تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 651 از 904 اولاول ... 151551601641647648649650651652653654655661701751 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,501 به 6,510 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ببخشید اگر بخواهیم فقط زیر ماشین قسمت موتور و اینها بشوریم باز باید برق قطع کنیم؟
    الان رفتم نگاه کردم. خیلی مشخص نیست. اما از زیر این قسمت که علامت زدم روغن نشتی میده و میریزه..ظاهرا چند وقت هست که ما الان متوجه شدیم. چون روغن اطراف ش زیاد ریخته شده و چون تازه روی حیاط ریخته من متوجه شدم
    ایمنی بر همه چیــــــــز مقدم هست حتی بر خانومها
    برای همینه که حق داریم در حال نماز اگر احساس خطر کردیم (مار , عقرب , زلزله و غیره )نماز رو بشکنیم و فلنگ رو ببندیم
    برداشتن یه دونه فیوز که کاری نداره . توی جعبه فیوز کنار موتور یک فیوز بزرگ هست که معمولاً 40 آمپر هست و از بقیه فیوزها بزرگتره . بهش میگن main fuse یا فیوز اصلی و با برداشتنش تقریباً برق همه چیز قطع میشه
    ماشینهای استاندارد حتماً این فیوز رو داره . نمیدونم ماشینهای ایران هم داره یا برای چند تومن سودِ بیشتر اون هم حذف شده ؟
    طبق این عکس , به احتمال زیاد نشتی از واشر قالپاق سوپاپها هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

آقا مهرداد ببخشید که مزاحم میشیم
    2 مورد:
    1- اگر مشکل از این باشه، چرا این مشکل بوجود میاد و در اثر چی هست؟ بی دقتی صاحب ماشین یا فرسوده شدن قطعه؟
    2-چه چیزهایی این وسط تعویض باید بشه؟
    موتور باز میشه؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

چیزهائی که نوشتم برای ماشینی هست که منبع انبساط داره
    شما فقط باید ماشین رو طوری پارک کنین که ماشین مایل باشه (اگر درب رادیاتور در کنار رادیاتور هست ) بصورتی که درب رادیاتور بالاتر باشه و هوای توی رادیاتور بیاد سمت درب و خارج بشه
    اگر درب رادیات در وسط هست لزومی نداره مایل پارک کنین
    بعدش با موتور کاملا سرد آب فیلتر شده بریزید توی رادیات و روشن کنین و چند تا گاز بدین تا حبابهای هوا خارج بشه
    بعدش درب رو ببندین و مدتی برانید
    بعد از سرد شدن کامب موتور درب رادبات رو باز کنین
    اگر رادیات هوا داره پس یکی از سیلندرها پیستونش کمپرس میفرسته توی سیستم خنک کننده
    بعنی واشر سرسیلندر مشکل داره یا سرسیلندر یا بدنه موتور ترک خورده یا سرسیلندر تاب داره
    اگه بخواین بدونین کدوم سیلندر مشکل داره باید همون تست برداشتن شمع و فیش انزکتور رو انجام بدین
    سلام
    اقا اون سمند 84 بود که شما گفتی برو تست کن ببین کدوم پیستونش مشکل داره
    تعمیرکاره میگه از اورینگ بوش پیستون هست که هوا میگیره و میگه 500 خرج داره؟ من تا الان 2500 خرج این ماشین کردم به نطرت 500 دیگه ارزش داره؟ و اینکه اصلا درست میگه و یا باز میخواد مارو تیغ بزنه؟ چنین مشکلی باعث هوا گرفتن ماشین میشه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    آقا اون سمند 84 بود که شما گفتی برو تست کن ببین کدوم پیستونش مشکل دارهتعمیرکاره میگه از اورینگ بوش پیستون هست که هوا میگیره و میگه 500 خرج داره؟
    من تا الان 2500 خرج این ماشین کردم به نطرت 500 دیگه ارزش داره؟
    و اینکه اصلا درست میگه و یا باز میخواد مارو تیغ بزنه؟
    چنین مشکلی باعث هوا گرفتن ماشین میشه؟
    سلام
    اول شما یا یکی از دوستان لطف کنند بگن اوربنگ بوش پیستون چی هست و کارش چیه و چطوری هوا میگیره ؟
    بنده تا حالا این اسم رو نشنیده بودم

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

سلام مجدد

1. نشونه های خرابی سیبک پژو پارس چیه ؟ چطور بفهمم مشکل داره ؟؟

2. قبلا هم پرسیدم کسی جواب نداد :( --- لنت عقب واسه پژو پارس چه مارکی خوبه ؟؟

7. این کاربر از shiraz522 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام
    اول شما یا یکی از دوستان لطف کنند بگن اوربنگ بوش پیستون چی هست و کارش چیه و چطوری هوا میگیره ؟
    بنده تا حالا این اسم رو نشنیده بودم

بوش های جدا شدنی یا اصطلاحن بوش های "تر" زیرشون یه اورینگ هست برای اینکه آب و روغن قاطی نشه

9. این کاربر از ali c بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام مجدد
    1. نشونه های خرابی سیبک پژو پارس چیه ؟
    چطور بفهمم مشکل داره ؟
    سلام
    سیبک قطعه ی بسیار مهم و حساسی هست . خصوصاً سیبکِ فرمان که جعبه فرمان و یا هیدرولیکِ فرمان رو به چرخای جلو وصل میکنه
    شکستن سیبک فرمان ممکنه باعث حادثه بشه . عده ای جونشون رو از دست دادند به خاطر شکستن همین قطعه

در این عکس قسمتهای مختلف سیبک نشون داده شده

سیبک شامل 3 قطعه ی اصلی هست
    پوسته , مخروط , لاستیگ گردگیر

داخل پوسته گریس هست که باعث حرکت مخروط بدونِ سابیده شدنش میشه
    اگر گردگیر پاره بشه , کم کم گرد و خاک و شل و گل و شن میره توی پوسته و گیریس هم خشک میشه و کم کم مخروط شل میشه توی جاش به علت سایش و خوردگی
    پس گردگیر باید داوم چک بشه تا اگر پاره شد فوراً تعویض بشه و قبل از نصبِ گردگیر جدید باید داخل پوشته گیریس زده بشه
    بعضی از سیبکها زیرش گیریس خور داره (مثل عکس دوم )که خیلی مفید هست و چند برابر سیبک بدون گیریس خور دوام داره
    چرخ رو بزنین روی جک و چپ و راستِ چرخ رو بگیرین و محکم تکون بدین . اگر سیبک خراب باشه لق میزنه توی جاش
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 17-06-2015 at 00:08. دليل: تصحیح

11. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقاکسی جواب این سئوال مارو نمیده ؟؟
    من یادم پراید قبلی که داشتم هیچ موقع آمپر دما به وسط نمیریسید مگه اینکه 6الی7ساعت رانندگی کنی اونم تو تابستون تا دماش بیاد وسط ولی این سری جدید موتورhpبلافاصلا بعداز 5تاده دقیقه کارکردن آمپر سریع میاد وسط اصلا موقعی که ماشین مدتهاست خاموش استارت میزنی دودقیقه بعد خط اول ماشین پرمیشه یه دقیقه بعد دومی دو سه دقیقه بعد سوی وبعدشم میاد رو نصف شاید تا ده دقیقه میرسه به وسط هیچ فرقی هم نمیکنه تابستون باشه یا زمستون ولی ماشین قبلیم اصلا اینطوری نبود وبازم اینکه اگه رو ماشین قبلی هنگامی که ماشین وخاموش میکردم ودودقیقه بعد سوییچ و باز میکردم فن ماشین شروع میکرد به کار کردن تا ماشین خنک بشه ولی تو این یکی اصلا روشنم نمیشه حتی اگه دما از وسطم رد کرده باشه.

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام من و یادتون باید باشه چند مدت پیش مشکل کم کردن اب رادیاتور داشتم بردم تشخیص داده شد که مال واشر سرسیلندر هست تعویض کردم با ترموستات و واشر قالپاق مشکلم حل شد الان 3 هفته الی 4 هفته گذشته میبینم دوباره کم میکنه اب رادیاتور به نظر دوستان علت چی هست ممکنه از واترپمپ باشه؟؟؟ راهنمایی لطفا که ببرم علاجش کنم

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام مجدد

1. نشونه های خرابی سیبک پژو پارس چیه ؟ چطور بفهمم مشکل داره ؟؟

علامت های خرابی سیبک:

1. صدایی جیر جیر و زدن فرمون رو دست اندازها و هنگام پیچیدن
    2. لاستیک سایی
    3. از میزون خارج شدن فرمون

اگر سیبک رو دراوردین مخروط سیبک به هیچ نباید راحت بازی کنه، باید طوری باشه که بزور بتونید مخروط رو عقب جلو کنید، و همونطور که جناب آسمونی هم گفتن پاره شدن گردگیر سیبک یکی دیگه از نشونه هاست که حتما باید جدی بگیرید (بخصوص سیبک فرمون)
    Last edited by AMHSIN; 18-06-2015 at 10:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •