تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 33 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 324

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی تیم ملی اسپانیا [مدافع عنوان قهرمانی] | ماتادور ها

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    بی خداحافظی...

پيش فرض

مورینیو :" تلاشهای اسپانیا بدون مهاجم ، کافی نبود "

خوزه مورینیو هم از مخالفان عدم استفاده دل بوسکه از مهاجم در مقابل ایتالیا بود . او که مفسر الجزیره شده بود ، گفت :" پاسکاری ژاوی ، اینیستا و سسک بدون مهاجم ، بی نتیجه شده بود چرا که خطری روی دروازه بوفون ، ایجاد نمی شد . البته تلاش هافبک های اسپانیایی خوب بود اما بدون مهاجم ، ناقص بودند . "
    ولی در نیمه ی دوم به مراتب بهتر شد و با ورود تورس شیوه ی خط دفاع ایتالیا تغییر کرد و موقعیت هایی بوجود آمد که تورس قدر شونو ندونست.
    وی عامل موفقیت اسپانیا را اتحاد تیمی و سعی در ایجاد موقعیت های بیشتر و دقت در ضربه های آخر دانست.
    .....................

تورس: دیگر نمی توانیم لغزش دیگری داشته باشیم

فرناندو تورس در صحبتهایی اعلام کرد که الان فشارها برروی تیمش افزایش یافته است.

سایت گل- فرناندو تورس ، مهاجم اسپانیایی باشگاه چلسی در صحبتهایی اعلام کرد که بعد از تساوی 1-1 این تیم مقابل ایتالیا در دیدار اول مرجله گروهی یورو2012، فشارها برروی اسپانیاست.
    سسک فابرگاس با گلزنی در بازی با ایتالیا، توانست یک امتیاز را برای ماتادورها به دست بیاورد. در پایان این مسابقه تورس به خبرنگاران گفت:« ما ممکن بود ببریم یا ببازیم. قطعا می توانستیم به نتیجه ای بهتر از این دست بیابیم. ما الان باید در تمام بازیهای باقی مانده مان به پیروزی برسیم. آنچه مهم است این است که اسپانیا باید پیروز شود؛ در هر شرایط و اوضاعی.»
    تورس در جریان این دیدار فرصتهای متعددی را برای گلزنی از دست داد.او به عنوان بازیکن ذخیره و درنیمه دوم بازی وارد میدان شده بود. ال نینیو درتحلیل این بازی گفت:« آندرس اینیستا نقش پررنگی در خلق فرصتهایی که من داشتم، ایفا کرد ولی بوفون تمام فرصتهای من را برای ایتالیا مهار کرد. هر دو تیم شانس پیروزی دراین دیدار را داشتند.»
    تورس درادامه گفت:« ایتالیا خسته شده بود و ورود خسوس ناباس ضربه زیادی به این تیم وارد کرد. اینیستا هم فضاهای خالی بیشتری بین خطوط می یافت و بازی فوق العاده ای را ارائه کرد و به عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شد.»

2. 5 کاربر از CRIS Joon CR7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sb1370's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

6

دو سه صفحه در مورد تورس و بقیه جزئیات بازی دیشب صحبت شد
    اونا رو بخون

tankisازتو راهنمایی خوبی دادی؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط گرافيكار
    من توی دو سه تا سایت آمار مختلفی دیدم
    ولی چیزی که بیشتر بود همون 19 به 9 بود که البته تفاوت زیادی با هم ندارن و مثلا برنامه fotmob pro برای گوشیهای آندروید که برنامه واقعا معتبر و دقیقیه آمار شوتهای داخل چهارچوب رو 8 به 5 به نفع اسپانیا زده بود
    در کل فکر نمیکنم کسی در اینکه موقعیتها یا در کل حملات اسپانیا بیشتر بود شکی داشته باشه چون زدن شوت در چارچوب ربط زیادی به تاکتیک نداره و بیشتر نتیجه دقت بازیکنه
    اتفاقا به نظر من موقعیت های ایتالیا بیشتر به خاطر بازی تیمی و حساب شدشون بوده تا اسپانیا. ایتالیا قرار نبوده از اولش 90 دقیقه بکوبه به دروازه اسپانیا و همین 6 ضربه در چارچوب (دقیقا 6 تا) که همگی با تنوع هم بودن نشون می ده کاری رو که می خواستن دقیقا انجام دادن. اسپانیا بود که نتونست اونطور که می خواد موقعیت ایجاد کنه وگرنه بله از نظر عددی موقعیت های اسپانیا بیشتر بود.

مطمئنی که سرعت تورس از سیلوا و سسک بالاتره
    یا توان فرار کردنش از آفساید
    نیمه اول یه حرکت ترکیبی بین اینیستا سیلوا و سسک شد که مطمئنم اگر تورس بود اصلا شکل نمیگرفت
    همون صحنه ای که اینیستا به سیلوا پاس داد و سیلوا هم گوشه 18 تکضرب به سسک داد و کمک داور به اشتباه آفساید گرفت
    جاگیری سسک و فرارش از آفساید فوق العاده بود
    نیمه اول هم کم موقعیت گیر سیلوا نیومد
    اول اینکه بله، قطعا سرعت تورس بسیار بیشتر از سیلوا و سسکه، هم در استارت زدن و هم در اسپرینت. این دو کلا هم جزو هافبک های خیلی سریع هم نیستن، به خصوص سسک. تورس هم جزو مهاجم های سریعه. بعد هم توان فرار کردن تورس از آفساید جزو بهترین های دنیاست و همیشه بوده.

هدف مقایسه اینها با هم نیست همشون بازیکن های متفاوتی ان، شما هر طوری که بازی کنی ممکنه یه موقعیت هایی گیرت بیاد که یه جور دیگه بازی کنی گیرت نمیاد! نمیشه اینطوری گفت. قطعا یه هافبک تهاجمی یه کارهایی می تونه بکنه که یه مهاجم نمی تونه، ولی دلیل نمیشه همه تیم رو پر از هافبک کنی!

دقت کن بارسا هم وقتی اینطوری بازی می کرد، با شش هافبک بازی نمی کرد. یک مسی بود و یک الکسیس و چهار هافبک. مسی که نابغه است و همه کاره، ولی یک الکسیس بود که 1. سرعت بی نظیری داشت، 2. Instinct های جاگیری یک مهاجم رو داشت 3. تمام کننده بهتری بود (ال کلاسیکو رفت که 1-3 شد رو ببین). الان اون چهار هافبک بارسا در زمین بودن، کنارش آلونسو که هافبک دفاعی و مرکزی است و سیلوا که هافبک تهاجمی است.

وقتی تیمی به بازی عرض میده طبیعتا دفاع حریف عقب تر میره
    در سراسر نیمه دوم و البته در اکثر 90 دقیقه شکل کلی بازی تغییر چندانی نکرد
    تو پایین اومدن توان بدنی ایتالیا رو هم باید به موقعیتهای آخر بازی و دیده شدن تورس اضافه کنی
    من مخالف تورس نیستم اما وقتی میبینم تحرکش کمتره و موقعیتها رو هم مثل یا بدتر از یه هافبک از دست میده ترجیح میدم اسپانیا پر فشار و با جا به جایی زیاد حمله کنه تا دل ببنده به مهاجمی که اعتماد بنفسش پایین اومده
    هدف شما زمانی که عرض می دی جلو آوردن حریفه، و اونها طبیعتا نمی خوان بیان و این وظیفه مهاجم های تیمه.

من کاری با شخص تورس ندارم می تونه یورنته رو بازی بده، ولی این همه هافبک هیچ سودی به تیم نمی رسونه و برعکس داره از اثر دهی این بازیکن ها در تیم کم می کنه. واضح بود هیچکدوم (شاید به جز اینیستا که بازیکن آزاد بود) خوب بازی نمی کردن، سه هافبک وسط تیم عملا قبضه شده بودن و بوسکتس حتی وظایف دفاعیشو هم نمی تونست انجام بده. ژاوی تا 20 دقیقه آخر که پاس هاش هیچ کدوم در یک سوم تهاجمی حریف هم نبود و آلونسو هم اصلا نتونست بازیسازی کنه.

فکر نمیکنم مخالف این نکته باشی:
    ساختار هجومی اسپانیا اینقدر تحرک زیادی داشت که از دقیقه 70 توان بدنی ایتالیا به نصف رسیده بود
    این اتفاقی که بدست نمیاد
    یکی از نکات مثبت این سیستم اینه که درسته از جلو پرس میکنه اما چون هافبک ها معمولا کمی با خط 18 قدم حریف فاصله دارن مدافعین رو مجبور میکنن جلوتر بیان و از چارچوب دفاعی خودشون بیرون بیان
    چند بار چیلینی بیرون اومد و با اینیستا درگیر یا دیگران درگیر شد
    یکی از عوامل پایین اومدن توان بدنی ایتالیا همین مسئله بود
    ساختار اسپانیا تحرک زیادی داشت درسته ولی اونقدرا مثبت نبود. خیلی از مواقع در خط هافبک بازیکن ها اینقدر به هم نزدیک بودن وقتی یکیشون می تونست در عمق باشه یا عرض دفاع حریف رو زیاد کنه (و جا رو برای بقیه باز کنه). بازی سنگین بود و حریف خسته شد، ما هم همینطور.

علیرضا جان، شما از بازی اسپانیا راضی بودی و فکر می کنی اسپانیا خوب بازی کرد؟ به نظرت اگه به آلمان بخوریم هم باید اینطوری بازی کنیم؟

درسته اسپانیا مسی رو نداره اما به نظر من سیلوا از سانچز توی این سبک بهتر بازی میکنه
    دلبوسکه مسی رو نداره اما بیشتر از بارسا هافبک هجومی و وینگر در اختیار داره و قبلا گفتم درست یا غلط ترجیح داده با این بازیکنا به جام ملتها بیاد و حالا این سیستم به این نوع بازیکنا بیشتر میاد
    سیلوا بازیساز بهتریه ولی چهار بازیساز دیگه هم در زمین بودن.. در حالی که یک بازیکن سرعتی نبود، یک بازیکنی که بره به گوشه ها نبود، یک بازیکن که بزنه به عمق دفاع نبود.

وقتی بارسا اینطوری بازی می کنه یه هافبک مرکزی مثل آلونسو کنار بوسکتس نیست، به جاش یه بازیکن سرعتی و بسیار داینامیک در خط حمله است و همینطور نابغه فوتبال در خط حمله. اگه قراره این روش بازی ادامه پیدا کنه بهتره حداقل ماتا بیاد در زمین که سرعتی تره، گلزن تره و داینامیک تره هم داره و به قولا بهتر می تونه اون "Alexis role" رو در تیم بازی کنه.

5. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    بی خداحافظی...

پيش فرض

کاریکاتور روز: بوفون، یادآور ناکامی های تورس

سایت گل- فرناندو تورس در دیدار شب گذشته اسپانیا برابر ایتالیا اگرچه به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت، می توانست با به ثمر رساندن گل پیروزی تیمش مقابل ایتالیا به ستاره میدان تبدیل شود اما به نظر می رسد ناآمادگی او در دیدارهای باشگاهی، در یورو هم به دنبال او آمده است.
    در این دیدار دل بوسکه ترجیح داد به جای تورس از فابرگاس در ترکیب اصلی استفاده کند و همین بازیکن بود که توانست گل تساوی اسپانیا را به ثمر برساند اما تورس می توانست با زدن گل پیروزی بخش قرمزها، ستاره میدان باشد.
    با این وجود او بار دیگر در گلزنی ناکام بود و بوفون نقش اصلی را در این مسئله داشت. دروازه بان آتزوری یک بار مانند یک مدافع توپ را از تورس گرفت و بار بعدی هرچند او با یک ضربه چیپ توپ را از بالای سر بوفون عبور داد اما توپ از بالای دروازه هم عبور کرد تا بهترین موقعیت اسپانیا برای زدن گل پیروزی از بین برود.

7. 2 کاربر از CRIS Joon CR7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من استفاده از 6 هافبک تخصصی به طور همزمان برای اسپانیا جواب نمیده
    درسته همه این هافبک ها برای خودشون یه تیمن و جزو بهترین های دنیان ولی این دلیل نمیشه همه شون همزمان بازی کنن. اگه فرضا یه تیم سه تا مهاجم نوک خیلی عالی داشته باشه می تونه همزمان هر سه تای اونا رو بازی بده؟! شاید دلبوسکه نمی خواست ستاره های بزرگش روی نیمکت باشه ولی طبیعیه که همچین تیم هایی که این همه ستاره دارن بالاخره یه سری از اونا باید روی نیمکت باشن و حتی اونجوری شاید بتونن بیشتر هم کمک کنن و دلیلی نداره حتما همه شون بازی کنن...

نکته جالب هم اینه که این 6 بازیکن همه یه جورایی بازیساز بودن و حتی سیلوا هم خیلی موقع ها هم به عنوان یه هافبک وسط نفوذی بازی می کنه و این در حالیه که هیچ کدوم از این 6 بازیکن رو نمی تونیم بگیم بازیکنای سرعتی و یا گلزن تمام عیاری هستن!
    بوسکتس و آلونسو که تقریبا یه چیزی شبیه هم هستن و استفاده از یه دونه از اونا می تونه کافی باشه. بعد فابرگاس هم به نظر نمی رسه چیز خاص بیشتری نسبت به ژاوی و اینیستا داشته باشه و بهتره به عنوان یه ذخیره خیلی خوب رو نیمکت باشه. با این اوصاف حداقل دو تا از این هافبک ها باید بیرون باشن و جایگزین اونا می تونه یه هافبک گوشه و یه مهاجم تخصصی باشه و در اونصورت مطمئنا اسپانیا تیم نسبتا خطرناکتری میشه...

ترکیبی که از نظرم خیلی خوبه اینه:
    کاسیاس
    آلبا - پیکه - راموس - آربلوا
    آلونسو
    اینیستا - ژاوی
    ماتا ------------- سیلوا
    تورس

یا دیگه حداقل این ترکیب که به نسبت ترکیب دیشب بهتره:

کاسیاس
    آلبا - پیکه - راموس - آربلوا
    آلونسو - بوسکتس
    ژاوی
    اینیستا ------------- سیلوا
    تورس

دیشب تقریبا فابرگاس یه جورایی نقش مهاجم نوک رو داشت که این اصلا جالب نبود!
    تورس هر چه قدر هم ناآماده باشه توی خط حمله می تونه به مراتب خیلی بیشتر از یه هافبک وسط تاثیرگذار باشه
    دیشب هم زیاد بازی نکرد و نمیشه در موردش زیاد نظر داد و مطمئنا اگه از اول توی ترکیب باشه خیلی بهتر بازی می کنه

در مورد ماتا هم تعجب می کنم که دیشب حتی به عنوان بازیکن تعویضی هم بازی نکرد!
    نمی دونم چرا نباید به اون بازی داده بشه وقتی فصلی به این درخشانی داشته و تقریبا میشه گفت بهترین هافبک مهاجم گوشه اسپانیا هستش
    بعد ماتا یه بازیکن چند پسته ست. دیشب هم اگه توی زمین بود و حتی به عنوان مهاجم نوک بازی می کرد اصلا تعجب نمی کردم چون سابقه بازی در این پست رو داره ولی بازیکنایی مثل فابرگاس و سیلوا و اینیستا و ... به هیچ وجه برای این پست ساخته نشدن و بهتره فقط همون کار بازیسازی رو انجام بدن...

9. 6 کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز گرافيكار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    علیرضا جان، شما از بازی اسپانیا راضی بودی و فکر می کنی اسپانیا خوب بازی کرد؟ به نظرت اگه به آلمان بخوریم هم باید اینطوری بازی کنیم؟
    مطمئنا از بازی اسپانیا به طور کامل راضی نیستم
    اما فکر میکنم اسپانیا هم از نظر نتیجه هم از نظر شکل بازی بهتر از جام جهانی شروع کرد
    فراموش نکن که اسپانیا بازی اولش در جام جهانی رو به سوئیسی باخت که از نظر تیمی و البته احساسی نیمی از ایتالیا هم نبود
    من فکر میکنم اگر اسپانیا همین روش رو ادامه بده و از یورنته یا تورس در نیمه دوم استفاده کنه موفق تره تا اینکه بخواد از همون اول از یورنته یا تورس استفاده کنه
    البته این رو هم بگم برای من موفقیت یک تیم با توجه به آمار صحیح بازی تعریف میشه
    یعنی ممکنه اسپانیا بازی رو ببازه اما از نظر من خوب بازی کرده باشه و از طرفی ممکنه ببره ولی از نظر تیمی خوب بازی نکرده باشه
    تنها چیزی که به نظر من در فوتبال حقیقیه آمار بازیه

در مورد آلمان
    امیدوارم این حرفم به دوستان طرفدار آلمان بر نخوره اما این تیم رو زیاد سرحال و منظم ندیدم
    شاید بازی با این آلمان از بازی با این ایتالیا ساده تر باشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگه قراره این روش بازی ادامه پیدا کنه بهتره حداقل ماتا بیاد در زمین که سرعتی تره، گلزن تره و داینامیک تره هم داره و به قولا بهتر می تونه اون "Alexis role" رو در تیم بازی کنه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مورد ماتا هم تعجب می کنم که دیشب حتی به عنوان بازیکن تعویضی هم بازی نکرد!
    نمی دونم چرا نباید به اون بازی داده بشه وقتی فصلی به این درخشانی داشته و تقریبا میشه گفت بهترین هافبک مهاجم گوشه اسپانیا هستش
    منم موافقم که بازی کردن ماتا میتونه به اسپانیا کمک بیشتری بکنه
    یه ایرادی که خودت و وحید بهش اشاره کردین بازی همزمان آلونسو و بوسکتس بود که منم با اشتباه بودنش موافقم
    شاید ایرادی که در ساختار هجومی اسپانیا به چشم میومد به خاطر بازی کردن همزمان دو هافبک دفاعی بود که البته شرح وظایفشون اینقدر با هم تداخل داشت که گاهی اوقات در زمانبندی کمک به دفاع هم سردرگم بودن
    کم کردن یه هافبک دفاعی و بازی دادن ماتا میتونه بیشتر به طرحی که دلبوسکه توی ذهنش داره کمک کنه

11. 4 کاربر از گرافيكار بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

ر مورد آلمان
    امیدوارم این حرفم به دوستان طرفدار آلمان بر نخوره اما این تیم رو زیاد سرحال و منظم ندیدم
    بحث آلمان شد
    بازی هایی که من از آلمان دیم مطمئنا ! آلمان با این شرایط از تیم اسپانیا ، هم از لحاظ تاکتیک تیمی هم از لحاظ ترکیب و سیستم بازی برتری داره....البته این نظر منه.. 4-2-3-1 که آلمان بازی میکنه کامل ترین 4-2-3-1 یورو 2012 هستش و همه بازیکن ها دقیقا در پست اصلیشون و همون پستی که در تیم ها باشگاهیشون بازی میکنند قرار میگیرند.چون اگر دقت کنید بیشتر بازیکنان تیم از تیم بایرن هستند که 4-2-3-1 بازی میکنه و هم از تیم رئال ( اوزیل خدیرا) که رئال هم در همه مواقع 4-2-3-1 بازی کرده.ولی تو تیم اسپانیا رئالی ها که به 4-2-3-1 عادت دارند بارسایی ها هم به حرکات مسی + 3-4-3 یا 4-3-3 مخصوص خودشون...! که این سیستم فعالی 4-3-3 ( 6 هافبکه) اون سیستمی نیست که بهش عادت داشته باشند و قطعا با این شرایط جلوی تیم های قویتر به مشکل میخورند.

13. 3 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

خیلی برام جالبه چرا وقتی ویا نیست از تورس استفاده نکرد دل بوسکه
    متاسفانه همین بلایی رو که توی چلسی سر تورس آوردن حالا هم توی تیم ملی دارن سرش میارن
    بعد هم میگن چرا گل نمی زنه !
    مثل این می مونه که من بگم چرا فینال لیگ قهرمانان دروگبا که فیکس بازی کرد گل زد بعد تورس که دقیقه ی 85 به بازی اومد گل نزد !
    حالا جالبه کرنری که منجر به گل چلسی در دقیقه ی 87 شد از حرکت تورس در گوشه ی زمین حاصل شد.ماتا توپ رو ارسال کرد ، دروگبا گل زد!
    وقتی مربی به بازیکن اعتماد نمیکنه چه طور انتظار گل زدن میشه داشت ؟!
    حتی دل بسکه حاظر نشد ابتدای نیمه ی دوم تورس رو به زمین بیاره !
    بازیکنی که در یک مدت کوتاه می تونه 2 بار در موقعیت گل زنی قرار بگیره بدون شک در 90 دقیقه خیلی کارها می تونه انجام بده.
    از نظر من اگه تورس گل میزد نشون از هنر بالاش بود و حالا هم که گل نزد نباید بهش خرده گرفت.
    در غیاب ویا تورس باید بازی می کرد
    چرا من یادم نمیاد همچین موقعیت هایی رو قبل از حضور تورس دیده باشم !
    به نفع اسپانیاست که در بازی های بعدی از مهاجم استفاده کنه.حالا هر کی می خواد باشه!
    اما تورس مطمئنا می تونه گل بزنه.فقط باید بذارن بازی کنه و استرس و فشار کاذب از اطرافش دور بشه

15. 3 کاربر از Black Vengeance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه scali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    جایی همین نزدیکی

پيش فرض

من یه دعا میکنم همه آمین بگن .

خدایا این اینیستا و ژاوی رو از ما نگیر .

آمین .

17. 2 کاربر از scali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ورزش yuseph's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    زاوهاناریا

پيش فرض

در مورد آلمان
    جدای از مسئله ای کهD3vilگفتن باید 3تا نکته رو درنظر بگیری:
    1-گروه ما گروه مرگه و اولین اشتباه،آخرین اشتباه خواهد بود.
    2-اولویت تیم،صعود با کمترین محروم ومصدومه!پس فشار ممنوع!
    3-بازیکنان بایرن کاملا از نظر روحی آماده نشده بودن..یواش یواش درست میشن.

اما در مورد تورس:
    باید تورس رو توی این شرایط بزاری کنار وازش بخوای فضا سازی کنه نه گلزنی..اینجوری راحت تر کار میکنه...به عنوان مهاجم هدف هم خوان ماتا.

پ ن:علی رضا هرچی هیچی بهت نمیگیم روت زیاد شدهدفعه آخرت باشه که درمورد آلمان این طوری حرف میزنی ها
    Last edited by Stream; 12-06-2012 at 18:34. دليل: مقادیری اسپم

19. این کاربر از yuseph بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •