تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 9 اولاول ... 3456789 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 88

نام تاپيک: »» کنکور سراسری ؟ یا دانشگاه آزاد ؟

پروفشنال AEZ_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    یزد - زارچ - خونمون!

پيش فرض

حذفش کنن پست رو
    Last edited by AEZ_Best; 24-08-2010 at 17:03.

2. این کاربر از AEZ_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه arian_mj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دیگه کنکور هم داره از آب و تاب می افته

داره خودمونی میشه juventuss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

با توجه به اینکه اکثر دوستان مثال هایی رو نام بردند که سال دومشون بدتر از سال اولشون بود من هم میخواستم در اینجا چند تا رتبه های برتر کنکور 88 رو که فارغ التحصیل بودند رو بزارم :

رشته ریاضی :

رتبه 180 منطقه 1

رتبه 191 منطقه 1

رتبه 742 منطقه 1

رتبه 902 منطقه 1

رتبه 848 منطقه 1
    ----------------------

رتبه 24 منطقه 2

رتبه 32 منطقه 2

رتبه 207 منطقه 2

رتبه 270 منطقه 2

رتبه 354 منطقه 2

رتبه 580 منطقه 2

رتبه 842 منطقه 2

------------------------

رتبه 12 منطقه 3

رتبه 78 منطقه 3

رتبه 95 منطقه 3

رتبه 183 منطقه 3

رتبه 213 منطقه 3

رتبه 275 منطقه 3

رتبه 283 منطقه 3

رتبه 314 منطقه 3

و ....................

( البته باید بگم در مقابل این رتبه های خوب که تعدادیش رو در بالا گفتم به طور حتم رتبه های بدی هم وجود دارد که دوستان به بعضی از انها اشاره کردند و من فقط به خاطر اینکه فقط جنبه منفی قضیه را نبینیم این چند مثال رو آوردم )

5. این کاربر از juventuss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز S E V E N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

پیشنهاد من : اگه سراسری خوب نیست ولی آزاد خوبه، برید آزاد.

البته بستگی به شرایط داره و این نظر من بود. موفق باشید.

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

دلیل اینکه بعضی ها سال دوم رتبه اشون بدتر می شه اینه که فکر می کنن اگر هیچی هم نخونن به اندازه ی رتبه ی پارسالشون اطلاعات دارن و اون رتبه رو حداقل میارن! یک تصور به شدت اشتباه! به نظرم اولین کار اینه که انقدر درس بخونی که رتبه ی پارسالت حفظ بشه! بعد برای بهبود رتبه تلاش بکنی. یعنی باید چند ماه تلاش کرد که رتبه ی پارسال حفظ بشه و بعد خودت رو بالاتر ببری.
    من پارسال توی زیرگروه یک 15639 و امسال 5804 شدم.

8. 6 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sha2ow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    neverland

پيش فرض

سلام به دوستان گلم.
    یادش بخیر، پارسال این موقع ها بود که ما هم مثل شما این طرف و اون طرف می پریدیم که کدوم دانشگاه برم و چیکار کنم.
    من الان دانشجوی نرم افزار دانشگاه آزادم.
    من یک سال پشت کنکور بودم.
    اول همه اینا بگم که پشت کنکور بودن ضررش خیلی بیشتر از سودشه.من تو این یکسال تقریبا دیوونه شدم.فقط با چند تا شرط بشینید یه سال دیگه هم بخونید:

1.سال اول اصلا یا در حد انتظار خودتون درس نخوندید.یعنی اگر تلاشتون را کردید ولی نشده پس معطلش نکنید و همین امسال برید دانشگاه.چون سال بهد وضع بد تر میشه.

2.ارده و پشتکار آهنین داشته باشید.من خودم به شخصه این مورد را تجربه کردم که در ابتدا حسابی جو درس خوندن دارید ولی بعدش دیگه حالتون از کتاب به هم می خوره.دیگه اون آخراش اصلا نمیتونید برید سراغ درساتون.به نظر من زمان مفید تو این یک سال 4 ماه بود برا من.

3.اینکه اصلا هیج جا قبول نشده باشید.یا این که پول دانشگاه آزاد را نداشته باشید.یا در این سال شرایط ورود به دانشگاه را نداشته باشید.در مورد غیر انتفاعی هم از نظر هزینه دست کمی از آزاد نداره(ظاهر را نگاه نکنید در عمل همینه که گفتم)

شما میگید که خیلی ها هستند که سال دوم رتبشون بهتر شده.این درست اما در مقابل خیلی خیلی ها هم هستند که رتبشون بدتر شده یا در همون حد.چون در کل هرچه قدر از درسا فاصله زمانی میگیرید بیشتر فراموش می کنید.ومطمئن باشید که تلاشی که سال دوم می کنید اگر در سال اول کرده بودید رتبتون خیلی خیلی بهتر میشد تا این که یک سال وقت تلف کنید.
    منظورما گرفتید؟یعنی مثلا

سال اول رتبه 3
    سال دوم + تلاش= رتبه 2
    سال اول+تلاشی که قراره برا سال دوم بشه=رتبه 1

در کل من به هیچ کس توصیه نمی کنم که یک سال از زندگی عقب بیفته.مگر در شرایطی که گفتم.
    یه نکته هم یادت باشه.به جز دانشگاه ها مادر ، همه دانشگاه ها مثل هم هستند.و فکر نکن خبریه تو دانشگاه،من هم فکر می کردم حالا دانشگاه کجا هست.ولی اومدم دیدم که دانشگاه دانشگاهه.دانشگاه ما یکی از بهترین آزاد هاس،تو اصفهان که بهترینه.

خلاصه این نظر من بود.ولی هرکسی باید با توجه به شرایط با عقل خودش تصمیم بگیره.حرف های بقیه را فقط به عنوان راهنمایی گوش کن و خودت باش که حرف آخرا می زنی.چون هرکسی یه حرفی می زنه طبق نظر خودش.

با آرزو موفقیت.

10. 4 کاربر از sha2ow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه juventuss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

با تشکر از تمام دوستانی که نظر دادند

از تمام شما درخواست میکنم که باتوجه به اعلام نتایج و مهلت کم تصمیم گیری اگه کسی رو با شرایط گفته شده ( در امضام هم میتونید ببینید ) این تاپیک رو بهش معرفی کنید
    با تشکر

12. این کاربر از juventuss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

دوست من
    قانونها و شرایط در این دوره زمونه مثل آب خوردن عوض می شه
    من برات 1 مثال می زنم:
    پارسال دوستم رتبش شد 3500منطقه 1 ایشون به جایی که مثل بچه آدم انتخاب رشته درست بکنه اومد فقط مکانیکهای صنعتی شریف و تهران و امیرکبیرو شیراز رو زد و بس.چ.ن فقط همین ها رو می خواست من بهش گفتم مهندسی شیمی شیراز میاری که خیلی خیلی شبیه مهندسی مکانیک سیالات هست اون گفت نه .خلاصه هیچی قبول نشد آزاد هم نرفت.گذاشت امسال حاج آقا رتیش شد 3300 که با این رتبه پارسال می تونست مهندسی شیمی شیراز قبول بشه ولی الان نه مکانیک می تونه قبول بشه و نه مهندسی شیمی چرااا؟؟؟
    چون ظرفیت ها عوض شد:
    پارسال ورودی مهندسی شیمی دانشگاه سراسری شیراز: 70 نفر
    امسال :35 نفر
    پس همین امسال کار رو تموم کن

14. 2 کاربر از bnmnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اگه رتبه سراسریت پایین بوده مثلا بالای 20 هزار یک سال بمون
    اگه رتبه سراسریت زیر 20 هزار بوده برو آزاد!

به اراده هم خیلی بستگی داره!
    شما ببین از خودت چه شناختی داری!
    اگه مطمئنی بمونی خوب میخونی و اصلا وقت به بطالت نمیگذرونی مطمئن باش رتبه ات 5000 هست ولی راضی نیستی بمون یه سال دیگه بخون

پس عامل اصلی شناخت از خودتون هست!
    تنبلید؟با اراده اید؟سال گذشته رو چطور گذروندید؟یه سال دیگه هم تحمل درای پشت کنکور بمونی!

=========
    حالا شما شخصا رتبه ات رو بگو و اینکه چه رشته ای میخوای بری تا بهت شخصا بگم چکار کنی؟

16. 2 کاربر از clickestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

یه خاطره :

من کسی میشناختم که از اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی شاگرد اول کلاس بود (اول نبود دوم رو بود) ولی نمیدونم چطور بود اصلا با تست مشکل داشت یعنی میتونست حل کنه ولی خیلی کند بود هر چقدرم تمرین کرد سرعتش بیشتر نشد تو تست و در آخر رتبه اش شد 16 هزار
    خلاصه سال اول که نشد ترجیح داد یه سال دیگه بخونه(میگفت آراد در حد من نیست) البته انصافا هم راست میگفت ولی نمیدونم چرا با تست مشکل داشت و سرعتش خیلی پایین بود
    تو همون سال اول بقیه هم کلاسیاش رفتن آزاد
    سال دوم شد و اینبار رتبه اش شد 14 هزار!!!! و رشته ای که دوست داشت رو نمی آورد تو شهرش و مجبور شد بره آزاد
    حالا اینا به کنار
    عمق فاجعه: شاگرد خرخونه کلاس باید دو ترم (یه سال) پایین تر از شاگردای دیگه تو دانشگاه آزاد بخونه مثل تجدیدیا و شاگردای دیگه که متوسط و حتی ضعیف بودن الان سال دومشون بود

حالا این مسائل به کنار ولی مواردی هم هست که سال دوم رتبشون خیلی بهتر میشه

در کل من یه نظر دارم:
    اگه بمونی سال دوم رو یا رتبت خیلی بدت(مثلا 10 هزارتا پایین تر) ر از پارسال میشه یا خیلی بهتر (مثلا زیر 5 هزار)
    در حد پارسال نمیمونه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •