تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 40 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 397

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

حـــــرفـه ای MaFia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Stockholm

پيش فرض

يه دونه تو خيابان آزادي هست نرسيده به اسكندري
    اين مغازه حدود 40 سال هست در اين كار هست و صاحبش يه خانوم بسيار محترم هستند
    به نظرم حتما برو اونجا شايد بتونند كمكت كنند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام
    من يكم اطلاعات در مورد" طوطي كاكادو "مي خواستم
    اگه كسي اين اطلاعات را به من بده ممنون ميشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سيلور جان من هنوز روي سايت مسلط نيستم
    5 تا از مرغ عشق هاي من متاسفانه در دو هفته مردن و به من خيلي سخت گذشت بخصوص لحظه جان دادن
    به نطر من اون ها مشكل گوارشي داشتن چون (گلاب به روتون ) مدفوعشون چسبنده شده بود و مجبور بودن با نوك اونو از خدشون جدا كنن در ضمن محل خروجشون هم كثيف شده بود
    ميتوني بگي علت چي بوده
    من از كجا ميتونم مرغ عشق مطمئن هم از نظر سلامت هم از نظر جنسيت بخرم
    اون خدا بيامرزا تو پاسيو ازاد بودن
    ازت خيلي ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه silver's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    جلو مونیتور!

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ghogha
    سلام
    من يكم اطلاعات در مورد" طوطي كاكادو "مي خواستم
    اگه كسي اين اطلاعات را به من بده ممنون ميشم
    كاكادو يا كاكلي ها cockatoo از خانواده طوطي داراي يك كاكل چتر مانند روي سر هستند كه زمان هيجان ترس شيطنت , ... اين كاكلها را از هم باز مي كنند
    كلا حيواني باهوش حساس و نياز به مراقبت خيلي زياد است ...تو مقاله هاي قبل گفتم كه خانواده طوطي بخصوص طوطي هاي بزرگ ( لجني پيشوني زرد كاسكوهاو....) نياز به توجه و صرف وقت زيادي دارند اما كاكلي ها از تمام پرنده هاي هم تيره خود حساس ترند .... و براي جلب توجه شما هر كاري مي كنند! شايد شاه طوطي و كاسكو هنگام افسردگي و تنهايي به پركني و چند فریاد كوتاه بسنده كنند اما كاكادو ها براي كشاندن شما به سمت خود تمام روز را بي وقفه جيغ مي كشند!
    كلا حيواني نيست كه بتوان در خانه هاي آپارتماني با ساكنان عصبي و آرامش طلب نگهش داشت .... بايد حتما مرتب از قفس بيرون بيايد حتما روزي 1 يا 2 ساعت با صاحبش بازي كند و حتما خرابکاری کند!
    با اينكه جز زيباترين طوطي ها به شمار مي رود اما قدرت يادگيري و تلفظ كلمات يك كاكلي به مراتب از كاسكو كمتر است اما اجتماعي تر از كاسكوست
    و البته سگ جاني كاسكو را هم ندارد اگر مريض بشود كارتان درآمده!
    كلا اشخاصي كه براي اولين بار مي خواهند پرنده اي از خانواده طوطي را نگه دارند گزينه مناسبي نيست! بهتر است اول از نگهداري عروس هلندي و كاسكو شروع كنند
    اصل نگه داشتن یک طوطی فراهم کردن سرگرمی ها و مشغولیتهای مختلف برای اوست
    healthy bird is a busy bird

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    جلو مونیتور!

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ALI CHAVOSHI
    سيلور جان من هنوز روي سايت مسلط نيستم
    5 تا از مرغ عشق هاي من متاسفانه در دو هفته مردن و به من خيلي سخت گذشت بخصوص لحظه جان دادن
    به نطر من اون ها مشكل گوارشي داشتن چون (گلاب به روتون ) مدفوعشون چسبنده شده بود و مجبور بودن با نوك اونو از خدشون جدا كنن در ضمن محل خروجشون هم كثيف شده بود
    ميتوني بگي علت چي بوده
    من از كجا ميتونم مرغ عشق مطمئن هم از نظر سلامت هم از نظر جنسيت بخرم
    اون خدا بيامرزا تو پاسيو ازاد بودن
    ازت خيلي ممنونم
    سلام دوست خوب تسليت مي گم!
    از دست دادن حيوانات خانگي براي دوستداران حيوامات خيلي سخته!

شما نفرموديد مدفوع خدا بيامرزها سفيد بوده يا سيز و لجني كه احتمال مي دم نوع دوم باشه
    پرنده ها موقع تنفس صداي غير طبيعي مثل خس خس داشتند؟

پرندگاني مثل مرغ عشق ( انواع طوطي) يا قناري و غيره بيماري معروفي به نام پسيتاكوز (تب طوطي )دارند كه اغلب كشنده ست و اين بيماري با شروع فصل گرما شيوع پيدا مي كند و بيني پرنده دچار ترشحات غير عادي شده و حيوان اسهال مي گيرد متاسفانه اين بيماري قابل انتقال به انسان است و بايد خيلي مراقب باشيد!
    البته پرنده را مي توان با كلراتتراسيكلين‌ درمان كرد كه در مورد مرغ عشق چندان نبايد به نجاتش اميدوار بود

پرده ها بخصوص كفتر و مرغ و ... بيماري ديگري هم دارند به نام نيوكاسل روده اي ( البته نيوكاسل چند نوع مختلف است ) و درمانش خيلي سخت است البته فصل بيماري نيوكاسل تقريبا تمام شد چون اين بيماري معمولا فصل سرد شيوع پيدا مي كند و با آغاز فصل گرم از بين مي رود
    علايم اين بيماري اسهال شديد و بي اشتهايي است معمولا پرنده هنگام بيماري مرتب دورو بر ظرف آبش مي پلكد يك بيماري ويروسي است كه از طريق مدفوع حيوان به سرعت پرنده هاي ديگر را مبتلا مي كند

شما همون اول كه ديديد يكي از پرنده ها ناخوش احوال است سريع بايد قرنطينه اش مي كرديد ...
    نگهداري مرغ عشق در پاسيو اگر به اندازه كافي روشن و داراي تهويه هواي مناسب و دماي مناسب باشد معمولا اشكال ندارد فقط بايد حتما جريان هوا بخوبي وجود داشته باشد و آب تميز براي استحمام پرنده موجود باشد

همان مواردي كه عرض كردم قبلا براي خريد انواع طوطي ( يا حتي پرنده هاي ديگر) تقريبا مشترك است
    براي داشتن پرنده هاي سالم و با نشاط روي رژيم غذايي شان دقت كافي كنيد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام
    مرسي silver جان از اطلاعاتي كه در مورد كاكادو دادي
    اگر لطف كني و در مورد سن بلوغ كاكادو هم بهم اطلاعات بدي ممنون ميشوم
    بازم ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سيلور جان سلام
    از راهنماييت ممنونم
    ممكنه محبت كني بگي براي طوطي هاي برزيلي كه دارم چه رژيم غذايي مفيد است من خيلي دوست دارم كه از پرنده هام جوجه داشته باشم (ميدوني مثل جنس اورجينال مي مونه ) مرغ عشقام كه مردن براي طوطي ها چه كار كنم به جنسيتشون مطمئن نيستم اگه علائم يا رفتاري هست به من بگو
    در مورد شرايط تخم گذاري هم توضيح بده
    چاكريم

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    جلو مونیتور!

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ghogha
    سلام
    مرسي silver جان از اطلاعاتي كه در مورد كاكادو دادي
    اگر لطف كني و در مورد سن بلوغ كاكادو هم بهم اطلاعات بدي ممنون ميشوم
    بازم ممنون
    منظورتون براي جفت گيريه؟ زير 2 سال اصلا تخمگذاري و جفت شدن براي انواع طوطي توصيه نمي شه چون بدنشون هنوز آمادگي كافي رو نداره.....اما براي خريد جوجه 7 8 ماه يا1 سال بهترين گزينه است كه هم انعطاف پذير و قابل تربيت هستش و از طرف ديگه به اندازه كافي بزرگ شده كه هم بشه به راحتي نگهداري كرد هم خصوصيات اخلاقي ذاتي اش رو تا حدي نشون بده
    در مورد جفت گيري معمولا كاكادو در سن 3 سالگي توانايي جفت گيري دارد اما ممكن است كاكلي اي كه كاملا اهلي و دست آموز است تا 5 يا6 سالگي هم تمايل به جفت گيري نداشته باشد( به علت وابستگي به صاحبش كمتر فيلش ياد هندوستان مي كنه).....تا سن 30 32 سال قادر به جفت گيري هستند
    Last edited by silver; 14-05-2006 at 16:23.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

باسلام خدمت Mclarenf1 با اين ماشين قشنگت
    خوشحالم كه باهات صحبت ميكنم البته اميدوارم كه دوطرفه باشه
    من علاقه زيادي به مرغ عشق دارم شش تا داشتم كه پنج تاش اخيرن مردن
    مي خوام لطف كني بگي جاي مطمئني هست كه من از اونجا مرغعشق مطمئن بخرم حتما ميخوام از اونا جوجه داشته باشم اطلاعاتم كمه لطفن راهنمايي كنيد ممنونم

داره خودمونی میشه eastern's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به همه مرغ عشق دوستان..

من تا حالا بیشتر از 100 تا مرغ عشق داشتم که به تعداد زیادی هم تکثیر شدن..بییشتر عمرم یعنی از بچگی با مرغ عشق انس داشتم و بهتره بگم با تمام وجود عاشق این موجودات ناز هستم..

هیچ کدوم از پرنده های من حرف نمی زدن ولی هوش و هنرهای زیادی داشتن که شاید براتون باورکردنی نباشه..

با تمام مراحل زندگیشون هم در حد تخصصی آشنام... همیشه هم که مریض میشن خودم درمانشون می کنم.. کارهایی که هیچ دکتری بلد نیست ( حتی زایمان !!! )

به هر حال اگه کسی سوالی داشت می تونه رو من حساب کنه..

این ایمیل منه : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و خوشحال میشم به صاحبان این موجودات بی نظیر کمک کنم تا کوچولوهای رنگارنگشون همیشه سلامت باشن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •