تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 13 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 128

نام تاپيک: تنظیم خواب ((پرسش و پاسخ))

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من توی خواب یه حالتی دارم مثل برق گرفتگی یه چیزی شبیه جریان برق میاد از سرم و توی پاهام و کمرم شدیدا رد میشه این جریانش چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه siamakdadashi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

شما فشار خونت بالاست به احتمال بسیار زیاد.حتما به کلینیک مراجعه کنید.

3. این کاربر از siamakdadashi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام.
    من مدتی هست که بطور عجیبی اعضاء بدنم دچار سری (بی حسی که بهش خواب رفتن اعضاء بدن هم میگن) میشم.
    یعنی اگر برای چند دقیقه دستم یا پاهام توی یه حالت بمونن، خواب میرن!! باید مدام بدنمو حرکت بدم. اخیراً یکم بهتر شدم ولی هنوز یه حالت خواب آلودگی کلی دارم. یعنی هرچقدر هم که بخوابم، بازم احساس بی حالی و خواب آلودگی میکنم. چون این مشکل توی امتحانات برام خیلی مسئله ساز بود، به توصیه یکی از دوستانم به خوردن قهوه رو آوردم که اون هم اخیراً متوجه شدم که عوارض زیادی داره و کنار گذاشتم.

+ دکترم نظر خاصی نداشت!
    + تغذیم زیاد خوب نیست ولی از لحاظ فقر آهن مشکلی ندارم.
    + از حد طبیعی، لاغرتر هستم. (62 کیلو با قد حدود 175 سانت)
    دوست عزیز بی حسی و بی حالی علل بسیار فراوانی دارند و نمی توان به این سادگی تشخیص گذاشت . فشار خون از علل بسیار نادر آن می باشد و اول باید مسائل و مشکلات دیگر مشخص شوند .
    از مسائل مهم کم خونی و همچنین غلظت خون می باشد که هر دو می توانند این نوع علائم را توجیه کنند و تشخیص با آزمایش خون می باشد . احتمال دیگر تغییرات غدد درون ریز مانند تیروئید می باشد که آن هم نیاز به آزمایش دارد .
    ولی شاید یکی از مهمترین دلایل ضعف جسمانی و تغذیه ای و همچنین خستگی ذهنی در اثر درس و همچنین استرس و اضطراب می باشد که این مورد بعد از رد شدن موارد جسمی بالا مطرح می شوند . در هر صورت توصیه می شود که حتما به پزشک مراجعه بفرمایید .

5. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Royce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    چطور مگه؟

پيش فرض سردرد شدید بعد از بیدار شدن از خواب

سلام دوستان
    من مدتیه ظهر که می خوابم وقتی بعد از حدود 2 ساعت از خواب بیدار میشم سردرد تقریبا شدیدی احساس میکنم که تا آخر شب که بخوابم باهامه.لازم به ذکره در طول روز اگه ظهرها نخوابم هیچ مشکلی پیش نمیاد و هیچ سردردی ندارم حتی اگه خوابم کم بشه.این چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
    مرسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه Max.Pain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من هم اینطوری میشم اما نه هرروز ، مثلا هفته ای یه بار ، اونم به این صورت که خواب میبینم مثلا دارم می دوم بعد یهو میوفتم ، همون لحظه که تو خواب میوفتم ، در واقعیت می پرم .
    این حالتی که شما میگین متفاوته. من هم خیلی وقتا اوایل خواب (موقعی که تازه داره خوابم میبره) اینطوری میشم.

شما قبلا داروي آرامبخش مصرف ميكردين؟
    خیـــر !

یعنی در خواب شب هر 15 دقیقه اینطوری میشید؟

به نظر من غیر طبیعیه....

من اتفاقا تو اون تاپیک رویای روشن می خواستم این مشکلم رو هم بگم که گفتم به اون تاپیک ربطی نداره که دیدم شما تاپیک زدید و خیلی

خوشحال شدم چون 2 ساله من این مشکل رو دارم

من موقع خواب ظهر و شب اول خواب که 2-3 دقیقه از خوابم می گذره یهو تکون میخورم و چشم باز میشه...

خیلی هم ناراحتم و فکرمی کردم من تنها کسی هستم که این مشکل رو دارم....

ولی شما خیلی اذیت میشید هر 15 دقیقه!
    همونطور که در بالا گفتم این مورد که شما میگین فرق داره.
    چند دلیل داره..

خواب دیدن صبحگاهی...
    اعتیاد..مصرف مواد مخدر شیمیایی
    مصرف بعضی از دارو ها...
    مشکل اعصبی...
    اگر ادامه داره هفته ها به پزشک مراجعه کنید.
    فقط مشکل عصبی(فشار روحی و افسردگی) رو دارم و به پزشک هم مراجعه نکردم!!!

پرش های عضلانی در هنگام خواب مخصوصا در ابتدای خواب می تواند طبیعی باشد ولی معمولا با استرسهای عصبی فرد ارتباط نزدیکی دارد . اگر این پرشها بیش از حد باشد بصورتیکه از دید ذیگران یا خود فرد ناراحت کننده باشد بهتره که توسط یک متخصص مغز و اعصاب بررسی انجام شود .
    مشکل من در ابتدای خواب نیست.

خودم اصلاً متوجه نمیشم ولی اطرافیان که صبح ها زودتر از من بیدار میشن میگن حدودا هر 10 دقیقه یه تکون (پرش، شوک) می خورم.

در ضمن افسردگی دارم؛ هیچ چیز خوشحالم نمی کنم.

این حالت یکی از اصلی ترین علائم اضطراب مخصوصا مال شما نشانه ی اضطراب فراگیر ( GAD ) است.به یک روانشناس مراجعه کنید.اگر منشاء اضطرابتان را مطمئن هستید من با روان درمانی مشکلتونو حل کنم.
    تحت فشار شدید روحی هستم. مشکلات مهمی دارم که به نظرم قابل حل نیستن و تا آخر عمر گریبانگیرم هستن.

ممنونم از همه دوستانی که کمک میکن

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بسیاری از ضایعات سیستم عصبی مرکزی هم می تواند بصورت پرش های متوالی بدن خودش را نشان بدهد .
    دقیقا درسته...من تجربه کردم......من چون بیماری حملات عصبی گرفتم....از اون موقع یه روز نشده پرش

عضلانی نداشته باشم...مخصوصا در خواب......

قبلا متخصص اعصاب و روان رفتم یه قرص با نام دپاکین که فرانسوی هم بود برام تجویز کرد دیگه این پرشهای

عضلانی نداشتم.....

ولی دوباره تا قرصها تموم میشه شروع میشه.....قرصها هم یه بدی داره که آدم میگه همون پرش عضلانی

بهتره تا قرص خوردن ....چاق شدن و پرخوری...

آقای دکتر یه سوال دیگه داشتیم...آیا ما که پرش عضلانی داریم.....عمرمون کمتر میشه از دیگران؟ با توجه به

این ضایعه عصبی احتمال توقف مغز ما زودتر از دیگران وجود داره؟

یه سوال دیگه این ضایعه عصبی رو چه طور میشه خوب کرد؟

آقای دکتر یه مطلب دیگه عرض کنم چرا این ضایعه عصبی رو میشه تحریک کرد؟ مثلا من اگر جنسینگ بخورم این ضایعه عصبی خرلی پررنگ

تر نشون میده خودشو که وقتی پشت کامپیوتر نشستم یهو تکون میخورم .......وقتی کلونازپام میخورم نه در بیداری نه در خواب اینجوری

نمیشم

دلیل اینا چیه؟
    Last edited by Saeed System; 13-02-2011 at 09:36.

9. این کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

آقای دکتر یه سوال دیگه داشتیم...آیا ما که پرش عضلانی داریم.....عمرمون کمتر میشه از دیگران؟ با توجه به

این ضایعه عصبی احتمال توقف مغز ما زودتر از دیگران وجود داره؟

یه سوال دیگه این ضایعه عصبی رو چه طور میشه خوب کرد؟

آقای دکتر یه مطلب دیگه عرض کنم چرا این ضایعه عصبی رو میشه تحریک کرد؟ مثلا من اگر جنسینگ بخورم این ضایعه عصبی خرلی پررنگ

تر نشون میده خودشو که وقتی پشت کامپیوتر نشستم یهو تکون میخورم .......وقتی کلونازپام میخورم نه در بیداری نه در خواب اینجوری

نمیشم

دلیل اینا چیه؟
    خیر دوست عزیز بنده نگفتم که شما ضایعه عصبی دارید . من گفتم که بعضی از ضایعات عصبی نیز می توانند ایجاد این علائم را بکنند .
    چیزی در مورد کوتاهی عمر شما با توجه به این پرشها جایی ندیدم و بنده ارتباطی بین این دو مطلب پیدا نمی کنم .
    مشکل شما اگر مربوط به استرس و اضطراب باشد که احتمالا همین طوره پس ابتدا باید استرس شما با روشهای مختلف کم شود تا این حالات شما هم کاهش یابد . ابتدا شناسایی منشاء استرس و تلاش در جهت رفع آن و سپس روان درمانی و تقویت فاکتورهای مثبت شما جهت مقابله با استرس و در نهایت در صورت لزوم دارو
    بعضی مواد و داروها فعالیت پایه سیستم عصبی را بالا می برند و همین باعث تحریک بیشتر سیستم عصبی و بدنبال آن افزایش تحریک پذیری و حالات شما می شود .
    کلونازپام هم باعث کاهش این تنش ها و کاهش تحریک پذیری مغز می شود . بنابر این علائم شما را بهتر می کند

11. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من هم اینطوری هستم
    ولی فقط وقتی که زیاد بخوابم
    یعنی پنجشنبه و جمعه که سرکار نمیرم تا سر ظهر بخوابم سردرد میگیرم که ول نمیکنه
    کسی میدونه چرا ؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه siamakdadashi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

دوست عزیز شب چند ساعت میخوابی؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    از اونجایی که کسی نظری نداره من پیشنهادم اینه که بعد از خواب حتما چایی بنوشید بعلت داشتن کافئین در کاهش سردرد موثر هست
    زمانی که ماه رمضان بود وقتی مدت طولانی چایی نمیخوردم سردرد میگرفتم

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

دوست عزیز شب چند ساعت میخوابی؟
    سلام من شبها حدود ساعت 11 میخوابم البته روزهای تعطیل حدود ساعت 2 بعد از نصفه شب میخوابم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •