار توهم خود بزرگ بینی شدن که شکی نیستش و احساس اینکه از همه چیز سر در میارن و نیازی به آگاهی بیشتر ندارن و در ادامه ترویج فرهنگ تخریب طرف مقابل برای اثبات بالا بودن سطح آگاهی و دانش خودشون (بگذریم که چنین فرهنگی به چه صورتی داره به افکار مردم منتقل میشه !!) که این شاید به نوعی در اکثر مواقع با همون باهوش تر بودن نسبت به تمام مردم دنیا هم در خیلی مواقع اشتباه گرفته میشه .

مثلا میگن توی کشور چین اگر توی شغلی رهبری بالای سر تیم نباشه که به نسبت از بقیه باهوش تر هستش اون تیم و افراد از لحاظ هوشی نمیتونند کار رو خودشون ادامه بدهند و ایده ای برای ارائه دادن ندارن و بیشتر مقلد هستند ولی برای همچین مثالی در ایران میگن برعکس هستش و هر کسی به دلیل هوش خوب داشتن میتونه هدایت تیم رو بر عهده بگیره ولی این رو نمیگن که دلیلش اینکه هیچ کی کار نفر دیگه ای رو قبول نداره و هر کی فکر میکنه خودش از هر نظری (هوش و... ) بهترین هدایت کننده تیم هستش و باز هم همون توهم خود بزرگ بینی !!
    Last edited by Mr_100_dolari; 03-03-2013 at 00:35.

7. 6 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

خب حالا که پیچیدس اصلا چرا مطرح کردین معادله چند مجهولی درجه 2 هم بالاخره یه جوابی داره ...
    دقت نکردید این نظر رو بدواً من مطرح نکردم.بلکه ظاهر مطلب اینه که نظر آقای Stream بود و شما هم بهش اشکال وارد کردید و گفتید کو مدرک. درست میگم یا نه.
    من گفتم اگر اصل مسأله ی مهاجرت رو در طول تاریخ بخوایم نگاه کنیم بله، با این دلایل(چه شما کافی بدونید یا نه) میتونه مبتنی بر هوشمندی مهاجران بوده باشه.
    ولی تأکید کردم(این شد برای بار سوم!!) که درباره ی مهاجرت در زمان حاضر نمیشه به این صراحت ارتباط هوش با مهاجرت رو مطرح کرد. البته اینم نظر من هست و ممکنه دوستان برای ربط دادن هوش بالا به مهاجرت در عصر حاضر مستنداتی داشته باشند.
    الان بر اساس نظر شما استیون هاوکینگ با هوشی که داره باید در محیط ناسازگار نسبت به کسایی که هوش کمتری دارن برای ادامه حیات پیروز باشه
    بدون شک از یک نگاه میتونه همینطورم باشه.
    اگر هاوکینگ از این هوش و سواد بالا برخوردار نبود چه کسی در طول این 4 دهه بیماری بهش توجهی میکرد؟ حتی یک صدم مراقبتهای پزشکی فعلیش هم شامل حالش نمیشد و تابحال بعید نیست چند بار استخوان پوسونده بود!
    اینم خودش یکجور پیشرفت در اثر هوشمندیشه ولی بهتر بود این مثال رو نمی آوردید چون صد تا اما و اگر توش هست برای اینکه بخواید به سازگاری با محیط داروینی منسوبش کنید(چه برای مثال اثباتی یا مثال نقض)
    فرض بر این بگیرین موجود زنده با مهاجرت میتونه به بقای خودش ادامه بده و توانایی مهاجرت رو داشته و در

انتخاب طبیعی پیروز شده برای یک حیوان مثلا خصوصیات غریزی و قدرتش هست که باعث دوامش شده برای انسان چه طور اثبات میکنید هوشش

هست که باعث بقای اون شده
    اثباتش چندان هم که تصور کردید پیچیده نیست
    حیوانات ساکن قطب در طول هزاره ها ناچار شدند برای سازگاری بیشتر، پوست خودشون رو همرنگ محیط کنند. چه مثل خرس قطبی شکارچی باشه و چه مثل خرگوش قطبی صید باشه.
    هر دو برای بالاتر بردن شانس بقا از راه استتار بهتر رفتند بسمتی که امروز می بینیم. ولی آیا بشری که طبق تصویری که در صفحه ی قبل گذاشتم از حدود 25000 سال قبل در شمال سیبری و مناطق قطبی داره زندگی میکنه
    هم مجبور شده مثل حیوانات قطبی پوست و موی سفید برای خودش دست و پا کنه؟
    نه
    چرا؟
    چون متکی هست بر قدرت هوش بیشتر و ابزار سازی.
    بر اساس دیدگاه پیاژه هوش صورتی از تعادل یابی هست و طبق نظریه استرنبرگ هوش توانایی سازگار شدن با محیط های متغیر و تغییر شکل دادن
    دوست عزیز این نظریات پیاژه و... رو دوره ی کارشناسی حدود دو دهه قبل توی دانشکده(بعنوان دروس عمومی) گذروندم و تا حدی از اونها مطلعم ولی اینها همه محل بحث و مجادله هست و قوانین اثبات شده ای نیست که
    بخواید بعنوان وحی مُنزل بهش استناد کنید. گرچه این حرفم ضرورتاً بمعنای مخالفت با این نظر پیاژه نیست ولی عرضم اینه که خود همین نظرات هم دیگه در زمان حاضر اکثراً چندان پایه ی قوی علمی/تجربی در حد گذشته ندارند.
    برای همه نظر شما محترمه ولی نمیتونید انتظار قبول نظر شخصیتون رو از طرف دیگران داشته باشین
    ببین دوست گرامی همه ی نظرات محترمه و توقع اینکه حرفی رو به کرسی بنشونیم یک مقداری پرتوقعی هست.
    بنده یک اخلاقی دارم نظر شخصی خودم رو همیشه بطور واضح مطرح میکنم ولو n نفر مخالف داشته باشه. پس در یک مناظره نه من چنین توقعی دارم که نظرم لزوماً غالب بشه و نه شما چنین توقعی داشته باشید.
    در چنین مناظره هایی خوشبختانه هم به سواد بنده اضافه میشه و هم دیگران. خوبی چنین محیط های بحثی فقط همین هست و بس.
    با تشکر.
    Last edited by Legacy's; 03-03-2013 at 13:28.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دقت نکردید این نظر رو بدواً من مطرح نکردم.بلکه ظاهر مطلب اینه که نظر آقای Stream بود و شما هم بهش اشکال وارد کردید و گفتید کو مدرک. درست میگم یا نه.
    من گفتم اگر اصل مسأله ی مهاجرت رو در طول تاریخ بخوایم نگاه کنیم بله، با این دلایل(چه شما کافی بدونید یا نه) میتونه مبتنی بر هوشمندی مهاجران بوده باشه.
    ولی تأکید کردم(این شد برای بار سوم!!) که درباره ی مهاجرت در زمان حاضر نمیشه به این صراحت ارتباط هوش با مهاجرت رو مطرح کرد. البته اینم نظر من هست و ممکنه دوستان برای ربط دادن هوش بالا به مهاجرت در عصر حاضر مستنداتی داشته باشند.
    جالبه برام که شما حتی حرف خودتون رو هم رد میکنید ! شما چندین بار به ارتباط مستقیم هوش و مهاجرت تو صفحه قبل تاکید کردین ! به نظر من شما متوجه بحث نشدین درباره مسئله ای صحبت میکنید

که ربطی به موضوع نداره جمله ای که آقای Stream گفتن رو یک بار دیگه بخونید + پستی که من زیر پست ایشون نوشتم .بعد شما درباره تاریخ مهاجرت صحبت کردین که اصلا ربطی به موضوع نداشت

ارتباط مستقیم هوش و مهاجرت رو با دیدگاه خودتون بدون استناد علمی به این موضوع ربط دادین

اینکه مگید میتونه مبتنی بر هوشمندی مهاجران بشه همون قضیه احتمالی هست که من تو پست اولم گفتم و برای چندمین بار اینجا مینویسم

بین جمعیتی که مهاجرت میکنن احتمال اینکه جمعیت شامل بهترین افراد از نظر IQ باشه بیشتره ..

پس قطعی و بدون سند نمیتونید همه جمعیت مهاجر رو بهترین افراد از نظر IQ در نظر بگیرین .. از نظر شما هوش با مهاجرت تو تاریخ بشر یه ارتباط صریح و مستقیم داره

این نظر هیچ پایه و اساس علمی نداره ...میتونه در حد یه حدس و گمان باشه ...

چه ربطی به توجه داره ؟ یه معلول که هوش و IQ فوق العاده پایینی هم داره الان میتونه مورد مراقبت و نگهداری قرار بگیره اونم تو جامعه امروزی که بشر تونسته به طبیعت مسلط بشه

و قدرت مقابله باهاش رو داره این چیز خیلی عجیبی نیست که شما ربطش میدین به هوش بالا و انتخاب طبیعی ! من منسوبش نکردم به محیط داروینی(به قول شما) شما

این جمله رو آوردین و در جواب به این جمله مثال نقض رو گذاشتم

هر چه هوش بیشتر، سازگاری با محیط هم بیشتر.
    شما صحبت های خودتون هم فراموش میکنید

اثباتش چندان هم که تصور کردید پیچیده نیست
    حیوانات ساکن قطب در طول هزاره ها ناچار شدند برای سازگاری بیشتر، پوست خودشون رو همرنگ محیط کنند. چه مثل خرس قطبی شکارچی باشه و چه مثل خرگوش قطبی صید باشه.
    هر دو برای بالاتر بردن شانس بقا از راه استتار بهتر رفتند بسمتی که امروز می بینیم. ولی آیا بشری که طبق تصویری که در صفحه ی قبل گذاشتم از حدود 25000 سال قبل در شمال سیبری و مناطق قطبی داره زندگی میکنه
    هم مجبور شده مثل حیوانات قطبی پوست و موی سفید برای خودش دست و پا کنه؟
    نه
    چرا؟
    چون متکی هست بر قدرت هوش بیشتر و ابزار سازی.
    این قسمت از پست 61#

نه دوست گرامی هوش قسمتی از توانایی های (ذاتی و اکتسابی) هست که در کنار سایر ویژگی ها میتونه باعث بقا بشه

شما که با نظریه ها آشنایی دارین بعیده که برای صحبتتون استناد علمی نکنین فکر میکنم نظر دانشمندان روانشناسی مستند تر از نظر شخصی خودمونه که بدون هیچ تححقیق بر حسب

تجربه و حدس و گمان بزنیم

این نظریات و دیدگاه ها برای آشنایی با معیارهای سنجش هوش هست اولین منبع که یه نفر میره سراغش تا با ملاک سنجش هوش آشنا شه همین نظریات و دیدگاههای دانشمندای روانشانسیه

نه حدس و گمان شخصی ... این به نظرم علمی تر میتونه باشه

دیگه در زمان حاضر اکثراً چندان پایه ی قوی علمی/تجربی در حد گذشته ندارند.
    این قسمت هم باعث بسی تعجب و انبساط خاطر شد(جسارت نباشه)

شما برای سند علمی خودتون عکس نقشه ای رو میذارین که میزان هوش ملیت های مختلف رو بر اساس آزمون , تست IQ نشون میده و بالای عکس اشاره میکنید این عکس

ارتباط مستقیم مهاجرت با هوش رو نشون میده ... این استناد علمی شما میزان صحت تمام نظرات شما رو بیان میکنه...

و جالبه که نظریه و دیدگاه علمی دانشمندا رو زیر سوال میبرین ..

10. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

جالبه برام که شما حتی حرف خودتون رو هم رد میکنید ! شما چندین بار به ارتباط مستقیم هوش و مهاجرت تو صفحه قبل تاکید کردین ! به نظر من شما متوجه بحث نشدین درباره مسئله ای صحبت میکنید
    متوجه نشدم. چطور نتیجه گرفتید که حرف خودم رو رد کردم؟!!! بنده چندین باره دارم عرض میکنم مهاجرت چند نوعه. مهاجرت در طول تاریخ بشر داریم و مهاجرت در تاریخ معاصر. و تاریخ معاصر هم باز دو نوعه مربوط به قرن اخیر و مربوط به سه دهه ی اخیر.
    دائم هم یک حرف زدم حالا چطور شما چنین نتیجه ای گرفتید که در تناقض بوده این برام جالبه.
    ارتباط مستقیم هوش و مهاجرت رو با دیدگاه خودتون بدون استناد علمی به این موضوع ربط دادین
    شما نقشه ی توزیع جهانی هوش رو وقتی ملاک استناد نمیدونید و دائم بر طبل خودتون میزنید که کو مدرک کو مدرک که دیگه شرمنده.
    شما صحبت های خودتون هم فراموش میکنید

و جالبه که نظریه و دیدگاه علمی دانشمندا رو زیر سوال میبرین ..
    قبلاً گفتم
    نظریات حوزه ی روانشناسی وحی منزل نیستند که نشه زیر سوال بردشون. ضمن اینکه تأکید کردم اون حرفم بمعنی رد کردن نظر ژان پیاژه نیست.
    این قسمت هم باعث بسی تعجب و انبساط خاطر شد(جسارت نباشه
    خوشحالم مسرور شدید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

این صحبت شماست :

ضمن اینکه همین نقشه ی توزیع جهانی هوش(البته طبق توزیع نرمال) خودش داره داد میزنه که میزان مهاجرت با میزان هوش بهر یک ارتباط کاملاً مستقیم داره.
    اینم ردش

نمیشه به این صراحت ارتباط هوش با مهاجرت رو مطرح کرد. البته اینم نظر من هست و ممکنه دوستان برای ربط دادن هوش بالا به مهاجرت در عصر حاضر مستنداتی داشته باشند.
    این مستندات شماست که به نظر خودتون ارتباط مستقیم مهاجرت با هوش رو نشون میده !

قسمتی که قرمز کردم به صورت واضح توضیح داده که مقدار IQ ملیت ها بر اساس نتیجه تست هوش تو هیچ قسمت این نقشه چیزی از مهاجرت و هوش ننوشته که شما بعنوان مدرک اوردین

لااقل مدرکی بیارین یه ربطی به صحبت خودتون داشته باشه!

تعجب نداره پستتون + جواب های من رو دوباره بخونید تا متوجه بحث بشین ...

نظریه ثابت شدست شما با مراحل تثبیت یه نظریه آشنایی دارین ؟

یه نظریه مستندتر از حرف و حدس و گمان من و شماست دوست عزیز !

لازم نیست ناراحت شین قصد من هم ناراحت کردن کسی نیست

ولی برای اثبات هر حرفی باید دلیل و مدرک موثق بیارین ..اگه مثلا مخاطب یه فرد عامی بود که حرف یه شخص (بر اساس نظر و تجربه فردی خودش) براش حجت بود بی برو برگرد قابل پذیرش

میشه و میتونیم هر حرفی رو بدون مدرک تو ذهن مخاطب بگنجونیم که تو بحثهای علمی فک نمیکنم همچین مخاطب هایی وجود داشته باشن

ولی تو بحثی که قراره با پشتوانه علمی زده شه نباید تو این بحث انتظار پذیرش نظر شخصی رو بدون پشتوانه علمی داشت ..

به قول یه نفر که فکر میکردن بحث علمی دوئل هست .. من پیشنهاد میکنم شما به بحث به چشم دوئل نگاه نکنید چون قرار نیست کسی تو یه بحثی که میتونه جذاب و جالب باشه حذف بشه

قراره به معلومات دو طرف اضافه شه..

به هر حال امیدوارم ناراحت نشین و با مدرک موثق و معتبر بحث کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دوستان به همه پیشنهاد میکنم این مستند زیر رو ببینید:

Race and Intelligence

من یک آپلود سنتر بدردبخور پیدا کنم براتون میتونم آپلود کنم.
    نتایجی که با ارائه ی شواهد فراوان در این مستند ارائه میشه البته برای سیاه پوستان(از جمله مجری این فیلم مستند که بدنبال جواب رفته) قدری ناگواره!
    ضمناً یکی از دانشمندان در این ویدئو دلیل اینکه هوش شرق آسیایی ها بیشتره رو بزرگتر بودن استخوان لگن در زنان اون ناحیه ی سرزمینی ذکر کرده.
    و این خودش باعث میشه بتونند فرزندانی با مغز بزرگتر به دنیا بیارند ...

================================================== ==================================================

این صحبت شماست :

اینم ردش
    آها متوجه شدم.. ظاهراً سوء برداشتی صورت گرفته. ولی قبل از اینکه به اون بپردازم خواهش دارم به حرف خودتون عمل کنید و بحث علمی رو دوئل فرض نکنید.
    چون از ابتدا حس کردم (امیدوارم اشتباه کرده باشم) که لحن آمرانه ای در بعضی جاهای پست شما دیده میشه که نمیخواستم بگم اما با تذکر شما گفتم بد نیست گفته بشه..نمیدونم شاید برای خودتون عادی باشه ولی برای مخاطب خیر.

به هر صورت، برگردیم به بحث.
    توجه کنید چی رو کنار چی گذاشتید:
    1.
    ضمن اینکه همین نقشه ی توزیع جهانی هوش(البته طبق توزیع نرمال) خودش داره داد میزنه که میزان مهاجرت با میزان هوش بهر یک ارتباط کاملاً مستقیم داره.
    2.
    نمیشه به این صراحت ارتباط هوش با مهاجرت رو مطرح کرد. البته اینم نظر من هست و ممکنه دوستان برای ربط دادن هوش بالا به مهاجرت در عصر حاضر مستنداتی داشته باشند.
    که البته فکر کنم عمداً کم لطفی کردید و ناقص در اینجا کپیش کردید چون کاملش این بود:
    درباره ی مهاجرت در زمان حاضر نمیشه به این صراحت ارتباط هوش با مهاجرت رو مطرح کرد. البته اینم نظر من هست و ممکنه دوستان برای ربط دادن هوش بالا به مهاجرت در عصر حاضر مستنداتی داشته باشند.
    مسأله ی 1 کاملاً واضحه. شما دو طرحی که در صفحه ی قبل گذاشتم رو بذارید روی هم. نقشه ی مهاجرت بشر در طی تاریخ 120 هزار ساله ی اخیر + نقشه ی هوش بهر فعلی.
    اگر ایندو رو بر هم نطبیق می کردید یکی از نتایجش همون عرض بنده در نقل قول شماره ی 1 میشد. البته من هیچ اصراری ندارم شما یا هر کسی این نتیجه گیری رو لزوماً بپذیره. ولی این نتیجه گیری منه طبق اون دو مستند.

و اما نقل قول 2 که شما تصور کردید متناقضه با اولی. و ناقص نقل قول گرفتید تا بظاهر متناقض با هم بنظر بیاد
    ولی اون اصلاً ربطی به مهاجرت تاریخی بشر نداره. در نقل قول شماره ی 2 من تأکید کردم و اینم برای بار چهارم: در عصر حاضر که دغدغه های سیاسی-دینی-اجتماعی در هم تنیده شده و معادله ی پیچیده ای رو شکل داده اصلاً نمیشه
    ارتباط مهاجرت رو با میزان هوش بالاتر بطور قطعی تأیید کرد. در این شکی نیست.
    ممکنه خیلیها بدلیل جنگ و درگیری یا تحت تعقیب بودن و.... و.... مهاجرت کنند. این دیگه چه ربطی داره به مهاجرت بشر در طول تاریخ؟ چه ارتباطی داره به هوش بالاتر و تکامل یافتگی بیشتر مغز؟ و یا چه ربطی داره به اون دو طرحی که در صفحه ی قبل گذاشتم؟

دوست عزیز قبل از اینکه به بنده اتهام وارد کنید که حرفهام متناقضه لطف میکردید پستهام رو دقیق تر مطالعه میکردید.
    Last edited by Legacy's; 03-03-2013 at 20:06.

14. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

میدونین مشکل چیه ؟ شما بحث رو رشته در نظر نمیگیرین ... یه جمله در نظر میگیرین که خودتون رو موظف به جواب دادن به جمله ها میکنید

به شخصه برای بحثم هدف دارم ...هدف من نقض این جمله هست :

بهترین افراد ایرانی همیشه اونهایی هستند که می تونن خارج بشن از ایران.
    که شما این جمله رو تعمیم دادیین به تاریخ مهاجرت بشر

من از خودم و حرفی که میزنم اطمینان دارم و پاش وای میایستم و بازم میگم با وجود نقل قول کامل باز هم صحبت های قبلیتون رو رد کردین

(نقل قول کامل هم نتونست حرفتون رو به هم ربط بده )

رد صحبتتون با نقل قول کامل!

قسمتی که بلد شده رو تو هر دو پست بخونید ! شما از پست اول نسبت به مهاجران ایرانی و در تایید همین جمله

بهترین افراد ایرانی همیشه اونهایی هستند که می تونن خارج بشن از ایران.
    بحث رو ادامه دادین و الان دارین میگین نه من منظورم مهاجرت های اولیه هست ! بر فرض هم شما از اول تاکید بر مهاجرت های اولیه کنید روی چه منطق و تجزیه تحلیلی دو تا

نقشه رو میندازین رو هم به نتیجه گیری علمی میرسین ؟!

دوست عزیز خزانه ژنی متاثر از عوامل مختلف در حال تغییر هست ! فکر نمیکنید با گذشت هزاران سال از اولین مهاجرت خزانه ژنی مهاجرین تو نواحی مختلف تغییر کرده ؟!

متاسفانه حدسی که تو پست سوم خودم گذاشتم درست بوده و شما نقشه الان رو با مهاجرت اولیه هزاران پیش آفریقایی ها مقایسه کردین! و احتمالا به این نتیجه رسیدین آفریقایی هایی که

هوش بیشتری داشتن الان تو نواحی ساکن هستن که تو نقشه مربوط به IQ هوش بالاتری دارن

هوش تحت تاثیر ژن و محیط تحت تاثیر هست و این رو علم میگه نه من حرف دانشمندا هست نه نظر شخصی من برای همین میگم نظریه ها رو مطالعه کنید تا با معیار سنجش هوش آشنا شین

قسمتی از هوش هم که مرتبط با ژن هست طی نسل های مختلف با تغییراتی که بر خزانه ژنی هر نسل اتفاق میفته تغییر میکنه اونم با گذشت هزاران سال با کلی عامل از جمله جهش ، نو ترکیبی و....

مهاجرت برای بار دوم یادم نیست شایدم سوم فقط میتونه رو خزانه ژنی اونم جمعیت مقصد تاثیر بذاره ...

شما اول گذشته و حال رو جدا میکنید میگین بحث حال پیچیدس بعد نقشه مهاجرت اولیه رو میندازین رو نقشه IQ الان و صحبتتون رو توجیه میکنید

رای بار چهارم: در عصر حاضر که دغدغه های سیاسی-دینی-اجتماعی در هم تنیده شده و معادله ی پیچیده ای رو شکل داده اصلاً نمیشه
    و برای بار n+1 امین بار :

بین جمعیتی که مهاجرت میکنن احتمال اینکه جمعیت شامل بهترین افراد از نظر IQ باشه بیشتره ..

چه گذشته چه حال ... ثابت کنید گذشته هایی که مهاجرت کردن IQ بالاتری داشتن میخواین تست هوش بگیرین ازشون ؟ یا میخواین بگین از رو نقشه حدس زدین که امیدوارم قسمت دوم نباشه

چون بازم باعث انبساط خاطر میشه به علت توضیحات بالا درباره تغییرات خزانه ژنی تحت تاثیر عوامل مختلف ...

ممکنه خیلیها بدلیل جنگ و درگیری یا تحت تعقیب بودن و.... و.... مهاجرت کنند. این دیگه چه ربطی داره به مهاجرت بشر در طول تاریخ؟ چه ارتباطی داره به هوش بالاتر و تکامل یافتگی بیشتر مغز؟ و یا چه ربطی داره به اون دو طرحی که در صفحه ی قبل گذاشتم؟
    از من میپرسید ؟ والا شما تاریخ مهاجرت بشر رو پیش کشیدیدن و ربطش دادین به هوش الان برای خودتونم سوال شده

الان خودتون دارین جواب خودتون رو میدین و صحبتتون درباره مهاجرت با هوش بالا رو نقض مکنید! این جملتون دقیقا میشه به مهاجرت آفریقایی ها هم تعمیم داد

دقیقا چون پست شما رو کامل و دقیق میخونم ایرادهاش رو متوجه میشم وگرنه همون اول با همون نقشه ای که گذاشتین و بالاش اشاره کردین مهاجرت طبق نشه زیر

ارتباط مستقیم با هوش داره بدون اینکه حتی راهنمای نقشه رو مطالعه کنید ! من حرفتون رو پذیرفته بودم

کدوم قسمت پست من آمرانه هست ؟ اینکه خواستم منبع موثق بیارین ؟ اگر بحث جدی ناراحتتون میکنه یا از انتقاد به پستتون ناراحت میشین تو بحث( حداقل با من) شرکت نکنید

چون به طرف بحثم احترام ( در صورتی که کاملا متقابل باشه )میذارم ولی در عین حال کاملا رک هستم و با کسی تعارف ندارم ولی اگر باعث ناراحتی شدم ببخشین

درباره عکسی که گذاشتین

دوست عزیز چیزی به اسم نژاد (Race) رو حتی متخصصان ژنتیک هم قبول ندارند.
    DNA انسانها در 99.9 درصد با هم یکسانه البته همین میزان اندک تفاوت باعث تفاوت در هوش و تفاوتهای فیزیکی شده ولی اصطلاحاتی مثل نژاد و ... صرفاً زاییده ی توهم و ذهن غیرتجربی بعضی از جامعه شناسان سده های قبل هست که متأسفانه برخی افراد کم سواد هم در عصر حاضر همچنان اون رو بکار می برند(البته جسارت نشه بشما)
    خودتون اصلا وجود نژاد رو زیر سوال بردین که اصلا این مووضوع بحث من نیست

یکی از دانشمندان در این ویدئو دلیل اینکه هوش شرق آسیایی ها بیشتره رو بزرگتر بودن استخوان لگن در زنان اون ناحیه ی سرزمینی ذکر کرده.
    و این خودش باعث میشه بتونند فرزندانی با مغز بزرگتر به دنیا بیارند ...
    اول باید ثابت شه مغز بزرگتر = هوش بیشتر ؟

مثلا مغز اینشتن از یه مغز متوسط کوچکتر بوده
    Last edited by V E S T A; 03-03-2013 at 20:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •