تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 10 اولاول ... 345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 91

نام تاپيک: فناوری اطلاعات یا نرم افزار کامپیوتر؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsaaaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    یه چند تا نکته به نظرم اومد .قبلا هم اشاره کرده بودم و حالا دوباره که این بحث پیش اومد می خوام دوباره بگم:
    1-مشاغل مربوط به IT و کامپیوتر در اروپا و آمریکا پولساز ترین مشاغل بوده اند و در آمد یک متخصص It در آمریکا $ است.
    دوست عزیز ما در اروپا و آمریکا زندگی نمی کنیم ، صنعت ما شبیه اونها نیست و تقاضا برای محصولات کامپیوتری هم مثل آونجا نیست. در همان اروپا و آمریکا هم سود آورترین شرکت MICROSOFT نیست و شرکتی مانند جنرال موتورز گردش مالی بسیار بزرگتری دارد (اگرچه در این بحران اقتصادی دچار مشکلات بسیاری است و من در حالت عمومی گفتم).
    2-بازار کار این رشته در خارج بسیار عالی است
    بله ولی مگر ما همه می توانیم به خارج برویم ؟ و آنجا مگر موسسه خیریه است و ار همه با آغوش باز استقبال می شود؟
    حالا من که اینقدر موج منفی می دم هدفم چیه؟ می خام بگم آی تی و کامپیوتر بده؟ اصلا و ابدا
    می خوام بگم دلایلی که دوستان اینجا برایه انتخاب این رشته ها میارند غلطه و اصلا واقع گرایانه نیست.
    یه نگاه به آمار فارغ التحصیلای کامپیوتر (یه طور عام) بندازید ببینید چفدر توشون بیکار هست.به نگاهی به وبلاگایی که برایه کنکور ارشد کامپیوتر هست بندازید و ببینید چه فشاری دارن خیلیها به خودشون میارند تا ارشد قبول بشن (حتی از سراسری هم بیشتر) تا شاید بتونن با مدرک ارشد یه جا کار پیدا کنند. چرا اینطوری هست ؟
    کار نیست (که خوب واقعا خیلی هم نیست ) یا آدم کاردان نیست؟
    من تا این حرفها رو یه جایی می زنم سریع دانشجوها و خیلیا می گن درسته که این رشته فارغ التحصیل زیاد داره ولی وافعا برنامه نویس و متخصص خوب تو این رشته کمه و وبرایه اونها هم کار هست.منم دقیقا این حرفو تایید می کنم ولی علاوه بر اون می خوام بگم چرا فارغ التحصیل تو این رشته اینقدر زیاده ولی متخصص کمه؟
    چون که همه، اون اول وقتی میان تو این رشته فقط این شعارها و شایعات دور و اطراف این رشته رو می شنوند و فکر می کنند که همهشون قراره در آینده بیل گیتس بشند و پول پارو کنند ولی ...
    خیلیا رو میبینیم که میگن ریاضی ما ضعیفه و با این وجود می خوان کامپیوتر بخونن. خوب اگه شما ریاضیت ضعیفه یعنی توانایی حل مسائل رو نداری پس چجوری می خوای تفکر الگوریتمی رو که لازمه برنامه نویسی هست بدست بیاری؟
    اصلا به برنامه نویسی و حل مسایل علاقه داری ، حوصله ات زیاده ؟ می تونی هر روز مطالعه کنی و مباحث جدید یاد بگیری و تقریبا هر 2 یا 3 سال بالای 40-50 درصد سوادتو به روز کنی؟
    آدم اکتیوی هستی یا نه؟ حوصله داری به اندازه همان واحد هایی که تو دانشگاه می گذرونی مطالعه جانبی و غیر از برنامه درسی دانشگاهی داشته باشی یا نه؟ چون کار آینده ات به به همین مطالعات جانبی ات وایسته است و از طرفی ذیگه چون اینجا ایرانه معدل دانشگاهی هم خیلی مهمه و بنابرابن درسا رو هم باید خوب پاس کنی؟
    رشته کامپیوتر بر خلاف ظاهر تر وتمیزی که داره یه جورایی بخشهایی از بدن مثل چشمها و کمر و مچ دستها رو حسابی داغون می کنه پس کسی که عینکی هست و نزدیک بینی بالای -4 دیوپتر داره بهتره با احتیاط این رشته ها رو انتخاب کنه چون در آینده قراره روزی بالایه 10-12 ساعت جلویه کامپیوتر بشینه و با مطالعه کنه.
    اگه علاقه داری (که خیلیا هستن که فکر می کنن چون همش دارن تو اینترنت چرخ می زنن یا گیمر ماهری هستن پس به رشته های کامپیوتر علاقه دارن و اصلا از پشت پرده خبر ندارن) و می بینی که ویژگی لازم برایه موفقیت تو این رشته رو داری خوب رشته کامپیوتر (بطور عام ) خیلی انتخاب خوبیه و می تونی توش حسابی موفق باشی.
    در ضمن یه توصیه کلی به همه کسایی که می خوان در مورد یه رشته اطلاعات کسب کنن ، برای آگاهی پیدا کردن در مورد بازار کار و زمینه های کاری و تواناییهای لازم برایه موفقیت در یک رشته با فارغ التحصیلایه اون رشته و کسایی که تو اون رشته مشغول کارن صحبت کنید نه دانشجوهای اون رشته چون متاسفانه اکثر دانشجوها شناخت کافی نسبت به این مسائل ندارن و در عوض تا دلتون بخواد تعصب نسبت به رشته هاشون دارن.
    ولی برایه اطلاع پیدا کردن در مورد یه دانشگاه خاص و کیفیت یک رشته تو یه دانشگاه بهترین افراد برایه کسب اطلاع همون دانشجوهایی هستند که الان دارن تو اون دانشگاه درس می خونن.
    دوست عزیز مرسی از اینکه زحمت کشیدی و این پست رو تایپ کردی

ایشون سوال پرسیدن من جواب دادم

ایشون پرسید بازار کار خارج از کشورش چجوریه؟

منم گفتم در خارج یکی از پولسازترین رشته ها بوده.من کی گفتم همه ی ما به خارج می رویم و یا در ایران هم همین شرایط هست الکی حرف تو دهن من نذار

من هیچ تعصب بی جایی روی رشته ی کامپیوتر و آی تی ندارم

اگه پست های من دقت کنید متوجه میشید:

شما اگه میخواستی هم نمی تونستی رشته ی IT بری به خاطراینکه شما مدرک پیش دانشگاهی نداری و رشته ی آی تی کاردانی ندارد و کارشناسی پیوسته پایین ترین مقطع آن است.البته رشته کاردانی ICT داریم که تفاوت های بسیاری با مقطع کارشناسی IT داره.

شما بسته به علاقت میتونی کاردانی نرم افزار و کاردانی سخت افزار بری.
    رشته ی کامپیوتر گرایش سخت افزار و نرم افزار در مقطع کارشناسی تنها 20 واحد با هم تفاوت دارند(120 واحد دقیقا عین هم)
    در مقطع کاردانی هم تقریبا همینجوری هست و بین گرایش نرم افزار و سخت افزار خیلی از درس ها مشترک هستش.

به نظر من کاردانی نرم افزار بری بهتره(با توجه به شرایط کاری در ایران).البته خیلی فرق نمی کنه!!!

شما اگر درک بالایی از ریاضی گسسته داشته باشی تو برنامه نویسی موفق می شی.دانستن یا نداستن ریاضی معمولی و حساب دیفرانسیل و انتگرال هیچ تاثیری در موفقیت یک برنامه نویس نداره!البته اگر ریاضی گسسته ی خوبی هم نداشته باشی و علاقه ی شدیدی به برنامه نویسی داشته باشی باز هم میتونی موفق باشی یعنی با تمرین زیادو نوشتن برنامه های مختلف ریاضی گسسته ات هم قوی میشه!!

خیلی از واحد های دانشگاه آزاد بدون کنکور در مقطع علمی کاربردی نرم افزار(
    کاردانی) دانشجو می گیرند.مثل واحد گرمسار
    هر دو رشته خوب هستند ولی میشه گفت:

رشته ی مهندسی IT تمامی درس های برنامه نویسی رشته ی نرم افزار را دارد حتی مهندسی نرم افزار 1 و 2.حتی میشه گفت رشته ی IT از نرم افزار هم نرم افزاری تر است و به خاطر اینکه این رشته در ایران ترکیبی از 3 رشته ی کامپیوتر و مهندسی صنایع و مدیریت هست بسیار بهتر و آینده دارتر از رشته ی کامپیوتر نرم هست.چون دانش آموختگان این رشته در حقیقت مهارت های شغلی 3 رشته ی نرم افزار و صنایع و مدیریت را کسب کرده اند و فرصت های شغلی بیشتری خواهند داشت
    ولی اگه به پست های آقای حجت دقت کنید متوجه میشید ایشون در رویا به سر می برند

کاملا غلطه ...خودتان بینید ما هر سال چقدر ربات..ماهواره موشک..و...میسازیم..حالا ساخت اینا بدون رایانه و مهندس کامپیوتر امکان پذیر است؟؟؟؟
    یکی از فامیلامون رفته مالزی برای دوره phd مهندسی نرم افزار..

سال گذشته بابام 2میلیون تومن پول برای یک نرم افزار ساده برای کارش داد...
    Last edited by ehsaaaan; 26-02-2010 at 15:26.

2. این کاربر از ehsaaaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

دانیال جون من منظورتو گرفتم

منظورت اینه که معادلسازی میشه یانه

اگه از کامپیوتر بری آی تی معادلسازی میشه و لی از آی تی بری کامپیوتر دوباره باید بگذرونی
    نه من مخلصت هم هستم
    اخه این ترم ای تی و کامپیوتر رو با هم برگزار کردند
    بعد همه کلاس جز من و یک دختری فقط کام هستی م همه ای تی
    خواستم ببینم نکنه ما اشتباهی اخذ کردیم
    اخه این درس 4 واحدی هست برای رشته کام اما این ترم زده سه واحدی
    از کارشناس پرسدیم گفت اره برو نامه از مندیر گروه بیار تا درستش کنیم
    گفتم ما نکنه اشتباه رفته باشیم
    اخه تو لیست دروس اصلا درس مبانی جز این نبود که بخوام فکر کنم اشتباه اخذ کردم

---------- Post added at 11:29 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

راستی همین رشته کام رو دوست دارم و نمیخوام برم ای تی یا یچز دیگه

4. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

[QUOTE=ehsaaaan;4708201]دوست عزیز مرسی از اینکه زحمت کشیدی و این پست رو تایپ کردی

ایشون سوال پرسیدن من جواب دادم

ایشون پرسید بازار کار خارج از کشورش چجوریه؟

منم گفتم در خارج یکی از پولسازترین رشته ها بوده.من کی گفتم همه ی ما به خارج می رویم و یا در ایران هم همین شرایط هست الکی حرف تو دهن من نذار

من هیچ تعصب بی جایی روی رشته ی کامپیوتر و آی تی ندارم
    [QUOTE=ehsaaaan;4708201]

من اصلا منظورم شما نبود شاید چون نوشتم دوست عزیز فکر کردین که مخاطب من شما هستید یا یک شخص خاص ولی من منظورم به طور عام بود و اتفاقا به نظر من پست های شما ، جواب هاتون مناسب هست
    من به طور کلی خواستم در مورد طرز تفکرایه غلطی که وجود داره صحبت کنم . نه چبز دیگه ای،و اگه شما از دست من ناراحت شدید معذرت می خوام.
    Last edited by bida; 25-02-2010 at 21:51.

6. این کاربر از bida بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من اصلا منظورم شما نبود شاید چون نوشتم دوست عزیز فکر کردین که مخاطب من شما هستید یا یک شخص خاص ولی من منظورم به طور عام بود و اتفاقا به نظر من پست های شما ، جواب هاتون مناسب هست
    من به طور کلی خواستم در مورد طرز تفکرایه غلطی که وجود داره صحبت کنم . نه چبز دیگه ای،و اگه شما از دست من ناراحت شدید معذرت می خوام.

بله متاسفانه خیلی ها تفکر غلطی درباره ی رشته ی کامپیوتر و آی تی دارن
    ناراحت چیه دوست منخیلی هم خوشحال شدم و بازهم به خاطر پست مفیدتون تشکر می کنم.

قربون مرامتون-احسان

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

رفقا من یادمه تو صفحات قبل دیدم گفتم کسی که بخواد IT بخونه باید حتما پیش دانشگاهی رو گذرونده باشه؟
    خواستم مطمعن بشم؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

رفقا من یادمه تو صفحات قبل دیدم گفتم کسی که بخواد IT بخونه باید حتما پیش دانشگاهی رو گذرونده باشه؟
    خواستم مطمعن بشم؟؟؟؟
    بله حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشه.
    چون این رشته کاردانی ندارد.

کاردانی ICT داریم که خیلی با کارشناسی پیوسته ی IT فرق می کنه.

شما اگه مدرک پیش دانشگاهی نداری و به این رشته علاقه داری بهتره کاردانی کامپیوتر بخونی و بعد از اون در مقطع کارشناسی ناپیوسته ی کامپیوتر تحصیلاتت رو ادامه بدی

10. این کاربر از ehsaaaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

چند پست از تاپیک پاک شد؛

دوستان لطفا بدون بحث های حاشیه ای هر کدوم از عزیزان فقط در مورد رشته ی خودشون توضیح و اطلاعات لازم رو در اختیار دوستان سوال کننده قرار بدن.

ممنونم و موفق باشید

12. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

چند پست از تاپیک پاک شد؛

دوستان لطفا بدون بحث های حاشیه ای هر کدوم از عزیزان فقط در مورد رشته ی خودشون توضیح و اطلاعات لازم رو در اختیار دوستان سوال کننده قرار بدن.

ممنونم و موفق باشید

نمی خوام بگم خیلی حالیمه ولی من خیلی خالصانه و با هدف اطلاع رسانی درست و داغ کردن و جذاب شدن بحث در حد اطلاعاتم هرچی که بلد بودم کامل ترین پاسخ ها رو به سوالای دوستان عزیزم میدادم ولی متاسفانه به من بی احترامی کردند و پست های منو پاک کردند دلیلش هم نوشتند خارج از حیطه!!!

میتونستم با دادن جواب های الکی و نیم خطی سریع تعداد پست ها مو زیاد کنم و یک هفته ایی بشم پروفشنال

دوستان من دیگر در تاپیک فناوری اطلاعات یا کامپیوتر هیچ پستی نمی دم و با هیچ کس هیچ بحثی نمی کنم بذار بقیه هر چقد دلشون میخواد تعداد پستاشونو زیاد کنن اصلا کل P30world رو جمع کنن برن مال خودشون.

اگر سوالی در زمینه ی کامپیوتر و آی تی و کنکور و دانشگاه و ... داشتید میتونید از طریق پیغام خصوصی یا ایمیلم بپرسید.اگه بلد باشم منم با کمال میل پاسختون رو میدم.همونطور که چند تا از دوستان سوالاشونو از طریق پیغام خصوصی از من می پرسیدند.

کوچیک و مخلص تک تک شما،احسان

14. 2 کاربر از ehsaaaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BMW.M3_E46's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Most Wanted

پيش فرض

دوستان من شدید بین این 2 رشته گیر کردن کدومو بزنم میشه راهنمایی کنین!؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_dre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران - آریاشهر

پيش فرض

دوستان من شدید بین این 2 رشته گیر کردن کدومو بزنم میشه راهنمایی کنین!؟
    منم الان کاردانی نرم افزار آزاد میخونم میخوام
    موندم آزاد رو IT بزنم یا کارشناسی نرم افزار

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •