تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 77

نام تاپيک: تنظیم pc برای کمترین مصرف انرژی در هنگام دانلود شبانه؟

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

کم کردن ولتاژ پردازنده برای کاهش دما به نظرم درست نیست. آسیب میزنه به پردازنده. بهتره که فرکانس کاری پردازنده رو کاهش بدیم که البته توی سیستم های جدید قابلیت Cool and quiet Control همین کار رو میکنه و با کاهش فرکانس سعی در کاهش دما و صدا و در نتیجه کاهش دور فن داره.
    ابراهیم جان منم منظورم همینه و کم کردن ولتاز رو به صورت دستی رد می کنم من نظرم روی استفاده از همون قابلیتیه که معرفی کردی خودش هم فرکانس رو کاهش میده هم ولتآز رو چرا که قاعدتآ پردازنده وقتی به فرض به فرکانس 700 برسه احتیاجی نداره با ولتاژ 1.25 کار کنه برا همین کاهشش میده که دما رو کم و در نتیجه سرعت چرخش فن رو کم کنه که صدا کاهش پیدا کنه کنه و البته همه اینا تحت کنترل چیپ مادربرد انجام میشه و حساب شدست و جای هیچ نگرانی نیست.

2. این کاربر از H.Operator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Haniiii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

دوستان میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنید راجع به کم کردن صدای سیستم ( زمان دانلود شبانه ! ) ! ؟ ..

برای مادربرد گیگابایت نرم افزاری نیست ؟

(Q-Fan-control یا Fan controll یه همچین چیزایی)
    پیدا نکردم !

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

دوستان میشه یه خرده بیشتر راهنمایی کنید راجع به کم کردن صدای سیستم ( زمان دانلود شبانه ! ) ! ؟ ..

برای مادربرد گیگابایت نرم افزاری نیست ؟

پیدا نکردم !
    فکر کنم مادربرد شما اين امکان رو نداشته باشه البته احتمالش کم هست، خوب بگرد احتمالا تو قسمت Pc Health اينا باشه. يا بهترين کار اينه که به هنگام خواب مقداري پنبه در دو گوشتون بذارين تا صدا کاملا قطع بشه من که خودم از لاستيک هاي صدا گير مخصوص گوش استفاده ميکنم که از لوازم پزشکي خريدم ، دونه اي 1000 تومن بصورت اسفنجي هست و کاملا به شکل گوش درمياد و بعدش خود به خود باد ميکنه تا کوچکترين صدايي ازش رد نشه.

5. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

مادربردهای Gigabyte رو اول باید همون Cool and Quiet Control رو Enable کنید و بعد در بخش Pc Health گزینه ی CPU Fan Control رو بزارید روی Auto و یا بزارید بر طبق فرکانس. (بیشتر دورش کم میشه)

فنهای داخل کیس رو اگر به کانکتورهای 3 و 4 پین روی مادربرد متصل کنید سیستم میتونه کنترلشون کنه و در این مواقع خاموشش میکنه.
    این فنها هم براحتی پیدا میشن و قیمتی ندارند.

میتونید مارک مرغوبش رو با این پینها بخرید مثل Cooler Master که فکر میکنم 2 تا فن بهتون میدن حدود 8 هزار تومان که توانایی چرخش تا 4000 RPM هم دارند و موقع فشار به سیستم طوفان راه میندازن!
    و وقتی که سیستم فعالیتی نداره با دور بسیار پایین میچرخند و یا خاموش میشن. مهم این اتصال دهنده هستش که توی عکس بالا دیده میشه.

فن پاور رو هم حتما تعویض کنید با یک Cooler Master تا دیگه صدا نده. فقط کانکتور پاور کمی متفاوته که خودتون باید درستش کنید و برای نوع ولتاژ با فروشنده صحبت کنید.

فن CPU هم اگر با انواع فنهای بازار تعویض بشه عالیه.
    مثلا فن زیر:

مدلش Hyper 212 و از ارزون ترین فنهای CPU با قیمتی حدود 20 تومان که به تمام CPUها هم AMD و هم اینتل متصل میشه.
    کاملا بی صدا کار میکنه (البته در شرایط بدون فشار) و وقتی به سیستم فشار بالا بیاد این فن هم با توان 4000 دورش کاملا سیستم رو خنک میکنه.

همش شد فن.
    ولی چون مشکل همه با دانلود شبانه توی صدا هستش بهترین کار همینه که فنهای بهتری استفاده کنید.
    فن کارت گرافیک هم برای بعضیها خیلی صدا میده موقع کار که کافیه برچسب مارکش رو جدا کنید و با روغن چرخ خیاطی به نوک پیچ گوشتی ریز بزنید و به محل چرخش میله ی وسطش بزنید و بعد برچسب رو سرجاش بزارید. توجه کنید برچسب اگر روش نباشه بعد از یکی دو ماه فن کاملا از کار میفته.

امیدوارم کمک کرده باشم. موفق باشید.

7. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال S!LENCE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    میدونم هر جا که باشم، آسمون همین یه رنگه...!

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت راهنمایی کامل در مورد فن ها
    منم تقریبا مشکلم همین صدای فن هاست. کلا سیستمم فن زیاد داره. اگه سیستمو روشن کنم و بزنم دانلود، صدای سیستم در کترین حالته
    ولی اگه یه دو ساعت قبل از شروع دانلود روشن کنم و یکمم کار کنم و بازی کنم، صدا میره بالا و دیگه ام پایین نمیاد تا صبح. مگه وقتی که کار با سیستم کم میشه خنک نمیشه و فن ها نباید خاموش شه؟ فک کنم فن گرافیک از همه بیشتر صدا میده.
    لطفا اگه راه نرم افزاری یا بایوسی چیزی داره بگید، من از کارای سخت افزاری میترسم
    ممنون

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت راهنمایی کامل در مورد فن ها
    منم تقریبا مشکلم همین صدای فن هاست. کلا سیستمم فن زیاد داره. اگه سیستمو روشن کنم و بزنم دانلود، صدای سیستم در کترین حالته
    ولی اگه یه دو ساعت قبل از شروع دانلود روشن کنم و یکمم کار کنم و بازی کنم، صدا میره بالا و دیگه ام پایین نمیاد تا صبح. مگه وقتی که کار با سیستم کم میشه خنک نمیشه و فن ها نباید خاموش شه؟ فک کنم فن گرافیک از همه بیشتر صدا میده.
    لطفا اگه راه نرم افزاری یا بایوسی چیزی داره بگید، من از کارای سخت افزاری میترسم
    ممنون
    علتش میتونه این باشه که فنهاتون جوابگوی خنک کردن سیستم نیستند. ممکنه دور چرخش فنهاتون کم باشه.
    با یک نرم افزار مثل HWMonitor دمای سیستم رو چک کنید.
    فنهایی که با حرارت دور میگیرند و صداشون زیاد میشه زیاد نیستند. فقط فن CPU هستش و فن گرافیک معمولا این قابلیت رو نداره. (مگر در گرفیکهای بعد از 2010 اون هم زیاد نیست)
    همون دما رو چک کنید شاید پردازنده که گرم میشه دماش پایین نمیاد.
    شما با همون HWMonitor یک نمونه از وقتی که سیستم تازه روشن شده؛ یک نمونه از وقتی چند ساعت گذشته ولی صدا نیست و یک نمونه از وقتی در حین بازی صدا زیاد شد و نمونه ی آخر رو وقتی بعد از بازی چند ساعت گذشته ولی دما صدا کاهش پیدا نکرده بگیرید.

البته این تاپیک جای این بحث نیست.
    به نظرم بهتره توی انجمن سخت افزار یک تاپیک برای مشکل ایجاد کنید.
    دوستان اونجا تخصص بیشتری در این زمینه دارند.

10. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه arman665's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ویلا

پيش فرض

دوستان تنظیمات پاور رو که در پست
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هست عکساش پاک شده من هم تنظیم که میکنم بعد از اینکه از اسلیپ در میارم idm تازه وصل میشه به اینترنت !؟
    میشه یکی بگه چجوری تنظیم کنم که تو حالت اسلیپ بشه دانلود کرد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام شرمنده من لپتاپ دارم مدلش msi gx623 هست
    1-از کجا بفهمم مدل مادر بوردم چیه؟
    2-اگه ایسوس یا گیگا نبود از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
    3-کلا از کجا بفهمم لپتاپم چقدر برق مصرف میکنه؟ برای این کار نرم افزاری هست؟

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام شرمنده من لپتاپ دارم مدلش msi gx623 هست
    1-از کجا بفهمم مدل مادر بوردم چیه؟
    2-اگه ایسوس یا گیگا نبود از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
    3-کلا از کجا بفهمم لپتاپم چقدر برق مصرف میکنه؟ برای این کار نرم افزاری هست؟
    اگر لپ تاپ شما msi باعشه بردشم msi برای میزان مصرف برق سیستم هم از برنامه Joulemeter که داخل لینک پایین هست استفاده کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه نباشه جاش خالی می مونه Dead Space's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان... راه حلی وجود داره حداقل کارت گرافیک بره تو حالت استندبای؟! و بی خود داغ نکنه؟!
    من یک دفعه کارت 9600GT XFX سر همین شب روشن موندن ها 2 از خازن هاش ترکید...
    البته هر شب روشن می موند!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •