تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 12 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 118

نام تاپيک: سيستم تا 1100000 تومن

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض

کلا حرف من اینه این آقا سری H بگیرن چون نه نیاز به اورکلاک و گرافیک مجتمع ندارن در اینصورت آیا انتخاب P,Z اشتباه نیست چون به کارشون نمیاد؟؟؟؟
    توانایی اورکلاک پردازنده تنها برتری P67 بر H67 نیست، پشتیبانی از رم با فرکانس بیش از 1333 مگاهرتز و ظرفیت تقسیم پهنای باند 16 مسیره ی PCIe به دو مسیر 8 تایی و در نتیجه پشتیبانی از چینش دوگانه کارت گرافیک از مزیت های مهم و کار آمد این چیپست است که زمان فراهم بودن بودجه و مطابق بودن کاربری به راحتی نمیتواد از آنها گذشت.
    مساله ی بعدی اینکه نباید یوزرها را به دو دسته ی نیازمند و غیر نیازمند به اورکلاک تقسم کنیم، نیاز زاده ی شرایط است و انسان هوشمند برای رفع نیاز های آینده اش برنامه ریزی میکند. اجازه بدهید به سیستم پیشنهادی بنده که آنرا اشتباه خاندید نگاهی بیاندازیم:

CPU: Intel Core i5-2500K=250
    MB: Biostar TP67XE=210
    RAM: ADATA Gaming 8GB(2*4GB)DDR3 1600MHz=140
    VGA: Gainward GTX560 1024MB=230

در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده توسط آن موجب گشته این گیمر محترم در آینده بتواند یک گرافیک دیگر به سیستم اضافه کند و این همان شرایطی است که که موجب به وجود آمدن نیاز به اورکلاک خاهد شد و آن رفع محدودیت احتمالی ایجاد شده از سوی پردازنده برای دو کارت گرافیک قدرتمند است.
    آیا با این وجود هنوز معتقد هستید بهتر بود یک گرافیک 50 هزار تومان گرانتر همراه مادربرد چیپست H67 تهیه کنیم و تمام معادلات بالا را نقش بر آب؟

بعد گفتیم اگر قرار بر انتخاب P67 باشه سری Z با دلیل های که از سایت ها گفتم که قبول ندارن سایت های تولید کننده مادریرد و بنچمارکی که گذاشتم از شما خواستم چند بنچمارک از سایت های مختلف بذارید که بگه P67 از Z بهتر عمل میکنه در بیشتر موارد چون علی آقا که هیچ سایت و بنچمارکی نذاشتن که P67 بهتره از Z
    در مورد وجود نداشتن بهتر و بدتر بین این چیپست ها صحبت کردیم، یک مثال دیگر می آورم: در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI. (هرچند آن ارزانترین برد هرگز ظرفیت اورکلاکی هم سطح TP67XE ندارد ولی ما این اختلاف را نادیده میگیریم.)
    محکی که شما قرار دادید مربوط به تبدیل فرمت فایل های چندرسانه ای با دخالت دادن هسته ی گرافیکی پردازنده است و کسی منکر مفید بودن این دخالت نیست، کاربرانی که این موضوع برایشان اهمیت دارد نیز قابل پیشبینی هستند. اما دوست گرامی محکی که از من درخاست میکنید در چه مورد است؟ نقض این موضوع یا مقایسه عملکرد دو چیپست در وظایف پل شمالی؟!

حالا شما یک بنچمارک بزار که بگه P67 اورکلاک شده از Z اورکلاک شده قویتره و فرکانس بالاتری اور میشه قدرت و سرعت بیشتری هم داره؟کار به مدل مادریرد هم نداریم؟
    بنده کلام دوستان در این تاپیک را مرور نمودم هیچیک چنین ادعایی نکرده بودند. P67 و Z68 تفاوتی از نظر توان اورکلاک ندارند و عملکرد مادربردهای آنها در این زمینه بستگی به طراحی و کیفیت قطعات به کار رفته ی برد دارد.

2. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده
    دقیقا" همون دلیلی که من برای انتخاب دارم .

در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI.
    چیزی که من در جملات زیر سعی در توضیحش دارم ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟

گفتم اگه z68 های خوش قیمت بیان بنده خودم پیشنهاد میدم.
    بی شک اگه از چیپ z68 مادربرد مناسب ، خوش قیمت و باکیفیتی ببینم حتما" در پیشنهاد ها ازش اسم میبرم. اما فعلا" چنین مادربردی که قیمت خودش رو توجیه کنه ندیدم و امیدوارم با ورود برند های دیگه جز گیگابایت و اسوس شاهد z68 های خوش قیمت و با ارزش در بازار باشم.
    حالا شما یک بنچمارک بزار که بگه P67 اورکلاک شده از Z اورکلاک شده قویتره و فرکانس بالاتری اور میشه قدرت و سرعت بیشتری هم داره؟کار به مدل مادریرد هم نداریم؟
    بنده کلام دوستان در این تاپیک را مرور نمودم هیچیک چنین ادعایی نکرده بودند. P67 و Z68 تفاوتی از نظر توان اورکلاک ندارند و عملکرد مادربردهای آنها در این زمینه بستگی به طراحی و کیفیت قطعات به کار رفته ی برد دارد.
    خوبه فارسی حرف میزنم. چندمین باره که میگم مقایسه 2 مادربرد مطرحه نه 2 چیپ!

4. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehran gorji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    The former royal

پيش فرض

دوستان صاحب تاپیک گمراه شده.
    بهتر است به همون تاپیک اول برگردیم و هرکداممان رای بگیریم.
    اطلاعاتی که شما دارید شاید برای صاحب تاپیک قابل درک نباشد.

خواهشا تغییرات ندهید.
    سیستم اول یا دوم یا سوم.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    من سیسم ultra black را پسندیدم.

6. 2 کاربر از mehran gorji بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

مرسي اقاي گرجي من نفهميدم ولي يك مادر برد ديدم p8p67 واسه اسوس اگه خوبه بزارم و اينكه بعدا ميتونم دو تا كارت گرافيك كنم؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

يك مادر برد ديدم p8p67 واسه اسوس اگه خوبه بزارم و اينكه بعدا ميتونم دو تا كارت گرافيك كنم؟؟؟؟؟
    خیر
    SLI ساپورت نمیکنه و Cross Fire هم لینک X4 هست که جالب نیست!

9. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دوستان صاحب تاپیک گمراه شده.
    بهتر است به همون تاپیک اول برگردیم و هرکداممان رای بگیریم.
    اطلاعاتی که شما دارید شاید برای صاحب تاپیک قابل درک نباشد.
    ضمن تشکر از شما، اتفاقا" من هم قصد داشتم برای خارج کردن صاحب تاپیک از سردرگمی سیستم مد نظر خودمو پیشنهاد بدم.
    البته اشکالی نداره که تغییر داده بشه. بنده همون اول هم گفتم سیستم جناب امیر موسر رو بیشتر میپسندم با 2 تغییر که سیستم رو بهتر میکرد که این بحث ها شروع شد.
    با احترام به شما و نظر عزیزانی که سیستم پیشنهاد دادند ، پیشنهاد من هم به این صورت هست:

cpu: intel core i5 2500k: 255
    mb: Biostar TP67XE: 210
    ram: elixir 2*2G 1600: 52
    vga: EVGA 560ti : 330
    50A real output @ +12v, 80+bronze power: Thermaltake tr600-p: 100
    case: green magnum2: 46
    hdd: samsung 1TB hd103SJj: 68
    odd: dvd-rw liteon: 24
    sum: 1,085,000

شما با ترکیب بالا قادر خواهید بود براحتی پردازنده خودتون رو تا 4.8GHz اورکلاک کنید و نیاز احتمالی برای ارتقای توان پردازشی سیستم در آینده رو تا حدود زیادی مرتفع کنید.
    همچنین در آینده اگه احساس کردید نیاز به کارت گرافیک قویتر دارید میتونید با قرار دادن یک کارت گرافیک مشابه کارت کنونی از تقریبا" دو برابر شدن توان گرافیکی سیستمتون لذت ببرید.

11. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال jonerex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

توانایی اورکلاک پردازنده تنها برتری P67 بر H67 نیست، پشتیبانی از رم با فرکانس بیش از 1333 مگاهرتز و ظرفیت تقسیم پهنای باند 16 مسیره ی PCIe به دو مسیر 8 تایی و در نتیجه پشتیبانی از چینش دوگانه کارت گرافیک از مزیت های مهم و کار آمد این چیپست است که زمان فراهم بودن بودجه و مطابق بودن کاربری به راحتی نمیتواد از آنها گذشت.

مساله ی بعدی اینکه نباید یوزرها را به دو دسته ی نیازمند و غیر نیازمند به اورکلاک تقسم کنیم، نیاز زاده ی شرایط است و انسان هوشمند برای رفع نیاز های آینده اش برنامه ریزی میکند.

اجازه بدهید به سیستم پیشنهادی بنده که آنرا اشتباه خاندید نگاهی بیاندازیم:

CPU: Intel Core i5-2500K=250
    MB: Biostar TP67XE=210
    RAM: ADATA Gaming 8GB(2*4GB)DDR3 1600MHz=140
    VGA: Gainward GTX560 1024MB=230

در گام نخست استفاده از مادربردی با چیپ P67 موجب شده بتوانیم از حافظه ای با فرکانس 1600 مگاهرتز استفاده کنیم و تکنوژی SLI پشتیبانی شده توسط آن موجب گشته این گیمر محترم در آینده بتواند یک گرافیک دیگر به سیستم اضافه کند و این همان شرایطی است که که موجب به وجود آمدن نیاز به اورکلاک خاهد شد و آن رفع محدودیت احتمالی ایجاد شده از سوی پردازنده برای دو کارت گرافیک قدرتمند است.

آیا با این وجود هنوز معتقد هستید بهتر بود یک گرافیک 50 هزار تومان گرانتر همراه مادربرد چیپست H67 تهیه کنیم و تمام معادلات بالا را نقش بر آب؟

در مورد وجود نداشتن بهتر و بدتر بین این چیپست ها صحبت کردیم، یک مثال دیگر می آورم: در چینش فوق و با توجه به شرایط کنونی بازار و قطعه های موجود انتخاب حتا ارزانترین مادربرد چیپست Z68 ضمن تحمیل هزینه بیشتر برابر بود با حذف پشتیبانی از SLI. (هرچند آن ارزانترین برد هرگز ظرفیت اورکلاکی هم سطح TP67XE ندارد ولی ما این اختلاف را نادیده میگیریم.)
    محکی که شما قرار دادید مربوط به تبدیل فرمت فایل های چندرسانه ای با دخالت دادن هسته ی گرافیکی پردازنده است و کسی منکر مفید بودن این دخالت نیست، کاربرانی که این موضوع برایشان اهمیت دارد نیز قابل پیشبینی هستند. اما دوست گرامی محکی که از من درخاست میکنید در چه مورد است؟ نقض این موضوع یا مقایسه عملکرد دو چیپست در وظایف پل شمالی؟!

من p67 با h67 مقایسه نکردم ولی الان داری شما دلیل انتخاب رو میگید خوب شما که دنبال مزیت های بیشتری هستید چرا با همین بودجه z68 نه! در فرکانس رم z68 با p67 فرقی نداره در استفاده از کارت گرافیک هم در این مدل GA-Z68AP-D3=214 میتونید کارت radeon انتخاب کرده و در آینده یک کارت دیگر کراس فایر کنید خوب این از مزیتهای حالا مزیتهای دیگه z68 رو p67 نداره و....

نه تقسیم نباید کرد باید به حرفشون توجه کرد مثلا یک نفر میگه من تدوین دارم یا رندر دارم من بهشون همیشه توضیح دادم که اورکلاک آسون شده و اورکلاک کنید ولی این بنده خدا میگه من بازی دارم به قول عرفان حال رو فدایه آینده نکنیم از هزینه گرافیک که اهمیت داره کم کنیم به مادربرد بدیم که در آینده اورکلاک بکنند اونهم باور عوض بشه بعد فن کولر بگیرن بعد اورکلاک کنند تا 6 ماه بیشتر کار کنه خوب همین رو با h فرکانس ثابت کنیم و یک گرافیک بالاتر انتخاب کنیم که چند ماه بیشتر کار کنه

خوب شما حرفتون رو دو بار گفتید بس من هم همون جواب رو بدم
    من p67 با h67 مقایسه نکردم ولی الان داری شما دلیل انتخاب رو میگید خوب شما که دنبال مزیت های بیشتری هستید چرا با همین بودجه z68 نه! در فرکانس رم z68 با p67 فرقی نداره در استفاده از کارت گرافیک هم در این مدل GA-Z68AP-D3=214 میتونید کارت radeon انتخاب کرده و در آینده یک کارت دیگر کراس فایر کنید خوب این از مزیتهای حالا مزیتهای دیگه z68 رو p67 نداره و....

به قول عرفان حال رو فدایه آینده نکنیم از هزینه گرافیک که اهمیت داره کم کنیم به مادربرد بدیم که در آینده اورکلاک بکنند اونهم باور عوض بشه بعد فن کولر بگیرن بعد اورکلاک کنند تا 6 ماه بیشتر کار کنه خوب همین رو با h فرکانس ثابت کنیم و یک گرافیک بالاتر انتخاب کنیم که چند ماه بیشتر کار کنه بعد هم از همه گیمرها میشه اورکلاک کار ساخت مخصوصا گیمرهای مبتدی بعد هم اضافه کردن یک کارت گرافیک زمان داره معمولا وقتی به این فکر می افتند که گرافیک جواب نده آیا اضافه کردن یک گرافیک که دیگه قدرت نداره کار درستی هست؟

گفتم بالا چرا اضافه به خاطر چهار هزار تومان z68 مزیتهای داره که خود شما میگید نمیتونم انکار کنم فرکانس رم یکی استفاده از دو کارت گرافیک هم یکی هستند میمونه اورکلاک مگر صاحب تایبک نیاز به اورکلاک دارن مگر رندر دارن وقتی بازی میگه کارت گرافیک اهمیت بیشتری داره وقتی میگم انتخابتون اشتباه هست یه خاطر اینکه الان نیاز به اور کلاک نیست و رندر هم ندارن آینده هم بالا توضیح دادم

چرا شما یک بار دیگر مرور بکنید جناب خوشنویس بدون مدرک میگن z68 بایداری ندارد من هم توضیح دادم به دلیل وجود DIGI+VRM بایداری دارد و هیچ شکایتی تا حالا من ندیدم که بگن z68 خوب اورکلاک نمیشه یا بایداری نداره برای همین میگم برای حرف هاشون مدرک ندارن
    Last edited by jonerex; 08-08-2011 at 15:28.

13. این کاربر از jonerex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دقیقا" همون دلیلی که من برای انتخاب دارم .

چیزی که من در جملات زیر سعی در توضیحش دارم ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟

خوبه فارسی حرف میزنم. چندمین باره که میگم مقایسه 2 مادربرد مطرحه نه 2 چیپ!
    خوب دلیل که گفتم با همین بودجه z68 فرکانس رم یکی دارد استفاده از دو کارت گرافیک هم دارد و مزیتهای دیگر z68 که p67 ندارد و....

اگر به گوش شنوا و دیدن هست که شما که نه به سایت های مادریرد و بنچمارک رو قبول ندارید و شنوای ندارید نه قبول به دیدن مزیتها بیشتر دارید

خوب منم تمام مزیتهای z68 و باسخ های شما به نایایداری و ... رو به فارسی براتون گذاشتم!!! مقایشه دو مادربرد هم بالا ذکر کردم

تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

cpu: intel core i5 2500k: 255
    mb: Biostar TP67XE: 210
    ram: elixir 2*2G 1600: 52
    vga: EVGA 560ti : 330
    50A real output @ +12v, 80+bronze power: Thermaltake tr600-p: 100
    case: green magnum2: 46
    hdd: samsung 1TB hd103SJj: 68
    odd: dvd-rw liteon: 24
    sum: 1,085,000

شما با ترکیب بالا قادر خواهید بود براحتی پردازنده خودتون رو تا 4.8GHz اورکلاک کنید و نیاز احتمالی برای ارتقای توان پردازشی سیستم در آینده رو تا حدود زیادی مرتفع کنید.
    همچنین در آینده اگه احساس کردید نیاز به کارت گرافیک قویتر دارید میتونید با قرار دادن یک کارت گرافیک مشابه کارت کنونی از تقریبا" دو برابر شدن توان گرافیکی سیستمتون لذت ببرید.

cpu=intel core i5 2500k=250
    MB=GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214
    RAM=Kingmax DDRIII 1600 Desktop Overclock Memory Module--Nano Gaming=60
    VGA=PowerColor HD 6950 2GB DDR5=330
    power=AcBel 660W=94
    Case= Magnum2=45
    HDD=Samsung 1TB hd103SJj=67
    DVD=SONY sata=23

ALL=1085

با 26 هزار تومان اضافه میتونند یک مادربرد که SLI هم داره و از بودجه کلی ایشون 11 هزار تومان ناقابل اضافه میشه

MB=GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240

VGA= EVGA GeForce GTX 560Ti Superclocked-01G-P3-1563-KR=330

ALL=1111

با همون قیمت شما و براحتی با چند کلیک ساده تا 4.8 حتی بالاتر اور میکنن در اینده نزدیک(اونموقعه کم آورد بدرد نمیخوره)یک کارت گرافیک دیگه اگر خواستند اضافه میکنن البته کارت 4X هست اون هم اگر مانیتور با رزولیشن بالا انتخاب کنند بیشتر به کارشون میاد حالا فقط میمونه اینکه این سیستم Z68 مزیت های بیشتر و فناوری و تکنولژی بیشتری داره در بخش فیلم و کدک و تدوین سه برابر قویتره وگارانتی بهتر مادریرد هم اضافه کنم و....
    Last edited by jonerex; 08-08-2011 at 16:28.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

این همه آسمون ریسمون به هم بافتید و در نهایت یک مادربرد 30 تومن گرونتر که لینک 4x فراهم میکنه معرفی کردید که باز هم هیچ برتری جز داشتن چیپ z68 نداره و دست آخر هم حاضر نشدید بپذیرید مادربرد پیشنهادی بنده با بودجه 210 تومن بهترین انتخاب هست.
    شما وقتی حرف من و سایر اعضای خوش سابقه و فهمیده انجمن مثل mersoft عزیز رو نمیپذیرید و خود هم قادر به تشخیص و تمییز یک مادربرد معمولی از یک مادربرد خوب نیستید ، بهتره از کسانی که در این زمینه تخصص دارند سوال بکنید و یا از اونها دعوت بکنید تا نظرشون رو در این زمینه اعلام کنند.

17. 2 کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •