تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 662 از 827 اولاول ... 162562612652658659660661662663664665666672712762 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,611 به 6,620 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

کاربر فعال انجمن رادیو و تلویزیون constant_boy23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    محل سكونت !

پيش فرض

دوست عزیز، WD My Book هارد آداپتوری است و باید با انواع دیگر هاردهای آداپتوری مقایسه اش کنی نه با مدلهای بدون آداپتور.

امیر عزیز منظورم همون آداپتوری ها بود ...الان مای کلاد 550 تومنه ...مای بوک 320 تومن ...220 تومن اختلاف برای چیه ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امیر عزیز منظورم همون آداپتوری ها بود ...الان مای کلاد 550 تومنه ...مای بوک 320 تومن ...220 تومن اختلاف برای چیه ؟
    WD my cloud در واقع یکجور nas هست (هارد اکسترنال تحت شبکه) و معمولاً هم قیمت بیشتری در مقایسه با هاردهای اکسترنال معمولی دارد .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مهمترين تفاوت بين my passport Studio و my passport ultra در اينترفيسها هست . WD my passport Studio نه تنها usb2 دارد بلكه دو عدد FireWire 800 هم دارد كه ميتونيد هارد اكسترنال دوم را هم به آن متصل كنيد (هارد اكسترنال دوم هم بايد FireWire داشته باشد) . بنظر من WD my passport Studio براي كاربردهاي خاص هست و براي استفاده هاي عادي ميتونيد مدلهاي مناسبتري بخريد مگر اينكه سيستم شما داراي اينترفيس FireWire باشد .

مدلهاي expansion و Backup Plus به جزء شكل ظاهر و امكانات نرم افزاري هيچ تفاوتي ندارند و فرقي هم نميكند كه كداميك را انتخاب كنيد مگر اينكه شكل ظاهر و يا قابليتهاي نرم افزاري و يا تفاوت قيمتي براي شما مهم باشد .

هاردهاي اكسترنال WD my passport قابليت hardware encryption دارند كه ميتونيد هارد را lock و اطلاعات را رمزگذاري كنيد . همين امكانات گاهي اوقات موجب دردسر هم ميشود (مثلاً فراموش كردن پسورد و يا خراب شدن فايلهاي SES در هارد و ...) كه تعمير و ريكاوري اطلاعات در مقايسه با انوع عادي دردسر و هزينه بيشتري دارد . كلاً خرابي در هر مدل و از هر برندي وجود دارد پس با دقت نگهداري كنيد تا احتمال وقوع مشكلات كمتر شود .

انتخاب از برند سيگيت و يا وسترن به سليقه و نيازهاي خودتان مربوط هست . بريد بازار هر كدام كه ارزانتر و گارانتي معتبرتري دارند همان را انتخاب كنيد .

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام

برخی اوقات که هارد WD My Book رو Safe Remove می کنم ، کاملا خاموش نمیشه و چراغش با فاصله چند ثانیه یه چشمک میزنه ، دلیلش چیه؟
    بعد برای خاموش کردن کامل اول سیم USB رو باید کشید یا کابل برقش رو؟

ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوستان سلام
    من ميخوام wd my book بگيرم
    اول بگيد هارد خوبي هست يا نه؟
    بعد ميخوام هارد رو روي 3تا سيستم كه با كابل لن شبكه هستن، شبكه كنم
    كه هركسي بتونه از توش فايل برداره
    ميشه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

برخی اوقات که هارد WD My Book رو Safe Remove می کنم ، کاملا خاموش نمیشه و چراغش با فاصله چند ثانیه یه چشمک میزنه ، دلیلش چیه؟
    بعد برای خاموش کردن کامل اول سیم USB رو باید کشید یا کابل برقش رو؟

ممنون
    سلام .

چند ثانیه ای صبر کنید تا فرصت کافی برای انجام فرایند shutting down وجود داشته باشد . درنهایت آیا پیغام device could not be removed ; please close all running programs and try again later ظاهر میشود ؟

این مسئله در مورد هارد های اکسترنال خیلی شایع هست و راهکار های متفاوتی وجود دارد که نمیشه گفت 100% موثر هست . مثلاً غیر فعال کردن آنتی ویروس (یا اینکه در تنظیمات آنتی ویروس ، هارد اکسترنال را مستثنا کنید) . End Task کردن explorer ویندوز و اجرای مجدد آن (عکسهای پیوستی) و حتی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هارد اکسترنال در Disk management ویندوز قبل از Safely remove کردن آن .
      محتوای مخفی: End task explorer 

پیشنهاد میکنم برنامه Process Explorer را از این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنید . پس از extract آن فایل procexp.exe را اجرا کنید . به قسمت Find بروید و سپس letter مربوط به هارد اکسترنال را در قسمت handle or dll substring وارد کنید و بررسی کنید که کدام پراسس همچنان در حال استفاده از هارد اکسترنال هست .اگر نمیدونید این پراسس مربوط به کدام برنامه هست پیشنهاد میکنم اسم این پراسس را در گوگل جستجو کنید و ببینید که مربوط به کدام برنامه هست و سپس آن برنامه را ببندید .

نکته : letter مربوط به هارد اکسترنال را در my copueter میتونید ببینید مثلاً اگر G باشد باید بصورت زیر وارد کنید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعنوان مثال در عکس زیر پراسس Teracopy به درایو G دسترسی دارد که در درجه اول بهتر هست آن برنامه بسته شود . به هر حال اگر هم نمیتونید برنامه مربوط به آن پراسس را پیدا کنید میتوان روی آن پراسس راست کلیک و سپس Kill Process کرد (توصیه میکنم همنطوری Kill Process نکنید اول یک تحقیقی درباره آن پراسس بکنید و سپس Kill Process کنید) .

در مورد سوال آخر هم ؛ همانطوریکه ابتدا باید آداپتور را به برق متصل و سپس کابل usb را به سیستم متصل کرد ، پس در هنگام خاموش کردن بهتر هست که برعکس انجام شود یعنی اول کابل usb جدا و سپس آداپتور از خروجی برق جدا شود .

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام
    من ميخوام wd my book بگيرم
    اول بگيد هارد خوبي هست يا نه؟
    بعد ميخوام هارد رو روي 3تا سيستم كه با كابل لن شبكه هستن، شبكه كنم
    كه هركسي بتونه از توش فايل برداره
    ميشه؟
    سلام .

هارد اکسترنال خوبی هست ولی مدلهای دیگری هم هستند که سرعت بالاتری داشته باشند مثل Seagate Backup plus .
    مدلی که نوشتید ، هارد اکسترنال تحت شبکه نیست . ولی اگر منظور شما این باشه که هارد اکسترنال را از طریق usb به یکی از سیستمها متصل کنید و از طریق آن سیستم ، هارد اکسترنال را در شبکه به اشتراک بگذارید پس امکانپذیر هست .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام .

چند ثانیه ای صبر کنید تا فرصت کافی برای انجام فرایند shutting down وجود داشته باشد . درنهایت آیا پیغام device could not be removed ; please close all running programs and try again later ظاهر میشود ؟
    ممنون بابت راهنمایی تون ... ولی اروری نداد
    من همیشه از طریق خود برنامه WD Utilities یا WD Security هارد رو خاموش میکنم و مشکل نداشتم
    یک بار خواستم مثل فلش های معمولی اقدام کنم یعنی با کلیک بر روی آیکن USB در قسمت آیکن بار ویندوز ، Safe remove کنم که راحت Safe remove شد و آیکن داریو هارد هم My Computer حذف میشدو حتی وقتی برنامه های WD رو اجرا میکردم عنوان می کرد هارد متصل نیست ولی با اینحال چراغ هارد چشمک میزد
    بهمین خاطر سوال کردم چنین چیزی نرماله یا نه؟ آیا در اینحال خاموش کردن فیزیکی رو توصیه میکنم؟
    لازمه در این زمینه به قسمت پشتیبانی سایت WD ایمیل بزنم؟
    یعنی

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون بابت راهنمایی تون ... ولی اروری نداد
    من همیشه از طریق خود برنامه WD Utilities یا WD Security هارد رو خاموش میکنم و مشکل نداشتم
    یک بار خواستم مثل فلش های معمولی اقدام کنم یعنی با کلیک بر روی آیکن USB در قسمت آیکن بار ویندوز ، Safe remove کنم که راحت Safe remove شد و آیکن داریو هارد هم My Computer حذف میشدو حتی وقتی برنامه های WD رو اجرا میکردم عنوان می کرد هارد متصل نیست ولی با اینحال چراغ هارد چشمک میزد
    بهمین خاطر سوال کردم چنین چیزی نرماله یا نه؟ آیا در اینحال خاموش کردن فیزیکی رو توصیه میکنم؟
    لازمه در این زمینه به قسمت پشتیبانی سایت WD ایمیل بزنم؟
    یعنی
    اگر از طریق ویندوز Safely remove کنید در ویندوزهایی مثل Vista و 7 و 8 هارد اکسترنال خاموش نمیشود و با وجودیکه موتور هارد هنوز در حال کار هست درایوها در My Computer و هر جای دیگر مثل Disk management دیده نمیشود و این موضوع غیر عادی نیست . در نتیجه اگر میخواهید پس از Safely remove هارد اکسترنال WD mu book خاموش بشود باید از همان روشی که گفتید (برنامه WD Utilities) عمل کنید .

15. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •