تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 17 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 168

نام تاپيک: همه چیز درباره Brother HL-2140. تا حالا کسی پرینتر Brother HL-2140 داشته ؟ Drum Unit اش کی خراب می شه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    بنده به عنوان کسی که از پرینتر brother hl-2140 استفاده کرده این مطالب رو بیان میکنم.
    امیدوارم بتونم اطلاع رسانی درستی به دوستان کنم.
    دیدم کسانی که بعضا اطلاع درستی ندارند یا حتی پرینتر رو از نزدیک ندیدند و حتی نمیدونند بعضی قطعات چی هستند و چه کاربردی دارند اینجا نظراتی میدن که احتمالا نادرست هم هست.

پرینتری که اینجانب خریدم :
    Brother HL-2140
    میباشد.
    درام یونیت آن شامل :
    Toner Cartridge : TN-2130
    Drum Cartridge : DR-2125
    (بنابراین tn-360 و tn-330 و ... احتمالا مشابهات است یا مربوط به تولیدات اولیه یا موردی که من بی اطلاعم)
    با سه بار زدن دکمه اصلی یه گزارش بهتون میده که در اون میزان باقیمانده از عمر درام و تونر و تعداد صفحات چاپ شده و تعداد ارورها و صفحات گیر کرده و ... رو میده که بسیار جالبه.
    برای پرینتر من :
    عمر باقیمانده درام : 80%
    تونر باقیمانده : 30%
    تعداد صفحات پرینت شده : 1022
    بقیه مطالب مهم نیستند.

با ارقام فوق میتوان گفت :
    با این نوع تونر کارتریج تقریبا 1500 صفحه پرینت میگیرد که با ارقام داده شده دوستان مطلع همخوانی دارد.
    با این نوع درام تقریبا 5100 صفحه پرینت میگیرد که با ارقام داده شده توسط جناب VAHID_ENGINEER
    در پست شماره :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همخوانی ندارد.

مطلب دیگر در مورد شارژ و تنظیم چرخ دنده است.
    تا آنجا که بنده در صفحات وب دیدم (البته برای کارتریج tn-360) جهت ریست پرینتر یک چرخ دنده به نام flag gear باید تهیه شود که این قطعه در کارتریجی که همراه پرینتر عرضه میشود و به Starter cartridges معروف است وجود ندارد.حالا باز دوستان مطلع نظر تکمیلی را خواهند داد.
    با تشکر
    دوست عزیز شما زیاد نگران این اعداد و ارقام نباش چون براحتی ریست میشود.
    همون کارتریج استارتر هم شارژ میشه و احتیاجی به چرخ دنده نیست برادر
    بازهم اگر ما اطلاعات نداریم. دوستانی که اطلاع دارن ، اطلاع بدن چون این آخرین پست بنده در این تاپیک هست

2. این کاربر از mr.slim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه VAHID_ENGINEER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    بنده به عنوان کسی که از پرینتر brother hl-2140 استفاده کرده این مطالب رو بیان میکنم.
    امیدوارم بتونم اطلاع رسانی درستی به دوستان کنم.
    دیدم کسانی که بعضا اطلاع درستی ندارند یا حتی پرینتر رو از نزدیک ندیدند و حتی نمیدونند بعضی قطعات چی هستند و چه کاربردی دارند اینجا نظراتی میدن که احتمالا نادرست هم هست.

پرینتری که اینجانب خریدم :
    Brother HL-2140
    میباشد.
    درام یونیت آن شامل :
    Toner Cartridge : TN-2130
    Drum Cartridge : DR-2125
    (بنابراین tn-360 و tn-330 و ... احتمالا مشابهات است یا مربوط به تولیدات اولیه یا موردی که من بی اطلاعم)
    با سه بار زدن دکمه اصلی یه گزارش بهتون میده که در اون میزان باقیمانده از عمر درام و تونر و تعداد صفحات چاپ شده و تعداد ارورها و صفحات گیر کرده و ... رو میده که بسیار جالبه.
    برای پرینتر من :
    عمر باقیمانده درام : 80%
    تونر باقیمانده : 30%
    تعداد صفحات پرینت شده : 1022
    بقیه مطالب مهم نیستند.

با ارقام فوق میتوان گفت :
    با این نوع تونر کارتریج تقریبا 1500 صفحه پرینت میگیرد که با ارقام داده شده دوستان مطلع همخوانی دارد.
    با این نوع درام تقریبا 5100 صفحه پرینت میگیرد که با ارقام داده شده توسط جناب VAHID_ENGINEER
    در پست شماره :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همخوانی ندارد.

مطلب دیگر در مورد شارژ و تنظیم چرخ دنده است.
    تا آنجا که بنده در صفحات وب دیدم (البته برای کارتریج tn-360) جهت ریست پرینتر یک چرخ دنده به نام flag gear باید تهیه شود که این قطعه در کارتریجی که همراه پرینتر عرضه میشود و به Starter cartridges معروف است وجود ندارد.حالا باز دوستان مطلع نظر تکمیلی را خواهند داد.
    با تشکر
    با سلام به شما دوست عزیز.

با توجه به تحقیقاتی که من کردم، تا قیمت 300 دلار هر پرینتری که بخری شامل قطعات زیر میشه :

1- خود دستگاه 2- کارتریج 3- درام 4- فیوزر 5- غلتک 6- اجزای دیگری که ممکن است داخل کارتریج یا بیرون کارتریج باشند و در عمل پرینت گرفتن موثرند.
    البته کسانی که پرینتر میخرن از موارد بالا معمولا اسم کارتریج و درام رو میشنون. مثلا این پرینتر 1500 تا یا 2500 تا میزنه یا فلان پرینتر درام ارزونی داره.

ولی وقتی صحبت از Brother HL-2140 میشه به قطعات زیر میرسیم :

1- خود دستگاه
    2- کارتریجی که با دستگاه ارائه میشود با کد TN-2130 در ایران و کد TN-330 در اروپا و امریکا که هر دو کد با ظرفیت 1500 برگ هستن.
    (همچنین میتوان کارتریج با ظرفیت 2600 برگ رو به صورت جدا خریداری کرد با کد TN-2150 در ایران و کد TN-360 در اروپا و امریکا)
    3- درام
    4- درام یونیت با کد DR-2125 در ایران و کد DR-360 در اروپا و امریکا که هر دو کد طبق کاتالوگ پس از چاپ 12000 برگ نیاز به تعویض دارند.
    5- فیوزر
    6- غلتک
    7- ...

خوب اگر دقت کرده باشید تفاوت پرینترهای برادر با دیگر پرینترهای زیر 300 دلار، وجود قطعه درام یونیت (DrumUnit)هست.

جناب smartee لطفا به این سوالات جواب بدین :

- به گفته شما درام این دستگاه که حدود 30 تومن قیمت داره پس از چاپ 5100 برگ باید عوض بشه. شما از کجا به این عدد رسیدین ؟ از 80 % ؟

- به نظر شما اصلا این دستگاه درام یونیت که 80 تومنه رو داره ؟؟؟ (وقتی شما کارتریج رو از دستگاه خارج میکنین میبینین که زیر کارتریج، درام یونیت وجود داره. درسته ؟) یا من اشتباه میکنم و این پرینتر فقط درام داره ؟؟؟

- اگه درام یونیت داره چند برگ عمر میکنه ؟ و نظرتون درباره درام یونیت ؟

- منظور پرینتر از عمر باقیمانده درام = 80%، خود درام میباشد یا درام یونیت ؟

- کجای ارقام من اشتباهه ؟

- فقط در صفحات ابتدایی تاپیک ممکنه که من گفته باشم این پرینتر 3000 برگ چاپ میکنه که تصحیح کردم و میکنم که با توجه به کارتریج TN-2130 که روی دستگاه فروخته میشه 1500 برگ چاپ میکنه.

در پایان باید عرض کنم که من پرینتر برادر 2140 رو ندارم و قبلا اچ پی 1010 داشتم که یک سالی میشه فروختمش و حالا دنبال یه پرینتر خوب میگردم. امید وارم شما که این پرینتر رو خریدین با نظرات خوبتون، کسانی که قصد خرید پرینتر دارن رو راهنمایی کنین.

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

عکسی از قطعات و مشخصات برادر 2140 در ایران و آسیا :

عکسی از قطعات و مشخصات برادر 2140 در اروپا و امریکا :

Last edited by VAHID_ENGINEER; 07-03-2010 at 00:05. دليل: Nobody can see pictures

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

عکسی از قطعات و مشخصات برادر 2140 در ایران و آسیا :

عکسی از قطعات و مشخصات برادر 2140 در اروپا و امریکا :

سلام.
    شما هنوز نظرتون روی همین برادر هست؟
    من میخوام یه پرینتر خوب برای مغازه بگیرم.شما چی پیشنهاد میکنید.؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض پاسخ به سوالات در مورد brother hl-2140

با سلام

در ابتدا عرض کنم بنده 2 دستگاه از این پرینتر رو گرفتم برای مصرف خونگی خودم و دفتر یکی از دوستان.
    تست پیج پرینتر من : 74 صفحه ، یک بار کاغذ گیر کرده ، تونر 100% و درام 98% رو نشون میده.
    پرینتر دوستم بدلیل مصرف بالا ارور میداد و خودش اقدام به شارژ کرده وقتی ازش خواستم تست پیج گرفته و ارقام ذکر شده رو بمن گفت من هم اینجا عنوان کردم.
    دیروز فرصتی شد خودم مراجعه کردم و بررسی کردم.
    در صفحه تست پیج میزان باقیمانده از عمر تونر و درام را با یکسری مستطیل عمودی کوچک و کم رنگ نشان میده نه درصد.برای هر دو مورد حالت پر 50 مستطیل میباشد.
    دوست من بصورت تخمینی آنها را 80% و 30% اعلام کرد.
    وقتی مستطیلها را به دقت شمردم دیدم دقیق آن 90% و 30% است.
    با این حساب :
    برای درام : 1022 صفحه شده 10% پس برای یک درام داریم حدودا 10220 صفحه
    برای تونر هم که کما فی السابق
    بنابراین درام هم با ارقام ذکر شده توسط جناب VAHID_ENGINEER همخوانی دارد و اشتباه از جهت تخمین زده شده بود و اینجا از همه دوستان عذرخواهی میکنم و در صورت امکان خواهشمندم ارقام تصحیح شود تا اطلاع رسانی درست انجام شود.
    در مورد بقیه سوالات :

اولا همانطور که جناب mr.slim فرمودند و در پایین صفحه تست پرینتر هم ذکر میشود این اعداد تخمینی هستند و مربوط به مدل سخت افزار خاص و یک کاربری تعریف شده مثلا یک درصد بخصوص مصرف تونر و یک کاغذ بخصوص مثلا A4 یا Letter و ... میباشد و در شرایط مختلف ممکن است بر حسب مصرف به اعداد دیگری برسیم.

ظاهرا هنوز برای دوستمون این قطعه درام یونیت بصورت حل نشده باقی مانده.گرچه توضیحاتی در این مورد داده شده.

لا اقل در مورد این دستگاه درام یونیت مجموعه جمع شده زیر است :
    1- مخزن تونر+doctor blade + developer roller + foam roller قطعات فوق به همراه یکسری چرخ دنده و ... در یک مجموعه قرار میگیرند که با فشار کلیپ سبز رنگ از مجموعه درام یونیت جدا میشوند.
    2- درام که در یک لبه درام یونیت قرار گرفته است
    3- باقیمانده که یک جایگاه پلاستیکی برای نگهداری موارد فوق است.

به این مجموعه عنوان درام یونیت اطلاق میشود

در تمام عرایضم بنده عنوان کردم درام (drum) یا عمر درام (drum life)
    در عرایضم گفتم عددی که من بدست آوردم با مقدار ذکر شده جناب ... در پست فلان مطابقت ندارد.نمیبینم جایی عرض کرده باشم ارقام شما اشتباه است.تازه اینها ارقام شما نیست مشخصات فنی ارایه شده توسط تولید کننده است.من شماره پست را ذکر کردم.دیگه در این حد میتوانید قبول زحمت نموده پست خودتان را ملاحظه فرمایید.این مطلب با اعداد درستی که ارایه کردم تقریبا حل شده و با اعداد بیان شده که مربوط به عمر این نوع درام است : که گفته شده 12000 مطابقت دارد.

دوست عزیز درام یونیت یه هیولا نیست که کار فوق العاده ای انجام بده در بالا ذکر کردم.
    تمام پرینترهای چه زیر 300 دلار چه بیشتر این قطعات را دارند.بنده خودم پرینتر hp1300 و samsung 1640 و samsung 2010هم در محل کار دارم.همه را هم خودم باز کردم شارژ کردم و ریست کردم.
    سامسونگ 1640 که یه موقعی ما 90 هزار تومن خریدیم هم درام دارد ، فوم رولر دارد ، دولوپر رولر دارد ، داکتر بلید دارد ، چرخ دنده دارد مخزن تونر دارد و ... هم دارد.منتها به این مجموعه کارتریج (شاید در تداول) اطلاق میشود.

در مورد قیمتها قیمت درام حدود 30 هزار تومان است
    درام یونیت علاوه بر درام شامل قطعاتی که ذکر کردم هم میشود که هر کدام آنها قیمت خودشان را دارند
    گرچه به نظر من برای این پرینتر کمی گرانتر از سایر پرینترهاست
    شاید دارای عمر بالاتری باشد

باز هم از دوستان مطلع که علاوه بر شنیدن ، دیدن را هم در روش کار خود قرار میدهند تقاضا دارم در صورتیکه در مورد این قطعه هولناک درام یونیت اطلاع دقیقی دارند که غیر از وظایف و قطعات فوق چه کار خاصی را انجام میدهد ، خوشحال میشود نظرات تکمیلی خود را بیان نمایند تا همه استفاده کنند.

در ضمن با باز کردن کارتریج مربوطه جهت شارژ چرخ دنده مربوطه(flag gear) را دیدم گرچه رنگ آن سیاه بود و عنوان شده بود در کارتریج همراه دستگاه نو نیست ولی وجود دارد.با کمی دقت آنرا به جای اول برگرداندم.در تست پیج بعد میزان تونر 100% اعلام شد.یعنی پرینتر ریست شد.به این وسیله از جناب mr.slim تشکر میکنم.چکار کنم راهنمای مربوط به شرکت OASIS اینطور گفته بود.برای همین میگم شنیدن کی بود مانند دیدن.

با تشکر از همه
    Last edited by smartee; 06-03-2010 at 10:51. دليل: پاره ای تصحیحات و توضیحات

7. 2 کاربر از smartee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Amin_Mokari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    ahar

پيش فرض

سلام من خودم دفتر فنی دارم و این پرینتر از تبریز خریدم تا حالا یه بار شارژ کردم تو پودر خود کارخونه 2500 صفحه برام زد ولی برای شارژ که بردم به سنسوراش یا یا همچین چیزایی طرف چسب زد بعد شارژ کرد و شارژشم به خودم یاد داد با اون شارژ بعدا از دستگاه اطلاعات گرفتم تا حالا a4 رو فقط 4320 برگ زده و چراغ تونرشم دیگه ر.شن نمیشه حالا فکر کنم از چسب هایی هست که زدن طرف که دوستمم بود یه تعمیر کار حرفه ای و قتی من از دیده هام از سایت در مورد درام یونیتش گفتم گفت درام یونیتش اصلا خراب نمیشه و فقط درامش بعدا 15000 الی 2000 برگ کمی ایراد پیدا میکنه که داونم ترمیم میکنن هزینه ترمیمشم 20 یا 15 تومن خودشم گفت درامشم اصلا خراب نمیشه کارتریج و درام و درام یونیتشم یک سال گارانتی دراه من خودمم که حجم کارم زیاده خیلی ازش راضیم خیلی چون من اچ پی هم استفاده کردم حتی از 1020 یا 1018 اچ پی هم بهتره به جرات میتون بگم چون استفاده کردم از همشون همپای 2015 یا 2014 اچ پی هست

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام من خودم دفتر فنی دارم و این پرینتر از تبریز خریدم تا حالا یه بار شارژ کردم تو پودر خود کارخونه 2500 صفحه برام زد ولی برای شارژ که بردم به سنسوراش یا یا همچین چیزایی طرف چسب زد بعد شارژ کرد و شارژشم به خودم یاد داد با اون شارژ بعدا از دستگاه اطلاعات گرفتم تا حالا a4 رو فقط 4320 برگ زده و چراغ تونرشم دیگه ر.شن نمیشه حالا فکر کنم از چسب هایی هست که زدن طرف که دوستمم بود یه تعمیر کار حرفه ای و قتی من از دیده هام از سایت در مورد درام یونیتش گفتم گفت درام یونیتش اصلا خراب نمیشه و فقط درامش بعدا 15000 الی 2000 برگ کمی ایراد پیدا میکنه که داونم ترمیم میکنن هزینه ترمیمشم 20 یا 15 تومن خودشم گفت درامشم اصلا خراب نمیشه کارتریج و درام و درام یونیتشم یک سال گارانتی دراه من خودمم که حجم کارم زیاده خیلی ازش راضیم خیلی چون من اچ پی هم استفاده کردم حتی از 1020 یا 1018 اچ پی هم بهتره به جرات میتون بگم چون استفاده کردم از همشون همپای 2015 یا 2014 اچ پی هست
    من این چسب زدن به سنسور رو تو یه سایت خارجی هم دیدم.
    مزیت این کار اینه که میتونین 2 برابر بیشتر چاپ کنین. مثلا اگه 1500 برگ نوشته باشه بیشتر از 3000 تا میزنه، ولی عیبش اینه که دیگه نمیتونین اطلاعات مربوط به میزان باقیمانده تونر و عمر درام و ... رو داشته باشین.

درسته ؟

داره خودمونی میشه mosa1365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام خدمت همه دوستان
    من یه راهنمایی میخواستم,اینکه کار بنده به گونه ای است که در تیراژ بالایی فاکتور A5 چاپ می کنم و می خواستم از دوستان بپرسم که آیا پرینتر برادر HL-2140 مناسب کار من است؟ بعضی دوستان در صفحات قبلی تاپیک گفته اند که Drum Unit پرینتر بعد از یک بازه زمانی خراب می شود و باید تعویض شود این حقیقت دارد و چرا خراب می شود؟ چگونه از این پرینتر مراقبت کنم که مشکلی برایم پیش نیاید؟
    خیلی ممنون میشم که به سوالاتم پاسخ دهید
    با تشکر از همه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

من همین امروز خریدمش 19/2/89
    خیلی خوبه
    من بدون کابل usbخریدم
    130000 تومان

اگه نباشه جاش خالی می مونه s4lish's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    In my computer

پيش فرض

من الان یه سه ماهی می شه خریدمش.....واقعا که پرینتر خوبیه.....اصلا شبیه اسباب بازی نیست...مثل یه پرینتر شرکتیه...
    واقعا ازش راضی هستم......
    اون اوایل که گرم بودم کیفیت بالا پرینت می گرفتم(600) ولی الان روی 300 گذاشتمش و Toner saver رو هم فعال کردم و خداوکیلی در کم مصرف کردن تونر خیلی تاثیر داره..با این حال کیفیت نوشته ها پائین نمیاد ولی روی عکس کیفیت پائین میاد.....
    الانم 1 بسته 500 برگی رو تموم کردم و حدود 83 درصد از مقدار تونر باقی مونده...
    همین دیشب حدود160 صفحه پرینت گرفتم...البته پشت و رو...و یعنی حدود 84 ورق کاغذ آ4 و پرینتر هیچ مشکلی نداشت.....

من که راضی هستم.....

راستی فکر کنم با وجود این Drum unit می شه حتی روی کاغذای کلفت مثل مقوا هم پرینت گرفت...کارش همینه آره؟!؟
    Last edited by s4lish; 17-05-2010 at 16:22.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •