تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 633 از 1131 اولاول ... 133533583623629630631632633634635636637643683733 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,321 به 6,330 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

برای تنظیم دقیق گیربکس بهتره به یک تعمیرکار با تجربه مراجعه کنید چون تنظیم دقیق اتصالات زیر ماشین که ارتباط دسته دنده رو به گیربکس منتقل میکنه کمی حساس هست و با کمی پس و پیش رفتن میتونه به هم بخوره .و یک نکته ی دیگه هم داره و اینه که ممکنه بوشی که زیر پای راننده و داخل شاسی هست و یک سر رابط گیربکس داخلش قرار داره افتاده باشه و یا گشاد شده باشه و این خودش میتونه علت بروز مشکل باشه.
    برای اینکه گیربکس زودتر دنده بده ابتدایی ترین کار تنظیم سیم سبقت هست و اگر کمی شل بشه ماشین زودتر دنده میده(البته اگر از حد استاندارد سفت تر باشه) .البته تنظیم اون هم حساس هست و اگر عیب از اون نباشه و شل بشه اونوقت دیگه ماشین دنده معکوس نمیده (این به شدن برای موتور و گیربکس مضر هست).ضمنا در مرحله ی اخر تنظیمات گیربکس از بیرون (اگر با سایر اجزا نشه اون رو تنظیم کرد) میشه وکیوم گیربکس رو تنظیم کرد و پیچ داخل اون رو کمی در جهت پاد ساعتگرد پیچاند .با شل شدن ان گیربکس زودتر دنده میده.البته گاهی هم تنظیم وکیوم جوابگو نیست و وکیوم تعویض میشه.گاهی هم ساعت گیربکس مشکل داره و باید بررسی بشه.
    پس همانطور که شرح دادم پیدا کردن اشکال اصلی نیاز به بررسی کامل ماشین و چک کردن گیربکس و دور زدن با ماشین داره و من هم نمیتونم بدون بررسی دقیق بگم که دقیقا سراغ کدام قطعه برید.
    پس پیشنهاد میکنم ماشین رو به یک مکانیک با تجربه نشون بدید تا دقیقا مشکل رو پیدا کنه(البته باید از اون بخواهید که با ماشین دور بزنه تا وضعیت تعویض دنده ها رو ببینه و دنده معکوس و ... رو چک کنه)
    این کار به شرط اینکه مکانیک خوب و حرفه ای پیدا کنید هزینه ی چندانی نخواهد داشت و زمانی هم نمیبره.

2. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

قیمت نسبتا تر و تمیز هر کدوم تو چه حدودی هست؟؟؟

همانطوري كه قبلا گفتم، نميشه دقيقا بگيم كه چه قيمتي داره، و تميز بودن ماشين هم به خيلي چيزا بستگي داره.
    الان من ديگه حتي نداشتن لاستيك سالم رو هم يه مشكل بزرگ در ماشين ميدونم چون هزينه تعويض 4 حلقه بسيار زياد شده( براي پرايدچيزي حدود 660 تومان كه پارسال اين قيمت چها حلقه لاستيك هانكوك كره اي دور سفيد سايز 14 براي آمريكايي بود، و امسال 1.500.000 تومان قيمت همان 4 حلقه شده)
    بنابراين نميشه دقيقا بگيم چه قيمتي رو ميشه روي چه ماشيني گذاشت چون هر ماشين در جايگاه خودش بايد سنجيده بشه. حتي دوتا ماشين هم مدل و هم رنگ و با شرايط تقريبا مساوي ممكنه چيزي بين 1.5 تا 4 ميليون تفاوت قيمت داشته باشن.

فرض كنين تودوزي يكي بد نباشه اما تعريفي هم نداره، لاستيكها هم نسبتا خوب باشن اما تا كمتر از يكسال ديگه نياز به تعويض پيدا كنه، همين دو مورد به راحتي چيزي حدود 3 ميليون تفاوت قيمت رو بوجود مياره، (اگر كسي گفت اينطور نيست باور نكنين، چون من و امثال من كه بازسازي كرديم و يا در حال اينكار هستيم دستمون تيو كاره و ميدونيم چي به چيه) چون هزينه مواد و قطعات و دستمزدها بسيار بالا رفته و براي رساندن ماشين به سطح اوليه استاندارد خودش بايد هزينه كنين، مگر اينكه قصد داشته باشيد باري به هر جهت كار رو پيش ببريد،
    يعني بفرض بجاي لاستيكهاي استاندارد خودش، از تايرهاي دست دوم و ارزانتر پژو استفاده كنين كه باعث پايين آمدن كيفيت و كارايي ماشين ، كم شدن ارتفاع استاندارد، و زشت شدن قيافه اون ميشه، و يا بجاي يك تودوزي تميز و درجه يك به سبك آمريكايي، يكدست روكش صندلي معمولي ايراني بگيريد و سر و ته قضيه رو بهم برسانيد.
    من عقيده دارم اگر كسي آمريكايي سوار ميشه، بايد نشون بده كه روش تعمير و نگهداري از ماشين رو هم به همان فرم استاندارد آمريكايي انجام ميده، تا اتومبيل اون مثل يه جواهر در بين خودروهاي ديگه بدرخشه.
    سايتهاي زيادي هست كه شما ميتونين در اونها اتومبيلهاي آمريكايي رو ببينين و قيمتها رو هم با هم مقايسه كنين، البته ديدن مستقيم و چك كردن ماشين بهترين راه مشخص شدن ارزش واقعي هر چيزيه و اين قيمتها و تصاوير توي سايتها تنها يك بررسي اوليه و اطلاعات كلي رو ميتونه به ما برسونه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جناب

باعث خوشحاليه كه تونستيد چنين كار فني بزرگي رو انجام بديد، بخصوص اون پيچ خراب كه ميتونست واقعا دردسر ساز بشه.
    الان شما ديگه در مورد ديفرانسيال تجربه خوبي داريد و دفعات بعد با تبحر و تجربه خيلي بيشتري ميتونين تعميرات اون رو انجام بديد.
    اون پيچ رو عوض كرديد يا خودش رو بستين؟
    سعي كنين از مراحل مختلف هر تعميري كه انجام ميديد،عكس بگيريد و بصورت يك مجموعه نگهداري كنين تا هم براي استفاده بقيه دوستان بكار بره، و هم از اون آرشيو براي مراجعات بعدي استفاده كنيد.
    در مورد روغن گرايل تعويضي، اولين باره كه چنين چيزي ميشنوم:
    جایی خونده بودم که بهتره همیشه از روغن قبلی دفرنسیال استفاده بشه و اگه روغن جدید بریزیم امکان به زوزه افتادن دفرنسیال هست
    فكر نميكنم اينجور باشه چون هربار كه نياز به تعميرات ديفرانسيال بود، من روغن رو كاملا عوض ميكردم و اتفاقا شنيده بودم كه استفاده مجدد از اون مشكل داره چون ذرات ريز فلز و براده هاي فولادي در اين روغن وجود داره و تعويض اون، با روغن مناسب بهترين كاره.
    گاهي ممكنه داخل روغن قبلي آب قاطي شده باشه كه هيمن باعث داغ كردن ديفرانسيال در سرعت بالا و به صدا افتادن اونه ميشه و حتما بايد عوض بشه.
    اون هرزگردها هم اگر از جاي خودش بيرون بياد، مشكلي نيست و با يكي دوبار تميرن روش جازدن و تنظيم اونها رو ميتونين ياد بگيريد.

جناب سعيد،
    مشكل دير عوض شدن دنده در خودروي شما ظاهرا بايد با سرويس كامل گيربكس رفع بشه، چون معلوم نيست آخرين بار كي تعمير و اورهال شده، البته اين نظر من بود و ممكنه با يك تنظيم ساده مشكل حل بشه، اما در مورد مشكل محل دنده ها و تعويض اون در شيفتر، اول بايد اتصال بين شيفتر و ماهك گيربكس رو جدا كنين( اين اتصال يا بوسيله كابل است و يا لينك)
    وقتي اتصال جدا شد، ماهك گيربكس رو در حالت پارك يا ال1 قرار بديد و متناسب با اون وضعيت، شيفتر رو هم در همان حالت بگذاريد و سپس لينك و يا كابل رو دوباره وصل كنين.
    با يكبار تست و روشن و تعويض كردن دنده ها، مقدار تفاوت اين تنظيم رو متوجه ميشيد و كم و زياد بودن اون رو ميتونين باز انجام بديد.

4. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اون پیچ رو که مکانیک قبلی خراب کرده بود عوض نکردم ولی با استفاه از فرزانگشنی جوری قسمت آچار خورش رو درست کردم که با یه آچار 10 یا 9 دقیقا الان یادم نیست میشه به راحتی دیگه بازش کرد.

درباره روغن دفرنسیال از لحاظ آب و چیزهای دیگه مثل نمیدونم براده و اگه تیکه هایی از واشر قبلی موقع باز شدن چک شد و اینم بگم که چون کاسه نمد خراب بوده روغن کم میکرده من همین 20 روز پیش روغن لیکومولی بهش اضافه کرده بودم.

درباره ریختن روغن جدید چون من یه پاترول هم دارم تو فروم پاترول خونده بودم اینم لینکش
    اینم هست
    چشم میخواستم عکس بگیرم ولی اون پیچه انقدر اعصاب منو خراب کرد که دیگه بیخیالش شدم.همون پیچ کار منو 2 ساعت عقب انداخت.ولی بالاخره تموم شد.

موقعی که کاسه نمد رو در آوردم یه نگاهی هم به بلبرینگ کردم که بعد از بازرسی کامل مشکلی نداشت ولی یه سوال برام پیش اومد برای در آوردنش باید چیکار کرد؟چجوری میشه درش آورد بلبرینگی که به این سفتی جا رفته؟
    ممنون

Last edited by aminbest; 19-04-2013 at 09:03.

6. 4 کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

​ممنونم از راهنمایی هاتون جناب کامارو وام جی

8. 2 کاربر از سعید سوپری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

موقعی که کاسه نمد رو در آوردم یه نگاهی هم به بلبرینگ کردم که بعد از بازرسی کامل مشکلی نداشت ولی یه سوال برام پیش اومد برای در آوردنش باید چیکار کرد؟چجوری میشه درش آورد بلبرینگی که به این سفتی جا رفته؟

با توجه به صحبت شما، من متوجه شدم كه بلبرينگهاي چرخ عقب ماشين شما، سري اول بوده و هنوز از نوع ترميمي استفاده نكردن، بنابراين بلبرينگ و كاسه نمد جداگانه بوده و بطور مجزا از بلبرينگ نصب ميشه.
    براي درآوردن بلبرينگهاي چرخ عقب، بايد هردو پلوس كاملا در بياد، بعد از يك سمت ميله اي بلند به اندازه و قطر مناسب وارد ديفرانسيال كرده و سر ديگه اون رو پشت بلبرينگ سمت ديگه گذاشته و از سمت ديگه كه سر ميله برون هست،با ضربات چكش به انتهاي اين ميله يا لوله بلند، بلبرينگ رو در بيارن. همين كار رو براي بلبرينگ دومي هم انجام ميدن.
    معمولا دونفر براي انجام اين كار لازمه تا بهترين نتيجه رو بده، چون نفر دوم، سر لوله رو در اطراف بلبرينگ گذاشته و هر بار ضربه رو به يك سمت بلبرينگ هدايت ميكنه تا تمام بلبرينگ بطور مساوي از پوسته ديفرانسيال خارج بشه.
    البته اين كار رو با ابزار مناسب انجام ميدن كه متاسفانه من در ايران نديدم، و گويا داراي سري هاي مختلفي براي اندازه هاي گوناگون بلبرينگ و كاسه نمد ساخته شده و در اصطلاح آمريكايي به axle puller
    معروف است.

10. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

یه سینی جلو اتاق برای نوا گرفتم و سینی قیلی که قدری اعوجاج داشت رو به عنوان ضایعات به اوراقی دادم و 50 تومان هم سر دادم.
    سینی جدید رو ابتدا اهن کردم و بعد با رنگ مشکی مات و پیستوله رنگ کردم.
    برای نصب کار خیلی سخت بود چون گلکیرها و پالانیها رگلاژ شده بودن و وقتی که میخواستم سینی رو ببندم متوجه شدم که اول باید سینی بسته میشده و بعد گلگیرها و پالانیها !
    خلاصه با نصف روز زحمت تونستم ذره ذره اون رو جا بزنم بدون اینکه گلگیرها باز بشن.

در مرحله ی بعدی سینی رگلاژ شد و کندانسور نو پژو 405 که تهیه کرده بودم رو با ساخت 3 تا پایه روی سینی فیکس کردم و نصب شد.
    البته تصاویر پایه ها رو بعدا قرار میدم.
    ضمنا دیدم فرصت مناسبی هست تا سینی بازه از وضعیت دینام المانی 115 امپری که نصب کردم هم عکس بگیرم و وضعیت فولی پروانه که پیچهای اون با نمونه های کوتاه تعویض شده هم مشخص است.ضمنا به جای تسمه های فابریک از تسمه های دندانه ای استفاده کردم.
    Last edited by MJ1970; 20-04-2013 at 20:56.

12. 7 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خيلي خوب كار رو انجام دادين،سيني رو هم به نظرم با قيمت عالي گرفتين، كاملا مشخصه تميز و دست نخورده است.
    مطمئن هستم اگر امكانش بود و توي يه شهر بوديم، ميتونستيم با همكاري هم كاراي زيادي روي ماشينها انجام بديم و از اون لحظات لذت بخش نهايت استفاده رو ميبرديم!
    دينام نصب شده كه گفتيد، آلماني است، دقيقا مال چه ماشيني بوده؟
    احتمالا منظور شما دينامهاي طرح فرگوسن يا بوش كه براي خودروهاي بنز دهه70 ميلادي استفاده ميشده نيست؟ يك نمونه از اونها رو براي پيكان هم طراحي كرده بودن كه كارايي خوبي داشت( با آمپر كمتر ) البته مشكل بزرگي كه داشتند كمبود قطعات يدكي اونها بود.

14. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خواهش میکنم علی اقا نظر لطف شماست.امثال بنده هرچی که بلدیم از اساتیدی چون شما یاد گرفتیم.
    در رابطه با دینام خیلی تحقیق کردم و اون مدلهای بنزی مربوط به دهه ی 70 هم دیدم که تا جایی که من دیدم بیش از دینامهای امریکایی برق نمیدادن (حدود 55 تا 60 امپر)
    ولی این یکی مربوط به بنزهای دهه 80 هست و به گفته ی فروشنده 115 امپر هست .البته از روی بالشتکش میشه مطمین شد که خیلی بهتر از دینام فابریک نوا برق میده.
    بالشتک این دینام و همچنین دیود اون نزدیک به 2 برابر دینام نوا اندازش هست و خیلی قویتره.

16. 7 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    به به من میمیرم برای انجام اینجور کارها برای ماشین.میگم نظر شما چیه با توجه به اینکه تقریبا بچه محل هم هستیم یه جورایی با هم در رابطه با ماشینامون همکاری داشته باشیم.
    و حالا سوال اصلی که میخواستم بپرسم ولی با دیدن این عکسها اول یادم رفت بپرسم.میخواستم چطوری میشه چرخ جلو رو باز کردن؟یعنی تا باز کردن کامل دیسک و کامل پیاده شدن اون و رسیدن یه بلبرینگ رو اگه میشه برام توضیح بدید

18. این کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    به به من میمیرم برای انجام اینجور کارها برای ماشین.میگم نظر شما چیه با توجه به اینکه تقریبا بچه محل هم هستیم یه جورایی با هم در رابطه با ماشینامون همکاری داشته باشیم.
    و حالا سوال اصلی که میخواستم بپرسم ولی با دیدن این عکسها اول یادم رفت بپرسم.میخواستم چطوری میشه چرخ جلو رو باز کردن؟یعنی تا باز کردن کامل دیسک و کامل پیاده شدن اون و رسیدن یه بلبرینگ رو اگه میشه برام توضیح بدید
    چرخ جلو رو باز ميكنيم، دوتا پيچ آلن پمپ ترمز رو باز كرده و پمپ رو از روي سگدست جدا ميكنيم

براي اينكه پمپ باز شده مزاحم كار نباشه و به لوله اون آسيبي وارد نشه، اون رو با يه سيم آهني به داخل گلگير آويزان كنيد.
    با سنبه يا آچار دو پهلو، گردگير سر توپي رو باز كنيد،خار و پيچ سر سگدشت باز شده و كل ديسك رو با هم به سمت بيرون ميكشيم.

20. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •